ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
24 жовтня 2012 року 11:38 № 2а-16772/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Амельохіна В.В., суддів: Аблова Є.В., Федорчука А.Б., при секретарі Грабовському В.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Сінфарм»доДержавної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва Державної податкової службипровизнання нечинними та скасування податкових повідомлень-рішень, за участю:
позивача -Іваницький І.В.
відповідач -Блажко Н.Є.
прокурор -Піяк К.Л.
На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 24 жовтня 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Сінфарм»(далі по тексту - позивач) звернулось з позовом до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва Державної податкової служби (далі по тексту - відповідач) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 30.08.2010р. №0002452305/0/31331, №002462305/0/31332, від 10.11.2010р. №0002452305/1/43537, №0003642305/1/43538 та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 30.08.2010р. №0003372304.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що оскаржувані податкові повідомлення -рішення та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій прийняті відповідачем протиправно.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.
Відповідач проти заявленого позову заперечив, посилаючись на те, що податкові повідомлення -рішення та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій прийняті правомірно та на підставі встановлених податковою інспекцією порушень.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Державною податковою інспекцією у Дарницькому районі м. Києва проведено перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Сінфарм»за результатами якої 21.08.2010р. складено акт №5328/2305/31987674 про результати планової виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2007р. по 30.06.2010р., та іншого законодавства за період з 01.07.2007р. по 30.06.2010р. (далі по тексту -Акт перевірки).
Актом перевірки встановлено порушення п. 7.2, п.п. 7.4.5 п. 7.4 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість», п. 18 Наказу ДПА України від 30.05.1997р. №165 «Про затвердження форми податкової накладної, книги обліку придбання та книги обліку продажу товарів (робіт, послуг), порядку їх заповнення», п. 18 Указу Президента України «Про деякі зміни в оподаткуванні»від 30.09.1998р. №135-ХІV, а саме заниження податкового зобов'язання з ПДВ на суму 359 150,90грн., у тому числі за липень 2007 року -37 206,93грн., серпень 2007 року -47 941,18грн., вересень 2007 року -33 239,39грн., жовтень 2007 року -46 740,39грн., листопад 2007 року - 36 537,80грн., грудень 2007 року -46 442,37грн., січень 2008 року -24 005,20грн., лютий 2008 року -26 277,80грн.. березень 2010 року -35 119,42грн., квітень 2010 року -25 640,42грн.; п. 5.9 статі 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»в результаті чого занижено податок на прибуток в періоді, що перевірявся на суму 8 017 949грн., в тому числі за 1 півріччя 2008 року -1 134 547грн., 9 місяців 2008 року -2 328 667грн., 2008 рік -3 824 037грн., 1 квартал 2009 року -465 777грн., 1 півріччя 2009 року -1 243 516грн., 9 місяців 2009 року - 2 074 743грн., 2009 рік -3 342 243грн., 1 квартал 2010 року - 482 360грн., 1 півріччя 2010 року -1 455 083грн. та п. 2.8 статті 2, п. 3.5 статті 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. №637, а саме позивачем перевищено ліміт залишку готівки в касі підприємства.
На підставі встановлених порушень відповідачем 30.08.2010р. прийняті податкові повідомлення -рішення №0002452305/0/31331, яким за порушення п. 5.9 статі 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»позивачу визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств усього на суму 16 035 898грн., в тому числі 8 017 949грн. -основний платіж та 8 017 949грн. -штрафні санкції; №0002462305/0/31332, яким за порушення п. 7.2, п.п. 7.4.5 п. 7.4 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачу визначено суму податкового зобов'язання з ПДВ в розмірі 587 186,98грн., в тому числі 384 791,32грн. -основний платіж та 192 395,66грн. -штрафні санкції та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0003372304, яким за порушення п. 2.8 статті 2, п. 3.5 статті 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. №637, до позивача застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 99 641,38грн.
В порядку адміністративного оскарження податкова повідомлення - рішення 30.08.2010р. №0002462305/0/31332 в частині 25 640,42грн. ПДВ та 12 820,21грн. -штрафних санкцій -скасовано.
За результатами адміністративного оскарження, відповідачем 10.11.2010р. прийняті податкові повідомлення - рішення №0002452305/1/43537, яким за порушення п. 5.9 статі 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»позивачу визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств усього на суму 16 035 898грн., в тому числі 8 017 949грн. -основний платіж та 8 017 949грн. -штрафні санкції та №0003642305/1/43538, яким за порушення п. 7.2, п.п. 7.4.5 п. 7.4 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»позивачу визначено суму податкового зобов'язання з ПДВ в розмірі 538 726,35грн., в тому числі 359 150,90рн. -основний платіж та 179 575,45грн. -штрафні санкції.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Судом з Акту перевірки вбачається, що проведеною перевіркою відображеного ТОВ «Сінфарм»показника у рядку 01.2 Декларацій «приріст балансової вартості запасів»за період з 01.07.2007р. по 30.06.2010р. з використанням бухгалтерського рахунку №28 «Товари»та прибуткових накладних, податковим органом встановлено, що в порушення пункту 5.9 статті 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»ТОВ «Сінфарм»не задекларувало приріст товарно-матеріальних цінностей, чим занизило суму скоригованого валового доходу на загальну суму 34485451,9грн., а саме: 1 квартал 2008 року на суму 1277021,00грн., І півріччя 2008 року на суму 4538189,00грн., 9 місяців 2008 року на суму 9314669,00грн., 2008 рік на суму 15296147,00грн., І квартал 2009 року на суму 1863110,00грн., 1 півріччя 2009 року на суму 4974061,00грн., 9 місяців 2009 року на суму 8328969,00грн., 2009 рік на суму 13368974,00грн., І квартал 2010 року на суму 1929438,00грн., 1 півріччя 2010 року на суму 5820332,00грн.
В акті перевірки вчинено запис, що ТОВ «Сінфарм»у рядку 01.2 Декларацій «приріст балансової вартості запасів»за період з 01.07.2007р. по 30.06.2010р. відображено показники у загальній сумі 0.00грн., додатки КІМ до рядків 01.2. 01.5. 04.2. 04.10. 04.12 та 07 декларацій з податку на прибуток ТОВ «Сінфарм»не надавались.
Враховуючи зазначене, перевіркою повноти визначення скоригованого валового доходу за період з 01.07.2007р. по 30.06.2010р. встановлено його заниження па загальну суму 34485451,90грн.
Крім того, в акті перевірки зазначено, що проведеною перевіркою відображеного показника у рядку 04.2 Декларації «убуток балансової вартості запасів»за період з 01.07.2007р. по 30.06.2010р. встановлено, що в порушення пункту 5.9 статті 5 Закону № 334/94-ВР. ТОВ «Сінфарм»не задекларувало убуток товарно-матеріальних цінностей, чим занизило суму скоригованих валових витрат на загальну суму 2417353,32грн., а саме: 9 місяців 2007 року на суму 656055,00 грн., 2007 рік на суму 2417353,00 грн.
В акті перевірки вчинено запис, що ТОВ «Сінфарм»у рядку 04.2 Декларацій «убуток балансової вартості запасів»за період з 01.07.2007р. по 30.06.2010р. відображено показники у розмірі 0,00 грн., додатки КІМ до рядків 01.2, 01.5. 04.2. 04.10, 04.12 та 07 декларацій з податку на прибуток ТОВ «Сінфарм»не надавались.
Враховуючи зазначене, перевіркою повноти визначення скоригованих валових витрат за період з 01.07.2007р. по 30.06.2010р. встановлено їх заниження на загальну суму 2 417 353,32грн.
Таким чином, враховуючи показники податкових декларацій з податку на прибуток, поданих ТОВ «Сінфарм»до ДПІ у Дарницькому районі м. Києва, перевіркою було визначено розмір заниження податкового зобов'язання з податку на прибуток за перевіряємий період, згідно з податковим повідомленням-рішенням від 30.08.2010р. № 0002452305\0\31331 у сумі 8017949,00грн.
Пунктами 2, 3, 6 статті 8 Закону України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" визначено, що питання організації бухгалтерського обліку на підприємстві належить до компетенції його власника (власників) або уповноваженого органу (посадової особи) відповідно до законодавства та установчих документів.
Відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів та звітності протягом встановленого терміну несе також власник (власники) або уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством згідно із законодавством та установчими документами.
Керівник підприємства зобов'язаний створити необхідні умови для правильного ведення бухгалтерського обліку, забезпечити неухильне виконання всіма підрозділами, службами та працівниками, причетними до бухгалтерського обліку, правомірних вимог бухгалтера щодо дотримання порядку оформлення та подання до обліку первинних документів
Пунктом 2.1 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.95р. № 88, передбачено, що первинні документи - це письмові свідоцтва, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення. Господарські операції це факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу, зобов'язань і фінансових результатів.
Відповідно до пункту 2.16 статті 2 вищезазначеного Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, забороняється приймати до виконання первинні документи на операції, що суперечать законодавчим і нормативним актам, встановленому порядку приймання, зберігання і витрачання грошових коштів, товарно-матеріальних цінностей та іншого майна, порушують договірну і фінансову дисципліну, завдають шкоди державі, власникам, іншим юридичним і фізичним особам.
Згідно зі статтею 1, 9 Закону України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", первинний документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.
Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
Згідно з пунктом 2 статті 3 Закону № 996-XIV, бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.
Пунктом 5.9 статті 5 Закону № 334\94-ВР визначено, що платник податку веде податковий облік приросту (убутку) балансової вартості товарів (крім тих, що підлягають амортизації, та цінних паперів), сировини, матеріалів, комплектуючих виробів, напівфабрикатів, малоцінних предметів (далі - запасів) на складах, у незавершеному виробництві та залишках готової продукції, витрати на придбання та поліпшення (перетворення, зберігання) яких включаються до складу валових витрат згідно з ним Законом (за винятком тих, що отримані безкоштовно).
У разі коли балансова вартість таких запасів на кінець звітною періоду перевищує їх балансову вартість на початок того ж звітного періоду, різниця включається до складу валових доходів платника податку у такому звітному періоді.
У разі коли балансова вартість таких запасів на кінець звітного періоду є меншою за їх балансову вартість на початок того ж звітного періоду, різниця включається до складу валових витрат платника податку у такому звітному періоді.
Відповідно до пункту 1.4 Порядку ведення обліку приросту (убутку) балансової вартості покупних товарів (крім активів, що підлягають амортизації, цінних паперів та деривативів), матеріалів, сировини (палива), комплектуючих виробів та напівфабрикатів на складах, у незавершеному виробництві та залишках готової продукції (у тому числі малоцінних предметів на складах), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 11.06.1998 р. за № 124 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.07.1998 за № 417/2857, облік прирослу (убутку) ведеться тільки щодо тих товарних запасів і матеріальних ресурсів, виграти на придбання яких відповідно до Закону включаються до складу валових витрат.
Підпунктом 17.1.3 пункта 17.1 статті 17 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", передбачено, що у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у абзаці "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Відповідно до підпункту 17.1.6 пункту 17.1 статті 17 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі коли платника податків (посадову особу платника податків) засуджено за скоєння злочину щодо ухилення від сплати податків або якщо платник податків декларує переоцінені або недооцінені об'єкти оподаткування, що призводить до заниження податкового зобов'язання у великих розмірах, такий платник податків додатково до штрафів, визначених цим пунктом, за наявності підстав для їх накладення сплачує штраф у розмірі п'ятдесяти відсотків від суми недоплати, але не менше ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Заниженням податкового зобов'язання у великих розмірах вважається сума недоплати, яка встановлюється на рівні, визначеному Кримінальним кодексом України.
Щодо оскаржуваного податкового повідомлення-рішення від 30 серпня 2010 року № 0002462305/0/31332.
Як вбачається з Акту перевірки, перевіркою відображених показників у рядку 10.1 Декларацій з податку на додану вартість за період з 01.07.2007р. по 30.06.2010p., поданих ТОВ «Сінфарм»до ДПІ у Дарницькому районі м. Києва, у загальній сумі 4719542,00грн., встановлено, що в порушення пункту 7.2, підпункту 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість», пункту 18 Наказу ДПА України від 30.05.1997 p. N 165 «Про затвердження форми податкової накладної та порядку її заповнення»ТОВ «Сінфарм»віднесено до складу податкового кредиту суму ПДВ у розмірі 298391,06грн. відповідно до податкових накладних, що оформлені з порушенням встановленого порядку, що призвело до заниження податкового зобов'язання з податку на додану вартість на суму 298361,06грн.
В акті перевірки вчинено запис, що до перевірки були надані податкові накладні видані СПД ОСОБА_3 (і.п.н. НОМЕР_1) на адресу ТОВ «Сінфарм», які не скріплені печаткою платника податку-продавця, а саме: період виписки податкових накладних липень 2007 року на загальну суму 37206,93 грн., серпень 2007 року на загальну суму 47941,18 грн., вересень 2007 на загальну суму 33239,39грн., жовтень 2007 року на загальну суму 46740,39 грн., листопад 2007 року на загальну суму 36537,80 грн., грудень 2007 року на загальну суму 46442,37 грн., січень 2008 року на загальну суму 24005,20 грн., лютий 2008 року на загальну суму 26277,80 грн., які згідно з актом перевірки, віднесені до реєстру придбання товарів, робіт, послуг та задекларовані за відповідні податкові періоди.
Крім того, в Акті перевірки зазначено, що ТОВ «Сінфарм»в порушення підпункту 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 Закону № 168\97-ВР віднесено до складу податкового кредиту, згідно реєстру придбання товарів, робіт, послуг, по контрагенту ТОВ «Технолайн Восток»(і.п.н. 368850426507) суму ПДВ 60759,84 грн., в тому числі березень 2010 року 351 19,42 грн., квітень 2010 року 25640,42грн. не підтверджену податковими накладними, що призвело до заниження податкового зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 60759,84грн.
Згідно з матеріалами Акту перевірки, ТОВ «Сінфарм»до ДПІ у Дарницькому районі м. Києва подано Додатки № 5 «Розшифровка податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів», а саме за березень 2010 року - вх. від 15.04.2010 р. № 51387, квітень 2010 року - вх. від 13.05.2010 р. № 80434, згідно з якими суми ПДВ у розмірі 35119,42 грн. за березень 2010 року та 25640,42 грн. за квітень 2010 року нараховані по постачальнику ТОВ «Демпо»(і.п.н. 365559726500), документи, які підтверджують податковий кредит по даному постачальнику відсутні.
Враховуючи вищезазначене, проведеною перевіркою встановлено заниження ТОВ «Сінфарм»податкового зобов'язання з податку на додану вартість за період липень 2007 року - лютий 2008 року та березень, квітень 2010 р. на загальну суму 359150,90 грн.
Відповідно до пункту 2.1 статті 2 Закону № 168\97-ВР платником податку є будь - яка особа, яка здійснює або планує здійснювати господарську діяльність та реєструється за своїм добровільним рішенням як платник цього податку.
Згідно з підпунктом 7.2.1 пункту 7.2 статті 7 Закону № 168\97-ВР платник податку зобов'язаний надати покупцю податкову накладну, що має містити зазначені окремими рядками:
а) порядковий номер податкової накладної;
б) дату виписування податкової накладної;
в) повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість;
г) податковий номер платника податку (продавця та покупця);
д) місце розташування юридичної особи або місце податкової адреси фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість;
е) опис (номенклатуру) товарів (робіт, послуг) та їх кількість (обсяг, об'єм);
є) повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах отримувача;
ж) ціну поставки без врахування податку;
з) ставку податку та відповідну суму податку у цифровому значенні;
и) загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку.
Згідно з пунктами 6.1. 6.2. 6.3 Порядку №165 оригінал податкової накладної надається покупцю товарів (послуг) на його вимогу.
Зазначений документ зберігається покупцем разом із розрахунковими, платіжними документами з придбання товарів (послуг) у порядку і протягом терміну, визначеного для зберігання облікових податкових документів та зобов'язань із сплати податків.
Податкова накладна дає право покупцю, зареєстрованому як платник податку, на включення до податкового кредиту витрат по сплаті податку на додану вартість.
Копія податкової накладної залишається у продавця товарів (послуг) як звітний розрахунковий податковий документ і зберігається в порядку та протягом строку, передбаченого законодавством для зобов'язань із сплати податку.
Відповідно до пункту 18 Порядку № 165, всі складені примірники податкової накладної підписуються особою, уповноваженою платником податку здійснювати поставку товарів (послуг), та скріплюються печаткою такого платника податку - продавця. Податкова накладна не підписується покупцем товарів (послуг) і не скріплюється його печаткою.
Підпунктом 7.2.6 пункту 7.2 статті 7 Закону № 168\97-ВР та пунктом 7 Порядку № 165 визначено, що податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх отримувача. У будь-якому разі видається товарний чек, інший платіжний чи розрахунковий документ, що підтверджує передачу товарів (послуг) та (або) прийняття платежу із зазначенням загальної суми такого платежу, суми податку та податкового номера постачальника.
Якщо постачальник товарів (послуг) відмовився надати отримувачу цих товарів (послуг) податкову накладну або порушив порядок її заповнення, отримувач таких товарів (послуг) має право додати до податкової декларації за звітний податковий період (у якому повинна бути видана податкова накладна) заяву зі скаргою на такого постачальника. До заяви платник зобов'язаний додати копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку внаслідок придбання таких товарів (послуг). Указана заява є підставою для включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту.
Відповідно до п.п. 7.2.8 пункту 7.2 статті 7 Закону № 168\97-ВР платники податку зобов'язані вести окремий облік операцій з поставки та придбання товарів (послуг), які підлягають оподаткуванню цим податком, а також які не є об'єктами оподаткування згідно із статтею 3 та звільнених від оподаткування згідно із статтею 5 цього Закону.
Зведені результати такого обліку відображаються у податкових деклараціях, форма і порядок заповнення яких визначаються відповідно до закону. Платник податку веде реєстр отриманих та виданих податкових накладних у документальному або електронному вигляді за його вибором, у якому зазначаються порядковий номер податкової накладної, дата її виписки (отримання), загальна сума та сума нарахованого податку, а також реєстраційний номер платника податку продавця, який надав податкову накладну такому платнику податку.
Порядок заповнення реєстрів отриманих та виданих податкових накладних затверджено Наказом ДПА України від 30.06.2005 р. № 244, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18.07.2005 р. за № 770\11050 (далі по тексту - Порядок № 244) із змінами та доповненнями.
Відповідно до пункту 8 Порядку № 244, у розділі І реєстру відображаються отримані податкові накладні, розрахунки коригування кількісних і вартісних показників (додаток 2 до податкової накладної), вантажні митні декларації, а також інші подібні документи (згідно з підпунктом 7.2.6 пункту 7.2 статті 7 Закону).
Розрахунок коригування кількісних і вартісних показників (додаток 2 до податкової накладної) є документом, який дає право (підставу) покупцю вносити зміни до раніше включених в обсяг податкового кредиту, одержаного на підставі податкових накладних, будь-яких витрат на сплату податку.
Згідно з підпунктом 8.1 пункту 8 Порядку № 244, придбання або виготовлення товарів (послуг) та придбання (будівництво, спорудження) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи) на митній території України відображається на підставі податкових накладних, розрахунків коригування кількісних і вартісних показників (додаток 2 до податкової накладної), а також інших подібних документів.
Пунктом 9 Порядку № 244 визначено особливості заповнення деяких граф розділу 1 реєстру, зокрема:
Відповідно до пунктів 9.5, 9.6. 9.7 Порядку № 244, у графі 5 зазначається вид документа згідно з такими позначеннями, зокрема. ПН - податкова накладна;
У графі 6 вказується найменування (прізвище, ім'я, по батькові - для фізичної особи) постачальника.
У графі 7 вказується індивідуальний податковий номер постачальника - платника податку на додану вартість.
Згідно з пунктом 7 Порядку № 244, реєстр є основою для відображення зведених результатів такого обліку в податкових деклараціях з податку на додану вартість.
Згідно з підпунктом 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 Закону № 168\97-ВР, не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 Закону № 168\97-ВР).
У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим підпунктом документами, платник податку несе відповідальність у вигляді фінансових санкцій, установлених законодавством, нарахованих на суму податкового кредиту, не підтверджену зазначеними цим підпунктом документами.
Підпунктом 17.1.3 пункту 17.1 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податковою зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у абзаці "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язковогоплатежу), починаючи з податковою періоду, на який припадає гака недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Як вбачається з матеріалів акту перевірки та із вищезазначеного, перевіряючими були встановлені порушення вимог ТОВ «Сінфарм»пункту 7.2, підпункту 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 Закону № 168\97-ВР, що призвели до заниження товариством податкового зобов'язання по податку на додану вартість на загальну суму 359150,90грн. Однак, згідно з податковим повідомленням-рішенням від 30.08.2010р. № 0002462305\0\31332 помилково визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 384791,32грн.
Таким чином, враховуючи, що загальна донарахована сума податку на додану вартість повинна становити 359150,90грн. то сума штрафних (фінансових) санкцій застосованих до ТОВ „Сінфарм" відповідно до п.п. 17.1.3 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 повинна становити 179575,45грн.
Щодо оскаржуваного податкового повідомлення-рішення від 30 серпня 2010 року № 0000003372304
За перевіряємий період, відповідно до вимог Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затв. Постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. за № 637 зі змінами та доповненнями, ліміт залишку готівки в касі підприємства ТОВ «Сінфарм»не розраховувався та не встановлювався, тобто дорівнював 0.00 грн.
При перевірці дотримання ліміту залишку готівки в касі підприємства ТОВ «Сінфарм», податковим органом встановлено наступне:
За перевіряємий період ТОВ «Сінфарм»було перевищено ліміт залишку готівки в касі підприємства на загальну суму 49820,69грн., а саме:
а) для виведення залишку готівки в касі не приймається розрахунково-платіжна відомість №27 від 30.09.2008р. на суму 2056,43грн. в зв'язку з відсутністю у вищезазначеній відомості підписів одержувачів готівкових коштів (ОСОБА_4 - 820,25грн., ОСОБА_5 694,82грн., ОСОБА_6 -541,36грн.) в сумі 2056,43грн.
Тому, враховуючи вищезазначене та норми абз. 2 п. 3.5 ст. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затв. Постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. за № 637 зі змінами та доповненнями, ТОВ «Сінфарм»30.09.08 було перевищено ліміт залишку готівки в касі підприємства на загальну суму 2056,43грн., згідно розрахунку:
0,00 грн. + 2056.43 грн. = 2056,43 грн., де:
0.00 грн. - залишок готівкових коштів в касі підприємства на кінець дня 30.09.2008р. за даними підприємства.
б) Для виведення залишку готівки в касі не приймається розрахунково-платіжна відомість №29 від 31.10.2008р. на суму 2138,46 грн. в зв'язку з відсутністю у вищезазначеній відомості підписів одержувачів готівкових коштів (ОСОБА_4-820.25грн., ОСОБА_5 694,82грн., ОСОБА_6 - 623,39грн.) в сумі 2138,46грн.
Тому, враховуючи вищезазначене та норми абз. 2 п. 3.5 ст. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затв. Постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. за № 637 зі змінами та доповненнями. ТОВ «Сінфарм»31.10.08 було перевищено ліміт залишку готівки в касі підприємства на загальну суму 2138,46 грн., згідно розрахунку:
0,00 грн. + 2138,46 грн. = 2138,46 грн., де:
0,00 грн. - залишок готівкових коштів в касі підприємства на кінець дня 31.10.2008 р. за даними підприємства.
в) Для виведення залишку готівки в касі не приймається розрахунково-платіжна відомість № 31 від 21.11.2008р. на суму 2138.46грн. в зв'язку з відсутністю у вищезазначеній відомості підписів одержувачів готівкових коштів (ОСОБА_4-820.25грн., ОСОБА_5 - 694,82грн., ОСОБА_6 623,39грн.) в сумі 2138,46грн.
Тому, враховуючи вищезазначене та норми абз. 2 п. 3.5 ст. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затв. Постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. за № 637 зі змінами та доповненнями, ТОВ «Сінфарм»21.11.08 було перевищено ліміт залишку готівки в касі підприємства на загальну суму 2138.46 грн., згідно розрахунку:
0.00 грн. + 2138.46 грн. = 2138,46 грн., де:
0.00 грн. залишок готівкових коштів в касі підприємства на кінець дня 21.11.2008 р. за даними підприємства.
г) Длявиведення залишку готівки в касі не приймається розрахунково-платіжна відомість № 33 від 17.12.2008р. на суму 2138.46грн. в зв'язку з відсутністю у вищезазначеній відомості підписів одержувачів готівкових коштів (ОСОБА_4 - 820,25грн., ОСОБА_5 694,82грн., ОСОБА_6 - 623,39грн.) в сумі 2138,46грн.
Тому, враховуючи вищезазначене та норми абз. 2 п. 3.5 ст. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затв. Постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. за № 637 зі змінами та доповненнями. ТОВ «Сінфарм»17.12.08 було перевищено ліміт залишку готівки в касі підприємства на загальну суму 2138.46 грн., згідно розрахунку:
0.00 грн. + 2138,46 грн. - 2138,46 грн., де:
0,00 грн. - залишок готівкових коштів в касі підприємства на кінець дня 17.12.2008 р. за даними підприємства.
д) Для виведення залишку готівки в касі не приймається розрахунково-платіжна відомість № 1 від 30.01.2009р. на суму 2143.69грн. в зв'язку з відсутністю у вищезазначеній відомості підписів одержувачів готівкових коштів (ОСОБА_4 -819,65грн., ОСОБА_5 701,10грн., ОСОБА_6 622.94грн.) в сумі 2143,69 грн.
Тому, враховуючи вищезазначене та норми абз. 2 п. 3.5 ст. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затв. Постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. за № 637 зі змінами та доповненнями, ТОВ «Сінфарм»30.01.09 було перевищено ліміт залишку готівки в касі підприємства на загальну суму 2143.69 грн., згідно розрахунку:
0,00 грн. + 2143.69 грн. = 2143.69 грн., де:
0,00 грн. - залишок готівкових коштів в касі підприємства на кінець дня 30.01.2009 р. за даними підприємства.
е) Для виведення залишку готівки в касі не приймається розрахунково-платіжна відомість № 1 від 02.03.2009р. на суму 2143,03 грн. в зв'язку з відсутністю у вищезазначеній відомості підписів одержувачів готівкових коштів (ОСОБА_4 -819,40грн., ОСОБА_5 700,89грн., ОСОБА_6 622,74грн. ) в сумі 2143.03 грн.
Тому, враховуючи вищезазначене та норми абз. 2 п. 3.5 ст. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затв. Постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. за № 637 зі змінами та доповненнями, ТОВ «Сінфарм»02.03.09 було перевищено ліміт залишку готівки в касі підприємства на загальну суму 2143,03 грн., згідно розрахунку:
0,00 грн. + 2143.03 грн. = 2143.03 грн., де:
0,00 грн. - залишок готівкових коштів в касі підприємства на кінець дня 02.03.2009 р. за даними підприємства.
є) Для виведення залишку готівки в касі не приймається розрахунково-платіжна відомість № 3 від 30.03.2009р. на суму 2143,03 грн. в зв'язку з відсутністю у вищезазначеній відомості підписів одержувачів готівкових коштів (ОСОБА_4 -819.40грн., ОСОБА_5 700,89грн., ОСОБА_6 - 622.74грн. ) в сумі 2143,03грн.
Тому, враховуючи вищезазначене та норми абз. 2 п. 3.5 ст. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затв. Постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. за № 637 зі змінами та доповненнями, ТОВ «Сінфарм»30.03.09 було перевищено ліміт залишку готівки в касі підприємства на загальну суму 2143.03 грн., згідно розрахунку:
0,00 грн. + 2143,03 грн. = 2143,03 грн., де:
0,00 грн. - залишок готівкових коштів в касі підприємства на кінець дня 30.03.2009 р. за даними підприємства.
ж) Для виведення залишку готівки в касі не приймається розрахунково-платіжна відомість № 4 від 24.04.2009р. на суму 2143,03 грн. в зв'язку з відсутністю у вищезазначеній відомості підписів одержувачів готівкових коштів (ОСОБА_4 -819,40грн., ОСОБА_5 - 700,89грн., ОСОБА_6 - 622,74грн.) в сумі 2143,03 грн.
Тому, враховуючи вищезазначене та норми абз. 2 п. 3.5 ст. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затв. Постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. за № 637 зі змінами та доповненнями, ТОВ «Сінфарм»24.04.09 було перевищено ліміт залишку готівки в касі підприємства на загальну суму 2143,03 грн., згідно розрахунку:
0,00 грн. + 2143,03 грн. = 2143,03 грн., де:
0,00 грн. - залишок готівкових коштів в касі підприємства на кінець дня 24.04.2009 р. за даними підприємства.
з) Для виведення залишку готівки в касі не приймається розрахунково-платіжна відомість № 5 від 28.05.2009р. на суму 2143,03 грн. в зв'язку з відсутністю у вищезазначеній відомості підписів одержувачів готівкових коштів (ОСОБА_4 -819,40грн., ОСОБА_5 -700,89грн., ОСОБА_6 - 622,74грн.) в сумі 2143,03грн.
Тому, враховуючи вищезазначене та норми абз. 2 п. 3.5 ст. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затв. Постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. за № 637 зі змінами та доповненнями, ТОВ «Сінфарм»28.05.09 було перевищено ліміт залишку готівки в касі підприємства на загальну суму 2143,03 грн., згідно розрахунку:
0,00 грн. + 2143,03 грн. = 2143,03 грн., де:
0,00 грн. - залишок готівкових коштів в касі підприємства на кінець дня 28.05.2009 р. за даними підприємства.
и) Для виведення залишку готівки в касі не приймається розрахунково-платіжна відомість № 6 від 30.06.2009р. на суму 2143,03 грн. в зв'язку з відсутністю у вищезазначеній відомості підписів одержувачів готівкових коштів (ОСОБА_4 -819.40грн., ОСОБА_5 - 700,89грн., ОСОБА_6 - 622,74грн.) в сумі 2143,03 грн.
Тому, враховуючи вищезазначене та норми абз. 2 п. 3.5 ст. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затв. Постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. за № 637 зі змінами та доповненнями, ТОВ «Сінфарм»30.06.09 було перевищено ліміт залишку готівки в касі підприємства на загальну суму 2143,03 грн., згідно розрахунку:
0,00 грн. + 2143,03 грн. = 2143,03 грн., де:
0,00 грн. - залишок готівкових коштів в касі підприємства на кінець дня 30.06.2009 р. за даними підприємства.
і) Для виведення залишку готівки в касі не приймається розрахунково-платіжна відомість № 7 від 30.07.2009р. на суму 2143,03 грн. в зв'язку з відсутністю у вищезазначеній відомості підписів одержувачів готівкових коштів (ОСОБА_4 -819,40грн., ОСОБА_5 -700,89грн., ОСОБА_6 - 622,74грн.) в сумі 2143,03 грн.
Тому, враховуючи вищезазначене та норми абз. 2 п. 3.5 ст. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затв. Постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. за № 637 зі змінами та доповненнями, ТОВ «Сінфарм»30.07.09 було перевищено ліміт залишку готівки в касі підприємства на загальну суму 2143,03 грн., згідно розрахунку:
0,00 грн. + 2143,03 грн. = 2143,03 грн., де:
0,00 грн. - залишок готівкових коштів в касі підприємства на кінець дня 30.07.2009 р. за даними підприємства.
ї) Для виведення залишку готівки в касі не приймається розрахунково-платіжна відомість № 8 від 21.08.2009р. на суму 2143.03 грн. в зв'язку з відсутністю у вищезазначеній відомості підписів одержувачів готівкових коштів (ОСОБА_1 -819,40грн., ОСОБА_5 -700,89грн., ОСОБА_6 - 622,74грн.) в сумі 2143,03 грн.
Тому, враховуючи вищезазначене та норми абз. 2 п. 3.5 ст. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затв. Постановою Правління НБУ від15.12.2004р. за № 637 зі змінами та доповненнями, ТОВ «Сінфарм»21.08.09 було перевищено ліміт залишку готівки в касі підприємства на загальну суму 2143.03 грн., згідно розрахунку:
0,00 грн. + 2143,03 грн. = 2143,03 грн., де:
0,00 грн. - залишок готівкових коштів в касі підприємства на кінець дня 21.08.2009 р. за даними підприємства.
й) Для виведення залишку готівки в касі не приймається розрахунково-платіжна відомість № 9 від 29.09.2009р. на суму 2143,03 грн. в зв'язку з відсутністю у вищезазначеній відомості підписів одержувачів готівкових коштів (ОСОБА_1 -819,40грн., ОСОБА_5 - 700,89грн., ОСОБА_6 - 622,74грн.) в сумі 2143,03 грн.
Тому, враховуючи вищезазначене та норми абз. 2 п. 3.5 ст. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затв. Постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. за № 637 зі змінами та доповненнями, ТОВ «Сінфарм»29.09.09 було перевищено ліміт залишку готівки в касі підприємства на загальну суму 2143,03 грн., згідно розрахунку:
0,00 грн. + 2143,03 грн. = 2143,03 грн., де:
0,00 грн. - залишок готівкових коштів в касі підприємства на кінець дня 29.09.2009 р. за даними підприємства.
к) Для виведення залишку готівки в касі не приймається розрахунково-платіжна відомість № 10 від 26.10.2009р. на суму 2143,03 грн. в зв'язку з відсутністю у вищезазначеній відомості підписів одержувачів готівкових коштів (ОСОБА_1 -819,40грн., ОСОБА_5 - 700,89грн., ОСОБА_6 - 622,74грн.) в сумі 2143,03 грн.
Тому, враховуючи вищезазначене та норми абз. 2 п. 3.5 ст. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затв. Постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. за № 637 зі змінами та доповненнями, ТОВ «Сінфарм»29.10.09 було перевищено ліміт залишку готівки в касі підприємства на загальну суму 2143,03 грн., згідно розрахунку:
0,00 грн. + 2143,03 грн. = 2143,03 грн., де:
0,00 грн. - залишок готівкових коштів в касі підприємства на кінець дня 29.10.2009 р. за даними підприємства.
л) Для виведення залишку готівки в касі не приймається розрахунково-платіжна відомість № 11 від 25.11.2009р. на суму 2143,03 грн. в зв'язку з відсутністю у вищезазначеній відомості підписів одержувачів готівкових коштів (ОСОБА_1 -819,40грн., ОСОБА_5 - 700,89грн., ОСОБА_6 - 622,74грн.) в сумі 2143,03 грн.
Тому, враховуючи вищезазначене та норми абз. 2 п. 3.5 ст. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затв. Постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. за № 637 зі змінами та доповненнями, ТОВ «Сінфарм»25.11.09 було перевищено ліміт залишку готівки в касі підприємства на загальну суму 2143,03 грн., згідно розрахунку:
0,00 грн. + 2143,03 грн. = 2143,03 грн., де:
0,00 грн. - залишок готівкових коштів в касі підприємства на кінець дня 25.11.2009 р. за даними підприємства.
м) Для виведення залишку готівки в касі не приймається розрахунково-платіжна відомість № 12 від 22.12.2009р. на суму 2143,03 грн. в зв'язку з відсутністю у вищезазначеній відомості підписів одержувачів готівкових коштів (ОСОБА_1 -819,40грн.. ОСОБА_5- 700,89грн., ОСОБА_6 - 622,74грн. ) в сумі 2143,03 грн.
Тому, враховуючи вищезазначене та норми абз. 2 п. 3.5 ст. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затв. Постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. за № 637 зі змінами та доповненнями, ТОВ «Сінфарм»22.12.09 було перевищено ліміт залишку готівки в касі підприємства на загальну суму 2143,03 грн., згідно розрахунку:
0,00 грн. + 2143,03 грн. = 2143,03 грн., де:
0,00 грн. - залишок готівкових коштів в касі підприємства на кінець дня 22.12.2009 р. за даними підприємства.
н) Для виведення залишку готівки в касі не приймається розрахунково-платіжна відомість № 1 від 22.01.2010р. на суму 2605,31 грн. в зв'язку з відсутністю у вищезазначеній відомості підписів одержувачів готівкових коштів (ОСОБА_1 -983,28грн., ОСОБА_5 - 884,57грн., ОСОБА_6 - 737,46грн.) в сумі 2605,31грн.
Тому, враховуючи вищезазначене та норми абз. 2 п. 3.5 ст. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затв. Постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. за № 637 зі змінами та доповненнями, ТОВ «Сінфарм»22.01.10 було перевищено ліміт залишку готівки в касі підприємства на загальну суму 2605,31 грн., згідно розрахунку:
0,00 грн. + 2605,31 грн. - 2605,31 грн., де:
0,00 грн. - залишок готівкових коштів в касі підприємства на кінець дня 22.01.2010 р. за даними підприємства.
о) Для виведення залишку готівки в касі не приймається розрахунково-платіжна відомість № 2 від 22.02.2010р. на суму 2605,31 грн. в зв'язку з відсутністю у вищезазначеній відомості підписів одержувачів готівкових коштів ( ОСОБА_1 -983,28грн., ОСОБА_5 -884,57грн., ОСОБА_6 - 737,46грн.) в сумі 2605,31 грн.
Тому, враховуючи вищезазначене та норми абз. 2 п. 3.5 ст. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затв. Постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. за № 637 зі змінами та доповненнями, ТОВ «Сінфарм»22.02.10 було перевищено ліміт залишку готівки в касі підприємства на загальну суму 2605,31 грн., згідно розрахунку:
0,00 грн. + 2605,31 грн. - 2605.31 грн., де:
0,00 грн. - залишок готівкових коштів в касі підприємства на кінець дня 22.02.2010 р. за даними підприємства.
п) Для виведення залишку готівки в касі не приймається розрахунково-платіжна відомість № 3 від 24.03.2010р. на суму 2605,31 грн. в зв'язку з відсутністю у вищезазначеній відомості підписів одержувачів готівкових коштів (ОСОБА_1 -983,28грн., ОСОБА_5- 884,57грн., ОСОБА_6 - 737,46грн.) в сумі 2605,31 грн.
Тому, враховуючи вищезазначене та норми абз. 2 п. 3.5 ст. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затв. Постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. за № 637 зі змінами та доповненнями, ТОВ «Сінфарм»24.03.10 було перевищено ліміт залишку готівки в касі підприємства на загальну суму 2605,31 грн., згідно розрахунку:
0,00 грн. + 2605,31 грн. = 2605,31 грн., де:
0,00 грн. - залишок готівкових коштів в касі підприємства на кінець дня 24.03.2010 р. за даними підприємства.
р) Для виведення залишку готівки в касі не приймається розрахунково-платіжна відомість № 4 від 20.04.2010р. на суму 2605,31 грн. в зв'язку з відсутністю у вищезазначеній відомості підписів одержувачів готівкових коштів (ОСОБА_1 -983.28грн., ОСОБА_5- 884,57грн., ОСОБА_6 - 737,46грн. ) в сумі 2605.31 грн.
Тому, враховуючи вищезазначене та норми абз. 2 п. 3.5 ст. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затв. Постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. за № 637 зі змінами та доповненнями, ТОВ «Сінфарм»20.04.10 було перевищено ліміт залишку готівки в касі підприємства на загальну суму 2605,31 грн., згідно розрахунку:
0,00 грн. + 2605,31 грн. = 2605,31 грн., де:
0,00 грн. - залишок готівкових коштів в касі підприємства на кінець дня 20.04.2010 р. за даними підприємства.
с) Для виведення залишку готівки в касі не приймається розрахунково-платіжна відомість № 5 від 28.05.2010р. на суму 2605.31 грн. в зв'язку з відсутністю у вищезазначеній відомості підписів одержувачів готівкових коштів (ОСОБА_1 -983,28грн., ОСОБА_5 -884,57грн., ОСОБА_6 - 737,46грн.) в сумі 2605,31грн.
Тому, враховуючи вищезазначене та норми абз. 2 п. 3.5 ст. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затв. Постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. за № 637 зі змінами та доповненнями, ТОВ «Сінфарм»28.05.10 було перевищено ліміт залишку готівки в касі підприємства на загальну суму 2605,31 грн., згідно розрахунку:
0,00 грн. + 2605,31 грн. = 2605,31 грн., де:
0,00 грн. - залишок готівкових коштів в касі підприємства на кінець дня 28.05.2010 р. за даними підприємства.
т) Для виведення залишку готівки в касі не приймається розрахунково-платіжна відомість № 6 від 25.06.2010р. на суму 2605,31 грн. в зв'язку з відсутністю у вищезазначеній відомості підписів одержувачів готівкових коштів ( ОСОБА_1 -983.28грн.. ОСОБА_5 -884,57грн., ОСОБА_6 - 737,46грн.) в сумі 2605,31 грн.
Тому, враховуючи вищезазначене та норми абз. 2 п. 3.5 ст. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затв. Постановою Правління НБУ від 15.12.2004р. за № 637 зі змінами та доповненнями, ТОВ «Сінфарм»25.06.10 було перевищено ліміт залишку готівки в касі підприємства на загальну суму 2605,31 грн., згідно розрахунку:
0,00 грн. + 2605,31 грн. = 2605,31 грн., де:
0,00 грн. - залишок готівкових коштів в касі підприємства на кінець дня 25.06.2010 р. за даними підприємства.
Відповідно до п. 44.6 статті 44 Податкового кодексу України у разі якщо до закінчення перевірки або у терміни, визначені в абзаці другому пункту 44.7 цієї статті платник податків не надає посадовим особам органу державної податкової служби, які проводять перевірку, документи (незалежно від причин такого ненадання, крім випадків виїмки документів або іншого вилучення правоохоронними органами), що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, вважається, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення такої звітності.
В матеріалах справи наявні копії Висновку судово -економічної експертизи у кримінальній справі №72-000182 від 18.10.2010р. та Висновку №3981/12-45 судово -економічної експертизи у кримінальній справі №72-00182, якими порушення, викладені в Акті перевірки податкового органу документально та нормативно не підтверджуються.
Зазначені Висновки судом до уваги не приймаються, оскільки під час проведення експертизи проводилось дослідження первинної документації підприємства, яка до перевірки не надавалась.
Постанова про закриття кримінальної справи №72-00182 від 27.08.2012р, яка наявна в матеріалах даної справи, судом до уваги також не приймається, оскільки базується на Висновках вказаних вище експертиз.
Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Отже, на думку суду відповідач виконав покладений на нього обов'язок щодо доказування правомірності прийнятих ним податкових повідомлень-рішень від 30.08.2010р. №0002452305/0/31331, №002462305/0/31332, від 10.11.2010р. №0002452305/1/43537, №0003642305/1/43538 та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 30.08.2010р. №0003372304, позивачем не надано суду достатніх беззаперечних доказів в обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його позові вимоги, тому адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Сінфарм» задоволенню не підлягає.
Оскільки судове рішення ухвалене на користь суб'єкта владних повноважень, судові витрати, відповідно з частини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутні.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позову Товариству з обмеженою відповідальністю «Сінфарм»відмовити повністю.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Повний текст постанови буде виготовлений 31.10.2012р.
Головуючий суддя В.В. Амельохін
Судді Є.В. Аблов
А.Б. Федорчук