Постанова № 26527230, 19.10.2012, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.10.2012
Номер справи
2270/6238/12
Номер документу
26527230
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

Справа № 2270/6238/12

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 жовтня 2012 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Матущака В. В. розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головдержавтотрансінспекції у Хмельницькій області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій, -

В С Т А Н О В И В :

Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області звернулась до суду з адміністративним позовом, в якому просить у відповідності до вимог Закону України "Про автомобільний транспорт" стягнути з відповідача 510 грн. фінансової санкції, застосованої згідно постанови №148347 від 09.04.2012 року про застосування фінансових санкцій за результатами проведеної перевірки 22.02.2012 року.

На адресу відповідача, згідно реєстрації, була направлена копія ухвали про відкриття скороченого провадження та отримана ним 06.10.2012 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення. Клопотань та заперечень не надходило.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку і сукупності суддя вважає, що позов належить до задоволення у повному обсязі з наступних підстав.

22.02.2012 року державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої складено акт №057447, на підставі якого 27.03.2012 року т.в.о. начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області винесена постанова №148347 про застосування фінансових санкцій згідно абз.4 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" в сумі 510 грн., яка надіслана відповідачу.

У зв'язку з несплатою відповідачем фінансової санкції в добровільному порядку, позивач звернувся з позовом до суду.

Відповідно до ч.2 ст.124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Статтею 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" (далі -Закон) передбачено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. Державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті відповідно до пункту 1 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року №1190, є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується.

Процедуру здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування передбачено Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 (далі - Порядок).

Пунктами 3, 4 Порядку передбачено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

Під час проведення перевірки перевіряється, зокрема, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.

Статтею 39 Закону встановлено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документами для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі є: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

При цьому, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються фінансові санкції, які передбачені ст.60 Закону.

Так, згідно абз.4 ст.60 Закону передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пунктом 22 Порядку визначено, що у разі відмови уповноваженої особи суб'єкта господарювання або водія від підписання акта перевірки суб'єкта господарювання або акта перевірки транспортного засобу посадові особи, що провели перевірку, роблять про це запис. Запис про відмову водія від дачі пояснень та підпису зроблено у акті перевірки від 20.02.2012 року та підтверджується відповідними підписами інспекторів, які здійснювали перевірку.

Згідно п.37 вказаного Порядку, керівник органу державного контролю та його заступник має право виносити обов'язкові для виконання суб'єктами господарювання приписи і постанови.

Таким чином, правомірним є те, що за результатами перевірки, за порушення законодавства про автомобільний транспорт т.в.о. начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області винесено постанову про застосування до відповідача згідно до абз.4 ст.60 Закону фінансових санкцій в розмірі 510 грн.

Відповідач доказів, які б спростовували встановлені позивачем факти порушень, не подав. Дії позивача під час проведення перевірки та складання акту перевірки, а також постанова №148347 від 09.04.2012 року про застосування фінансових санкцій не оскаржена, доказів про сплату 510 грн. фінансових санкцій відповідачем не подано.

За таких обставин, позовні вимоги про стягнення з відповідача фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт підтверджені матеріалами справи та належать до задоволення.

Ухвалою від 27.09.2012 року на підставі ст.88 КАС України задоволено клопотання позивача та відстрочено сплату судового збору до прийняття рішення по справі.

Частиною 4 ст.94 КАС України передбачено, що у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Згідно п.5 ч.1 ст.161 КАС України, під час прийняття постанови суд вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат.

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011 року за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру справляється збір у розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.

Враховуючи, що позивачем не сплачений судовий збір, сплату якого відстрочено до прийняття рішення по справі, то з позивача необхідно стягнути судовий збір в сумі 107 грн. 30 коп.

Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 88, 94, 104, 158-163, 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

П О С Т А Н О В И В :

Позов Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 510 грн. задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, і.н.НОМЕР_1) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області фінансову санкцію в сумі 510 грн. (п'ятсот десять гривень) в дохід Державного бюджету України.

Стягнути з Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (м.Київ, вул.Проспект Перемоги 14) на користь Державного бюджету України (отримувач коштів: УДКСУ у м. Хмельницькому; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38045529; банк отримувача: ГУДКСУ у Хмельницькій області; код банку отримувача (МФО): 815013; рахунок отримувача: 31217206784002; код класифікації доходів бюджету: 22030001; Хмельницький окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35173158) судовий збір в сумі 107,30 грн. (сто сім грн. 30 коп.).

Постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження, виконуються негайно.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/ "Згідно з оригіналом" Суддя В. В. Матущак