ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
33001, м. Рівне, вул. Набережна, 26а
УХВАЛА
"25" жовтня 2012 р. Справа № 5019/423/12
За позовом прокурора Березнівського району Рівненської області в інтересах держави в особі територіальної громади Березнівського району в особі Березнівської районної ради м. Березне Рівненської області
за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача:
- Комунального закладу охорони здоров'я "Березнівська центральна районна лікарня" м. Березне
- Відділу охорони здоров'я Березнівської районної державної адміністрації Рівненської області м. Березне
до Березнівської міської ради м. Березне Рівненської області
до Моквинської сільської ради с. Моквин Березнівського району Рівненської області
про визнання права власності
(заява про надання відстрочки виконання рішення суду)
Суддя Кочергіна В.О.
Представники сторін:
від заявника Снітко Н. С. - за довіреністю №01/12-79 від 04.10.2012р.
за участю Оліферчука Г.О. - представника ДПС у Рівненській області за довіреністю №2358/10-112 від 02.03.2012р.
Місько Н.В. - представник від прокуратури згідно посвідчення №005661 від 25.09.2012р.
Рішенням господарського суду Рівненської області по справі №5019/423/12 від 27.03.2012 року задоволено позов прокурора Березнівського району в інтересах держави в особі територіальної громади Березнівської районної ради за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Комунального закладу охорони здоров'я "Березнівська центральна районна лікарня" м. Березне, відділу охорони здоров'я Березнівської райдержадміністрації Рівненської області м. Березне до Березнівської міської ради, Моквинської сільської ради про визнання права власності на 22 об'єкти нерухомого майна. Вирішено стягнути з Березнівської районної ради (вул. Київська, буд.6, м.Березне, Рівненська область, 34600, іден.код 25318453) до спеціального фонду Державного бюджету України судовий збір в сумі 64 380 грн. 00 коп.
18.05.2012 року, господарським судом Рівненської області видано наказ про стягнення з Березнівської районної ради (вул. Київська, буд.6, м.Березне, Рівненська область, 34600, іден. код 25318453) до спеціального фонду Державного бюджету України судовий збір в сумі 64 380 грн. 00 коп.
12.10.2012 року від Березнівської районної ради, надійшла заява про відстрочку виконання рішення суду по справі №5019/423/11 в частині стягнення судового збору до 01.04.2013р.
Згідно з автоматичного розподілу, заяву про відстрочку виконання рішення суду по справі №5019/423/11 передано на розгляд судді Кочергіної В.О.
В обґрунтування поданої заяви заявник посилається на те, що відповідно до ст.63 Бюджетного кодексу України місцевий бюджет містить надходження і витрати на виконання повноважень органів влади Автономної республіки Крим, місцевих державних адміністрації та органів місцевого самоврядування. Ці надходження і витрати становлять єдиний баланс відповідного бюджету. Відповідно до ст.23 даного кодексу будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення. Пропозиції про внесення змін до бюджетних призначень подаються та розглядаються у порядку, встановленому для складання проекту бюджету. Витрати відповідно до внесених змін до бюджетних призначень здійснюються лише після набрання чинності законом (рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради), яким внесено такі зміни, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Рішенням районної від 30 грудня 2011 року №313 "Про районний бюджет на 2012 рік" в кошторисі районної ради не передбачено видатків для сплати судового збору (копія рішення додається). Просить суд відстрочити виконання рішення по справі №5019/423/11 до 1 квітня 2013 року.
В додаткових поясненнях від 25.10.2012р. представник заявника наголошує, що стягнутий за рішенням господарського суду судовий збір в розмірі 64380грн. не був передбачений у видатках бюджету ради затвердженому на 2012р. Зазначає, що відповідно до ч.7 ст.78 Бюджетного кодексу України рішення про внесення змін до рішення про місцевий бюджет ухвалюються відповідною місцевою радою на підставі офіційного висновку місцевого фінансового органу про перевиконання чи недовиконання дохідної частини загального фонду відповідного бюджету. Факт перевиконання дохідної частини загального фонду місцевого бюджету визначається за підсумками першого півріччя та наступних звітних періодів з початку поточного бюджетного періоду на підставі офіційних висновків місцевого фінансового органу за умови перевищення доходів загального фонду місцевого бюджету не менше ніж на 5 відсотків. Відповідно до офіційного висновку фінансового управління Березнівської РДА, яке є місцевим фінансовим органом, за 9 місяців 2012р. виконання районного бюджету по доходах загального фонду становить 94,3%, що унеможливлює розгляд районною радою питання про внесення змін до районного бюджету на сплату судового збору. Крім того зазначає, що п.10 ст.78 Бюджетного кодексу України встановлено, що після набрання чинності законом про Державний бюджет органам державної влади та посадовим особам забороняється приймати рішення, що призводять до виникнення додаткових витрат місцевих бюджетів, без зазначення джерел коштів, виділених державою для забезпечення цих витрат. Стосовно визначеного у заяві строку відстрочення виконання рішення суду зазначає, що відповідно до Бюджетного кодексу України після закінчення бюджетного періоду (31 грудня) Державна казначейська служба закриває всі бюджетні рахунки. Рух коштів відновлюється після затвердження бюджету та затвердження розпису фінансовим органом. При цьому формування та затвердження районного бюджету здійснюється відповідно до Бюджетного кодексу України після затвердження Державного та обласного бюджету на відповідний рік, оскільки районний бюджет є дотаційним і затверджується з урахуванням бюджетних трансфертів.
Відповідно до п. 9 ч.3 ст.129 Конституції України однією з основних засад судочинства є обов'язковість рішень суду.
Згідно із ст. 115 ГПК України рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
Відповідно до ч. 1 ст. 121 ГПК України при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, за поданням прокурора чи його заступника або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора чи його заступника і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.
Відповідно до п.7.2 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" №9 від 17.10.2012р. підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим господарським судом способом. При цьому слід мати на увазі, що згоди сторін на вжиття заходів, передбачених статтею 121 ГПК, ця стаття не вимагає, і господарський суд законодавчо не обмежений будь-якими конкретними термінами відстрочки чи розстрочки виконання рішення. Проте, вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи, зокрема, щодо фізичної особи (громадянина) -тяжке захворювання її самої або членів її сім'ї, скрутний матеріальний стан, стосовно юридичної особи -наявну загрозу банкрутства, відсутність коштів на банківських рахунках і майна, на яке можливо було б звернути стягнення, щодо як фізичних, так і юридичних осіб -стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Згідно зі ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини , на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до ст.43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі усіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Враховуючи норми Бюджетного кодексу України, зазначені заявником доводи та подані докази, зважаючи на те, що платник судового збору -Березнівська районна рада є бюджетною організацією, видатки якої визначаються у відповідному бюджеті, який затверджується на відповідний рік, неможливість внесення змін у затверджений бюджет на 2012р., суд вважає можливим задовольнити заяву Березнівської районної ради та відстрочити виконання рішення господарського суду від 27.03.2012р. по справі №5019/423/12 в частині стягнення судового збору в сумі 64380грн. (шістдесят чотири тисячі триста вісімдесят гривень) до 01.04.2013р.
Керуючись ст.ст. 86, 121 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву Березнівської районної ради про надання відстрочки виконання рішення суду по справі №5019/423/12 до 01.04.2013р. задовольнити.
Відстрочити виконання рішення господарського суду Рівненської області від 27.03.2012р. по справі №5019/423/12 в частині стягнення судового збору в сумі 64380грн. (шістдесят чотири тисячі триста вісімдесят гривень) до 01.04.2013р.
Суддя Кочергіна В.О.
Віддруковано 9 примірників:
1 - до справи;
2 - заявнику - (м. Березне, Рівненської області, вул. Київська, 6);
3 - Управлінню державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Рівненській області (м. Рівне, вул. Замкова, 22а)
4 - Державній податковій службі у Рівненській області (м. Рівне, вул. Відінська, 12)
5 - прокурору Березнівського району;
6, 7 - відповідачам;
8,9 - третім особам.