Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
07 листопада 2012 р. № 2-а- 11249/12/2070
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Горшкова О.О. розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом В.о. Харківського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах урядового органу державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу - Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
В.о. Харківського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах урядового органу державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу - Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в дохід Державного бюджету України 510 грн., ГУДКСУ у Харківській області, МФО 851011, р/р 31114106700005, УДКСУ в Комінтернівському районі м. Харкова, код 37999680, код платежу 21081100.
В обґрунтування позовних вимог вказує, що державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області під час проведення 28.05.2012 року перевірки транспортного засобу марки DAEWOO LANOS д.р.н. НОМЕР_2, що належить фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1, встановлено порушення водієм вимог абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме експлуатація легкового автомобіля, обладнаного як таксі, без наявності ліцензійної картки. За даним фактом державним інспектором територіального управління Головної автотранспортної інспекції 28.05.2012 року складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №060232, з яким відповідач був ознайомлений. В.о. начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області 27.07.2012 року винесено постанову № 153167 про застосування фінансових санкцій за допущені порушення законодавства про автомобільний транспорт і накладено фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 510 грн. В зв'язку з тим, що відповідачем у добровільному порядку не було сплачено суму фінансових санкцій визначених на підставі вищезазначеної постанови, дана сума підлягає стягненню за рішенням суду.
Відповідно до ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Сторони про розгляд справи були повідомлені у встановленому законом порядку, про що свідчать наявні в матеріалах справи повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення.
Відповідач у строки встановлені ст.183-2 КАС України не надав суду письмові заперечень проти позову та доказів в обґрунтування правової позиції по зазначеній справі
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Законом України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. Державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Контрольно-наглядові функції у сфері автомобільного транспорту загального користування покладено на Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті та її територіальні органи.
Згідно вимог ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до суб'єкта підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції.
Як вбачається з матеріалів справи та підтверджується наявними в ній доказами, 28.05.2012 року державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області під час проведення перевірки транспортного засобу марки DAEWOO LANOS д.р.н. НОМЕР_2, що належить фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1, встановлено порушення водієм вимог абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме експлуатація легкового автомобіля, обладнаного як таксі, без наявності ліцензійної картки, про що складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №060232, з яким відповідач був ознайомлений.
Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області на адресу відповідача направлялось повідомлення про розгляд справи про вчинене правопорушення, яке відбудеться 27.07.2012 року з 9 до 12 години за адресою: АДРЕСА_1.
27.07.2012 року в.о. начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Харківській області винесено постанову № 153167 про застосування фінансових санкцій за допущені порушення законодавства про автомобільний транспорт і накладено фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 510 грн.
Доказів оскарження відповідачем вищезазначеної постанови матеріали справи не містять.
Пунктом 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 передбачено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом 15 днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
27.07.2012 року на адресу відповідача було направлено копію постанови про застосування фінансових санкцій та повідомлено про необхідність у 15 - ти денний термін сплатити суми фінансових санкцій.
На теперішній час сума фінансових санкцій відповідно до постанови № 153167 від 27.07.2012 року відповідачем в добровільному порядку не сплачена.
Відповідно до ч.1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідач вимог суду не виконав, доказів оплати спірної суми заборгованості чи доказів відсутності обов'язку оплачувати спірну суму заборгованості не надав, заявлених до нього адміністративних позовних вимог не спростував.
Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є державною установою, яка фінансується за рахунок коштів державного бюджету. Штрафи, які накладаються на порушників законодавства про автомобільний транспорт стягуються в дохід держави
З урахуванням наведеного, суд знаходить позов таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
Враховуючи викладене вище, суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.
Керуючись ст.ст.7-11, 183-2 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов В.о. Харківського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах урядового органу державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу - Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2 ін. код. НОМЕР_1) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (01035, м. Київа, пр.. Перемоги, 14) в дохід Державного бюджету України (ГУДКСУ у Харківській області, МФО 851011, р/р 31114106700005, УДКСУ в Комінтернівському районі м. Харкова, код 37999680, код платежу 21081100) 510 (п'ятсот десять) грн.
Постанову звернути до негайного виконання.
У десятиденний строк з моменту отримання копії постанови сторона чи інша особа, стосовно якої суд вирішив питання про її права, свободи, інтереси чи обов'язки, може оскаржити дану постанову в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.
Постанова є остаточною, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку.
Суддя Горшкова О.О.