ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
09 жовтня 2012 р. Справа №2а-8208/11/0170/25
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кононової Ю.С., за участю секретаря судового засідання - Зайцевої М.О., представника позивача - Бабіч Л.Й.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю «Манго-Юг» до Сакської об'єднаної Державної податкової інспекції АР Крим ДПС про скасування податкового повідомлення - рішення,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить скасувати податкове повідомлення - рішення № 0000272301/0 від 13.04.2011 року про донарахування ТОВ «Манго-Юг» грошових зобов'язань з податку на додану вартість в сумі 221790,60 гривень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем була проведена позапланова документальна невиїзна перевірка щодо правомірності нарахування позивачем податкового кредиту січня 2011 року, якою встановлено його завищення на 221789,60 гривень. Вважає такі висновки безпідставними, оскільки податковий кредит був сформований позивачем на підставі належним чином оформлених податкових накладних; факт реалізації та оплати товару підтверджений первинними документами. Також позивач зазначає на необґрунтованість висновків податкової інспекції на необхідність застосування ТОВ «Манго-Юг» касового методу до важких дистилятів, оскільки придбані ним паливно - мастильні матеріали не відносяться до переліку важких дистилятів, ввезених на територію України або виготовлених в Україні до 01.10.2000 року.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, був повідомлений про місце та час розгляду справи належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Відповідачем були надані заперечення проти позову, в яких зазначено, що позивачем при проведення перевірки було надано Договір комісії на продаж продукції, укладений з ТОВ «Манго-Трейд», в якому відсутня будь-яка інформація стосовно забезпечення ТОВ «Манго-Юг» ПММ автозаправочних станцій, розташованих на території Львівської області, у зв'язку з чим податкова інспекція дійшла висновку, що позивачем здійснюється реалізація паливно - мастильних матеріалів лише через АЗС АР Крим та Запорізької області, про які зазначено в Договорі комісії. Також, через суперечливість наданих до перевірки документів податкова інспекція дійшла висновку, що дані місячного звіту комісіонеру за січень 2011 року не відповідають даним податкових накладних. Крім того, відповідачем зазначено, що в порушення ст.. 3 Закону України «Про тимчасовий порядок оподаткування операцій з виготовлення та продажу нафти сирої та деяких паливно - мастильних матеріалів» позивачем до операцій з придбання дизельного пального не було застосовано «касовий метод» нарахування податкового кредиту.
Суд, вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи,заперечення відповідача, вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Манго Юг» є юридичною особою, відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи; Довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій, згідно якої видами діяльності позивача в тому числі є - оптова та роздрібна торгівлі паливом (т. 1, а.с. 27, 28).
Позивач перебуває на обліку платників податків в Сакській об'єднаній Державній податковій інспекції АР Крим та є платником податку на додану вартість, згідно Свідоцтва № 100254048 (т. 1, а.с. 63).
11.04.2011 року Сакською об'єднаною ДПІ була проведена документальна позапланова невиїзна перевірка ТОВ «Манго Юг» з питань правомірності нарахування податкового кредиту з податку на додану вартість з 01.01.2011 року по 31.01.2011 року, за результатами якої складений акт № 409/23-01/36684510 (т. 1, а.с. 7-11).
В ході проведення перевірки було встановлено, що між ТОВ «Манго Трейд» та ТОВ «Манго Юг» 01.07.2010 року укладено договір комісії на продаж продукції. Цим договором передбачено, що передача продукції Комісіонеру здійснюється за рахунок Комітента на автозаправочні станції, розташовані на території АР Крим та Запорізької області.
На виконання умов угоди суб'єктом господарювання поставлено та виписано податкові накладні № 217 від 31.01.2011 року на загальну суму 1276273,78 гривень, в тому числі ПДВ - 212712,29 гривень та № 225 від 31.01.2011 року на загальну суму 54463,88 гривень, в тому числі ПДВ - 9077,31 гривень.
Суми податку на додану вартість за зазначеними податковими накладними включено до податкового кредиту відповідного періоду, відображених у реєстрі виданих податкових накладних, які відповідають даним додатку 5 до податкової декларації з ПДВ та даним декларації з ПДВ за січень 2011 року.
Також до перевірки був наданий місячний звіт комісіонера до договору комісії за січень 2011 року про прийняті нафтопродукти, дані якого підтверджуються актами прийому - передачі за січень 2011 року.
В договорі комісії на продаж продукції від 01.07.2010 року відсутня будь-яка інформація стосовно забезпечення ТОВ «Манго-Юг» ПММ автозаправочних станцій, розташованих на території Львівської області, а лише через АЗС АР Крим та Запорізької області.
По даним місячного звіту комісіонера за січень 2011 року АЗС, розташованих на територіях АР Крим та Запорізької області було отримано ПММ в кількості 53665 літрів, реалізовано - 93770,73 літрів на загальну суму 745824,13 гривень.
Однак, по даним податкових накладних № 217 та № 225 від 31.01.2011 року, ТОВ «Манго Юг» було отримано паливно - мастильних матеріалів на загальну суму 1330737,67 гривень, в тому числі ПДВ 221789,60 гривень.
Таким чином, дані місячного звіту комісіонера за січень 2011 року на відповідають даним податкових накладних.
Також було встановлено, що підприємством порушено ст. 3 Закону України «Про тимчасовий порядок оподаткування операцій з виготовлення та продажу нафти сирої та деяких паливно - мастильних матеріалів» в частині використання касового методу до важких дистилятів (коди 2710 00 610, 2710 00 650, 2710 00 690 за Гармонізованою системою опису та кодування товарів), ввезених на митну територію України до 01.10.2000 року або виготовлених нафтопереробними заводами України до 01.10.2000 року.
Встановивши ці обставини, Сакська ОДПІ дійшла висновку про порушення ТОВ «Манго Юг» п. 1, п. 2 ст. 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та податкову звітність в Україні», ст.. 3 Закону України «Про тимчасовий порядок оподаткування операцій з виготовлення та продажу нафти сирої та деяких паливно - мастильних матеріалів», п. 198.2 ст. 198 Податкового Кодексу України, в результаті чого підприємством завищено податковий кредит в сумі 221789,60 гривень.
На підставі висновків акту позапланової перевірки, відповідачем було прийняте оскаржуване податкове повідомлення рішення № 0000272301/0 від 13.04.2011 року, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість на суму 221790,60 гривень, з яких 221789,60 гривень - основний платіж та 1 гривня - штрафні санкції (т. 1, а.с. 6).
Податкове повідомлення - рішення буле оскаржено позивачем до ДПА в АР Крим, але рішенням від 21.06.2011 року подана скарга була залишена без задоволення (т. 1, а.с. 14-17).
Стаття 19 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Оцінюючи правомірність дій та рішень органу владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у статті 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, яких він повинен дотримуватись при реалізації дискреційних повноважень владного суб'єкта, встановлюючи чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії): 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Судом встановлено, що 01.07.2010 року між ТОВ «Манго Трейд» (Комітент) та ТОВ «Манго Юг» (Комісіонер) було укладено договір комісії з продажу продукції № 118/07-10, відповідно до умов якого Комітент доручив Комісіонеру, а Комісіонер зобов'язався за плату (винагороду) вчиняти правочини (договори) з продажу нафтопродуктів (бензинів, дизельного палива).
Згідно з п. 2 Договору, Комісіонер зобов'язався прийняти у Комітента призначену для продажу продукцію в строки, кількості та асортименті, вартістю встановлених у Специфікації, яка є невід'ємною частиною цього Договору, а також зберігати її в належних умовах до моменту реалізації (передачі) третім особам або до повернення Комітенту.
Передача продукції Комісіонеру здійснюється автотранспортом за рахунок Комітента, на умовах: СРТ в редакції Інкотермс 2000 на автозаправні станції за адресою:
АЗС 1. АР Крим, Джанкойський район, смт. Азовське, вул.. Ф.Приходько, 34.
АЗС 2. АР Крим, Красногвардійський район, траса Харків - Сімферополь, перехрестя с. Некрасово 598 км.
АЗС 3 АР Крим, Сакський р-н, с. Митяєве, вул.. Спортивна, 1-а.
АЗС 4. АР Крим, Сакський район, смт. Новофедорівка, автодорога Новофедорівка - Саки, 1 км.
АЗС 5. АР Крим, Совєтський район, сільська Рада Краснофлотська, автодорога Херсон - Джанкой - Феодосія - Керч, 262 км + 800 м.
АЗС 6. Україна, Запорізька обл.., м. Бердянськ, вул.. Мелітопольське шосе, 79.
Приймання - передача (повернення) продукції на комісію здійснюється за актами (пп. 2.1.1.3 Договору).
Форма розрахунків - безготівкова, з оплатою на рахунок Комісіонера (п. 2.1.4.2).
До обов'язків Комісіонера за цим Договором також віднесено подавати Комітенту звіти про реалізацію продукції за попередню добу, не пізніше 10:00 годин наступної доби. Подавати Комітенту звіти про реалізацію продукції за підсумками місяця, не пізніше 05 числа, наступного місяця за попередній.
Одночасно з поданням звіту передати Комітенту всі одержані за Договором грошові кошти. Кошти перераховуються Комісіонером на поточний рахунок Комітента.
Відповідно до п. 6 Договору, продукція, що надійшла від Комісіонеру від Комітента, є власністю Комітента. Право власності зберігається за Комітентом до моменту передачі продукції Комісіонером третій особі відповідно до укладеного ними договору (т. 1, а.с. 18-19).
На виконання зазначеного Договору, Комісіонером на адресу Комітента були надані звіти щодо реалізації ПММ, відповідно до яких з липня по грудень 2010 року ТОВ «Манго-Юг» було реалізоване продукції на загальну суму 8865824,48 гривень, в тому числі за грудень 2010 року - 1077408,72 гривень.
На момент реалізації позивачем в липні - грудні 2010 року продукції за Договором комісії, був діючим Закон України «Про податок на додану вартість»
Відповідно до п. 4.7 ст. 4 Закону України «Про податок на додану вартість», у випадках коли платник податку здійснює діяльність з поставки товарів, отриманих у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів, що уповноважують такого платника податку здійснювати поставку товарів від імені та за дорученням іншої особи без передання права власності на такі товари, базою оподаткування є продажна вартість цих товарів, визначена у порядку, встановленому цим Законом. Датою збільшення податкових зобов'язань комісіонера є дата, визначена за правилами, встановленими пунктом 7.3 цього Закону, а датою збільшення суми податкового кредиту комісіонера є дата перерахування коштів на користь комітента або поставки останньому інших видів компенсації вартості зазначених товарів. При цьому датою збільшення податкових зобов'язань комітента є дата отримання коштів або інших видів компенсації вартості товарів від комісіонера.
Отже, в липні - грудні 2010 року позивач до складу податкового кредиту повинен був включати лише суми коштів, які були ним фактично перераховані на користь комітента.
За цей період ТОВ «Манго-Юг» оплатило Комітенту за реалізовану продукцію 8811360,60 гривень, в тому числі за грудень 2010 року - 1116312,47 гривень, тобто станом на 01.01.2011 року залишок заборгованості Комісіонеру перед Комітентом щодо реалізованих, але неоплачених ПММ склав 54463,88 гривень.
За період з липня по грудень 2010 року ТОВ «Манго Трейд» було виписано ТОВ «Манго-Юг» податкові накладні: № 566 від 31.07.2010 року на суму 1513072,37 гривень, в тому числі ПДВ - 1260893,60 гривень; № 1035 від 31.08.2010 року на суму 2032447,50 гривень, в тому числі ПДВ - 1693706,30 гривень; № 20/568 від 01.09.2010 року (коригуючи податкова накладна -362,48 гривень, в тому числі ПДВ -302,07 гривень); № 1547 від 30.09.2010 року на суму 1395031,24 гривень, в тому числі ПДВ - 1162526,10 гривень; № 1925 від 31.10.2010 року на суму 1251359,50 гривень, в тому числі ПДВ 1042799,60 гривень; № 2294 від 30.11.2010 року на суму 1503500 гривень, в тому числі ПДВ - 1252916,70 гривень; № 2588 від 31.12.2010 року на суму 1116312,47 гривень, в тому числі ПДВ - 930260,39 гривень, на загальну суму 8811360,60 гривень, в тому числі ПДВ - 7342801 гривень.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодексу України, нормами якого порядок оподаткування податку на додану вартість за договорами комісії було змінено.
Так, відповідно до п. 189.4 ст. 198 Податкового Кодексу України, базою оподаткування для товарів/послуг, що передаються/отримуються у межах договорів комісії (консигнації), поруки, довірчого управління, є вартість постачання цих товарів, визначена у порядку, встановленому статтею 188 цього Кодексу.
Дата збільшення податкових зобов'язань та податкового кредиту платників податку, що здійснюють постачання/отримання товарів/послуг у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів та без права власності на такі товари/послуги, визначається за правилами, встановленими статтями 187 і 198 цього Кодексу.
Датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною (п. 198.2 ст. 198 ПК України).
Тобто, станом на 01.01.2011 року у ТОВ «Манго Юг» склався залишок паливно - мастильних матеріалів, одержаних від ТОВ «Манго Трейд» на підставі договору комісії та реалізованих в грудні 2010 року, але не оплачених в адрес Комітенту на загальну суму 54463,88 гривень та відповідно не включених раніше ТОВ «Манго Юг» до складу свого податкового кредиту.
На зазначений залишок дизельного палива в загальній кількості 7936,57 літрів, вартістю 54463,88 гривень, в тому числі ПДВ - 9077,31 гривень ТОВ «Манго Трейд» 31.01.2011 року була виписана податкова накладна № 225 (т. 1, а.с. 20).
Податкова накладна № 225 від 31.01.2011 року відображена а реєстрі отриманих податкових накладних за січень 2011 року под. № 24 та в Додатку № 5 до Декларації з ПДВ за січень 2011 року.
Також судом було встановлено, що 04.01.2011 року між ТОВ «Манго Трейд» та ТОВ «Манго Юг» було укладено Додаткову угоду № 2 до Договору комісії на продаж продукції № 118/07-10 від 01.07.2010 року, якою змінено редакцію п. 2.1.1 Договору та він викладений в новій редакції:
Комісіонер зобов'язався прийняти у Комітента призначену для продажу продукцію в строки, кількості та асортименті, вартістю встановлених у Специфікації, яка є невід'ємною частиною цього Договору, а також зберігати її в належних умовах до моменту реалізації (передачі) третім особам або до повернення Комітенту.
Передача продукції Комісіонеру здійснюється автотранспортом за рахунок Комітента, на умовах: СРТ в редакції Інкотермс 2000 на автозаправні станції за адресою:
АЗС 2. АР Крим, Красногвардійський район, траса Харків - Сімферополь, перехрестя с. Некрасово 598 км.
АЗС 3 АР Крим, Сакський р-н, с. Митяєве, вул.. Спортивна, 1-а.
АЗС 4. АР Крим, Сакський район, смт. Новофедорівка, автодорога Новофедорівка - Саки, 1 км.
АЗС 5. АР Крим, Совєтський район, сільська Рада Краснофлотська, автодорога Херсон - Джанкой - Феодосія - Керч, 262 км + 800 м.
АЗС 6. Україна, Запорізька обл.., м. Бердянськ, вул.. Мелітопольське шосе, 79.
АЗС 7. Львівська обл.., Мостирський р-н, м. Мостиська, вул.. Галицька, 64 - АЗС № 1 ТзОВ «Мостнафта»;
АЗС 8. Львівська обл.., Яворівський р-н, м. Яворів, вул. Маковея, 149-АЗС № 3 ТзОВ «Мостнафта»;
АЗС 9. Львівська обл.., Жидачівський р-н, м. Жидачів, вул.. Гніздичівська, 6 - АЗС № 5 ТзОВ «Мостнафта»;
АЗС 10. Львівська обл.., Сокальський р-н, м. Сокаль, вул.. Тартаківського, 33а - АЗС № 6 ТзОВ «Мостнафта»;
АЗС 11. Львівська обл.., Бродівський р-н, смт. Підкамінь, вул.. Незалежності, 79 - АЗС № 2 ТзОВ «Мостнафта»;
АЗС 12. Львівська область, Пустомитівський р-н, автодорога Київ - ЧОП км 539 + 140 м. (ліворуч) - АЗС № 7 ТзОВ «Мостнафта»;
АЗС 13. М. Львів, вул.. Володимира Великого, 50 - АЗС ТОВ «Гетьман» (т. 1, а.с. 42).
На виконання умов Договору комісії, ТОВ «Манго Трейд» відвантажило, а ТОВ «Манго Юг» прийняло в січні 2011 року нафтопродукти загальною кількістю 396739 літрів на суму 3158260,60 гривень, в тому числі ПДВ - 526376,77 гривень, що підтверджується актами приймання - передачі: № РНК-000040 від 25.01.2011 року, № РНК-000026 від 19.01.2011 року; № РНК-000030 від 20.01.2011 року; № РНК-000020 від 18.01.2011 року; № РНК-000022 від 14.01.2011 року; № РНК-000029 від 20.01.2011 року; № РНК-000049 від 31.01.2011 року; № РНК-000019 від 15.01.2011 року; № РНК-000025 від 19.01.2011 року; № РНК-000035 від 21.01.2011 року; № РНК-000010 від 13.01.2011 року; № РНК-000009 від 12.01.2011 року; № РНК-000036 від 21.01.2011 року; № РНК-000028 від 20.01.2011 року; № РНК-000018 від 14.01.2011 року; № РНК-000023 від 19.01.2011 року; № РНК-000027 від 19.01.2011 року; № РНК-000024 від 19.01.2011 року; № РНК-000039 від 25.01.2011 року; № РНК-000006 від 10.01.2011 року; № РНК-000005 від 10.01.2011 року; № РНК-000017 від 14.01.2011 року; № РНК-000045 від 28.01.2011 року; № РНК-000031 від 21.01.2011 року; № РНК-000011 від 14.01.2011 року; № РНК-000016 від 14.01.2011 року; № РНК-000001 від 10.01.2011 року; № РНК-000042 від 27.01.2011 року; № РНК-000046 від 28.01.2011 року; № РНК-000007 від 12.01.2011 року (т. 1, а.с. 75-89).
Ці дані співпадають з даними місячного звіту комісіонера ТОВ «Манго Юг» від 31.01.2011 року, згідно з яким надходження нафтопродуктів від ТОВ «Манго Трейд» до ТОВ «Манго Юг» склало 396739 літрів, в тому числі: на АЗС № 2 АРК - 13815 л; АЗС № 3 АРК - 22740 л; АЗС № 4 АРК - 4620 л; АЗС № 5 АРК - 12490 л; АЗС № 7 Мостиська - 57074 л; АЗС № 8 Яворов - 61837 л; АЗС № 9 Жидачив - 51984 л; АЗС № 10 Сокаль - 46353 л; АЗС № 11 Пидкаминь - 36688 л; АЗС № 12 Подберезци 539 км - 66026 л; АЗС № 13 Гетман - 23112 л.
Згідно з даними цього Звіту, в січні 2011 року комісіонером було реалізовано паливно - мастильних матеріалів в кількості 159989,73 літрів на суму 1276273,78 гривень, в тому числі ПДВ - 212712,29 гривень (т. 1, а.с. 52-53).
Тобто, дані місячного звіту комісіонера від 31.01.2011 року повністю відповідають даним актів приймання - передачі на комісію за січень 2011 року щодо кількості переданих ТОВ «Манго Трейд» нафтопродуктів ТОВ «Манго Юг» для подальшої реалізації.
На суму реалізованих в січні 2011 року паливно - мастильних матеріалів в кількості 159989,73 літрів, 31 січня 2011 року ТОВ «Манго Трейд» було виписано комісіонеру податкову накладну № 217 на загальну суму 1276273,78 гривень, в тому числі ПДВ - 212712,29 гривень (т. 1, а.с. 50-51).
Вказана податкова накладна була відображена ТОВ «Манго Юг» в реєстрі отриманих податкових накладних за січень 2011 року под. № 23 та в Додатку № 5 до Декларації з податку на додану вартість за січень 2011 року.
Тобто, усього сума податкового кредиту ТОВ «Манго Юг» за січень 2011 року по договору комісії з ТОВ «Манго Трейд», сформованого на підставі податкових накладних № 217 та № 225 від 31.01.2011 року склала 221789,61 гривень.
Відповідно до п. 185.1 ст. 185 ПК України, об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку, зокрема, з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України.
Порядок формування податкового кредиту визначено ст.. 198 Податкового Кодексу України.
Так, відповідно до п. 198.1 ст. 198 ПК України, право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разу здійснення операцій, зокрема, з придбання або виготовлення товарів (в тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.
Датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною (п. 198.2 ст. 198 ПК України).
Відповідно до п. 198.6 ст. 198 Податкового Кодексу України, не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів\ послуг, не підтверджені податковими накладними або оформлені з порушенням вимог чи не підтверджені митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з пунктом 201.11. ст.. 201 цього Кодексу).
Податкова накладна виписується у двох примірниках у день виникнення податкових зобов'язань продавця. Оригінал податкової накладної видається покупцю, копія залишається у продавця товарів \ послуг (п. 201.4 ст. 201 ПК України).
Податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов'язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця. (п. 201.6 ст. 201 ПК України).
Згідно п. 201.7 ПК України, податкова накладна виписується на кожне повне або часткове постачання товарів \ послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
Податкова накладна видається платником податку, якій здійснює операції з постачання товарів \ послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
В судовому засіданні було встановлено, що ТОВ «Манго Юг» в січні 2011 року був сформований податковий кредит на підставі належним чином оформлених податкових накладних, виписаних комітентом на виконання умов договору комісії, при передачі товару комісіонеру та його реалізації, що відповідно до норм податкового законодавства є підставою для збільшення податкового кредиту виходячи з вартості переданого товару.
По справі було також призначено та проведено судово - економічну експертизу, відповідно до висновків якої дані місячного звіту комісіонеру ТОВ «Манго Юг» за січень 2011 року в частині часткової поставки відповідають даним податкової накладної № 217 від 31.01.2011 року, оскільки вона була виписана на меншу суму поставки, що відповідало сумі реалізації. При цьому експертизою також встановлено, що в січні 2011 року ТОВ «Манго Юг» мав право на податковий кредит в сумі 526376,77 гривень (з урахуванням усього обсягу поставки комітентом паливно - мастильних матеріалів), але податкова накладна № 217 від 31.01.2011 року була виписана на часткову поставку (т. 4, а.с. 2-32).
Таким чином, висновки податкової інспекції, зроблені під час проведення перевірки щодо не відповідності даних місячного звіту комісіонеру за січень 2011 року, а також суперечливості наданих ним первинних документів повністю спростовані матеріали справи.
Суд також не погоджується з висновками податкової інспекції про порушення позивачем ст. 3 Закону України «Про тимчасовий порядок оподаткування операцій з виготовлення та продажу нафти сирої та деяких паливно - мастильних матеріалів» виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 3 цього Закону, податкові зобов'язання з податку на додану вартість, що виникають у зв'язку з продажем товарів, визначених у статтях 1 та 2 цього Закону, нараховуються за наслідками податкового періоду, на який припадає отримання продавцем коштів або інших видів компенсацій вартості таких товарів від покупця. При цьому право на збільшення податкового кредиту платників податку на додану вартість - покупців таких товарів виникає у податковий період, на який припадає здійснення оплати коштами або шляхом надання інших видів компенсацій їх вартості, без застосування положень пункту 187.6 ст. 187 Податкового Кодексу України.
Касовий метод визначення бази оподаткування, встановлений зазначеною статтею Закону може застосовуватись лише до товарів, визначених статтями 1 та 2 названого Закону, а саме нафти сирої (код 2709 00 000 згідно з Гармонізованою системою опису та кодування товарів, ввезених на митну територію України до 31.12.01 р., важких дистилятів (дизельного пального) - код ГС 2710 00 610, 2710 00 650, 2710 00 690, виготовлених нафто - переробними підприємствами України з використанням сировини, видобутої на території України або імпортованої, а також вироблених або ввезених (імпортованих) важких дистилятів (дизельного палива) до 01.10.2000 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Проте, відповідачем не надано суду ніяких доказів, що придбане позивачем пальне має коди згідно з Гармонізованою системою опису та кодування товарів 2710 00 610, 2710 00 650, 2710 00 690, ввезено на територію України до 01.10.2000 року або виготовлено нафтопереробними заводами України до 01.10.2000 року.
Як вбачається з сертифікатів відповідності на паливно - мастильні матеріали, наданих позивачем, вони були виготовлені серійно у період з 11.03.2010 року (т. 1, а.с. 90-95).
Виходячи з наданих доказів, суд вважає висновок відповідача щодо порушення позивачем ст. 3 Закону України «Про тимчасовий порядок оподаткування операцій з виготовлення та продажу нафти сирої та деяких паливно - мастильних матеріалів» необґрунтованим, заснованим лише на припущеннях щодо дати виготовлення товару.
Отже, враховуючи викладене, суд вважає, що позивач в даному випадку здійснював податковий облік та формував податковий кредит в січні 2011 року відповідно до вимог чинного законодавства, а тому висновки податкової інспекції щодо неправомірного віднесення ним до податкового кредиту суми ПДВ у розмірі 221789,60 гривень, що призвело до винесення оскаржуваного податкового повідомлення - рішення є протиправними.
Відповідно до ч. 2 ст. 162 КАС України, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову, зокрема, про визнання протиправним та скасування рішення суб'єкта владних повноважень.
Позивач просить суд лише скасувати податкове повідомлення - рішення № 0000272301/0 від 13.04.2011 року, винесене Сакською ОДПІ.
Відповідно до ч. 2 ст. 11 КАС України, суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
З метою повного захисту прав позивача суд вважає доцільним вийти за межі позовних вимог, визнавши оскаржуване податкове повідомлення - рішення протиправним та скасувати його.
В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
У повному обсязі постанову складено 15.10.2012 року.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов - задовольнити.
Визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення - рішення № 0000272301/0 від 13.04.2011 року, винесене Сакською об'єднаною Державною податковою інспекцією, яким ТОВ «Манго Юг» збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість в загальній сумі 221790,60 гривень.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя підпис Ю.С. Кононова