Постанова № 27351418, 06.11.2012, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.11.2012
Номер справи
2а-7104/12/1370
Номер документу
27351418
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 листопада 2012 р. 12 год. 32 хв. № 2а-7104/12/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Сакалоша В.М.,

за участю секретаря судового засідання - Семеряк М.І.,

представників позивача -Круглія Ю.Б.,

розглянувши у м. Львові у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі та Дрогобицькому районі Львівської області до відділу державної виконавчої служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції Львівської області про визнання протиправними дій, скасування постанови та зобов'язання вчинити дії, -

в с т а н о в и в:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі та Дрогобицькому районі Львівської області до відділу державної виконавчої служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції Львівської області про визнання протиправними дій державного виконавця щодо виконання виконавчого листа № 2а-1910/09/1370, виданого 26.10.2010 року Львівським окружним адміністративним судом про стягнення з ДП «Будівельне управління 44»ВАТ «Прикарпатбуд»на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі Львівської області 56 980,44 грн. заборгованості, скасування постанови державного виконавця про відмову у відкритті виконавчого провадження (відмову в прийнятті до провадження виконавчого документа) ВП № 33113797 від 19.06.2012 року та зобов'язати відповідача прийняти до виконання виконавчий лист № 2а-1910/09/1370.

Під час судового розгляду справи позивач зменшив позовні вимоги та в порядку ст. 51 КАС України відмовився від позовної вимоги про зобов'язання відповідача прийняти до виконання виконавчий лист № 2а-1910/09/1370.

Ухвалою суду від 20.08.2012 року відкрито провадження у справі. Розгляд справи неодноразово відкладався у зв'язку з неявкою представника відповідача. В судовому засіданні 06.11.2012 року відповідно до вимог ч.3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України проголошено вступну та резолютивну частину постанови.

Представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав наведених у позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причини неявки не повідомив. Суд вважає, що відповідач належним чином, в силу приписів ст.ст. 33-35 КАС України, повідомлений про час та місце розгляду справи і справу можливо розглядати у відсутності представника відповідача на підставі наявних в матеріалах справи доказів, відповідно до ст.71 КАС України.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до наступних висновків.

04.01.2012 року на адресу Управлінням Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі та Дрогобицькому районі Львівської області надiйшла постанова державного виконавця вiддiлу державної виконавчої служби Дрогобицького мiськрайонного управлiння юстиції Львівської області про повернення виконавчого документа стягувачевi ВП №29836615, а саме виконавчого листа № 2а-1910/09/1370, виданого 26.10.2010 року Львiвським окружним адмiнiстративним судом про стягнення з ДП «Будівельне управлiння 44» ВАТ «Прикарпатбуд»(82172, м. Стебник, вул. Дрогобицька, 63/1, код ЄДРПОУ 30445069) на користь Управлiння Пенсiйного фонду Украгни в м. Дрогобичi Львівської областi (82100, м. Дрогобич, пл. Ринок, 3, код ЄДРПОУ 22408026) - 56 980,44 грн. заборгованостi.

Скориставшись правом на повторне пред'явлення виконавчого документа до виконання, передбаченого положеннями частини 5 ст. 47 Закону України «Про виконавче провадження»позивач двiчi надсилав до виконання вказаний виконавчий документ.

02.08.2012 року Управлінням Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі та Дрогобицькому районі Львівської області отримано повторну постанову про вiдмову у вiдкриттi виконавчого провадження (вiдмову в прийнятті до провадження виконавчого документа) ВП № 33113797 від 19.06.2012 року 33113797, винесену державним виконавцем вiддiлу державної виконавчої служби Дрогобицького мiськрайонного управлiння юстиції Львівської області, якою вiдмовлено у вiдкриттi виконавчого провадження з виконання виконавчого листа № 2а-1910/09/1370, виданого 26.10.2010 року Львiвським окружним адмiнiстративним судом про стягнення з ДП «Будівельне управлiння 44» ВАТ «Прикарпатбуд»(82172, м. Стебник, вул. Дрогобицька, 63/1, код ЄДРПОУ 30445069) на користь Управлiння Пенсiйного фонду Украгни в м. Дрогобичi Львівської областi (82100, м. Дрогобич, пл. Ринок, 3, код ЄДРПОУ 22408026) - 56 980,44 грн. заборгованостi.

Свою вiдмову у вiдкритгi виконавчого провадження державний виконавець мотивує тим, що у вiддiл ДВС Дрогобицького МРУЮ надiйшов виконавчий документ вiд Управлiння ПФУ в м. Дрогобичi та Дрогобицькому районі Львівськоїобластi, а стягувачем за виконавчим документом є Управлiння ПФУ в м. Дрогобичi.

Вважаючи такі дії та рішення відповідача неправомірними позивач оскаржив їх в судовому порядку.

Даючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховував наступні обставини справи та норми діючого на момент виникнення спірних правовідносин законодавства.

Відповідно до статті 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

У відповідності до ч.1 ст.255 КАС України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Відповідно до вимог ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню, у разі невиконання їх у добровільному порядку, регламентується Законом України «Про виконавче провадження»(надалі - Закон). Вказаний нормативний акт є спеціальним по відношенню до інших нормативних актів при вирішенні питання щодо оцінки дій державного виконавця.

Відповідно до ст. 1 Закону, виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення).

Згідно з п.2 ч.2 ст.17 Закону державною виконавчою службою підлягають виконанню постанови судів, зокрема, в адміністративних справах.

Відповідно до п.1 ч. 1 статті 19 Закону державний виконавець відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення.

Статтею 25 Закону державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення виконавчого документа до виконання і цей документ відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, та пред'явлений до виконання до органу державної виконавчої служби за належним місцем виконання рішення.

Сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. При цьому, стягувачем є фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ. У разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив (ст. 8 Закону).

Як вбачається з матеріалів справи для забезпечення дотримання своїх прав та виконання рішення суду, позивач як правонаступник за зобов'язанням звернувся до державної виконавчої служби.

Так, відповідно до Постанови КМУ від №803 від 27.07.2011р. «Про утворення територіальних органів Пенсійного фонду України»та № 21-2 від 01.08.2011 року «Про заходи щодо припинення діяльності деяких управлінь Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах»утворено управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі та Дрогобицькому районі Львівської області шляхом злиття управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі Львівської області та управління Пенсійного фонду України в Дрогобицькому районі Львівської області, про що внесено запис в ЄДРПОУ за № 1 414 134 0000 001835.

Таким чином, новоутворене Управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі та Дрогобицькому районі Львівської області є правонаступником ліквідованого Управління Пенсійного фонду України в Дрогобицькому районі Львівської області, а відтак до нього переходять усі права та обов'язки останнього, в тому числі і право на отримання коштів від ДП «Будівельне управління 44»ВАТ «Прикарпатбуд»в сумі 56 980,44 грн.

Рішення державної виконавчої служби щодо відмови у відкритті виконавчого провадження унеможливлює виконання виконавчого листа № 2а-1910/09/1370, оскільки Управління Пенсійного фонду України в Дрогобицькому районі Львівської області припинило свою діяльність відповідно до ч. 1 ст. 104 ЦК України і не може звернутись до державної виконавчої служби із заявою про примусове виконання рішення суду. Таким правом з моменту внесення до єдиного державного реєстру запису про припинення юридичної особи - Управління Пенсійного фонду України в Дрогобицькому районі Львівської області наділений правонаступник - Управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі та Дрогобицькому районі Львівської області.

Згідно із ч. 2 ст. 162 КАС України суд вправі постановою визнати протиправним рішення суб'єкта владних повноважень чи окремі його положення, дії чи бездіяльність і скасувати або визнати нечинним рішення чи окремі його положення. Суд також може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод чи інтересів суб'єкта у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. При цьому, відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, адміністративний суд перевіряє не лише вчинення дії чи бездіяльності на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а й чи вчинені вони з використанням повноважень з тією метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для вчинення дії, добросовісно, розсудливо і своєчасно.

З огляду на наведене, суд приходить до висновку, що дії та рішення відповідача щодо відмови у відкритті виконавчого провадження з виконання виконавчого листа № 2а-1910/09/1370, виданого 26.10.2010 року Львівський окружним адміністративним судом є протиправними, а позовні вимоги є вмотивованими та такими, що підлягають до задоволення.

Судові витрати по справі згідно ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

п о с т а н о в и в :

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Визнати протиправними дії державного виконавця відділу державної виконавчої служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції Львівської області щодо виконання виконавчого листа №2а-1910/09/1370, виданого 26 жовтня 2010 року Львівським окружним адміністративним судом про стягнення з ДП «Будівельне управління 44»ВАТ «Прикарпатбуд»на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Дрогобичі Львівської області 56 980,44 грн. заборгованості.

3. Скасувати постанову державного виконавця відділу державної виконавчої служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції Львівської області про відмову у відкритті виконавчого провадження (відмову в прийнятті до провадження виконавчого документа) ВП №33113797 від 19.06.2012 року

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова виготовлена в повному обсязі 08 листопада 2012 року.

Суддя (підпис) В.М. Сакалош

З оригіналом згідно

Суддя В.М. Сакалош