Постанова № 26808992, 10.08.2012, Центральний районний суд м. Миколаєва

Дата ухвалення
10.08.2012
Номер справи
1423/1341/2011
Номер документу
26808992
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Центральний районний суд м. Миколаєва

Справа № 1423/1341/2011

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01.08.2012

Центральний районний суд міста Миколаєва

У складі: головуючого - судді Алєйнікова В.О.

при секретаріПарнак М.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Миколаєві адміністративну справу за позовом

позивачаОСОБА_1 ,

до

відповідача ОСОБА_2 Пенсійного Фонду України у Заводському районі міста Миколаєва, Головне ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Миколаївської обласної державної авдміністрації

суть позовупро захист права на пенсійне забезпечення, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до ОСОБА_2 пенсійного фонду у Заводському районі міста Миколаєва, Головного ОСОБА_2 Праці та соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації .

У позові, що був підтриманий та уточнений ним під час судового розгляду справи, зазначив, що проходив державну службу на посаді заступника Головного державного інспектора праці Миколаївської області, з цієї посади був звільнений та отримує пенсію на підставі Закону України «Про державну службу».

При перерахунках його пенсії відповідач Головне ОСОБА_2 паці та соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації надає довідки, у яких його заробітна плата для обрахування пенсії визначається, виходячи із заробітної плати начальника відділу Головного управління праці та соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації.

Таке, на його /позивача/ думку не відповідає закону та фактичним обставинам справи, адже тягне за собою використання для призначення йому пенсії заробітної плати державного службовця, що обіймає посаду, яка не відповідає займаній ним /позивачем/ та тягне за собою заниження розміру його пенсії.

Спираючись про таке, позивач просив про стягнення на його користь недоотриманої суми пенсії та покладення на відповідачів обовязку щодо вчинення дій задля отримання ним пенсії у належному розмірі.

Ухвалою судді Центрального районного суду міста Миколаєва від 2 серпня 2010 року, що набула чинності, вимоги позивача про захист його прав за період до 8 червня 2010 року залишені без розгляду.

Представник відповідача Головного управління праці та соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації - у судовому засіданні позов не визнала.

Вона пояснювала, що дійсно позивач проходив державну службу на посаді заступника Головного державного інспектора праці у Миколаївській області; при цьому отримував заробітну плату у тому ж розмірі, що й начальник відділу Головного управління праці та соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації.

За такого під час перерахунків пенсії позивача видавались довідки про заробітну плату державного службовця, який обіймає посаду начальник відділу Головного управління праці та соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації.

Спираючись про обґрунтованість таких дій, представник відповідача просила у задоволенні позову відмовити.

Представник відповідача управління Пенсійного Фонду України у Заводському районі міста Миколаєва під час судового розгляду справи позов не визнала, спираючись про те, що під час перерахунку пенсії позивача орган пенсійного фонду відповідно до вимог діючого законодавства використовував довідки Головного ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації, підстави для сумніву в їх достовірності та правильності в цього відповідача були відсутніми.

Після вислуховування сторін та вивчення матеріалів справи суд доходе такого.

Матеріалами справи встановлено, та сторони не заперечують того, що позивач з 11 червня 1998 року отримує пенсію на підставі Закону України «Про державну службу» /а.с. ___/.

Сторони також не заперечують, та таке підтверджене матеріалами справи, що на час виникнення права на пенсію позивач обіймав посаду заступника Головного державного інспектора праці у Миколаївській області, та саме з заробітку за цією посадою йому була обчислена пенсія державного службовця.

Матеріали справи також свідчать, що з 1998 року до 2010 року пенсія позивачеві неодноразово перераховувалась відповідно до актів законодавства по рішень Кабінету Міністрів України про підвищення заробітної плати державним службовцям. При цьому станом на червень 2010 року державний орган, у якому проходив службу позивач, є ліквідованим, а його пенсія обчислена виходячи з заробітної плати начальника відділу Головного ОСОБА_2 праці та соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації на підставі довідки цього управління. /а.с. ___/

Діючи у такий спосіб, відповідачі вважали, що діють законно та обґрунтовано.

Але з таким у повній мірі погодитись неможливо.

Так, відповідно до статті 37-1 Закону України «Про державну службу» перерахунок пенсії, що була призначена відповідно до цього Закону, здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Відповідно до пункту 6 Постанови Кабінету Міністрів України № 906 від 2 серпня 1996 року « Про створення державної інспекції праці Міністерства праці» /у редакції від 2 березня 1998 року, що була чинною на момент звільнення позивача/ за умовами оплати праці головні державні інспектори праці областей прирівнювались до заступників начальників управлінь праці та зайнятості населення обласних державних адміністрацій, а інші працівники інспекцій - до відповідних посад місцевих органів державної виконавчої влади.

Умови оплати праці керівних працівників, спеціалістів і службовців місцевих органів виконавчої влади є визначеними Постановою Кабінету Міністрів України № 2288 від 13 грудня 1999 року /з послідуючими змінами/, відповідно до підпункту «б» частини 1 пункту 2 якої заступникам керівників посади яких не передбачені цією постановою, посадові оклади за рішенням керівника встановлюються у розмірі, що на 3-7 відсотків нижче посадового окладу відповідного керівника.

За такого, оскільки орган, у якому проходив службу позивач, як станом на червень 2010 року, так й станом на час останніх перерахунків пенсії позивача був ліквідований, сума заробітної плати, що має враховуватись позивачеві під час здійснення перерахунку його пенсії, мала визначатись, виходячи з посадового окладу заступника начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації, зменшеного на 3-7 відсотків.

Посилання представника відповідача Головного управління праці та соціального захисту населення миколаївської обласної державної адміністрації про необхідність прирівнювати посаду позивача до посади, заробітна плата за якою дорівнювала його заробітній платі, не можуть бути покладені в підґрунтя судового рішення.

Так, по-перше, вони суперечать наведеним вище нормам законодавства щодо порядку визначення заробітної плати позивача та прирівнювання його посади до посад державних службовців.

По-друге, вони суперечать й іншим нормам діючого законодавства, адже арифметичне порівняння окладів для визначення відповідних посад державних службовців діючим законодавством не передбачене взагалі.

Наведені обставини у їх сукупності свідчать про те, що відповідачі порушили права позивача на належне пенсійне забезпечення. За такого права позивача підлягають поновленню на підставі судового рішення.

При цьому задля поновлення прав позивача відповідачів необхідно зобовязати вчинити дії щодо перерахунку пенсії позивачеві.

Керуючись ст. 9, 11, 158-163 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Пенсійного Фонду України у Заводському районі міста Миколаєва, Головне ОСОБА_2 Праці та соціального захисту населення Миколаївської обласної державної авдміністрації про захист права на пенсійне забезпечення - задовольнити частково

Зобов`язати Головне ОСОБА_2 Праці та соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації скласти довідку про заробітну плату ОСОБА_1 для призначення йому пенсії державного службовця, у якій зазначити його посадовий оклад , визначений відповідно до посадового окладу заступника начальника Головного ОСОБА_2 Праці та соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації, відкорегованого в порядку, що передбачений підпунктом "б" частини 1 пункту 2 Постанови Кабінету міністрів України № 2288 від 13 грудня 2009 року, а також інші виплати відповідно до вказаного окладу та посади ОСОБА_1, та передати цю довідку до ОСОБА_2 Пенсійного Фонду України у Заводському районі міста Миколаєва.

Зобов`язати ОСОБА_2 Пенсійного Фонду України у Заводському районі міста Миколаєва отримати гадані довідку, здійснити відповідно до неї перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 9 червня 2010 року, та сплатити визначену різницю .

Постанова може бути оскарженою до Одеського апеляційного адміністративного суду через Центральний районний суд міста Миколаєва протягом 10 днів.

СУДДЯ=АЛЄЙНІКОВ В.О.=

Мотивоване рішення виготовлене10.08.2012