Рішення № 27240045, 01.11.2012, Сімферопольский районний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
01.11.2012
Номер справи
118/6917/12
Номер документу
27240045
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 118/6917/12

01.11.2012 року м. Сімферополь

Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кулішова А.С., при секретарі судового засідання Синельщікові О.А., за участі представника позивача - ОСОБА_1, представника відповідача (ГУ МВС України в АР Крим) - Морозова О.О., відповідача - Сокол Т.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_4 до Головного управління МВС України в АР Крим, інспектора 1-го міжрайонного відділення міліції міграційного контролю при ГУ МВС України в АР Крим Сокол Тетяни Вікторівни про визнання недійсним протоколу у справі про адміністративне правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, діючи в інтересах ОСОБА_4 звернувся до Сімферопольського районного суду Автономної Республіки Крим із позовом до Головного управління МВС України в АР Крим про визнання недійсним протоколу у справі про адміністративне правопорушення.

Позов мотивовано тим, що протокол у справі про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 205 Кодексу України про адміністративні правопорушення, складено на підставі сфабрикованих даних про незабезпечення ОСОБА_4 своєчасної реєстрації іноземця - ОСОБА_5 Крім того у протоколі зазначено, що правопорушення виявлено під час планової перевірки, що не відповідає дійсності, оскільки фактично протокол складено після того, як громадяни ОСОБА_5 і ОСОБА_4 з'явились за викликом посадової особи до паспортного столу Сімферопольського району АР Крим.

Ухвалами суду від 23.10.2012 року відкрито провадження у справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.

Ухвалою суду від 29.10.2012 року до участі у справі у якості співвідповідача залучено інспектора 1-го міжрайонного відділення міліції міграційного контролю при ГУ МВС України в АР Крим Сокол Тетяну Вікторівну.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення по суті спору.

Представник Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в АР Крим і інспектор 1-го міжрайонного відділення міліції міграційного контролю при ГУ МВС України в АР Крим Сокол Тетяна Вікторівна в судовому засіданні проти позову заперечували, посилаючись на його необґрунтованість і невідповідність вимогам чинного законодавства.

Заслухавши осіб, які з'явились в судове засідання, дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.

22.07.2012 року інспектором 1-го міжрайонного відділення міліції міграційного контролю при ГУ МВС України в АР Крим Сокол Тетяною Вікторівною складено протокол серії КР №001615 у справі про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 205 КУпАП у відношенні ОСОБА_4. За даними протоколу ОСОБА_4 з лютого 2012 року не вжив заходів для забезпечення продовження реєстрації громадянина Узбекистану ОСОБА_5, який проживав за адресою: АДРЕСА_1 і прибув до ОСОБА_4

Сторонами у справі визнається той факт, що справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_4 розглянуто судом, ОСОБА_4 притягнуто до відповідальності, за наслідками розгляду апеляційної скарги судом апеляційної інстанції апеляційну скаргу залишено без задоволення, а постанову суду без змін.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 255 КУпАП у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218 - 221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення, передбачене статтею 205 КУпАП мають право складати уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ.

Відповідно до Положення про Управління міліції міграційного контролю Міністерства внутрішніх справ України, яке затверджено наказом Міністерства внутрішніх справ України від 20.02.2012 року N 142, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 6 березня 2012 року за N 380/20693 (опубліковано в Офіційному віснику України, 2012, N 22 (30.03.2012), ст. 853) Управління міліції міграційного контролю функціонує в системі МВС України, функціонально підпорядковане Державній міграційній службі України, підзвітне та підконтрольне Міністрові внутрішніх справ України. Основними завданнями Управління є забезпечення виконання покладених на ДМС України завдань з реалізації державної політики у сфері протидії нелегальній міграції, а також притягнення до адміністративної відповідальності за порушення законодавства у сфері реєстрації фізичних осіб, видачі документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство. Управління здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні підрозділи міліції міграційного контролю головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, у тому числі міжрайонні підрозділи міліції міграційного контролю.

Згідно із підпунктом 2 пункту 4 зазначеного вище Положення Управління відповідно до покладених на нього завдань здійснює забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері реєстрації фізичних осіб, видачі документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство.

Складання протоколу у справі про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 205 КУпАП відноситься до сфери повноважень відповідача - інспектора 1-го міжрайонного відділення міліції міграційного контролю при ГУ МВС України в АР Крим Сокол Тетяни Вікторівни, чого не заперечує представник позивача.

Відповідно до частин першої статті 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Згідно із частиною першою статті 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Зазначенні положення процесуального закону зобов'язують позивача довести належними і допустимими доказами факт порушення його прав та інтересів у спірних відносинах.

Вирішуючи спір суд виходить із того, що протокол у справі про адміністративне правопорушення не є рішенням суб'єкта владних повноважень, оскільки самий лише факт його складання безпосередньо не тягне виникнення, зміни або припинення будь-яких прав та обов'язків позивача у галузі публічно-правових відносин. Не зачіпають прав та інтересів позивача і самі лише дії уповноваженої посадової особи по складанню протоколу.

Розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені у статті 205 КУпАП, віднесено до компетенції суддів районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів (стаття 221 КУпАП).

Оцінка протоколу у справі про адміністративне правопорушення та наведеним у цьому протоколі відомостям надається органом або посадовою особою, які уповноважені розглядати справу, у даному випадку судом.

Відсутність факту порушення прав позивача у спірних відносинах тягне за собою висновок про відмову у задоволенні позову.

Керуючись статтями 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_4 до Головного управління МВС України в АР Крим, інспектора 1-го міжрайонного відділення міліції міграційного контролю при ГУ МВС України в АР Крим Сокол Тетяни Вікторівни про визнання недійсним протоколу у справі про адміністративне правопорушення відмовити повністю.

Відповідно до частини третьої статті 160 КАС України, в судовому засіданні 01.11.2012 року оголошено вступну і резолютивну частини постанови, постанову у повному обсязі складено 05.11.2012 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення постанови. У разі оголошення в судовому засіданні вступної і резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя