Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 жовтня 2012 р. Справа № 2a-1870/8253/12
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Соп'яненко О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Сумській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
Сумський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Сумській області звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі -відповідач) штрафу в сумі 510,00 грн, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач, який допустив порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, у добровільному порядку суму штрафу не сплатив.
Відповідач копію ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі отримав 12.10.2012 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, але в установлений строк заперечення проти позову чи заяви про визнання позову до суду не подав.
Вивчивши матеріали справи й оцінивши письмові докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 5 квітня 2001 року N 2344-III (далі -Закон) державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Відповідно до ст. 39 Закону автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Одним з таких документів для водія таксі, є, зокрема, ліцензійна картка.
Судом встановлено, що 22.06.2012 року посадовими особами територіального управління Головавтотрансінспекції у Сумській області була проведена перевірка транспортного засобу ОСОБА_1, який здійснює перевезення пасажирів на таксі, під час якої виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, а саме встановлено, що водій здійснював експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без документів, передбачених статтею 39 Закону, а саме без ліцензійної картки, про що складено Акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 22.06.2012 р. (а.с.4).
Відповідно до ст. 60 Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, а саме за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п.п. 25, 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. N 1567 (далі - Порядок), справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Керівник територіального управління Головавтотрансінспекції як керівник державного органу контролю розглянув справу про порушення і виніс постанову про застосування фінансових санкцій № 145067 від 30 липня 2012 року, якою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції в сумі 510,00 грн (а.с.5). Копію даної постанови відповідач отримав поштою 06.08.2012 р.
Відповідно до п. 28 Порядку фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Винесена постанова про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалася, а сума штрафу не сплачена.
Враховуючи, що станом на день розгляду справи заборгованість відповідачем не сплачена і складає 510,00 грн, що підтверджується матеріалами справи, суд вважає, що за наведених обставин та правових норм, вимоги прокурора обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Сумській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій -задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) фінасову санкцію - штраф - у розмірі 510,00 грн (п'ятсот десять грн 00 коп) на р/р 31111106700011 УДК у м. Ромни код платежу 21081100, код за ЄДРПОУ 37929744, МФО 837013 ГДКУ у Сумській області.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) О.В. Соп'яненко
З оригіналом згідно
Суддя О.В. Соп'яненко