Постанова № 27237298, 01.11.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
01.11.2012
Номер справи
2а-11363/12/2670
Номер документу
27237298
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ФІНАНСОВО-КОМЕРЦІЙНИЙ ЦЕНТР "LС"
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

в порядку письмового провадження

м. Київ

01 листопада 2012 року № 2а-11363/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Маруліної Л.О., вирішив у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової служби

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансово-комерційний центр »

про припинення юридичної особи

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Києва ДПС з позовом про припинення юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансово-комерційний центр »(код ЄДРПОУ 14292756).

В обґрунтування позову позивача зазначив, що ТОВ «Фінансово-комерційний центр »не звітує більше року.

В судове засідання 10.10.2012 представник позивача прибув.

Ухвала про відкриття провадження в адміністративній справі та призначення її до судового розгляду, а також повістки про виклик направлялись до ТОВ «Фінансово-комерційний центр »за наявними у матеріалах справи адресами. Одна із адрес відповідає адресі, за якою відповідача зареєстровано, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. Проте кореспонденція суду повернулась з відміткою пошти за закінченням терміну зберігання.

Відповідно до частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру.

Відповідно до частини шостої ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З огляду на вищевикладене та з урахуванням вимог ст. ст. 41, 122, 128 КАС України, суд дійшов до висновку про розгляд справи у письмовому провадженні.

Дослідивши матеріали справи, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив, що ТОВ «Фінансово-комерційний центр »зареєстровано Старокиївською районною державною адміністрацією міста Києва 19.12.1996 р., за адресою: м. Київ, вулиця Ярославів Вал, буд. 5 та взято на податковий облік Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м. Києва 09.03.1992 р. за № 95.

Згідно з п.п. 20.1.12. Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI органи державної податкової служби мають право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.

Згідно зі статтею 247 Господарського кодексу України, у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.

Як встановлює норма п. 6 ст. 58 Господарського кодексу України, суб'єкт господарювання ліквідується: за ініціативою осіб, зазначених у частині першій цієї статті; у зв'язку із закінченням строку, на який він створювався, чи у разі досягнення мети, заради якої його було створено; у разі визнання його в установленому порядку банкрутом, крім випадків, передбачених законом; у разі скасування його державної реєстрації у випадках, передбачених законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»від 15.05.2003 р. № 755-IV, підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є: визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути; провадження нею діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом; невідповідність мінімального розміру статутного фонду юридичної особи вимогам закону; неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону; наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.

Суд вважає, що даний перелік підстав для припинення юридичної особи є виключним, та розширеному тлумаченню не підлягає.

Відповідно до вимог статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»завданнями органів державної податкової служби є:

- здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі);

- внесення у встановленому порядку пропозицій щодо вдосконалення податкового законодавства;

- прийняття у випадках, передбачених законом, нормативно-правових актів і методичних рекомендацій з питань оподаткування;

- формування та ведення Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів та Єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб;

- роз'яснення законодавства з питань оподаткування серед платників податків;

- запобігання злочинам та іншим правопорушенням, віднесеним законом до компетенції податкової міліції, їх розкриття, припинення, розслідування та провадження у справах про адміністративні правопорушення.

З системного аналізу вищевказаних норм Закону України «Про державну податкову службу в Україні»вбачається, що до компетенції органів державної податкової служби віднесено контроль за додержанням податкового законодавства.

Суд також зазначає, що відповідно до положень пункту 11.10. Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого Наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2011 р. за N 1562/20300, якщо платник податків не має заборгованості перед бюджетом та у разі:

неподання протягом одного року в органи державної податкової служби податкових декларацій, документів податкової звітності;

якщо установчі документи суперечать чинному законодавству;

провадження діяльності, яка суперечить установчим документам та законодавству;

наявності в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням;

наявності в органу державної податкової служби передбачених законами України інших підстав для постановлення судового рішення щодо припинення (ліквідації) чи скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання,

то керівник органу державної податкової служби приймає рішення у вигляді розпорядження відносно платника податків про звернення до суду або господарського суду із заявою (позовною заявою) про винесення судового рішення щодо припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, відміни державної реєстрації припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи.

Тобто, позивач має право ініціювати припинення юридичної особи у випадку відсутності заборгованості та при неподанні податкової звітності протягом року, що не доведено суду позивачем.

Так, до матеріалів справи позивачем долучено довідку про відсутність заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансово-комерційний центр »від 08.08.2012 р., однак наявна в справі довідка, як вбачається з її змісту, дійсна протягом 10 днів з дня видачі, до 18.08.2012 р.

В довідці № 14292756 від 16.08.2012 р. зазначено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансово-комерційний центр C»останню податкову звітність надано 20.07.2007 р.

На вимогу суду надати докази подання Товариством з обмеженою відповідальністю «Фінансово-комерційний центр »останньої звітності до податкового органу, відповідачем надано декларацію з податку на прибуток підприємства - роздруківку з електронної бази даних ДПІ, без підписів уповноважених осіб товариства. Будь-яких пояснень з цього приводу позивачем не надано.

Крім того, суд звертає увагу, що з витягу з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та довідки про взяття на облік платника податків від 16.08.2012 № 2400/18-615 вбачається реєстрація Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансово-комерційний центр »за адресою: м. Київ, вулиця Ярославів Вал, буд. 5. Однак, в наданій довідці № 14292756 від 16.08.2012 р. про неподання звітності та декларації з податку на прибуток підприємства зазначено адресу товариства -м. Київ, вулиця Суворова, б. 4/6, кв. 1311.

На вимогу суду пояснень щодо різних даних адреси відповідача, а також оновлених довідок та пояснень щодо строків звернення до суду із адміністративним позовом та які дії вчинялись державною податковою інспекцією щодо неподання (несвоєчасного подання) відповідачем з 2007 року звітності в порядку статті 120 Податкового кодексу України позивачем не надано.

Також, відповідно до пункту 11.10. Порядку обліку платників податків і зборів позивачем не надано суду рішення у вигляді розпорядження керівника органу державної податкової служби відносно платника податків про звернення до суду із позовною заявою про винесення судового рішення щодо припинення юридичної особи.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які не підтверджуються достатніми доказами, які б свідчили про обґрунтованість позовних вимог.

Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ :

Відмовити у задоволенні позову Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансово-комерційний центр »про припинення юридичної особи повністю.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.

Суддя Л. Маруліна