ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17:00
"22" жовтня 2012 р. Справа № 2а-2967/12/0970
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Микитин Н.М., розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Івано-Франківського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головавтотрансінспекції та структурного підрозділу територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1530,00 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
25.09.2012 року Івано-Франківський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головавтотрансінспекції та структурного підрозділу територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернувся в суд з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1530,00 грн. мотивуючи тим, що під час перевірок було встановлено порушення ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: експлуатація автомобіля облаштованого як таксі за відсутності документів - ліцензійної картки, за наслідками чого складено акти від 28.03.2012 р., 10.05.2012 р., 16.05.2012 р., у відповідності до яких 10.05.2012р., 24.05.2012р. начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області прийняті постанови за №№146032, 146052 та 146053 якими застосовано до відповідача фінансові санкції на загальну суму 1530,00 грн., В наданий позивачем термін для добровільної сплати відповідач не сплатив суму фінансових санкцій.
27.09.2012 року судом відповідно до пункту 4 частини 1 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження по даній адміністративній справі, яку направлено відповідачу за місцем його реєстрації як підприємця відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців для подання заперечення або заяви про визнання позову.
08.10.2012 року на адресу суду повернулось поштове відправлення з відміткою Укрпошти "за закінченням терміну зберігання".
З огляду на вказане, відповідача належним чином повідомлено про відкриття судом скороченого провадження та про можливість подання заперечення проти адміністративного позову.
Суд, розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі -прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
28.03.2012 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області виявлено та задокументовано в акті за №317 факт експлуатації відповідачем легкового автомобіля марки "wolksvagen passat" (державний номерний знак НОМЕР_1), який йому належить, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки, що є порушення вимог статей 39, 60 Закону України ''Про автомобільний транспорт'' (а.с. 10). Позивачем, у відповідності до абзацу 2 частини 1 статті 60 Закону України ''Про автомобільний транспорт' 'за виявлене порушення щодо відповідача, постановою про застосування фінансових санкцій за №146032 від 10.05.2012 року, застосовано фінансові санкції в розмірі 510,00 грн. (а.с. 12).
Працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області 10.05.2012 року складено акт № 041829 про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час експлуатації ОСОБА_1 легкового автомобіля, облаштованого як таксі, а саме, встановлено відсутність ліцензійної картки (а.с. 15).
24.05.2012 року, враховуючи допущені порушення, начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області щодо фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 винесено постанову за №146052 та застосовано фінансові санкції в розмірі 510 грн. за порушення, передбачені абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт" (а.с. 20).
При здійсненні перевірки працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області 16.05.2012 року виявлено та задокументовано в акті № 146053 факт експлуатації відповідачем легкового автомобіля, облаштованого як таксі. Під час перевірки встановлено таке порушення вимог законодавства, як відсутність ліцензійної картки (а.с. 18).
На підставі вищенаведеного акту, 24.05.2012 року, начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області винесено постанову №146053 про застосування фінансових санкцій щодо фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 в розмірі 510 грн. за порушення, передбачені абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт" (а.с. 21).
Відповідачем фінансові санкції не сплачено (а.с. 23).
Та обставина, що на момент перевірки у відповідача була відсутня ліцензійна картка підтверджується довідкою територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області від 03.07.2012 року (а.с.23), де вказано, що згідно даних регіонального реєстру щодо виданих, переоформлених ліцензій, виданих дублікатів ліцензій, анульованих та визнаних недійсними ліцензій приватний підприємець ОСОБА_1 не отримував ліцензію на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту в Україні визначені Законом України ''Про автомобільний транспорт''.
Статтею 6 Закону України ''Про автомобільний транспорт'' встановлено, що урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює державний контроль за недопущенням надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільними перевізниками, які не одержали відповідної ліцензії та ліцензійних карток на транспортні засоби, що при цьому використовуються.
Державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України за №1190 від 08.09.2004 року "Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті" визначено, що урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку і йому підпорядковується, є головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція).
Згідно вимог пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 ''Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті'' органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.
Статтею 39 Закону України ''Про автомобільний транспорт''визначено перелік документів, на підставі яких виконують пасажирські перевезення, згідно положень якої автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі, є:
для автомобільного перевізника -ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія таксі -посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи передбачені законодавством України.
При вчиненні однією особою двох або більше правопорушень фінансове стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Стаття 1 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначає, що ліцензійною карткою транспортного засобу є документ, який містить реєстраційні дані ліцензії та транспортного засобу.
Абзац 2 частини 1 статті 60 Закону України ''Про автомобільний транспорт''є спеціальною нормою, якою встановлено, що за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки встановлюється штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Частинами 4 та 5 статті 60 Закону України ''Про автомобільний транспорт''встановлено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Відповідно до пунктів 21, 27 постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 ''Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті'' державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обов'язковою до виконання.
Пунктом 28 вказаної постанови Кабінету Міністрів України фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена. Постанови позивача, у відповідності до вимог пункту 32 ''Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті'', відповідачем до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після її винесення чи до суду не оскаржувалася (а.с. 23).
Суд зазначає, що при здійсненні відповідачем експлуатації легкового автомобіля, облаштованого як таксі наявність документів, передбачених статтею 39 Закону України ''Про автомобільний транспорт''є обов'язком відповідача, порушення якого тягне наслідки у вигляді застосування штрафних санкції, передбачених статтею 60 Закону України ''Про автомобільний транспорт''.
Доказів сплати заборгованості на час розгляду справи відповідачем суду не представлено.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення в дохід Державного бюджету з ОСОБА_1 фінансові санкції в розмірі 1530,00 гривень за постановами про застосування фінансових санкцій за №146032 від 10.05.2012 року, №146052 від 24.05.2012 року та №146053 від 24.05.2012 року є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
Відповідно до ч.1 ст. 256 КАС України, постанови прийняті в порядку скороченого провадження виконуються негайно.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_2, місцезнаходження: АДРЕСА_1) в дохід Державного бюджету на рахунок № 31110106700002, УДКСУ в місті Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО - 836014, код одержувача - 37952250 фінансові санкції в розмірі 1530 (одна тисяча п'ятсот тридцять) гривень 00 копійок по постановах за №146032 від 10.05.2012 року, №146052 від 24.05.2012 року та №146053 від 24.05.2012 року.
Постанову суду звернути до негайного виконання.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 та частини 8 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Відповідно до частини 9 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя: /підпис/ Микитин Н.М.