ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 жовтня 2012 р. Справа № 2а/0470/8485/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Куделько Н.Є., розглянувши в порядку скороченого провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Дніпропетровського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення адміністративно-господарського штрафу,-
ВСТАНОВИВ:
30.07.2012р. Дніпропетровський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області (далі -позивач) звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі -відповідач) про стягнення адміністративно-господарського штрафу за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт по постанові про застосування фінансових санкцій № 131308 від 15.03.2012р., в сумі 510,00 грн. В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт, а саме експлуатація легкового автомобіля, облаштованого як таксі без наявності ліцензійної картки,Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області винесено постанову про застосування до відповідача фінансової санкції у розмірі 510,00 грн. Сума штрафу відповідачем не сплачена, просить суд стягнути з відповідача адміністративно-господарський штраф.
Відповідачу надіслано копію ухвали про відкриття скороченого провадження в даній адміністративній справі за адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі (а.с.9), поштовий конверт повернувся на адресу суду, без вручення, як зазначено посадовою особою відділення зв'язку, у зв'язку з закінченням терміну зберігання (а.с.15). Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України суд вважає, що відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи. Станом на 01.10.2012р. заперечення відповідача проти позову до суду не надходили.
Відповідно до п.2 ч.5 ст.183-2 КАС України, справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що 01.03.2012р. державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області проведено перевірку транспортного засобу, що належить фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1, щодо додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
За результатами перевірки складено акт № 036756 від 01.03.2012р. (а.с.8).
Перевіркою встановлено порушення, відповідальність за які передбачена ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме експлуатація легкового автомобіля, облаштованого як таксі без наявності ліцензійної картки.
15.03.2012р. Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області винесено постанову № 131308, відповідно до якої, фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 допущено порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абзацом 4 частини першої статті 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», застосовано до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 фінансові санкції в сумі 510,00 грн. (а.с.6).
Постанова № 131308 від 15.03.2012р. направлена відповідачу поштою (а.с.7).
Відповідачем зазначена сума штрафу в добровільному порядку не сплачена.
Правовідносини, які виникли між сторонами регулюються Законом України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001р. № 2344-III, Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. за № 1567, Господарським кодексом України від 16.01.2003р. № 436-ІV.
Відповідно до абз. 3,4 ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт», центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Відповідно до абз. 10,11 ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт», державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. за № 1567 (далі -Порядок), визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень.
Відповідно до пункту 4 Порядку, державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
Відповідно до пунктів 25-28 Порядку, справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка оформляється згідно з додатком 5. Фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Відповідно до абз. 4 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно із ст. 238 Господарського кодексу України від 16.01.2003 № 436-ІV, за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
Відповідно до ст. 250 Господарського кодексу України, адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.183-2 КАС України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких закінчився встановлений цим Кодексом строк оскарження. Згідно п.4 ч.2 ст. 162 КАС України суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.
Після з'ясування всіх обставин у справі та перевірки їх доказами, суд приходить до висновку, що з відповідача підлягає стягненню адміністративно-господарська санкція у розмірі 510,00 грн.
Керуючись Законом України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001р. № 2344-III, Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. за № 1567, Господарським кодексом України від 16.01.2003р. № 436-ІV, ст.ст. 8,10,11,12,18,69,94,128,158-163,167,183-2,186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 адміністративно-господарську санкцію у розмірі 510,00 грн. (п'ятсот десять гривень) на розрахунковий рахунок № 31118106700002, МФО 805012, ЗКПО 37988155, код штрафу 21081100, ГУДКСУ у Дніпропетровській області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Н.Є. Куделько