Господарський суд Чернігівської області
____________________
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 698-166, факс 77-44-62
УХВАЛА
про відмову в прийнятті позовної заяви
"07" листопада 2012 р. № 02-03/5028/1451/2012
Суддя Скорик Н.О., розглянувши матеріали позовної заяви № 5 від 18.10.12
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Спецмонтажремонт", код ЄДРПОУ 30846363, вул. Кар"єрна, 1,Рокитне,Рокитнянський район, Київська область,09602
Відповідач: Територіальне Північно-Східне контрольно-ревізійне Управління Контрольно-ревізійного департаменту Міністерства оборони України, вул. О. Молодшого, 17,Чернігів,14000
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору:
Військова частина А - 4245, Військове містечко № 12, м Прилуки,17504
Предмет спору: про скасування акту ревізії № 972 від 20.08.2009 р.
ВСТАНОВИВ:
Підстави відмови в прийнятті заяви можна додавати натисканням Ctrl+Alt+[-,=,\], де [-,=,\] - відповідні пункти № 1...3 статті 62 ГПК України.
Товариством з обмеженою відповідальністю "Спецмонтажремонт" подано позов до Територіального Північно – Східного контрольно – ревізійного управління Контрольно – ревізійного департаменту Міністерства оборони України, за участю третьої особи – Військової частини А – 4245 про скасування акту ревізії № 972 від 20.08.2009 р.
Згідно зі ст. 12 Господарського процесуального кодексу України господарським судам підвідомчі: 1) справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім: спорів про приватизацію державного житлового фонду; спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов; спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін; спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів; інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України та міжнародних договорів України віднесено до відання інших органів; 2) справи про банкрутство; 3) справи за заявами органів Антимонопольного комітету України, Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції; 4) справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов'язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів; 5) справи у спорах щодо обліку прав на цінні папери; 6) справи у спорах, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб'єкти господарської діяльності, за винятком тих, що віднесено до компетенції адміністративних судів.
Відповідно до п.1 ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Статтею 2 Закону України "Про державну контрольно – ревізійну службу" передбачено, що Головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.
Державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудита, перевірки державних закупівель та інспектування.
З огляду на зазначене контрольно - ревізійній службі на основі законодавства делеговані повноваження у сфері суспільних правовідносин, пов’язаних зі здійсненням від імені держави дій по проведенню фінансового контролю..
Таким чином, Територіальне Північно – Східне контрольно – ревізійне управління Контрольно – ревізійного департаменту Міністерства оборони України відповідно до п.7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України є суб’єктом владних повноважень.
Виходячи з положень пункту 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України, справа за позовом суб’єкта підприємницької діяльності до органу виконавчої влади є справою адміністративної юрисдикції (адміністративною справою) і поширюється на компетенцію адміністративних судів..
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.
Керуючись п. 1 ч.1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
В прийнятті позовної заяви відмовити.
Позовні матеріали повернути позивачу.
Додаток на 22 арк.
Суддя Скорик Н.О.