Постанова № 2746345, 08.01.2009, Господарський суд Сумської області

Дата ухвалення
08.01.2009
Номер справи
ас12/631-08
Номер документу
2746345
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08.01.09

Справа №АС12/631-08.

За позовом Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірми «Хоружівка», Недригайлівський район

про стягнення 51 171грн. 06 коп.

Суддя Лугова Н.П.

Представники:

від позивача Груздо Т.С.

від відповідача Шинкаренко Я.А.

У судовому засіданні брали участь: секретар судового засідання Балясна В.С.

Згідно ухвали суду від 24.11.2008р. на підставі ст. 165 КАС України справу було передано від судді Костенко Л.А. на розгляд судді Луговій Н.П., у судовому засіданні, що відбулося 24.11.2008р. на підставі ст.150 КАС України було оголошено перерву до 23.12.2008р., 23.12.2008р. було оголошено перерву до 08.01.2009р.

Суть спору: позивач просить стягнути з відповідача 51 171 грн. 06 коп. – суму адміністративно-господарських санкцій за нестворені 5 робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2007 році, в т.ч. 47 840 грн. 70 коп. – адміністративно – господарські санкції та 3 330 грн. 36 коп. пеня.

Відповідач подав відзив на позовну заяву в якому заперечує проти позовних вимог посилаючись на те, що у позивача відсутні підстави для застосування до відповідача адміністративно – господарських санкцій, оскільки на підприємстві було створено вісім робочих місць для працевлаштування інвалідів, а решта робочих місць не було створено в зв»язку з тим, що інваліди не зверталися на підприємство з метою працевлаштування та не направлялися Недригайлівським районним центром зайнятості.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши повноважних представників позивача та відповідача, оцінивши та дослідивши наявні в справі докази, суд встановив:

Відповідно до ст.19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів” (в редакції від 06.10.2005р. № 2960-IV) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб які використовують найману працю встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб – у кількості одного робочого місця.

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу встановленого частиною 1 ст.19 та забезпечують працевлаштування інвалідів.

Відповідно до ст.20 Закону України (в редакції від 06.10.2005р. Закон № 2960-IV) «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша ніж установлено нормативом передбаченим ст.19 даного Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб на яких працює від 8 до 15 осіб розмір адміністративно – господарських санкцій за робоче місце призначене для працевлаштування інваліда та не зайняте інвалідом визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.

Відповідач надіслав позивачу звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2007р. (форма 10-Ш), в якому повідомляє, що середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу осіб у 2007 році складала 317 чоловік.

Отже, згідно ст.19 зазначеного Закону, на підприємстві відповідача у 2007 році норматив складав 13 робочих місць.

Як свідчать матеріали справи, фактично у 2007 році на підприємстві було створено 8 робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Таким чином, відповідачем не виконано норматив по створенню 5 робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Розмір середньої річної заробітної плати на підприємстві за 2007 рік становить 9 568 грн. 14 коп., тому сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання відповідачем нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2007 році складає 47 840 грн. 70 коп.

Таким чином, станом на 06.10.2008р. борг відповідача зі сплати адміністративно – господарських санкцій складає 47 840 грн. 70 коп.

У відповідності до ч.2 ст.20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» порушення термінів сплати адміністративно – господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Розмір пені обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Розмір пені за порушення термінів сплати адміністративно – господарських санкцій складає 3 330 грн. 36 коп.

Факт заборгованості відповідача в сумі 51 171 грн. 06 коп. підтверджено матеріалами справи.

Відповідач заперечує проти позовних вимог, посилаючись на те, що ним виконані передбачені законодавством «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» обов»язки по працевлаштуванню інвалідів.

Як вбачається з відзиву на позовну заяву відповідач не заперечує факт того, що на підприємстві у 2007 році не працювало 5 інвалідів, але вказує на те, що на підприємстві було створено робочі місця для їх працевлаштування, але з метою працевлаштування безпосередньо або через державну службу зайнятості інваліди не зверталися на підприємство.

Заперечення відповідача не можуть бути взяті судом до уваги, оскільки відповідно до п.14 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №314 від 03.05.1995р., працевлаштування інвалідів може здійснюватись центральними органами виконавчої влади з питань праці та соціальної політики, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями інвалідів за наявності отриманої від підприємств інформації про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватись праця інвалідів.

Крім того, як вбачається з листа Недригайлівського районного центру зайнятості за № 01-05/1013 від 18.11.2008р., що був адресований директору ТОВ АФ «Хоружівка» на запит підприємства, товариство з офіційною заявкою (за формою 3-ПН) про направлення на їх підприємство для працевлаштування інвалідів на протязі 2007 року не зверталося.

Враховуючи вищевикладене, враховуючи, що відповідач не надав суду доказів сплати боргу, вимоги позивача щодо стягнення з відповідача 51 171 грн. 06 коп. адміністративно-господарських санкцій визнаються судом правомірними, обгрунтованими та такими що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

ПОСТАНОВИВ :

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірми «Хоружівка» (Сумська область, Недригайлівський район, с.Хоружівка, вул. Центральна, 9, код 30133681) на користь Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м.Суми, вул.Горького, 2, ГУДКУ у Сумській області, Банк отримувача: ГУДКУ у Сумській області, код 23636315, на р/р 31212230700002, МФО 837013) 51 171 грн. 06 коп. – суму адміністративно-господарських санкцій за нестворені 5 робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2007 році, в т.ч. 47 840 грн. 70 коп. – адміністративно – господарські санкції та 3 330 грн. 36 коп. пеня.

3. Видати виконавчий документ після набрання постановою законної сили.

4. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

5. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 днів з дня її складення у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

6. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ Н.П. ЛУГОВА

У судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частину постанови.

Повний текст постанови підписано 08.01.2009р.