ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
07 серпня 2012 р. Справа №2а-3369/10/10/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді - Кудряшової А.М.,
при секретарі судового засідання - Ждані В.Є.,
за участі представників сторін:
прокурор - Березовиченко Ю.Ю.,
від позивача - Шутенко К.П., довіреність від 18.07.2012 року,
від відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом прокурора м. Керчі в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим
до Кримського республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Керчі"
про стягнення податкової заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор м. Керчі звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим із позовною заявою до Кримського республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Керчі" про стягнення податкової заборгованості в розмірі 1841246,92 гривень. Позов мотивовано положеннями п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні"; наявністю у відповідача податкового боргу за самостійно узгодженими податковими зобов'язаннями з податку на додану вартість, комунальному податку збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за забруднення навколишнього природного середовища.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 12.03.2010 року відкрито провадження по справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 04.08.2010 року призначено експертизу, проведення якої доручено Кримському науково-дослідному інституту судових експертиз, та провадження по справі зупинено до одержання висновків експерта.
Ухвалою від 06.06.2011 року провадження по справі поновлено у зв'язку із одержанням від експерта повідомлення від 03.06.2011 року про неможливість проведення експертизи.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 12.07.2011 року призначено експертизу, проведення якої доручено ТОВ "Центр судових експертиз", та провадження по справі зупинено до одержання висновків експерта.
Ухвалою від 18.07.2012 року провадження по справі поновлено у зв'язку із отриманням 16.07.2012 року висновку експерта № 140/11.
Під час судового розгляду справи представник позивача відкликав позовну заяву в частині вимог про стягнення 1439372,66 гривень, уточнив вимоги: просив стягнути з відповідача заборгованість у сумі 401874,26 гривень.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 07.08.2012 року адміністративний позов прокурора м. Керчі, заявлений в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Керчі АР Крим, до Кримського республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Керчі" про стягнення податкової заборгованості в розмірі 1841246,92 гривень - залишений без розгляду в частині вимог про стягнення податкової заборгованості в розмірі 1439372,66 гривень, у тому числі: з податку на додану вартість - 1186697,00 гривень; з податку за спеціальне використання водних ресурсів у розмірі 246130,66 гривень та комунального податку - 6545,00 гривень.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали уточнені позовні вимоги у розмірі 401874,26 гривень, з яких збір за спеціальне використання водних ресурсів - 378582,38 гривень та збір за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 23291,88 гривень, наполягали на задоволенні позову у даній з підстав, викладених в адміністративному позові та матеріалах справи.
Відповідач, будучи належним чином та завчасно повідомленим про дату, час та місце розгляду справи, явку представника в судове засідання не забезпечив, про причини неявки суд не повідомив, заяв щодо неможливості розгляду справи за його відсутності не надав, тому суд, відповідно до положень ст. 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача за наявними в матеріалах справи доказами.
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд встановив наступне.
Кримське республіканське підприємство "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Керчі" (ідентифікаційний код 19195199, адреса: 98303, АР Крим, м. Керч, вул. Години, 2-В) зареєстровано Виконавчим комітетом Керченської міської ради АР Крим 15.05.1992 року в якості юридичної особи.
Згідно до ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" одним з обов'язків платника податків є сплата у встановлені законами терміни сум податків і зборів (обов'язкових платежів).
Податкові органи згідно до Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі - Закон № 2181) є контролюючими органами та органами стягнення стосовно податків та зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.
На підставі поданих Кримським республіканським підприємством "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Керчі" податкових декларацій з податку на додану вартість Державною податковою інспекцією в м. Керчі АР Крим встановлено суму ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету за період з 31.07.2009 року по 30.12.2009 року в розмірі 1186697,00 гривень.
Відповідно до поданих відповідачем податкових розрахунків комунального податку встановлено заборгованість за період з 19.08.2009 року по 19.11.2009 року в сумі 6545,00 гривень.
Згідно до поданих відповідачем податкових розрахунків збору за спеціальне водокористування за період з 19.08.2009 року по 19.11.2009 року встановлено заборгованість в cумі 624713,04 гривень.
На підставі поданих відповідачем податкових розрахунків збору за забруднення навколишнього природного середовища встановлена заборгованість за період з 19.08.2009 року по 19.11.2009 року в сумі 23291,88 гривень.
Таким чином, Кримським республіканським підприємством "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Керчі" самостійно узгоджена податкова заборгованість в розмірі 1841246,92 гривень, з яких на момент розгляду справи погашено 1439372,66 гривень, тому числі: з податку на додану вартість - 1186697,00 гривень; з податку за спеціальне використання водних ресурсів у розмірі 246130,66 гривень та комунального податку - 6545,00 гривень.
За таких обставин, на час розгляду справи прокурор та позивач заявляють, що податкова заборгованість Кримського республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Керчі" складає 401874,26 гривень, з яких збір за спеціальне використання водних ресурсів - 378582,38 гривень та збір за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 23291,88 гривень
В результаті дослідження за наданими документами встановлено наступне.
Позовні вимоги зі збору за спеціальне використання водних ресурсів в сумі 378582,38 гривень, нараховані за строком сплати:
19.08.2009 року - 43700,02 гривень;
19.11.2009 року - 334 882,36 гривень.
Позовні вимоги зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 23 291,88 гривень, нарахований за строком сплати:
19.08.2009 року - 11 223,33 гривень;
19.11.2009 року - 12 068,55 гривень.
Свої вимоги позивач обґрунтовує, що за період з 31.07.2009 року по 30.12.2009 року закінчився граничний термін сплати податкових зобов'язань позивача зі збору за спеціальне використання водних ресурсів та зі збору за забруднення навколишнього природного середовища, що самостійно задекларовані позивачем. Оскільки, станом на 01.08.2012 року вказані збори не були сплачені позивачем, що призвело до виникнення податкового боргу в сумі 401874,26 гривень станом 01.08.2012 року.
Відповідач під час розгляду справи у своїх запереченнях на позовну заяву посилався, що сплачував, суми, які стягуються за позовом, а тому вважав позовні вимоги не обґрунтованими.
Стосовно заявлених позовних вимог зі збору за спеціальне використання водних ресурсів в сумі 378582,38 гривень, нараховані за строком сплати:
19.08.2009 року -43700,02 гривень;
19.11.2009 року -334 882,36 гривен.
Згідно до п.п. 4.1.1. п. 4.1. ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Положеннями п. 5.1. ст. 5. Закону № 2181 визначено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п. 6.1. Інструкції про порядок обчислення і справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту № 231/539 податковим періодом для обчислення та декларування КРП "ВПВКГ м. Керчі" збору за спеціальне використання водних ресурсів є календарний квартал.
Податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (абз. "б" п.п. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 Закону № 2181).
Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації (п.п. 5.3.1. п. 5.3. ст. 5 Закону № 2181).
Якщо останній день зазначених строків припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем кожного з таких строків вважається наступний за вихідним або святковим робочий операційний (банківський) день (п.п.5.3.3. п.5.3. ст.5 Закону № 2181).
З урахуванням наведених норм та на підставі податкових декларацій (розрахунків) встановлено, що збір за спеціальне використання водних ресурсів в сумі 378582,38 гривень, який стягується позивачем станом на час розгляду справи :
- в сумі 43700,02 гривень був узгоджений КРП "ВПВКГ м. Керчі" шляхом подання податкової декларації (розрахунку) за другий квартал 2009 року (наростаючим підсумком - перше півріччя 2009 року) із граничним строком сплати до 19.08.2009 року;
- в сумі 334 882,36 гривень був узгоджений КРП "ВПВКГ м. Керчі" шляхом подання податкової декларації (розрахунку) за третій квартал 2009 року (наростаючим підсумком - 9 місяців 2009 року) із граничним строком сплати до 19.11.2009 року.
Таким чином, збір за спеціальне використання водних ресурсів в сумі 378582,38 гривень, що стягується позивачем, був самостійно узгоджений КРП "ВПВКГ м. Керчі" шляхом подання податкових декларацій (розрахунків) за другий та третій квартал 2009 року (наростаючим підсумком за перше півріччя та 9 місяців 2009 року) із граничними строками сплати в серпні та листопаді 2009 року відповідно.
Що стосується збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 23 291,88 гривень судом встановлено наступне.
Платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації (п.п. 4.1.1. п. 4.1. ст. 4 Закону № 2181).
Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації (п. 5.1. ст. 5. Закону № 2181).
Відповідно до п. 9 Постанови № 303 "Про затвердження Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору" податковим періодом для обчислення та декларування КРП "ВПВКГ м. Керчі" збору за забруднення навколишнього природного середовища є календарний квартал.
Податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (абз. "б" п.п. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 Закону № 2181).
Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації (п.п. 5.3.1. п. 5.3. ст. 5 Закону № 2181).
Якщо останній день зазначених строків припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем кожного з таких строків вважається наступний за вихідним або святковим робочий операційний (банківський) день (п.п. 5.3.3. п. 5.3. ст. 5 Закону № 2181).
Крім того, суттєвим є те, що декларування, облік та сплата збору за забруднення навколишнього природного середовища КРП "ВПВКГ м. Керчі" здійснює окремо за двома територіями забруднення: місто Керч (обліковується ДПІ м. Керчі та сплачується в бюджет міста Керч) та с. Войково (обліковується ДПІ Ленінського району АРК та сплачується в бюджет с. Войково).
Прокурором м. Керчі до стягнення заявлені саме суми збору за забруднення навколишнього природного середовища, що обліковуються, декларуються та сплачуються по місту Керч.
З урахуванням наведених норм та на підставі податкових декларацій (розрахунків) встановлено, що збір за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 23 291,88 гривень, який стягується позивачем:
- в сумі 11223,33 гривень був узгоджений КРП "ВПВКГ м. Керчі" шляхом подання податкової декларації (розрахунку) за другий квартал 2009 року (наростаючим підсумком - перше півріччя 2009 року) із граничним строком сплати до 19.08.2009 року;
- в сумі 12 068,55 гривень був узгоджений КРП "ВПВКГ м. Керчі" шляхом подання податкової декларації (розрахунку) за третій квартал 2009 року (наростаючим підсумком - 9 місяців 2009 року) із граничним строком сплати до 19.11.2009 року.
Таким чином, збір за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 23291,88 гривень, що стягується позивачем, був самостійно узгоджений КРП "ВПВКГ м. Керчі" шляхом подання податкових декларацій (розрахунків) за другий та третій квартал 2009 року (наростаючим підсумком за перше півріччя та 9 місяців 2009 року) із граничними строками сплати в серпні та листопаді 2009 року відповідно.
Судом встановлено, що згідно з висновком експерта № 140/11 від 10.07.2012 року, податки та збори, що заявлені прокурором були частково сплачені КРП "ВПВКГ м. Керчі" за період липень 2009 року - січень 2010 року, що підтверджується платіжними дорученнями та виписками банку, у т.ч.:
- збір за спеціальне використання водних ресурсів, заявлений до стягнення в сумі 624713,04 гривень був самостійно сплачений платником в сумі 289414,45 гривень;
- збір за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 23291,88 гривень був самостійно сплачений платником в сумі 11223,33 гривень.
За наданими платіжними дорученнями та виписками банку експертом встановлено, що заявлені до стягнення за період липень 2009 року - січень 2010 року, а саме:
- збір за спеціальне використання водних ресурсів в сумі 624713,04 гривень, що стягується позивачем, був самостійно узгоджений КРП "ВПВКГ м. Керчі" шляхом подання податкових декларацій (розрахунків) за другий та третій квартал 2009 року (наростаючим підсумком за перше півріччя та 9 місяців 2009 року) був самостійно сплачений платником в сумі 289414,45 гривень,
- збір за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 23 291,88 грн., що стягується позивачем, був самостійно узгоджений КРП "ВПВКГ м. Керчі" шляхом подання податкових декларацій (розрахунків) за другий та третій квартал 2009 року (наростаючим підсумком за перше півріччя та 9 місяців 2009 року) був самостійно сплачений платником в сумі 11223,33 гривень за платіжним дорученням №1224 від 28.07.2009 року.
Суми платежів, визначені за даними платіжних доручень та виписок банку, наданих відповідачем за вирахуванням суми пені, що була самостійно розподілена ДПІ у межах норм п.п. 16.3.3. п. 16.3. ст. 16 Закону № 2181.
Сума пені, що підлягала розподіленню за вказаними платежами, встановлена шляхом розрахунку за нормами п.п. 16.3.3. п. 16.3. ст. 16 Закону № 2181.
Таким чином, платіжними дорученням та виписками банку КРП "ВПВКГ м. Керчі" підтверджується часткова сплата податків та зборів, що заявлені позивачем до стягнення, у т.ч.:
- збір за спеціальне використання водних ресурсів в сумі 624713,04 гривень був самостійно сплачений платником в сумі 289414,45 гривень;
- збір за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 23291,88 гривень був самостійно сплачений платником в сумі 11223,33 гривень.
Згідно із статтею 5 Закону України від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (чинний до 01.01.2011 року, далі - Закон № 2181) податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до пунктів 1.2, 1.3 статті 1 Закону № 2181 податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк (ст.1 Закону №2181).
Податки та збори, що заявлені позивачем до стягнення є податковими зобов'язаннями, що самостійно узгоджені відповідачем - КРП "ВПВКГ м. Керчі" шляхом подання податкових декларацій (розрахунків).
Вказані податки та збори, заявлені позивачем до стягнення станом на 26.01.2010 року, були за період з липня 2009 року по січень 2010 року частково сплачені КРП "ВПВКГ м. Керчі", у т.ч.:
- зі збору за спеціальне використання водних ресурсів в сумі 624713,04 гривень був самостійно сплачений платником в сумі 289414,45 гривень;
- зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 23291,88 гривень був самостійно сплачений платником в сумі 11223,33 гривень.
Таким чином, станом на 26.01.2010 р. (дата розрахунку позовних вимог) не сплаченими є узгоджені податкові зобов'язання КРП "ВПВКГ м. Керчі" по податках та зборах, що заявлені позивачем до стягнення, у т.ч.:
- зі збору за спеціальне використання водних ресурсів в сумі 335298,59 гривень (624713,04 - 289414,45);
- зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 12068,55 гривень (23291,88 - 11223,33).
Суд, дослідивши даний висновок судово-економічної експертизи в порядку ст. 86 КАС України, який складено судовим експертом, попередженим про кримінальну відповідальність за надання завідомо неправдивого висновку (ст. 384 КК України), яким під час дослідження використовувались методи документальної перевірки та співставлення (виконувались арифметичні розрахунки, проводилась перевірка правильності заповнення реквізитів бухгалтерських документів, здійснювалося співставлення поставки та оплати товарів, зіставлялися дані первинних документів та регістрів бухгалтерського обліку, зіставлялися дані первинних податкових документів та регістрів податкового обліку, зіставлялися дані податкового обліку та податкової звітності, зіставлялися дані податкового та бухгалтерського обліку), а також зіставивши його з іншими доказами у справі, не знаходить підстав ставити під сумнів достовірність і правдивість фактів встановлених висновком експерта по даній справі. Дані про заінтересованість експерта в розгляді справи відсутні, його висновки об'єктивно підтверджуються і не суперечать іншим зібраним у справі доказам, відповідають первинним та додатковим документам позивача, наявним в матеріалах справи.
За таких обставин, суд доходить висновку про безпідставність заявлених позивачем до стягнення станом на 26.01.2010 року частково сплачених КРП "ВПВКГ м. Керчі" за період з липня 2009 року по січень 2010 року сум, у т.ч.:
- зі збору за спеціальне використання водних ресурсів в сумі 624713,04 гривень був самостійно сплачений платником в сумі 289414,45 гривень;
- зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 23291,88 гривень був самостійно сплачений платником в сумі 11223,33 гривень.
Враховуючи те, що суд вважає необґрунтованим вимоги позивача у частині сум, які були частково сплачені КРП "ВПВКГ м. Керчі" за період з липня 2009 року по січень 2010 року у суми 300637,78 гривень, у т.ч.: зі збору за спеціальне використання водних ресурсів було самостійно сплачено платником в сумі 289414,45 гривень; зі збору за забруднення навколишнього природного середовища було самостійно сплачено платником в сумі 11223,33 гривень, тому позовні вимоги у цієї частині не можне визнати правомірними, що є підставою для відмови у цієї частині позову.
При цьому суд враховує, що оскільки під час розгляду справи у зв'язку із добровільною сплатою відповідачем сум зі збору за спеціальне використання водних ресурсів у розмірі 246130,66 гривень позивач не підтримав та відкликав позовні вимоги у даній частині, залишивши позовні вимоги зі збору за спеціальне використання водних ресурсів в сумі 378582,38 гривень, нараховані за строком сплати:
19.08.2009 року -43700,02 гривень;
19.11.2009 року -334 882,36 гривень.
Однак, позивач не врахував висновки експерта та суми платежів, визначені за даними платіжних доручень та виписок банку, наданих відповідачем, тому суд вважає, що заборгованість КРП "ВПВКГ м. Керчі", яка підлягає стягненню, становить :
- зі збору за спеціальне використання водних ресурсів становить 335298,59 гривень;
- зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 12068,55 гривень.
Таким чином, сума заборгованості КРП "ВПВКГ м. Керчі" на час розгляду справи з урахуванням уточнених позовних вимог становить 347367,14 гривень, у т.ч.: зі збору за спеціальне використання водних ресурсів становить 335298,59 гривень; зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 12068,55 гривень.
Відповідачем, в порядку, встановленому ст. 71 КАС України, не надано доказів повної сплати решти суми податкового зобов'язання у розмірі 347367,14 гривень або зміни його розміру в порядку, встановленому законом, тому зазначена заборгованість є податковим боргом платника податку, який підлягає погашенню в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
На час розгляду справи набрав чинності Податковий кодекс України, яким визначені права органів державної податкової служби щодо стягнення податкового боргу.
Приймаючи до уваги положення пункту 5 частини 2 статті 17 КАС України, суд зазначає, що позовні вимоги про стягнення заборгованості повинні відповідати обсягу прав податкового органу, встановленому законом, чинним на час звернення позивача до суду.
Відповідно до пп. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право: застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Згідно із пп. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Приймаючи до уваги те, що податковий борг відповідача у розмірі 347367,14 гривень є узгодженим і не сплачений платником податку, суд, відповідно до пп. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 ПК України, вважає необхідним задовольнити позов шляхом стягнення з відповідача податкового боргу у розмірі 347367,14 гривень з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податку.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
У зв'язку зі складністю справи судом 07.08.2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови, а 10.08.2012 року постанова складена у повному обсязі.
Керуючись статтями 158-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Кримського республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Керчі" (ідентифікаційний код 19195199, м. Керч, вул. Години, 2в) в дохід державного бюджету м. Керчі (р/р 31117019700019 в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740946) заборгованість зі збору за спеціальне водокористування (код платежу 13020400) у розмірі 335298 (триста тридцять п'ят тисяч двісті дев'яносто вісім) гривень 59 копійок з рахунків у банках, обслуговуючих Кримське республіканське підприємство "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Керчі".
3. Стягнути з Кримського республіканського підприємства "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Керчі" (ідентифікаційний код 19195199, м. Керч, вул. Години, 2в) в дохід державного бюджету м. Керчі (р/р 33117329700019 в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740946) заборгованість зі збору за забруднення навколишнього природного середовища (код платежу 50080200) 12068 (дванадцять тисяч шістдесят вісім) гривень 55 копійок з рахунків у банках, обслуговуючих Кримське республіканське підприємство "Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Керчі".
4. В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кудряшова А.М.