Постанова № 2691542, 23.08.2008, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.08.2008
Номер справи
2а-6705/08
Номер документу
2691542
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2а-6705/08

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" вересня2008р.                                                                                                              м. Харків

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді – Спірідонова М.О.

за участю секретаря  Свіргун О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративний позов прокурора   Орджонікідзевського району Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Харкова до товариства з обмеженою відповідальністю «Треріш компані» про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

 Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд  стягнути з відповідача заборгованість перед бюджетом на користь державного бюджету у сумі 54 624,49 грн.

Відповідно до ст. 36 - 1 Закону України "Про прокуратуру", представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

В обґрунтування позову вказано, що  Товариство з обмеженою відповідальністю „Треріш компані» зареєстровано виконавчим комітетом Харківської міської ради 19.08.2005 року.  ТОВ „Треріш компані» взято на облік платників податків в ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Харкова 30.08.2005р. за №226.

Як вказав позивач, в порушення вимог чинного законодавства посадовими особами ТОВ „Треріш компані» не були сплачені в строк належні узгоджені суми податків, що призвело до виникнення податкового боргу перед бюджетами.

Станом на 20.06.2008 р. за ТОВ „Треріш компані» лічиться заборгованість перед бюджетом в сумі 54624,49 грн.

Податкові повідомлення – рішення за № 0000482330/0 від 10.04.2007 р.; № 0000341520/0 від 27.02.2007 р.; № 0000451520/0 від 16.03.2007 р.; № 000631702/0 від 0.04.207 р.; № 0000502330/0 від 10.04.2007 р; № 00004923З0/0» від 10.04.2007р. були вручені особисто директору та головному бухгалтеру ТОВ „Треріш компані».

Податкові повідомлення-рішення; за № 0002741510 від 12.12.2007 р., згідно акту  № 3/15-33673804 від 08.01.2007 р. про неможливість вручення, було вручено через дошку оголошень від 08.01.2007 р.; за № 0000031530/0 від 18.01.2008 р. згідно акту № 23/153 від 26.01.2008 р. про неможливість вручення, було вручено через дошку оголошень від 26.01.2008 р. ;за № 0000551530/0 від 26.03.2008 р. згідно акту № 99/153 від 15.04.2008 р. про неможливість вручення, було вручено через дошку оголошень від 15.04.2008 р.

Як вказав позивач, перша податкова вимога винесена 02.11.2006р. №1/1015 та отримана особисто головним бухгалтером ТОВ „Треріш компані». Друга податкова вимога винесена 05.12.2006р. №2/1070 та отримана особисто головним бухгалтером ТОВ „Треріш компані».

Як зазначив позивач, вказана сума боргу на день подання позовної заяви ТОВ „Треріш компані» не сплачена платником податків до бюджету.

В судове засідання представник ДПІ з’явився,  позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Прокурор у судове засідання з’явився,  позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся повістками з поштовими повідомленнями, які направлялись за офіційним місцем знаходження згідно довідки органу реєстрації, та повернулися з відмітками про закінчення терміну зберігання та відмову адресата від отримання.

Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Таким чином, суд вважає, що  відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, його відсутність в судовому засідання не перешкоджає розгляду справи, слід розглянути справу за наявними в ній матеріалами.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю „Треріш компані» зареєстровано виконавчим комітетом Харківської міської ради 19.08.2005 року.  ТОВ „Треріш компані» взято на облік платників податків в ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Харкова 30.08.2005р. за №226.

На час розгляду справи за відповідачем лічиться заборгованість перед бюджетом в сумі 54624,49 грн., яка складається з сум податкового боргу по наведеним нижче податкам:

по податку на додану вартість, сума заборгованості складається з;

- податкових повідомлень – рішень за  №0000482330 від 10.04.2007 р. – сума у розмірі 12379,50 грн., яка складається з суми основного платежу – 8253,00 грн. та штрафних санкцій – 4126,50 гри.; № 0000341520 від 27.02.2007 р. – сума штрафних санкцій у розмірі 43,80 грн.; № 0000441520 від 16.03.2007 р. – сума штрафних санкцій у розмірі 21,90 грн.;  

- податкових декларацій за № 70651 від 06.10.2006 р.- сума нарахована у розмірі 6869,00 грн., а з урахуванням переплати у розмірі 262,79 грн., сума боргу складає 6606,21 грн.; за № 87894 від 16.11.2006 р. сума заборгованості складає 7481,00 грн.; за № 2071 від 09.02.2007 р. сума заборгованості складає 400,00 грн.; за № 9457 від 11.04.2007 р. сума заборгованості складається з суми основного платежу у розмірі 290,00 грн. та штрафних санкцій у розмірі 18,00 грн. ; за № 17330 від 07.05.2007 р. сума боргу складає 242,00 грн.

по податку з прибутку згідно податкових повідомлень – рішень: за № 0000492330 від 10.04.2007 р. сума заборгованості складається з суми основного платежу у розмірі 7400,00 грн. (по основному платежу була сплата у розмірі 156,80 грн.) та штрафних санкцій у розмірі 2445,40 грн. та за № 0002741510 від 20.12.2007 р. сума штрафних санкцій у розмірі 170,00 грн. по податку з доходів фізичних осіб, згідно податкового повідомлення – рішення за № 0000631702 від 10.04.2007 р. заборгованості складається з суми основного платежу у розмірі 5565,58 грн. та штрафних санкцій у розмірі 11131,16 грн. комунальний податок, згідно податкового повідомлення – рішення за № 0000031530 від 18.01.2008 р. нараховані штрафні санкції у розмірі 170,00 грн. та податкового повідомлення – рішення за № 0000551530 від 26.03.2008 р. нараховані штрафні санкції у розмірі 170,00 грн. збір за забруднення навколишнього природного середовища, згідно податкового повідомлення – рішення за № 0000502330 від 10.04.2007 р.

Податкові повідомлення – рішення за № 0000482330/0 від 10.04.2007 р.; № 0000341520/0 від 27.02.2007 р.; № 0000451520/0 від 16.03.2007 р.; № 000631702/0 від 0.04.207 р.; № 0000502330/0 від 10.04.2007 р; № 00004923З0/0» від 10.04.2007р. були вручені особисто директору та головному бухгалтеру ТОВ „Треріш компані».

Відповідно до акту № 23/153 від 26.01.2008 р. про неможливість вручення, податкові повідомлення-рішення за № 0002741510 від 12.12.2007 р., згідно акту  № 3/15-33673804 від 08.01.2007 р. про неможливість вручення, було вручено через дошку оголошень від 08.01.2007 р.; за № 0000031530/0 від 18.01.2008 р. було вручено через дошку оголошень від 26.01.2008 р. за № 0000551530/0 від 26.03.2008 р. згідно акту № 99/153 від 15.04.2008 р. про неможливість вручення, було вручено через дошку оголошень від 15.04.2008 р.

В матеріалах справи відсутні відомості про апеляційне або судове оскарження вказаних рішень.

Перша податкова вимога винесена 02.11.2006р. №1/1015 та отримана особисто головним бухгалтером ТОВ „Треріш компані». Друга податкова вимога винесена 05.12.2006р. №2/1070 та отримана особисто головним бухгалтером ТОВ „Треріш компані».

Вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

 У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року N 509-XII до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів обов'язкових платежів). Крім того, податкові органи контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та інших платежів,  а також,  перевіряють  достовірність  цих документів  щодо  правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також, стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; проводять перевірки фактів приховування і зниження сум податків та зборів (обов'язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та Іншими законами України.

Відповідно до п. 1.1 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-III платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Згідно п.5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків в податковій декларації, вважається узгодженим з дня надання такої податкової декларації. Вказане податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

У відповідності до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу»  від 4 грудня 1990 року N 509-XII зі змінами та доповненнями, Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III, податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації; податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Відповідно до п. п. 5.3.1. п. 5.3. ст. 5 Закону України № 2181 - III від 21.12.2000р. "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 вказаного Закону для подання податкової декларації. В п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 вказаного закону зазначає, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5, визнається сумою податкового боргу платника податків.

У відповідності до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державним цільовими фондами" від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов’язання, несплачена платником податків у визначені строки, вважається сумою податкового боргу платника податків. У разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги  у відповідності до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6  вказаного Закону.

На час розгляду справи заборгованість відповідачем не було сплачено.

Суд, проаналізувавши  положення ст. 71 КАС України прийшов до висновку, що відповідач доказів щодо спростування вимог позивача суду не надав.

Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку, що відповідач прострочив виконання зобов’язання по сплаті заборгованості, яка була узгоджена з дня подання податкових декларацій, тому зазначена заборгованість підлягає стягненню з  відповідача у судовому порядку.

Керуючись  ст.ст. 4, 7, 86,   ч.1 ст. 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України Харківський окружний адміністративний суд, -

                                                      ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний  позов прокурора   Орджонікідзевського району Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Харкова до товариства з обмеженою відповідальністю «Треріш компані» про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з  товариства з обмеженою відповідальністю «Треріш компані» (61047 м. Харків, проїзд Конструкторський, 6/2, код 33673804) заборгованість перед бюджетом на користь Державного бюджету України суму у розмірі 54624 (п’ятдесят чотири тисячі шістсот двадцять чотири) грн. 49 коп.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або у строк встановлений ч.5 ст. 186 КАС України.

            Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Повний текст постанови виготовлено 26.09.2008 року

Суддя                                                                                                М.О. Спірідонов