Категорія 11.5
УХВАЛА
31 жовтня 2012 року Справа № 2а/1270/8319/2012
Суддя Луганського окружного адміністративного суду І.В.Тихонов, перевіривши матеріали адміністративного позову управління Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області до Відділу державної виконавчої служби Старобільського районного управління юстиції про визнання бездіяльності незаконною, зобов'язання виконати вимогу про сплату боргу, -
ВСТАНОВИВ:
29 жовтня 2012 року управління Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області (далі - позивач) звернулось з позовом до Відділу державної виконавчої служби Старобільського районного управління юстиції (далі - відповідач) в якому просило:
- визнати бездіяльність державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Старобільського районного управління юстиції Гаценко Р.П. з приводу невиконання ВП №30243879, відкритого на підставі вимоги управління про сплату боргу від 13.04.2011 року №ф 305.1, про стягнення недоїмки із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, на користь управління Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області - незаконною;
- зобов'язати держаного виконавця виконати вимогу про сплату боргу від 13.04.2011 року №ф 305.1, про стягнення недоїмки із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, на користь управління Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області, в порядку передбаченому Законом України «Про виконавче провадження».
Перевіривши матеріали адміністративного позову, суд вважає за необхідне залишити його без розгляду з наступних підстав.
Пунктом 5 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Частиною 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до частини 2 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України, позовну заяву, щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби, може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Частиною 5 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Частиною 14 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 21.05.2012 р. № 5 Про внесення змін до постанови Пленуму ВАСУ від 13 грудня 2010 року № 3 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби» передбачено, що частиною другою статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено спеціальні строки звернення до суду.
Так, рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби може бути оскаржено у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, а щодо оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій - у триденний строк.
У разі порушення цього строку судам слід застосовувати приписи статті 100 КАС України, за якими адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Згідно з ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивач дізнався про порушення своїх прав та законних інтересів 09 жовтня 2012 року під час ознайомлення зі станом реалізації виконавчого провадження, що підтверджується протоколом ознайомлення зі станом реалізації виконавчого провадження від 09.10.2012 року.
Оскільки позивачем подано адміністративний позов з додатками до суду лише 29 жовтня 2012 року, суддя вважає, що управління Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області пропущено десятиденний строк звернення до суду з даним позовом, встановлений частиною 2 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що позивачем не наведено жодних поважних причин пропуску строку звернення до адміністративного суду з даним позовом, тому доходжу до висновку про необхідність залишити адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області без розгляду.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 107, 160, 165, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя , -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області до Відділу державної виконавчої служби Старобільського районного управління юстиції про визнання бездіяльності незаконною, зобов'язання виконати вимогу про сплату боргу залишити без розгляду.
Роз'яснити позивачу про наявність права на повторне звернення з даними позовними вимогами до адміністративного суду у загальному порядку після усунення обставин, які зумовили ухвалення рішення щодо залишення позову без розгляду.
Повернути позивачу адміністративний позов та всі додані до нього документи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя І.В.Тихонов