Постанова № 27201471, 22.10.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
22.10.2012
Номер справи
2а-12482/12/2670
Номер документу
27201471
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

22 жовтня 2012 року 10:39 № 2а-12482/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Шейко Т.І.

розглянувши у відритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомКиївського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплатдо ОСОБА_1третя особаУправління праці та соціального захисту населення Оболонської районної у м. Києві державної адміністраціїпростягнення коштів у розмірі 10 415,40 грн.

встановив:

Позивач, звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відповідача, ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманих коштів допомоги у розмірі 10 415,40 грн.

Протокольною ухвалою суду від 10.10.2012 року було замінено неналежного позивача, Управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації на належного, Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, а також даною протокольно ухвалою залучено в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача Управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що за Відповідачем обліковується заборгованість перед Київським міським центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у розмірі 10 415, грн., яку відповідач в добровільному порядку не погоджується сплачувати.

Відповідач та третя особа в судове засідання не прибули, свого відношення до позову не висловили, хоча повідомлялися про дату, час та місце розгляду даної справи належним чином у відповідності до положень ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Закон України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»відповідно до Конституції України встановлює гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної грошової допомоги з урахуванням складу сім'ї, її доходів та віку дітей і спрямований на забезпечення пріоритету державної допомоги сім'ям з дітьми у загальній системі соціального захисту населення.

Судом встановлено, що 26.06.1995 року до Управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації звернулася ОСОБА_1 із заявою про призначення щомісячної державної допомоги на дітей одиноким матерям (удовам, удівцям) відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»та комплектом необхідних документів.

Відповідно до ст.18-1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.

Право на допомогу на дітей одиноким матерям (батькам) має мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію.

Відповідно до ст. 18-3 Закону України «Про зайнятість населення»допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновлювачам, матері (батьку) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, а також вищих навчальних закладах I - IV рівнів акредитації, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), надається у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

У відповідності до вищезазначеної норми ОСОБА_1 з 01.06.1995 року по 31.03.2011 року призначено щомісячну державну допомогу на дітей одиноким матерям (удовам, удівцям).

В заяві про призначення щомісячної державної допомоги на дітей одиноким матерям (удовам, удівцям), ОСОБА_1 зобов'язалась повідомити управління про зміну у складі сім'ї (укладення шлюбу, усиновлення дитини тощо).

Відповідно до інформаційно-правової бази даних Управлінні Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва та довідки виданої управлінням Пенсійного фонду від 15.06.2012 року №6823/06 управлінням праці та соціального захисту населення Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду з 04.06.2008 року, як отримувач пенсії по втраті годувальника на дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, розмір пенсії по втраті годувальника станом на 01.08.2012 року становить 944,00 грн.

ОСОБА_1 про те, що вона отримує пенсію по втраті годувальника на дитину ОСОБА_3 управління не повідомила.

Згідно листа Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат від 20.08.2012 року № 12/1252-10 було встановлено переплату допомоги в сумі 10 415,40 грн. за період з 01.07.2008 року по 30.11.2011 року.

Відповідно до ст. 22 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»одержувачі державної допомоги зобов'язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги. Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.

Згідно п.4.7 Положення про Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат від 27.01.2007 року № 65 Київський міський центр разом з районними управліннями праці та соціального захисту населення вживає заходів до попередження і погашення сум переплат і недоплат соціальної допомоги, інших видів грошових виплат.

07.09.2012 року, відповідачу надсилалось на домашню адресу повідомлення про повернення незаконно отриманих коштів.

Беручи до уваги те, те що кошти відповідачкою не повернуті, наявність у неї вказаної заборгованості підтверджується наявними у матеріалах справи документами, доказів погашення відповідачкою зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких Позивачем є суб'єкт владних повноважень, а Відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені Позивачем, з Відповідача не стягуються.

Враховуючи наведене та керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

постановив:

Позов Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат задоволити.

Стягнути з ОСОБА_1 суму незаконно отриманих коштів допомоги в сумі 10 415,40 грн. (десять тисяч чотириста п'ятнадцять грн. сорок коп.) на користь Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат: 03165, м.Київ, пр. Комарова, 7, код організації 22886300 УДК в м. Києві, р/р 35414014001244, КФК 090306, КЕКВ 1343, МФО 820019.

Постанова набирає законної сили у відповідності з нормами ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Т.І. Шейко