Рішення № 26974807, 14.08.2012, Пулинський районний суд Житомирської області (до 25.04.2025 - Червоноармійський районний суд Житомирської області)

Дата ухвалення
14.08.2012
Номер справи
2-175/12
Номер документу
26974807
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Червоноармійський районний суд Житомирської області

Справа № 2-175/12

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 серпня 2012 року смт. Червоноармійськ

Червоноармійський райони суд Житомирської області в складі:

головуючої-судді ОСОБА_1,

при секретареві Ридановій Г.В.

за участю :

прокурора Кучер Л.П.

відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4,

ОСОБА_5, ОСОБА_6,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Червоноармійську цивільну справу за позовом прокурора Червоноармійського району в інтересах держави в особі Головного управління Державної казначейської служби України у Житомирської області до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 про стягнення шкоди в розмірі 73 ,20 тисяч гривень ,-

В С Т А Н О В И В:

Прокурор Червоноармійського району звернувся до суду в інтересах держави в особі: Головного управління Державної казначейської служби України у Житомирської області, із зазначеним позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6, мотивуючи його тим, що проведеною перевіркою щодо законності дій службових осіб відділу освіти Червоноармійської РДА при використанні бюджетних коштів виявлено грубі порушення вимог чинного законодавства та завдання збитків державним інтересам.

Так, відповідно до річного плану закупель на 2009 рік, затвердженого рішенням тендерного комітету від 09 січня 2009 року, відділом освіти Червоноармійської РДА передбачено здійснення закупель "Продукції лісозаготівлі (дров паливних)" загальною очікуваною вартістю 276 тис. грн., в тому числі лот №1 - дрова паливні твердої породи очікуваною вартістю- 118 тис. грн., дрова паливні середньої породи очікавальною вартістю - 112 тис. грн., дрова паливні м"якої породи очікавальною вартістю 46 тис. грн.

Для проведення процедур закупівлі, наказом начальника відділу освіти Червоноармійської РДА № 162 від 19.02.2006 р. створено тендерний комітет в кількості 5-ти осіб у складі голови тендерного комітету-начальника відділу освіти Червоноармійської РДА ОСОБА_2, заступника голови тендерного комітету - головного бухгалтера відділу освіти - ОСОБА_3, секретаря тендерного комітету - провідного економіста відділу освіти - ОСОБА_4, членів тендерного комітету: заступника головного бухгалтера ОСОБА_5, керівника групи обліку ОСОБА_6

Відповідно до протоколу засідання тендерного комітету відділу освіти Червоноармійської РДА № 5 від 09.02.09 р. для участі в процедурі закупівлі «Продукції лісозаготівлі (дров паливних)»надійшло 3 пропозиції: ПП ОСОБА_7 за ціною пропозиції по лоту № 1 - 118 грн. за один складометр, по лоту № 2 - 112 грн. за 1 складометр; ПП ОСОБА_8 з ціною пропозиції по лоту № 1 - 120 грн. за один складометр, по лоту № 2 -115 грн. за один складометр; ДП «Червоноармійський лісгосп АПК»Житомроблагроліс з ціновою пропозицією по лоту № 1-116,4 грн. за один кубічний метр, по лоту №2-108 грн. за один кубічний метр, по лоту № 3-102 грн. за один кубічний метр.

11.02.09 р. відповідачами, як членами тендерного комітету, під час оцінки тендерних пропозицій по закупівлі «Продукції лісозаготівлі (дров паливних)»для замовника тендерних процедур - відділу освіти Червоноармійської РДА, в порушення п. 56 Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 921 від 17.10.08 р. та п.19.2 Тендерної документації, затвердженої рішенням тендерного комітету від 29.01.09 р., визначено переможцем тендерних торгів ПП ОСОБА_7, і це при тому, що пропозиція іншого учасника тендерних торгів -ДП «Червоноармійський лісгосп АПК»Житомироблагроліс по лоту №1 «Дрова паливні твердої породи»та по лоту № 2 «Дрова паливні середньої породи»була найбільш економічно вигідною ціновою пропозицією для замовника.

Невірне визначення переможця тендерних торгів по предмету закупівлі «Продукції лісозаготівлі (дров паливних)»не забезпечило виконання принципу ефективності, визначеного п.6 ст. 7 Бюджетного кодексу України та призвело до незаконних перевитрат бюджетних коштів в розмірі 73,20 тис. грн., що підтверджується матеріалами перевірки об'єднаного міськрайонного контрольно-ревізійного відділу № 11-15/1004 від 06.07.11р.

Відповідно до вимог ст.1166 Цивільного кодексу України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи,а також шкода,завдана майну фізичної особи відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Відповідно до ст.121 Конституції України та ст.36 Закону України "Про прокуратуру", на прокуратуру покладено функції представництва інтересів держави в суді у випадках, встановлених законом.

Частиною 2 ст. 361 Закону України "Про прокуратуру" визначено, що підставою для представництва в суді інтересів держави є наявність економічних порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Порушення законності в бюджетній системі, в свою чергу сприяє розвитку інфляційних процесів в країні, підриває довіру громадян та наносить їм вагомий матеріальний та моральний збиток, що не може не відобразитись на державних інтересах. Враховуючи те, що відповідачами завдано шкоди державному бюджету у вигляді незаконних перевитрат бюджетних коштів, у зв'язку з чим не забезпечується наповнення державного бюджету України, та є загроза порушень економічних інтересів держави, прокурор звертається до суду з даним позовом в інтересах держави в особі головного управління Державного казначейства України у Житомирській області, яке відповідно до ст.112 Бюджетного кодексу України та п.З Положення про Державне казначейство України, затвердженого постановою КМУ від 21 грудня 2005 р. N 1232 забезпечує казначейське обслуговування державного та місцевих бюджетів, що передбачає, контроль за здійсненням бюджетних повноважень при зарахуванні надходжень, прийнятті зобов'язань та проведенні платежів за цими зобов'язаннями; в межах своїх повноважень контроль за дотриманням учасниками бюджетного процесу бюджетного законодавства; ведення бухгалтерського обліку і складення звітності про виконання державного та місцевих бюджетів.

Оскільки виконання обов'язків у спірних правовідносинах покладено на органи державного казначейства України просить стягнутина користь держави в особі головного управління Державного казначейства України у Житомирській області шкоду в розмірі 73 000 грн. 20 коп. солідарно з відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 .

В ході судового розгляду ,за клопотанням представника прокуратури ухвалою суду від 10 липня 2012 року проведено замінену неналежної сторони по справі належною в особі Головного управління Державної казначейської служби України у Житомирської області.

В судовому засіданні представник прокуратури уточнив та зменшив позовні вимоги, заявлені в інтересах Головного управління Державної казначейської служби України у Житомирської області та просив стягнути на користь позивача з відповідачів заподіяну останніми матеріальну шкоду в розмірі та в межах їх середньомісячного заробітку , а саме стягнути : з ОСОБА_2М .-1905,65 грн., з ОСОБА_3- 2651,26 грн., з ОСОБА_4-2296,42 грн.,з ОСОБА_5 -2078,17 грн. та з ОСОБА_6 - 2224,45 грн..

Відповідачі ОСОБА_3, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 в судовому засіданні уточнені позовні вимоги визнали не заперечували щодо їх задоволення та стягнення матеріальної шкоди в межах їх середньомісячного заробітку.

ОСОБА_2 та ОСОБА_4 в судове засідання не з"явилися надіслали письмову заяву про розгляд справи за їх відсутності, уточнені позовні вимоги визнали повністю.

Відповідно до ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачами позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Судом встановлено, що визнання відповідачами позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, тому вважає ухвалити рішення про його задоволення.

Керуючись ст. ст. 31, 88, 174, 209, 212-215, 217, 218 ЦПК України, ст.ст. 130,132 КЗпП України , суд

В И Р І Ш И В :

Позов прокурора Червоноармійського району в інтересах держави в особі : Головного управління Державної казначейської служби України у Житомирської області до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 про стягнення завданої шкоди, задовольнити.

Стягнути в рахунок відшкодування завданої шкоди на користь Головного управління Державної казначейської служби України у Житомирської області з ОСОБА_2 -1905,65 грн.(одна тисяча дев"ятсот п"ять) грн. 65 коп., з ОСОБА_3 - 2651,26 грн. (дві тисячи шістсот п"ятдесят одна) грн 26 коп., з ОСОБА_4 Володимирівни-2296,42 грн. (дві тисячи двісті дев"яносто шість) грн. 42 коп., з ОСОБА_5 - 2078,17 грн.( дві тисячи сімдесят вісім) грн. 17 коп. та з ОСОБА_6 -2224,45 грн. (дві тисячи двісті двадцять чотири) грн. 45 коп..

Стягнути судовий збір з відповідачів: ОСОБА_2 в розмірі-214,60 грн., (двісті чотирнадцять) грн. 60 коп., ОСОБА_3 в розмірі 265,10 грн., (двісті шістдесят п"ять) грн. 10 коп., з ОСОБА_4 в розмірі 229,60 грн., (двісті двадцять дев"ять) грн. 60 коп., з ОСОБА_5 в розмірі 214,60 грн. (двісті чотирнадцять) грн. 60 коп. та з ОСОБА_6 в розмірі 222,40 грн. ( двісті двадцять дві) грн. 40 коп. та перерахувати дані кошти за наступними реквізитами: призначення платежу - "судовий збір за позовом прокурора Червоноармійського району в інтересах держави в особі : Головного управління Державної казначейської служби України у Житомирської області, Червоноармійський районний суд Житомирської області, код ЄДРПОУ суду - 02896222", код класифікації доходів бюджету - 22030001, р/р 31211206700583, отримувач УДКС України у Червоноармійському районі, код ЄДРПОУ отримувача 37968385, банк отримувача - ГУДКСУ у Житомирській області, МФО - 811039.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судного рішення можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя:

ОСОБА_1