ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
08 листопада 2012 року Справа № 0870/10499/12
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Артоуз О.О., перевіривши матеріали адміністративного позову
ВСТАНОВИВ:
06 листопада 2012 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державного підприємства «Регіональний торгово-сервісний центр сільгоспмашин «Агротехпостач» до Державного реєстратора Районної адміністрації Запорізької міської ради у Жовтневому районі, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Товариство з обмеженою відповідальністю «Торгово-сервісний центр сільськогосподарських машин «Запоріжагротехпостач», в якому позивач просить:
- визнати недійсним статут ТОВ «Торгово-сервісний центр сільськогосподарських машин «Запоріжагротехпостач» (ЄДРПОУ 33242601);
- припинити юридичну особу ТОВ «Торгово-сервісний центр сільськогосподарських машин «Запоріжагротехпостач» (ЄДРПОУ 33242601);
- зобов'язати державного реєстратора Районної адміністрації Запорізької міської ради у Жовтневому районі внести запис до єдиного державного реєстру про припинення ТОВ «Торгово-сервісний центр сільськогосподарських машин «Запоріжагротехпостач» (ЄДРПОУ 33242601), реєстраційний номер юридичної особи ЄДР 10001629959.
Згідно з ч. 2 ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: до суду подана позовна заява, яка оформлена неналежним чином.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Як вбачається з поданого адміністративного позову, Державним підприємством «Регіональний торгово-сервісний центр сільгоспмашин «Агротехпостач» подано позов, зокрема, до Державного реєстратора Районної адміністрації Запорізької міської ради у Жовтневому районі, проте позовна вимога про визнання недійсним статуту ТОВ «Торгово-сервісний центр сільськогосподарських машин «Запоріжагротехпостач» (ЄДРПОУ 33242601) стосуються також Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгово-сервісний центр сільськогосподарських машин «Запоріжагротехпостач», яке не є відповідачем у даному позові.
Крім того, суд звертає увагу не те, що у позовна вимога про зобов'язання державного реєстратора Районної адміністрації Запорізької міської ради у Жовтневому районі внести запис до єдиного державного реєстру про припинення ТОВ «Торгово-сервісний центр сільськогосподарських машин «Запоріжагротехпостач» (ЄДРПОУ 33242601) має розглядатися місцевим загальним судом як адміністративним судом, з огляду на наступні обставини.
У відповідності до приписів ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування», представницький орган місцевого самоврядування - виборний орган (рада), який складається з депутатів і відповідно до закону наділяється правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення; виконавчі органи рад - органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим та іншими законами.
Статтею 5 цього Закону установлено, що система місцевого самоврядування включає, зокрема, міську раду та виконавчі органи міської ради та сільського, селищного, міського голову.
Пунктом 1 частини 1 статті 18 КАС України встановлено, що до виключної підсудності місцевих загальних судів як адміністративних судів підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Стосовно позовної вимоги про припинення юридичної особи ТОВ «Торгово-сервісний центр сільськогосподарських машин «Запоріжагротехпостач» суд звертає увагу, що позивачу Кодексом адміністративного судочинства України та іншим законодавством не надано такого права звертатися з такою позовною вимогою.
Згідно ч. 4, 5 ст. 105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Адміністративний позов суб'єкта владних повноважень може містити інші вимоги у випадках, встановлених законом.
Відповідно до ст. 108 КАС України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені позивачем шляхом надіслання на адресу суду з урахуванням вимог пункту 4 Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень та поштових переказів (затверджених Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України N 1149 від 12 грудня 2007 року) та фактичного отримання судом до встановленої дати уточненого адміністративного позову.
Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Державного підприємства «Регіональний торгово-сервісний центр сільгоспмашин «Агротехпостач» до Державного реєстратора Районної адміністрації Запорізької міської ради у Жовтневому районі, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Товариство з обмеженою відповідальністю «Торгово-сервісний центр сільськогосподарських машин «Запоріжагротехпостач» про скасування державної реєстрації - залишити без руху.
Державному підприємству «Регіональний торгово-сервісний центр сільгоспмашин «Агротехпостач», у строк до 29 листопада 2012 року, усунути недоліки позовної заяви, шляхом надіслання на адресу суду із супровідним листом з посиланням на номер справи, з урахуванням вимог пункту 4 Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень та поштових переказів (затверджених Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 12 грудня 2007 року № 1149) уточненого адміністративного позову.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя /підпис/ О.О. Артоуз
29 листопада 2012 року