Справа № 2а-7555/08
Україна
Харківський окружний адміністративний суд
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"29" вересня 2008р. м. Харків
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді – Перцової Т.С.
при секретарі – Ульященко Л.М.
за участю представників сторін:
позивача – Малахової Ю.А.
відповідача – не з’явився
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Харкові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю „Укрпродсервіс” про зобов’язання надати можливість ознайомитись та дослідити вилучені документи, -
ВСТАНОВИВ :
Позивач, Державна податкова інспекція у Київському районі м. Харкова звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому, з урахуванням уточнених позовних вимог, просить суд зобов’язати директора Товариства з обмеженою відповідальністю „Укрпродсервіс” Юхименко О.Г. надати можливість працівникам ДПІ у Київському районі м. Харкова ознайомитись та дослідити вилучені документи, які необхідні для проведення планової виїзної перевірки своєчасності, достовірності повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), додержання вимог валютного та іншого законодавства ТОВ компанією „Укрпродсервіс”за період з 01.10.2004р. по 30.09.2007р.
В судовому засіданні представник позивача підтримав уточнені позовні вимоги, просив суд їх задовольнити з посиланнями на ст.10,11, 11-1Закону України „Про державну податкову службу”.
Відповідачу судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся повістками з поштовими повідомленнями, які направлялись за офіційним місцем знаходження згідно довідки органу реєстрації.
Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Таким чином, суд вважає, що відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, його відсутність в судовому засіданні не перешкоджає розгляду справи, слід розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Суд, вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
Згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ТОВ „Укрпродсервіс”зареєстровано Виконавчим комітетом Харківської міської ради, дата проведення державної реєстрації – 02.03.1998 року, номер запису про включення відомостей про юридичну особу до ЄДР 14801200000030617.
Відповідно до довідки про взяття на облік платника податків № 931 від 13.03.2007 року ТОВ „Укрпродсервіс”як платник податків, зборів та обов’язкових платежів перебуває на податковому обліку в ДПІ у Київському районі м. Харкова з 10.03.1998 року за № 3459.
З 29.02.2008 року по 11.04.2008 року фахівцями ДПІ у Київському районі м. Харкова на підставі направлень № 222 від 29.02.2008 року та № 320 від 31.03.2008 року було проведено планову виїзну документальну перевірку своєчасності, достовірності повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), додержання вимог валютного та іншого законодавства ТОВ „Укрпродсервіс” за період з 01.10.2004 року по 30.09.2007 року.
За результатами зазначеної перевірки складено акт № 2352/23-304/25460487 від 18.04.2008 року, один примірник якого був отриманий директором ТОВ „Укрпродсервіс” Юхименко О.Г. особисто. В акті перевірки № 2352/23-304/25460487 від 18.04.2008 року зазначено, що перевірка проводилась в обсязі наданих ТОВ „Укрпродсервіс” документів.
Також, відповідно до акту перевірки № 2352/23-304/25460487 від 18.04.2008 року листом від 17.04.2008 року № б/н ТОВ „Укрпродсервіс” повідомило про часткове вилучення документів. Листом від 17.04.2008 року № 615/7/09-018 слідчий відділ податкової міліції ДПА у Харківській області повідомив, що у ході розслідування кримінальної справи № 16080001 Д-1 були вилучені документи ТОВ „Укрпродсервіс”, які в теперішній час знаходяться в слідчому відділі податкової міліції ДПА у Харківській області.
18.04.2008 року ДПІ у Київському районі м. Харкова направила на адресу начальника слідчого відділу управління податкової міліції ДПА у Харківській області лист за № 6054/8/23-308 із проханням надати можливість для дослідження та ознайомлення перевіряючих з вилученими документами.
05.05.2008 року до ДПІ у Київському районі м. Харкова надійшов лист № 06551/7/09-018 від слідчого відділу податкової міліції ДПА у Харківській області, в якому повідомлялося, що у провадженні слідчого відділу податкової міліції ДПА у Харківській області знаходиться кримінальна справа № 16080001 Д-1 в ході розслідування якої були вилучені документи ТОВ „Укрпродсервіс”, які в теперішній час знаходяться у слідчого відділу податкової міліції ДПА у Харківській області. Також, в листі повідомлялося, що в ході вилучення документів ТОВ „Укрпродсервіс”, зазначені документи були упаковані та опечатані бирками із підписами понятих та слідчого. Розпечатати зазначену документацію не виявляється можливим, у зв’язку із тим, що розпаковувати та оглядати документи необхідно в присутності директора ТОВ „Укрпродсервіс” Юхименко О.Г., який не з’являється на виклики слідчого відділу податкової міліції ДПА у Харківській області.
Таким чином ДПІ у Київському районі м. Харкова вважає, що не з’явлення директора ТОВ „Укрпродсервіс” Юхименко О.Г. на виклики слідчого відділу податкової міліції ДПА у Харківській області для розпакування та огляду документів, вилучених слідчим відділом податкової міліції ДПА у Харківській області позбавляє позивача можливості провести планову виїзну перевірку своєчасності, достовірності повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), додержання вимог валютного та іншого законодавства ТОВ компанією „Укрпродсервіс”за період з 01.10.2004р. по 30.09.2007р., що в свою чергу тягне за собою неможливість виконати функції, покладені на ДПІ у Київському районі м. Харкова державою.
Так, відповідно до п.1 ст.11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).
Згідно з ч.ч. 1, 2, 4 ст.11-1 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”плановою виїзною перевіркою вважається перевірка платника податків щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати ним податків та зборів (обов'язкових платежів), яка передбачена у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за місцезнаходженням такого платника податків чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна перевірка.
Планова виїзна перевірка проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності платника податків за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної податкової служби не частіше одного разу на календарний рік.
Право на проведення планової виїзної перевірки платника податків надається лише у тому випадку, коли йому не пізніше ніж за десять днів до дня проведення зазначеної перевірки надіслано письмове повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення її проведення.
Приписами ч.1 ст. 11-2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначено, що посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку:направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу державної податкової служби; копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та дата закінчення.
З вищевикладеного вбачається, що позивач виконав усі необхідні підстави та порядок проведення планової виїзної перевірки відповідача згідно з п. 1 ч. 1 ст.11, ч.1, ч.2, ч.4 ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», а також виконав вимоги ч.1 ст. 11-2 зазначеного Закону щодо умов допуску до проведення планової перевірки.
Не з’явлення директора ТОВ „Укрпродсервіс” Юхименко О.Г. за викликами слідчого відділу податкової міліції ДПА у Харківській області фактично позбавляє ДПІ у Київському районі м. Харкова можливості проведення планової документальної виїзної перевірки за вказаний період і тим самим грубо порушуються законні права останньої як органу державної податкової служби, нехтуються вимоги ст. 68 Конституції України, згідно якої кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.
За таких обставин суд вважає позовні вимоги Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова про зобов’язання директора Товариства з обмеженою відповідальністю „Укрпродсервіс” Юхименко О.Г. надати можливість працівникам ДПІ у Київському районі м. Харкова ознайомитись та дослідити вилучені документи, які необхідні для проведення планової виїзної перевірки своєчасності, достовірності повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), додержання вимог валютного та іншого законодавства ТОВ компанією „Укрпродсервіс”за період з 01.10.2004р. по 30.09.2007р. документально та нормативно обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 4, 8, 17, 86, 87, 94, 138, 143, ч.1 ст.158, 161, 162, 163, 167, 186, 245, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю „Укрпродсервіс” про зобов’язання надати можливість ознайомитись та дослідити вилучені документи – задовольнити в повному обсязі.
Зобов'язати директора Товариства з обмеженою відповідальністю „Укрпродсервіс” Юхименко О.Г. надати можливість працівникам ДПІ у Київському районі м. Харкова ознайомитись та дослідити вилучені документи, які необхідні для проведення планової виїзної перевірки своєчасності, достовірності повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), додержання вимог валютного та іншого законодавства ТОВ компанією „Укрпродсервіс”за період з 01.10.2004р. по 30.09.2007р.
На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова виготовлена в повному обсязі та підписана 30.09.2008 року.
Суддя (підпис) Т.С.Перцова