Справа № 1304/5892/12
Провадження №2-а/1304/424/12
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.11.2012 Галицький районний суд м.Львова
у складі: головуючої судді Городецької Л.М.,
при секретарі Мойсевич С.І.,
з участю представників: позивача ОСОБА_1,
ОСОБА_2,
відповідача та третьої особи Савки Ю.Г.,
третьої особи Мелешка М.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові справу за адміністративним позовом ОСОБА_5 до Львівської міської ради, з участю третіх осіб - Департаменту містобудування Львівської міської ради, Приватного підприємства «Камеліон», про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій,
в с т а н о в и в :
позивач звернулась в суд з позовом до ЛМР, треті особи -Департамент містобудування ЛМР про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій. В обґрунтування заявленого позову покликається на те, що їй на праві приватної власності належить житловий будинок на АДРЕСА_1; прилеглі земельні ділянки площею 0,0217 га та 0,0296 га фактично є присадибними ділянками та вона 20.07.2011 року подала звернення про внесення на розгляд сесії Львівської міської ради проекту ухвали «Про затвердження гр.ОСОБА_5 проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на АДРЕСА_1», проте відповідачем не прийнято жодного рішення щодо передачі їй у власність вказаних земельних ділянок. Зазначену бездіяльність ЛМР вважає незаконною та такою, що порушує Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні». Просить визнати незаконною бездіяльність відповідача щодо невинесення на розгляд сесії проекту ухвали «Про затвердження гр.ОСОБА_5 проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на АДРЕСА_1»та зобов'язати відповідача внести на розгляд найближчого пленарного засідання сесії міської ради питання про затвердження їй, ОСОБА_5, проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки площею 0,0513 га на АДРЕСА_1 у власність для обслуговування житлового будинку.
В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали, надавши пояснення, аналогічні викладеним у фабулі позовної заяви. Просять позов задоволити.
Представник відповідача, третьої особи -Департаменту містобудування ЛМР в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог не заперечила, зазначивши, що вважає їх підставними.
Представник третьої особи -ПП «Камеліон»в судовому засіданні проти позовних вимог заперечив, надавши пояснення про те, що рішеннями Личаківського районного суду м.Львова від 12.09.2002 року та від 15.10.2010 року, що мають преюдиціальне значення, визнано незаконною передачу ОСОБА_5 спірних земельних ділянок. У зв'язку з цим вважає правомірними дії ЛМР щодо нерозгляду повторно питання про передачу у власність таких земельних ділянок позивачеві. Просить відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.
Заслухавши пояснення представників сторін, третіх осіб, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач звернулась в Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Департаменту містобудування Львівської міської ради зі заявами №№3-К-16981, 3-К-16987, 3-К-16984, 3-К-16990 від 20.07.2011 року щодо повторного внесення на розгляд сесії Львівської міської ради проекту ухвали «Про затвердження гр.ОСОБА_5 проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на АДРЕСА_1».
Листом директора Департаменту містобудування ЛМР від 28.09.2011 року №2403-3 вих.-2139 (а.с.14) позивача повідомлено про розгляд зазначених звернень Департаментом містобудування ЛМР спільно з юридичним управлінням ЛМР та про те, що ЛМР не вправі розглядати на сесії та приймати рішення стосовно питання, яке уже було предметом розгляду в суді і за результатами якого судом таке рішення скасовано.
Так, рішенням Личаківського районного суду м.Львова від 15.10.2010 року за позовом ПП «Камеліон»до ОСОБА_5., ЛМР, третіх осіб -департаменту містобудування ЛМР, Управління держкомзему у місті Львові, про визнання незаконною та скасування ухвали Львівської міської ради, визнання недійсним державного акту про право приватної власності на земельну ділянку позов задоволено (а.с.8-11). Визнано незаконною та скасовано ухвалу за №1961 сесії Львівської міської ради від 10.07.2007 року «Про затвердження гр. ОСОБА_5 проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на АДРЕСА_1», а також визнано незаконним та скасовано державний акт на право власності на земельну ділянку серії №520540 від 15.10.2008 року на право власності на земельну ділянку площею 0,0513 га із зазначенням про видачу такого на підставі ухвали Львівської міської ради від 10.07.2007 року.
Крім того, рішенням місцевого суду Личаківського району м.Львова від 12.09.2002 року у справі за позовом ПП «Камеліон»до ОСОБА_5, ЛМР, Департаменту землеустрою та забудови міста Львівської міської ради, Львівського міського управління земельних ресурсів про визнання недійсними та скасування рішення та наказу про передачу у власність земельної ділянки, визнання недійсним державного акту на право приватної власності на земельну ділянку позов задоволено (а.с.45-48). Визнано недійсним наказ №63 Департаменту землеустрою та планування забудови міста Львівської міської ради від 22.06.2002 року «Про передачу громадянам у приватну власність та тимчасове користування земельних ділянок м.Львова»та ухвалу сесії Львівської міської ради №1152 від 12.07.2001 року «Про затвердження наказу №62 департаменту землеустрою та планування забудови міста»в частині передачі у приватну власність земельної ділянки площею 472 кв.м. ОСОБА_5 по АДРЕСА_1 та визнати недійсним державний акт на право власності на дану земельну ділянку, виданий ОСОБА_5 18.10.2001 року.
Викладені рішення, на які покликається представник третьої особи як на такі, що мають преюдиціальне значення для суду, суд до уваги не приймає, оскільки обставини, встановлені ними не є предметом цього спору.
У відповідності до вимог ч.ч.6,7,9 ст.118 ЗК України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, районна, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, районна, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.
При цьому, відповідно до ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до виключної компетенції міської ради належить, зокрема, вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
Згідно з ч.1 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
У відповідності до ч.ч.1,3 ст.7 Закону України «Про звернення громадян» звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов'язковому прийняттю та розгляду. У разі якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення органом чи посадовою особою, воно в той же термін повертається громадянину з відповідними роз'ясненнями.
Положенням статті 15 Закону України «Про звернення громадян» передбачено, що органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань). Відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов'язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов'язки. Рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених у заяві (клопотанні), доводиться до відома громадянина в письмовій формі з посиланням на Закон і викладенням мотивів відмови, а також із роз'ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про неправомірність бездіяльності Львівської міської ради з приводу нерозгляду звернень ОСОБА_5
від 20.07.2011 року та неприйняття рішення в порядку та в межах компетенції, визначеної Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні». За таких обставин суд вважає, що позов слід задоволити.
Керуючись ст.ст.7-12,86,160,161,162,167 КАС України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»від 21.05.1997 року, з наступними змінами, Законом України «Про звернення громадян»від 02.10.1996 року, з наступними змінами, суд
п о с т а н о в и в :
адміністративний позов ОСОБА_5 задоволити.
Визнати незаконною бездіяльність Львівської міської ради щодо невнесення на розгляд сесії Львівської міської ради проекту ухвали «Про затвердження ОСОБА_5 проекту землеустрою щодо відведення та надання земельної ділянки на АДРЕСА_1».
Зобов'язати Львівську міську раду повторно винести на розгляд найближчого пленарного засідання сесії Львівської міської ради питання щодо розгляду звернення ОСОБА_5 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки площею 0,0513 га на АДРЕСА_1 у власність для обслуговування житлового будинку.
Судовий збір віднести за рахунок Державного бюджету України.
На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя