Постанова № 26850183, 29.10.2012, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.10.2012
Номер справи
2а/1270/7946/2012
Номер документу
26850183
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

29 жовтня 2012 року Справа № 2а/1270/7946/2012

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді: Дибової О.А.

при секретарі судового засідання: Олейнік О.О.

за участю сторін:

від позивача: Ємельяненко А.В.,

від відповідача: не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю завод «Аквапласт» про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання 4% нормативу робочих місць у 2011 році в розмірі 7123,43 грн., -

ВСТАНОВИВ:

11 жовтня 2012 року Луганське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю завод «Аквапласт» про стягнення адміністративно-господарських санкцій в розмірі 7123,43 грн., в якому зазначило, що у відповідності до ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.1991 року №875-XII із змінами та доповненнями для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, -у кількості одного робочого місця.

В порушення вимог законодавства Товариство з обмеженою відповідальністю завод «Аквапласт» не працевлаштувало необхідну кількість інвалідів, окрім цього не інформувало до Кремінського районного центру зайнятості про наявність вільних посад для забезпечення працевлаштування інвалідів у кількості 1 місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у зв'язку з чим Луганське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю завод «Аквапласт» заборгованість перед Державним бюджетом у розмірі 7123,43 грн.

Представник позивача прибув в судове засідання, позов підтримав в повному обсязі та надав пояснення аналогічні позовній заяві, просив позов задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі, правом надати заперечення на адміністративний позов не скористався.

Відповідно до п.8 ст.35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Відповідно до частини 6 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.

Заслухавши пояснення позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.

Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

В судовому засіданні встановлено, підтверджується матеріалами справи, що у відповідності до ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.1991 року №875-XII із змінами та доповненнями для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, -у кількості одного робочого місця.

Відповідно до ч.3 ст.18 зазначеного Закону підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

В порушення вимог законодавства Товариство з обмеженою відповідальністю завод «Аквапласт» не працевлаштувало необхідну кількість інвалідів та не інформувало Кремінський районний центр зайнятості про наявність вакансій для працевлаштування інвалідів.

Відповідно до ч.1 ст.20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації.

Частиною 1 ст.20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів Україні" від 21.03.1991 р. №875-Х11 встановлено, що для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.

Частина 4 ст. 20 зазначеного Закону передбачає, що адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого ч.1 ст.19 цього Закону.

Згідно із ч.5 ст.20 вказаного Закону, у разі несплати адміністративно-господарської санкції або пені чи неможливості їх сплати за рішенням господарського суду із стягнення в примусовому порядку може бути звернено на майно підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, в порядку, передбаченому законом.

Розрахунком суми позовної заяви, проведеного на підставі звіту форми 10-ПІ про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2011 рік (а.с.13) , наданого Товариством з обмеженою відповідальністю завод «Аквапласт» до Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів 16.07.2012 року встановлено, що сума штрафних санкцій за нестворені робочі місця для Товариства з обмеженою відповідальністю завод «Аквапласт» становить 6879,17 грн. (а.с.11).

Оскільки відповідач порушив терміни сплати адміністративно-господарської санкції, то це є підставою для стягнення пені.

Відповідно до ч. 2 ст.20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів Україні" від 21.03.1991 р. №875-Х11 порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Розмір нарахованої пені за порушення строків сплати адміністративно-господарської санкції становить 244,26 грн., що підтверджується розрахунком суми позову (арк. справи 11).

Також відповідачем у поданому звіті за формою №10-ПІ зазначено що середньорічна заробітна плата штатного працівника складає 165100,00 грн. (а.с.13)

За розрахунком позивача (а.с. 11) відповідач повинен був працевлаштувати у 2011 році 6 інвалідів, фактично працевлаштовано 1 інваліда, за таких обставин підприємство відповідача мало перерахувати адміністративно-господарські санкції за 1 нестворене робоче місце для працевлаштування інваліда за 2011 рік в сумі 6879,17 грн.

Сума адміністративно-господарських санкцій у встановлений ст. 20 Закону № 875-ХII строк (до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу) сплачена не була, у зв'язку з чим відповідачу була нарахована пеня за порушення строків сплати адміністративно - господарських санкцій відповідно до ст. 20 цього Закон і п. 4 Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів (затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 р. № 70 «Про реалізацію статей 19 і 20 Закону») з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України за кожний календарний день прострочення.

Згідно наданого позивачем розрахунку, сума пені, яку має сплатити відповідач, становить 244,46 грн.

Загальна сума заборгованості підприємства становить 7123,43 грн.

Суд не приймає до уваги посилання відповідача в звіті про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2011 рік, що підприємство не працює, так як в звіті зазначено, що середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу - 12 осіб, фонд оплати праці штатних працівників - 165,1 тис. грн., середньорічна заробітна плата штатного працівника - 1,1 тис. грн., що підтверджує факт ТОВЗ «Аквапласт» є підприємством, яке використовує найману працю в розумінні Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів Україні" від 21.03.1991 р. №875-Х11, тому повинно працевлаштовувати необхідну кількість інвалідів та інформувати Кремінський районний центр зайнятості про наявність вакансій для працевлаштування інвалідів.

Відповідачем не надано доказів надсилання звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2011 рік до Кремінського районного центру зайнятості, підтвердження працевлаштування інвалідів в 2011 році в кількості 1 особи та витягу з ЄДР про припинення юридичної особи.

Враховуючи, що відповідачем не працевлаштовано необхідну кількість інвалідів, суд вважає, що позовні вимоги Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю завод «Аквапласт» про стягнення адміністративно -господарських санкцій та пені на загальну суму 7123,432 грн. підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю завод «Аквапласт» про стягнення адміністративно-господарських санкцій за невиконання 4% нормативу робочих місць у 2011 році в розмірі 7123,43 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю завод «Аквапласт» (92900, Луганська область, м. Кремінна, вул. Дзержинського, 33) на користь Луганського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно - господарські санкції за невиконання 4% нормативу робочих місць у 2011 році в у розмірі 6879,17 грн. та пеню за порушення терміну сплати санкції у розмірі 244,26 грн., одержувач: Державний бюджет у Кремінському районі, р/р 31215230700151 в ГУ ДКСУ у Луганській області, МФО 804013, код 37796309, код платежу 50070000.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не буде подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

СуддяО.А. Дибова