ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 жовтня 2012 р. № 2а-5552/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого-судді Мричко Н.І.
за участю секретаря судового засідання Якимець О.І.
представника позивача Новосядло В.Р.
представника відповідача Палій М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Кроно-Україна»до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові Державної податкової служби про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень № 0000710801/4200, № 000075801/4202, № 0000720801/4201 від 13.06.2012 року,-
встановив :
Товариство з обмеженою відповідальністю «Кроно-Україна»(далі - ТзОВ «Кроно-Україна») звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Львові Державної податкової служби (далі - СДПІ по роботі з ВПП у м. Львові ДПС), в якому просить:
- «визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення № 0000710801/4200 форми «Р»від 13.06.2012 року прийняте СДПІ по роботі з ВПП у м. Львові ДПС, яким ТОВ «Кроно-Україна» визначено збільшення суми грошового зобов'язання за платежем: податок на прибуток підприємств у сумі 733360,00 грн., а також скасувати штрафні санкції в розмірі 183340,00 грн.»;
- «визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення № 0000750801/4202 форми «П»від 13.06.2012 року прийняте СДПІ по роботі з ВПП у м. Львові ДПС, яким ТОВ «Кроно-Україна» визначено зменшення суми від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток у розмірі 3286829,60 грн.»;
- «визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення № 0000720801/4201 форми «В1»від 13.06.2012 року прийняте СДПІ по роботі з ВПП у м. Львові ДПС, яким ТОВ «Кроно-Україна»визначено зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у сумі 401840,53 грн. а також скасувати штрафні санкції у розмірі 97430,05 грн.»;
Обгрунтовуючи свою позицію позивач зсилається на те, що спірні податкові повідомлення-рішення, прийняті СДПІ по роботі з ВПП у м. Львові ДПС на основі необґрунтованих висновків про порушення позивачем норм цивільного законодавства, щодо укладення нікчемних правочинів з ПП «Захід-Торг», ПП «Децимус», ТзОВ «Маст-Опт», ПП «Будпрод-Захід». Під час перевірки ревізору було надано усі підтверджуючі первинні документи, що засвідчують факт виконання господарських операцій з названими вище контрагентами.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив повністю, пояснив, що позапланова виїзна перевірка ТзОВ «Кроно-Україна»призначена у зв'язку із надходженням постанови слідчого, який розслідує кримінальну справу № 139-0637. Під час перевірки встановлено, що протягом охопленого перевіркою періоду позивач проводив взаєморозрахунки з ПП «Захід-Торг», ПП «Децимус», ТзОВ «Маст-Опт», ПП «Будпрод-Захід». Перевіркою встановлено, що господарські операції за участі ПП «Захід-Торг», ПП «Децимус», ТзОВ «Маст-Опт», ПП «Будпрод-Захід»фактично не відбувалися та не спричиняють реального настання правових наслідків, а отже є нікчемними.
На цій підставі відповідач дійшов висновку, що ТзОВ «Кроно-Україна» в порушення п. п. 5.1, п.п 5.2.1 п. 5.2, п.п 5.3.1, п.п. 5.3.9 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», п.п.138.1.1 п.138.ё ст.. 138, п.138.2 п.138.4, п.п.138.8.1 п. 138.1 ст. 138, п.п.139.1.9 п. 139.1 ст. 139, п.140.2 ст. 140 Податкового кодексу України за період з 01.01.2010 року по 01.03.2012 року занизило податок на прибуток на суму 733360,05 грн., завищило від'ємне значення об'єкта оподаткування податком на прибуток від усіх видів діяльності за 2011 рік всього на суму 3286829,60 грн.
В порушення п.1.7 ст.1, п.п.7.2.1, п.п. 7.2.3 п. 7.2, п.п. 7.4.1, п.п.7.4.5 п. 7.4, п.п. 7.5.1 п. 7.5 п.п. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», п. 14.1.181, п. 14.1.185, п.п. 14.1.191 ст. 14, п. 185.1 ст. 185, п. 198.2, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198, ст. 200, п. 201.1, п. 201.2 ст. 201 Податкового кодексу України, ТзОВ «Кроно-Україна»завищило суми, які підлягали бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку на загальну суму 401840,53 грн. У зв'язку з наведеним просив у задоволенні позову відмовити повністю.
Заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд даючи правову оцінку спірним правовідносинам виходив з наступного.
20.04.2012 року СДПІ по роботі з ВПП у м. Львові ДПС прийнято наказ № 41 про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Кроно - Україна»з питань повноти декларування, нарахування та своєчасності сплати в бюджет податків і обов'язкових платежів під час здійснення господарських операцій з з ПП «Захід-Торг», ПП «Децимус», ТзОВ «Маст-Опт», ПП «Будпрод-Захід»за період з 01.01.2010 року по 01.03.2012 року з 23.04.12 року тривалістю 5 робочих днів.
При прийнятті вказаного вище наказу податковий орган керувався п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п. 75.1 ст. 75, п.п. 78.1.11 п. 78.1, п. 78.2 ст. 78, п. 82.2. ст. 82 Податкового кодексу України, згідно Постанови слідчого від 01.03.2012 року.
Як вбачається зі змісту постанови від 01.03.2012 року, в провадженні СУ ДПС у Львівській області знаходиться кримінальна справа № 139-0637, порушена стосовно ОСОБА_3 та ОСОБА_4 за фактом вчинення фіктивного підприємництва та підробки документів ПП «Будпрод-захід», ПП «Захід-торг», ПП «Торгівля будівництво перспектива», ПП «Децимус», ТзОВ «Маст-Опт», ПП «Велес-ЛВ», ПП «Мрія Дім», ПП «Галич Торг»за ознаками вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 358 КК України.
Згідно з резолютивною частиною вказаної вище постанови вбачається, що слідчий слідчої групи-старший слідчий СВ ПМ СДПІ по роботі з ВПП у м. Львові Лещух І.Я. постановив:
1. Призначити позапланову документальну перевірку ТзОВ «Кроно-Україна»з питань повноти декларування, нарахування та своєчасності сплати в бюджет податків і обов'язкових платежів під час здійснення господарських операцій з ПП «Захід-Торг», ПП «Децимус», ТОВ «Маст-Опт», ПП «Будпрод-Захід»за період з 01.01.2010 року і по даний час.
2. Для вирішення перевіряючим поставити наступні запитання: а) спосіб та стан проведення взаєморозрахунків між даними підприємствами, предмет та вид господарських відносин, наявність витрат на складування товару, наявність витрат на транспортування товару, фактичне використання в господарській діяльності отриманих ТОВ «Кроно-Україна»товарів, робіт, послуг, наявність сертифікатів якості, відповідності на отримані товари, дозволів, ліцензій на отримані або надані послуги, роботи; б) наявність кредиторської або дебіторської заборгованості по фінансово-господарських відносинах між вищевказаними СПД та ТОВ «Кроно-Україні»; в) наявність взаємовідносин з СПД, державна реєстрація яких скасована, або ж знаходяться в розшуку, не звітуються в ДПІ по місцю реєстрації; г) дотримання ТОВ «Кроно-Україна»вимог Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»та Закону України «Про податок на додану вартість»;
3. На вимогу ревізорів надати для перевірки необхідні матеріали кримінальної справи (документи).
4. Скерувати пакет документів в судові органи для визнання недійсними угод ТОВ «Кроно-Україні»укладених з ПП «Захід-Торг», ПП «Децимус», ТОВ «Маст-Опт», ПП «Будпрод-Захід».
5. Постанову для організації виконання скерувати в СДПІ ВПП у м. Львові та копію постанови для контролю начальнику Управління контрольно-перевірочної роботи ДПС у Львівській області.
У період з 23.04.2012 року по 16.05.2012 року посадовими особами СДПІ у по роботі з великими платниками податків у м. Львові ДПС проведено позапланову виїзну перевірку ТзОВ «Кроно-Україна»з питань повноти декларування, нарахування та своєчасності сплати в бюджет податків і обов'язкових платежів під час здійснення господарських операцій з ПП «Захід-Торг», ПП «Децимус», ТзОВ «Маст-Опт», ПП «Будпрод-Захід»за період з 01.01.2010 року по 01.03.2012 року. Перевірка проведена на підставі п.п. 20.1.4 п.20.1 ст. 20, п. 75.1 ст. 75, ст. 7 п.п. 78.1.11 п. 78.1 ст. 78, п. 82.2 ст. 82 Податкового Кодексу України, на виконання постанови від 01.03.2012 року старшого слідчого СВ ПМ СДПІ по роботі з ВПП у м. Львові капітана податкової міліції Лещуха І.Я. «про призначення позапланової виїзної документальної перевірки ТзОВ «Кроно Україна»».
За результатами перевірки складений Акт від 29.05.2012 року № 193/08-10/31147999 (далі -Акт перевірки). В ході проведеної перевірки встановлено, що ТзОВ «Кроно-Україна»в порушення п.5.1, п.п. 5.2.1 п.5.2, п.п. 5.3.1, пп.5.3.9 п.5.3 ст.5 Закону України від 22.05.1997 року №283/97-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств»(із змінами та доповненнями), пп.138.1.1 п.138.1 ст.138, п.138.2, п.138.4, пп.138.8.1 п.138.1ст.138, пп.139.1.9 п.139.1ст.139, п. 140.2 ст.140 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-УІ (із змінами та доповненнями) ТзОВ «Кроно-Україна»за період з 01.01.2010 по 01.03.2012 занижено податок на прибуток всього на суму 733 360,0 грн., в тому числі в розрізі податкових періодів: півріччя 2010р. на суму 344 626,0 грн., ІІІ-и кв. 2010р. на суму 534 619,0 грн., 2010 р. на суму 733 360,0 грн., ІІ-ІІІ кв.2011 року на суму 755 970грн. та завищено від'ємне значення об'єкта оподаткування податком на прибуток від усіх видів діяльності за 2011р. всього на суму 3 286 829,60 грн., в тому числі в розрізі податкових періодів: за II кв.2011 року в сумі 3 223 165,36 грн., за ІІ-іу кв.2011 року в сумі 3 286 829,60 грн.
- п.1.7 ст.1, п.п.7.2.1, п.п.7.2.3 П.7.2., п.п.7.4.1, п.п.7.4.5 п.7.4, п.п.7.5.1 п.7.5 п.п.7.7.1 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997р. №168/97-ВР (із внесеними змінами і доповненнями), п. 14.1.181, п.п.14.1.185, п.п.14.1.191 ст.14, п.185.1 ст.185, п.198.2, п.198.3, п.198.4, п.198.6 ст.198, п.201.1, п.201.4 п.201.7, п.201.10 ст.201. Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-УІ із змінами та доповненнями, в результаті чого за період з 01.01.2010р. по 01.03.2012р. ТзОВ «Кроно-Україна», в результаті чого:
завищено суми, що підлягали бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку (р.25.1) на загальну суму 442 778,92 грн.
- завищено залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодуваня включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (ряд.26) на загальну суму 103 547,93грн., а саме:
- завищено суму податкового кредиту по ПДВ в січні 2010 року на 4 225,76 грн.,
завищено від'ємне значення між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з ПДВ поточного звітного (податкового) періоду на 4225,76 грн. (рядок 18.2), завищено від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду на 4225,76 грн. (рядок 21), завищено рядок 22 - зарахування від'ємного значення різниці поточного звітного (податкового) періоду: до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на 4225,76 грн. (рядок 22.2), що призвело до завищення суми, що підлягала бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку (ряд.25.1) в лютому 2010р. на суму 4225,76грн.
- завищено суму податкового кредиту по ПДВ в лютому 2010 року на 28167,12 грн.,
завищено від'ємне значення між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з ПДВ поточного звітного (податкового) періоду на 28167,12 грн. (рядок 18.2), завищено від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду на 28167,12 грн. (рядок 21), завищено рядок 22 - зарахування від'ємного значення різниці поточного звітного (податкового) періоду: до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на 28167,12 грн. (рядок 22.2), що призвело до завищення суми, що підлягала бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку (ряд.25.1) в березні 2010р. на суму 28167,12грн..
- завищено суму податкового кредиту по ПДВ в березні 2010 року на 69964,55 грн.,
завищено від'ємне значення між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з ПДВ поточного звітного (податкового) періоду на 69964,55 грн. (рядок 18.2), завищено від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду на 69964,55 грн. (рядок 21), завищено рядок 22 - зарахування від'ємного значення різниці поточного звітного (податкового.) періоду: до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на 69964,55 грн. (рядок 22.2), що призвело до завищення суми, що підлягала бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку (ряд.25.1) в квітні 2010р. на суму 69964,55грн..
- завищено суму податкового кредиту по ПДВ в квітні 2010 року на 43956,72 грн., завищено від'ємне значення між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з ГІДВ поточного звітного (податкового) періоду на 43956,72 грн. (рядок 18.2), завищено від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду на 43956,72 грн. (рядок 21), завищено рядок 22 - зарахування від'ємного значення різниці поточного звітного (податкового) періоду: до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на 43956,72 грн. (рядок 22.2), що призвело до завищення суми, що підлягала бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку (ряд.25.1) в травні 2010р. на суму 43956,72грн..
- завищено суму податкового кредиту по ПДВ в травні 2010 року на 63955,75 грн., завищено від'ємне значення між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з ПДВ поточного звітного (податкового) періоду на 63955,75 грн. (рядок 18.2), завищено від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду на 63955,75 грн. (рядок 21), завищено рядок 22 - зарахування від'ємного значення різниці поточного звітного (податкового) періоду: до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на 63955,75грн. (рядок 22.2), що призвело до завищення суми, що підлягала бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку (ряд.25.1) в червні 2010р. на суму 63955,75грн..
- завищено суму податкового кредиту по ПДВ в червні 2010 року на 65429,70 грн., завищено від'ємне значення між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з ПДВ поточного звітного (податкового) періоду на 65429,70 грн. (рядок 18.2), завищено від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду на 65429,70 грн. (рядок 21), завищено рядок 22 - зарахування від'ємного значення різниці поточного звітного (податкового) періоду: до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на 65429.70 грн. (рядок 22.2), що призвело до завищення суми, що підлягала бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку (ряд.25.1) в липні 2010р. на суму 65429,70грн..
- завищено суму податкового кредиту по ПДВ в липні 2010 року на 67119,11 грн., завищено від'ємне значення між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з ПДВ поточного звітного (податкового) періоду на 67119,11 грн. (рядок 18.2), завищено від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду на 67119,11 грн. (рядок 21), завищено рядок 22 - зарахування від'ємного значення різниці поточного звітного (податкового) періоду: до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на 67119,11 грн. (рядок 22.2), що призвело до завищення суми, що підлягала бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку (ряд.25.1) в серпні 2010р. на суму 67119,11грн..
- завищено суму податкового кредиту по ПДВ в серпні 2010 року на 46897,49 грн.,
завищено від'ємне значення між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з ПДВ поточного звітного (податкового) періоду на 46897,49 грн. (рядок 18.2), завищено від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду на 46897,49грн. (рядок 21), завищено рядок 22 - зарахування від'ємного значення різниці поточного звітного (податкового) періоду: до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на 46897,49 грн. (рядок 22.2), що призвело до завищення суми, що підлягала бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку (ряд.25.1) в вересні 2010р. на суму 46897,49грн..
- завищено суму податкового кредиту по ПДВ у вересні 2010 року на 40938,39 грн., завищено позитивне значення між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з ГІДВ поточного звітного (податкового) періоду на 40938,39 грн. (рядок 18.1), завищено позитивне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду на 40938,39грн. (рядок 20), завищено рядок 24 - залишок від'ємного значення попереднього податкового періоду за вирахуванням суми податку, яка підлягала сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду на 40938,39 грн., що призвело до завищення суми, що підлягала бюджетному відшкодуванню у зменшення податкових зобов'язаньз ПДВ наступних податкових періодів (ряд.25.2), в жовтні 2010р. на суму 40938,39грн. .
- завищено суму податкового кредиту по ПДВ в жовтні 2010 року на 49260,06 грн., завищено від'ємне значення між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з ПДВ поточного звітного (податкового) періоду на 49260,06 грн. (рядок 18.2), завищено від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду на 49260,06грн. (рядок 21). завищено рядок 22 - зарахування від'ємного значення різниці поточного звітного (податкового) періоду: до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на 49260,06 грн. (рядок 22.2), що призвело до завищення суми залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодуваня включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (ряд.26) в листопаді 2010р. на суму 49260,06 грн.
- завищено суму податкового кредиту по ПДВ в листопаді 2010 року на 54287,87 грн., завищено від'ємне значення між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з ПДВ поточного звітного (податкового) періоду на 54287.87 грн. (рядок 18.2), завищено від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду на 54287.87грн. (рядок 21), завищено рядок 22 - зарахування від'ємного значення різниці поточного звітного, (податкового) періоду: до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на 54287,87грн. (рядок 22.2), що призвело до завищення суми залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодуваня включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (ряд.26) в грудні 2010р. на суму 54287,87грн.
- завищено суму податкового кредиту по ПДВ в січні 2011 року на 12 124,33 грн., завищено від'ємне значення між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з ПДВ поточного звітного (податкового) періоду на 12 1247,33 грн. (рядок 18.2), завищено від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду на 12 124,33грн. (рядок 21), завищено рядок 22 - зарахування від'ємного значення різниці поточного звітного (податкового) періоду: до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду на 12 124,33 грн. (рядок 22.2), що призвело до завищення суми, що підлягала бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку (ряд.25.1) в лютому 2011р. на суму 12 124,33грн..
На підставі Акта перевірки СДПІ по роботі з ВПП у м. Львові ДПС прийняті:
- податкове повідомлення-рішення від 13.06.2012 року № 0000710801/4200, яким збільшено суму грошового зобов'язання ТзОВ «Кроно-Україна»за платежем податок на прибуток підприємств, створених за участю іноземних інвесторів на загальну суму 916700,00 грн., в тому числі за основним платежем - 733360 грн., за штрафними санкціями - 183340 грн.;
- податкове повідомлення-рішення від 13.06.2012 року № 0000750801/4202, яким зменшено суму від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток у розмірі 3286829,60 грн.;
- податкове повідомлення-рішення від 13.06.2012 року № 0000720801/4201, яким зменшено суму бюджетного відшкодування (у тому числі заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів) з податку на додану вартість у розмірі 401840,53 грн. в тому числі штрафні (фінансові) санкції в розмірі 97430,05 грн.
При вирішенні спірних правовідносин суд керувався наступним:
Нормою ст.19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з пункту 1.1 статті 1 Податкового кодексу України (далі -ПК України), цим нормативним актом регулюються відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, Кодекс визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до пункту 75.1 статті 75 ПК України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Положеннями пункту 78.1 статті 78 ПК України документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється, зокрема, якщо отримано постанову суду (ухвалу суду) про призначення перевірки або постанову органу дізнання, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону у кримінальних справах, що перебувають у їх провадженні (підп. 78.1.11 п. 78.1 ст. 78 ПК України).
У відповідності до пункту 86.1 статті 86 ПК України, результати перевірок (крім камеральних) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами органу державної податкової служби та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності).
Податкове повідомлення-рішення, відповідно до пункту 86.8 ПК України, приймається керівником податкового органу (його заступником) протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень, а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.
Водночас, пункт 86.9 статті 86 ПК України містить виняток із викладеного вище загального правила, а саме - у разі, якщо грошове зобов'язання розраховується органом державної податкової служби за результатами перевірки, призначеної відповідно до кримінально-процесуального закону або закону про оперативно-розшукову діяльність, податкове повідомлення-рішення за результатами такої перевірки не приймається до дня набрання законної сили відповідним рішенням суду. Матеріали перевірки разом з висновками органу державної податкової служби передаються правоохоронному органу, що призначив перевірку. Статус таких матеріалів перевірки та висновків органу державної податкової служби визначається кримінально-процесуальним законом або законом про оперативно-розшукову діяльність.
Наведеній нормі кореспондує пункт 58.4 статті 58 ПК України, згідно з яким у разі коли судом за результатами розгляду кримінальної справи про злочини, предметом якої є податки, збори, винесено обвинувальний вирок, що набрав законної сили, або винесено рішення про закриття кримінальної справи за нереабілітуючим підставами, відповідний контролюючий орган зобов'язаний визначити податкові зобов'язання платника податків за податками та зборами, несплата податкових зобов'язань за якими встановлена рішенням суду, та прийняти податкове повідомлення-рішення про нарахувань платнику таких податкових зобов'язань і застосування стосовно нього штрафних (фінансових, санкцій у розмірах, визначених цим Кодексом. Складання та надсилання платнику податків податкового повідомлення-рішення за податковими зобов'язаннями платника податків за податками та зборами, несплата податкових зобов'язань за якими встановлена рішенням суду, забороняється до набрання законної сили рішенням суду у справі або винесення постанови про закриття такої кримінальної справи за нереабілітуючими підставами.
Отже, особливістю проведення позапланової перевірки на підставі підпункту 78.1.11 пункту 78.1 ст. 78 ПК України є те, що така призначається відповідно до вимог кримінально-процесуального кодексу України або закону про оперативно-розшукову діяльність, відтак - призначена для зібрання доказової бази в кримінальному процесі. При цьому Податковий кодекс України не передбачає, що кримінальна справа, у зв'язку з розслідуванням якої призначено позапланову перевірку платника, повинна бути порушена відносно посадової особи такого платника. За наслідками такої перевірки податкове повідомлення-рішення приймається лише за умови набрання законної сили рішенням суду у кримінальній справі або винесення постанови про закриття такої кримінальної справи за нереабілітуючими підставами.
Суд встановив, що податковий орган провів позапланову перевірку ТзОВ «Кроно-Україна»на виконання постанови СВ ПМ СДПІ по роботі з ВПП у м. Львові від 01.03.2012 року про призначення позапланової виїзної документальної перевірки, прийнятої під час розслідування кримінальної справи № 139-0637, порушеної за ознаками злочинів передбачених ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 358 КК України.
Відповідач визнає, що станом на дату прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення кримінальна справа № 139-0637 судом не розглянута, відсутні вирок чи постанови про закриття такої кримінальної справи за нереабілітуючими підставами, що набрали законної сили.
З огляду на встановлені фактичні обставини справи та норми права, що регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про відсутність законних підстав для прийняття 13.06.2012 рок СДПІ по роботі з ВПП у м. Львові оскаржуваних податкових повідомлень-рішень за результатами позапланової перевірки ТзОВ «Кроно-Україна».
Таким чином, податкові повідомлення-рішення 13.06.2012 року № 0000710801/4200, № 0000750801/4202, № 0000720801/4201 підлягають скасуванню, оскільки такі прийняте всупереч вимог нормі пункту 86.9 статті 89 ПК України, а отже - є передчасними та протиправними з наведених вище підстав.
При цьому суд не оцінює в даному провадженні обставин реальності господарських операцій позивача з його контрагентами, оскільки цим фактам повинен дати правову оцінку місцевий загальний суд під час розгляду по суті кримінальної справи № 139-0637, під час досудового слідства в якій і була призначена позапланова перевірка позивача.
Відповідно до частини другої статті 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Відповідно до вимог частини третьої статті КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, у тому числі, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України та з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, своєчасно.
На основі встановлених обставин справи суд дійшов висновку, що спірні податкові повідомлення-рішення прийняті за відсутності визначних законом підстав, передчасно та необґрунтовано, а тому є протиправними та підлягають скасуванню.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, такі належить присудити на користь позивача.
Керуючись ст.ст. 2, 3,11,30,70,71,72,86,94,98,159 - 160 Кодексу адміністративного судочиснтва України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення -рішення року 13.06.2012 року № 0000710801/4200 форми «Р», № 0000750801/4202 форми «П», № 0000720801/4201 форми «В»винесені Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Львові Державної податкової служби.
Стягнути з Державного бюджету на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Кроно-Україна»сплачений судовий збір в розмірі 2146 (дві тисячі сто сорок шість) грн. 00 коп.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі у відповідності до ч. 3 ст. 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлений 16 жовтня 2012 року.
Суддя Мричко Н.І.