Справа № 105/123/12р.
У Х В А Л А
12.11.2012 м. Джанкой
Суддя Джанкойського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим Старова Н. А., розглянувши матеріали адміністративної позовної заяви ОСОБА_1 до державного інспектора праці Стрельникова Валентина Михайловича про поновлення строку для звернення до адміністративного суду із позовом, скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності ,
в с т а н о в и в:
09.11.2012 року позивач звернувся до Джанкойського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим з позовом до державного інспектора праці Стрельникова Валентина Михайловича про поновлення строку для звернення до адміністративного суду із позовом, скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.
Суддя перевіривши матеріали адміністративної позовної заяви, вважає, що позов підлягає залишенню без розгляду за наступних підстав.
Згідно ч. 1, 2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого КАС України або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Відповідно до ч. 2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до ст. 5 КАС України адміністративне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, КАС України та міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Правовий припис «в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого законом» означає, що позов має подаватися лише в тих межах часу, який встановлений законом. За загальним правилом, перебіг строку на звернення до адміністративного суду починається від дня виникнення права на адміністративний позов, тобто коли особа дізналася або могла дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Нормами ч. 1 ст. 99 КАС України встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Частиною 2 тієї ж статті 99 КАС України визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно ст. 289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Відповідно до норм ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Судом встановлено, що постанова про притягнення позивача до адміністративної відповідальності ухвалена 26.06.2012 року. В адміністративній позовній заяві ОСОБА_1 не зазначає, коли саме він отримав цю постанову. Окрім цього, на підтверження того, що строк звернення до адміністративного суду із позовом він пропустив з поважних причин, не додає до позовної заяви жодних доказів (повідомлення, конверт та інше), у зв'язку з чим позовна заява підлягає залишенню без розгляду.
Відповідно до ч. 7 ст. 107 КАС України копія ухвали про залишення позовної заяви без розгляду невідкладно надсилається особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Керуючись ст. ст. 99, 100, 107 кодексу адміністративного судочинства України,-
У Х В А Л И В:
Адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до державного інспектора праці Стрельникова Валентина Михайловича про поновлення строку для звернення до адміністративного суду із позовом, скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності - залишити без розгляду.
Роз'яснити позивачу, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Копію ухвали про залишення адміністративного позову без розгляду надіслати позивачу.
Ухвала суду може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду Автономної Республіки Крим через Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили ухвалою за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Н. А. Старова