Справа №2а-2702/08
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
Іменем України
10 вересня 2008 року Харківський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого – судді Ральченка І.М.
при секретарі Кіт С.В.
за участі представників:
прокурора Червонозаводського району м. Харкова – Божко О.В.
позивача – Руденко Ю.Г.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго” в особі відокремленого підрозділу „Держенергонагляд у Північного регіоні” до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Надія” про стягнення штрафу, -
В С Т А Н О В И В :
Прокурор Червонозаводського району м. Харкова звернувся до суду з позовною заявою в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Північному регіоні», в якій просив суд стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Надія” до державного бюджету суму штрафу у розмірі 5100 грн. за порушення законодавства про енергетику. В обґрунтування позову зазначено, що перевіркою відповідача встановлено, що 21.11.2006 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області було проведено обстеження технічного стану електричного обладнання сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Надія”, про що був складений акт обстеження №ПД-284. За результатами обстеження відповідачу видані до виконання приписи, які відповідач не виконав. Постановою та приписом №Х-54-07/П від 20.03.2007 року на відповідача накладений штраф, яка не виконаний, внаслідок чого винесено припис №Х116-07/П від 24.07.2007 року, який також не був виконана ний, у зв’язку з чим приписом №Х-163-07 від 10.10.2007 року на відповідача накладений штраф у розмірі 5100 грн. На теперішній час відповідачем сума штрафу не сплачена, у зв’язку з чим позивач просив стягнути її в судовому порядку.
У судовому засіданні представники прокурора та позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі, просили позов задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся повістками з поштовими повідомленнями. У відповідності до ст. 35 КАС України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався. Таким чином, суд вважає, що відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, його відсутність в судовому засідання не перешкоджає розгляду справи, слід розглянути справу за наявними в ній матеріалам.
Вислухавши пояснення представника прокурора, дослідивши матеріали справи судом встановив наступне.
Згідно зі ст. 2 Закону України „Про електроенергетику” закон регулює відносини, пов’язані з виробництвом, передачею, постачанням енергії і використанням енергії, державним наглядом за безпечним виконанням робіт на об’єктах електроенергетики незалежно від форм власності, безпечною експлуатацією енергетичного обладнання і державним наглядом за режимами споживання електричної і теплової енергії.
Згідно ст. 9 Закону України „Про електроенергетику”, державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій та мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України. Цей порядок встановлений постановою від 17.05.2002 року №665 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів від 07.08.1996 року №929”, якою затверджено Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії. Повноваження державних інспекцій та їх підрозділів визначені ст. 9 Закону України “Про електроенергетику” та Положенням про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1312 від 21.07.1999 року.
Згідно вищевказаних нормативних актів в компетенцію Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії входить здійснення нагляду за технічним станом та організацією технічної експлуатації електричних установок, тепловикористовуючих установок і теплових мереж, дотриманням вимог правил і нормативних актів з питань енергопостачання.
21.11.2006 року Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Харківській області провела обстеження електричного обладнання відповідача, про що було складено акти обстеження (перевірки) №-ПД-284.
На підставі зазначеного акту відповідачу були видані обов’язкові до виконання приписи№Пд-284-1 та №Пд-284-2 про усунення виявлених порушень, згідно з яким відповідач повинен виконати зазначені в приписі заходи до вказаних строків. Станом на 15.03.2006 року відповідач заходи, передбачені в приписі в повному обсязі не виконав, що підтверджується актом перевірки № Пд-13 від 15.03.2007 року, на підставі якого винесений припис №Х-54-07/П від 20.03.2007 року, який в свою чергу також не був виконаний відповідачем, що підтверджується актом перевірки №Пд-30 від 09.07.2007 року, на підставі якого винесено припис №Х-116-07/П від 24.07.2007 року. Останній припис відповідачем не виконаний, у зв’язку з чим старшим державним інспектором України з енергонагляду у Харківській області за порушення законодавства про електроенергетику та за невиконання припису на відповідача було накладено штраф у розмірі 5100 грн., про що було винесено постанову № Х-163-07 від 10.10.2007 року.
Відповідно до ст. 27 Закону України “Про електроенергетику” суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці: за неподання інформації або подання завідомо недостовірної інформації, передбаченої в ліцензіях на виробництво, передачу або постачання електричної енергії та в нормативно-правових актах, що регулюють питання функціонування об'єднаної енергетичної системи України і споживання енергії, - штраф у розмірі до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 10 Положення «Про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику», затвердженого поставною Кабінету Міністрів України № 1312 від 21.07.1999 року суб’єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку. Дана постанова була отримана відповідачем 16.10.2007 року, про що свідчить копія повідомлення про направлення поштового відправлення. Зазначена постанова відповідачем не оскаржена.
На час розгляду справи сума штрафу відповідачем не сплачена, а тому із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та з слід стягнути в доход державного бюджету штраф в сумі 5100 грн.
Відповідно із вимогами ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. 27 Закону України “Про електроенергетику”, п. 10 Положення «Про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику», затвердженого поставною Кабінету Міністрів України № 1312 від 21.07.1999 року, ст.ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
П О С Т А Н О В И В :
Позов прокурора Червонозаводського району м. Харкова в інтересах Державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго” в особі відокремленого підрозділу „Держенергонагляд у Північного регіоні” до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Надія” про стягнення штрафу задовольнити.
Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Надія” ( 64041, Харківська область, Кегичівський район, с. Восківка, р/р 260020006016) в доход Державного бюджету України (р/р 31113106700277 УДК у Кегичівському районі Харківської області, МФО 851011, код ЄДРПОУ 24134366) штраф в сумі 5100 (поять тисяч сто) грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Повний текст постанови виготовлений 15 вересня 2008року.
Суддя І.М. Ральченко