Копія
Справа № 2270/6610/12
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 жовтня 2012 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Фелонюк Д.Л. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції до Житлово-комунального підприємства "Комунсервіс" про стягнення 14294,85 грн., -
В С Т А Н О В И В :
Кам'янець-Подільська об'єднана державна податкова інспекція звернулась в суд з позовом до Житлово-комунального підприємства "Комунсервіс" про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу в розмірі 14294,85 грн. із рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків та за рахунок належної йому готівки. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що за відповідачем станом на 20.09.2012 року рахується заборгованість в сумі 14294,85 грн., в тому числі 81,30 грн. по земельному податку з юридичних осіб та 14213,55 грн. по податку на додану вартість (недоїмка - 14184,30 грн. і пеня - 29,25 грн). Вжиті заходи (винесена податкова вимога від 02.07.2012р. №295 та прийняте рішення про розстрочення грошових зобов'язань від 01.03.2012 року №10 та від 30.03.2012 року №2) не призвели до позитивного результату щодо погашення податкового боргу відповідачем, внаслідок чого позивачем подано позов до суду.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду. 25.10.2012 року подав до суду заяву, відповідно до якої позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить справу розглянути без участі представника позивача.
Відповідач в судове засідання не з'явився. Ухвала про відкриття провадження у справі та призначення справи до судового розгляду разом із інформацією про процесуальні права та обов'язки сторін надіслані на адресу відповідача згідно реєстрації та отримані 22.10.2012 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу.
Згідно ч.2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які не прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Згідно частин 4, 6 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта. Тому, для уникнення зловживання правом з боку відповідача, суд вважає за необхідне вирішити дану справу по суті відповідно до ч.6 ст.71 КАС України на основі наявних у ній доказів.
Враховуючи, що позивач та відповідач були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, представник позивача подав заяву про розгляд справи без його участі, зважаючи на відсутність визначених ст.128 КАС України перешкод для розгляду справи, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч.6 ст.12 та ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання по справі не здійснюється.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку і сукупності, суд вважає, що адміністративний позов слід задовольнити з підстав, наведених нижче.
Житлово-комунальне підприємство "Комунсервіс"» як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа зареєстроване 19.01.1999 року виконавчим комітетом Кам'янець-Подільської міської ради (код ЄДРПОУ 23831206), що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, Спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Суд встановив, що станом на 20.09.2012 року за відповідачем рахується заборгованість в сумі 14294,85 грн., в тому числі 81,30 грн. по земельному податку з юридичних осіб, що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника (скорочена форма) по земельному податку з юридичних осіб станом на 18.09.2012 року, розрахунком заборгованості по земельному податку з юридичних осіб, копією податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) від 03.02.2012 року №4038; 14213,55 грн. (14184,30 грн. - недоїмка та 29,25 грн. - пеня) по податку на додану вартість, що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника (скорочена форма) по податку на додану вартість станом на 18.09.2012 року, копіями податкових декларацій з податку на додану вартість від 17.02.2012 року №9006110548, від 19.03.2012 року №9012920824, від 19.06.2012 року №9034534394, від 18.07.2012 року №9041537178, від 16.08.2012 року №9050296978, розрахунком заборгованості по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг); довідкою про суми податкового боргу станом на 20.09.2012 року.
У зв'язку із несплатою податкового боргу в добровільному порядку, позивачем подано позов до суду
Статтею 67 Конституції України на платників податків покладено обов'язок своєчасно та у повному обсязі сплачувати загальнодержавні та місцеві податки і збори до державних та місцевих бюджетів.
Відповідно до ст.124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас ч.2 ст.19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Пунктом 1.1 ст.1 ПК України встановлено, що він регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно п.п.14.1.156 п.14.1 ст.14 ПК України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
В силу п.15.1 ст.15 ПК України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Відповідно до п.16.1.4 ст.16 ПК України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Згідно з п.57.1 ст.57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно пп.129.1.1. п.129.1. ст.129 ПК України пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Відповідно до п.129.4. ПК України пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Пунктом 59.1 ст.59 ПК України визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Із метою погашення податкового боргу, відповідачу виставлено податкову вимогу від 02.07.2012 року №295, яка отримана 02.07.2012р., що підтверджується підписом на податковій вимозі. Вказана вимога в адміністративному та судовому порядку не оскаржувалась та не скасована.
Згідно п.п.17.1.5. п.17.1. ст.17 ПК України платник податків має право одержувати відстрочення, розстрочення сплати податків або податковий кредит в порядку і на умовах, встановлених цим Кодексом.
Згідно п.100.1. ст.100 ПК України розстроченням, відстроченням грошових зобов'язань або податкового боргу є перенесення строків сплати платником податків його грошових зобов'язань або податкового боргу під проценти, розмір яких дорівнює розміру пені, визначеному пунктом 129.4 статті 129 цього Кодексу.
Суд враховує, що між позивачем та відповідачем укладено договори про розстрочення грошових зобов'язань від 01.03.2012 року №10 та від 30.03.2012 року №2, позивачем прийнято рішення про розстрочення грошових зобов'язань від 01.03.2012 року №10 та від 30.03.2012 року №2. Позивач, як платник податків має право одержувати розстрочення сплати податків на умовах встановлених ПК України. При цьому слід наголосити, що в результаті прийняття рішення про розстрочення податкового боргу відбувається перенесення строків сплати відповідного податкового боргу, які чітко визначені відповідним рішенням та договором про розстрочення податкового боргу.
Згідно з п.20.1.18 ст.20 ПК України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.95.1 ст.95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п.95.4 ст.95 ПК України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.
З врахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення податкового боргу в сумі 14294,85 грн. з банківських рахунків та за рахунок готівки, що належить відповідачу є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
На підтвердження позовних вимог позивачем надано необхідні докази про наявність податкового боргу відповідача та вжиття заходів його стягнення. Суд зважає на те, що податкова вимога в адміністративному та судовому порядку не оскаржувалась та не скасована, доказів про сплату заборгованості суду не подано.
За таких обставин позов заявлений обґрунтовано, підтверджений належними доказами, відповідає чинному законодавству та підлягає задоволенню.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 6, 7, 8, 9, 11, 14, 71, 86, 94, 104, 158 - 163, 167, 254 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції до Житлово-комунального підприємства "Комунсервіс" про стягнення 14294,85 грн. задовольнити.
Стягнути з Житлово-комунального підприємства "Комунсерівс" (32300, Хмельницька область, м.Кам'янець-Подільський, вул.Молодіжна, буд.21, код ЄДРПОУ 23831206) на користь Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції (32300, Хмельницька область, м.Кам'янець-Подільський, вул.Огієнка, 74, код ЄДРПОУ 03057590) кошти в рахунок погашення податкового боргу в розмірі 14294,85 грн. (чотирнадцять тисяч двісті дев'яносто чотири гривні 85 коп.) з рахунків у банках, обслуговуючих платника та за рахунок готівки, що належить платнику податків.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/ "Згідно з оригіналом" Суддя Д.Л. Фелонюк