ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
______________
Головуючий у 1-й інстанції: Капинос О.В.
Суддя-доповідач:Одемчук Є.В.
УХВАЛА
іменем України
"22" серпня 2012 р. Справа № 0670/3221/12
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегіі:
головуючого судді Одемчука Є.В.
суддів: Бучик А.Ю.
Майора Г.І.,
при секретарі Самченко В.М. ,
за участю сторін:
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту івалідів на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "25" червня 2012 р. у справі за позовом Житомирського обласного Фонду соціального захисту інвалідів до Дочірнього підприємства "Кам'янобрідський фаянс" Товарства з обмеженою відповідальністю "Поліський фаянс" про стягнення 97786,07 грн. ,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача 9786,07 грн. адміністративно-господарських санкцій та пені за недодержання нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів. Вимоги мотивує тим, що згідно звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів середньооблікова чисельність працюючих на відповідача у 2011 році складала 14 чоловік, а тому відповідач мав працевлаштувати 1 інваліда, тоді як працевлаштовано не було жодного, що говорить про те, що Дочірнім підприємством "Кам'янобрідський фаянс" Товариства з обмеженою відповідальністю "Поліський фаянс" не виконало нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів. Сума заборгованості по сплаті адміністративно - господарських санкцій складає 9786,07 грн.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду у задоволенні позову відмовлено.
Не погодившись з прийнятим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу у якій покликаючись на порушення судом першої інстанції матеріального і процесуального права, просить його скасувати та ухвалити нове рішення про задоволення позову.
Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи , дослідивши докази, колегія суддів прийшла до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Згідно ч.1 ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в України" (далі Закону), для підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від середньо-облікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 чоловік, - у кількості одного робочого місця.
Відповідно до ст. 20 Закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньо облікова чисельність працюючих інвалідів менша ніж установлено нормативом, передбаченим ст.ст. 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації, громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю; порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені на повну суму недоїмки за весь її строк; адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються вищезазначеними суб"єктами самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком в якому відбулося порушення нормативу, встановленого ч. 1 ст. 19 цього Закону.
Згідно звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів форми № 10-ПІ середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу працюючих на підприємстві ДП "Кам'янобрідський фаянс" ТОВ "Поліський фаянс" за 2011 рік склала 14 чоловік. Отже, норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів-штатних працівників за 2011 рік, передбачений ст.19 вказаного Закону відповідачем не виконаний у кількості 1 робочого місця, у зв"язку з чим позивачем в 2012 році нараховано адмністративно-господарські санкції в розмірі 9786,07 грн.
Разом з тим, як вбачається з постанови Господарського суду Житомирської області № 4/59-Б від 16.06.2011 року, Дочірнє підприємство "Кам'янобрідський фаянс" Товариства з обмеженою відповідальністю "Поліський фаянс", вул. Кірова, 5, смт. Кам"яний Брід, Баранівський район, Житомирська область,Україна, 12720, код ЄДРПОУ 32476785 визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором боржника призначено арбітражного керуючого Терещука Олександра Володимировича.
Відповідно до ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14 травня 1992 року, № 2343-XII (далі - Закон), - з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:
- підприємницька діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу;
- строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язання щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), повернення коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності вважається таким, що настав;
- припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута;
-відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
- укладення угод, пов'язаних з відчуженням майна банкрута чи передачею його майна третім особам, допускається в порядку, передбаченому цим розділом;
- скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
- вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури;
- виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбаченому цим розділом.
Крім того, ч. 1 ст. 25 Закону встановлено, що ліквідатор з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута або отриманого для цієї мети кредиту.
Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції прийшов до вірного, що в позові Житомирського обласного Фонду соціального захисту інвалідів слід відмовити, оскільки у ліквідаційній процедурі підприємства нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута припиняється.
Відповідно до ст.200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову чи ухвалу суду - без змін, якщо визнає , що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Рішення суду першої інстанції ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому за таких обставин колегія суддів залишає його без змін.
Керуючись ст.ст.198,200, 205,206,212,254254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту івалідів залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "25" червня 2012 р. - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Є.В.Одемчук
судді: А.Ю.Бучик Г.І. Майор
Є.В.Одемчук
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу Житомирський обласний Фонд соціального захисту інвалідів вул.Домбровського,38,м.Житомир,10014
3- відповідачу Дочірнє підприємство "Кам'янобрідський фаянс" Товарства з обмеженою відповідальністю "Поліський фаянс" вул.Кірова,5,смт.Кам'яний Брід,Баранівський район, Житомирська область