ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 жовтня 2012 р. № 2а-5050/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді Дем'яновського Г.С.,
при секретарі Бугарі Д.Р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства „Львівська вугільна компанія" до Державної податкової інспекції в Сокальському районі Львівської області ДПС про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
в с т а н о в и в :
Публічне акціонерне товариство „Львівська вугільна компанія"звернулось з позовом до Державної податкової інспекції в Сокальському районі Львівської області ДПС про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення від 08 лютого 2012 року № 0000091702.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з мотивів, викладених у позовній заяві, просив позов задовольнити
Представник відповідача просить в позові відмовити з мотивів, викладених у запереченні.
Суд, заслухавши пояснення сторін, з'ясувавши обставини, на які позивач посилаються як на підставу своїх вимог, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, приходить до наступних висновків.
25 січня 2012 р. ДПІ у Сокальському районі Львівської області ДПС проведено виїздну позапланову перевірку ПАТ „ Львівська вугільна компанія" з питань дотримання вимог податкового законодавства ,пов"язаних із нарахуванням і виплатою заробітної плати та руху коштів по банківських рахунках щодо правомірності їх використання за період з 01.01.2011 по 31.12.2011 року ,за результатами якої складено Акт перевірки від 25 січня 2012 року № 75\2301\35879807 .
В ході проведення перевірки встановлено порушення підприємством :
-заборгованість по заробітній платі в сумі 1990139,89 грн.
-ст.168 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-У1,внаслідок чого до бюджету не перераховано податок з доходів фізичних осіб в сумі 333428,40 грн.
На підставі висновків Акту Державна податкова інспекція в Сокальському районі Львівської області ДПС видала податкове повідомлення-рішення від 08 лютого 2012 року № 0000091702 ,яким збільшено податкові зобов"язання за штрафними санкціями в сумі 83357,1 грн.\25% від суми несплаченого податку на доходи фізичних осіб\.
Суд не приймає позицію позивача про те ,що в податковому повідомленні -рішенні допущено ряд помилок , які є підставою для його скасування, а саме :
-пропущена посилка на п.п.. 54.3.5. п.54.3 ст.54 ПК України.
-в графі „на підставі акта перевірки" вказано № 75\1702\35879807 , в той час ,коли № Акта -75\2301\35879807,
-в графі „назва податку , збору або вид штрафних санкцій \фінансових\ санкцій \штрафів\, та загальна сума словами" записано за платежем прибуткового податку по документальній перевірці по Сілецькій сільській раді 5011010146 .замість „ по ПАТ „ Львівська вугільна компанія".
Суд вважає,що означені помилки носять характер описок і суттєво не впливають на можливість позивача сплатити зазначену податкову заборгованість \санкції\ ,оскільки в цілому податкове повідомлення-рішення містить данні ,викладені у акті перевірки ,який підписано керівниками позивача. Код платежу зазначено вірно.
Представник позивача зазначив ,що по суті підприємство не заперечує висновки перевірки , і підтверджує заборгованість та розмір штрафних санкцій.
Тому суд вважає ,що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав :
П.2 ст.176 Податкового кодексу України встановлено,що особи ,які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов"язані :
а\.своєчасно і повністю нараховувати, утримувати та сплачувати \перераховувати до бюджету податок з доходу,що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок
г\.нести відповідальність відповідно до закону в разі неподання або несвоєчасного подання податкового розрахунку.Зазначені в ньому суми податку ,що сплачуються до бюджету,є узгодженими сумами податкових зобов"язань податкового агента та в разі неповної чи несвоєчасної сплати стягуються до бюджету разом із сплатою штрафу та пені,які нараховуються від першого до останнього строку подання податкового розрахунку,встановленого цим Кодексом.
Відповідно до п.1 ст.127 Податкового кодексу України ненарахування та\або несплата \неперахування\ податків платником податків, у тому числі податковим агентом ,до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків,-тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та \ або сплаті до бюджету.
Оскільки позивачем до бюджету не перераховано податок з доходів фізичних осіб в сумі 333428,40 грн. ,то ДПІ вірно застосовані штрафні санкції в розмірі 83357,1 грн.
Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні доказів. Частиною 2 ст. 19 Конституції України та ч. 3 ст. 2 КАС України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»посадові особи органів державної податкової служби зобов'язані дотримувати Конституції і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.
Згідно з ч.2 ст.69 КАС України, докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
Відповідно до ч.1, ч.4 ст.70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.
У відповідності до вимог ст. 71 КАСУ, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. А згідно ст. 86 цього Кодексу суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів (ст. 69 КАС України).
За правилами, встановленими ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи в сукупності наведені сторонами докази суд приходить до висновку ,що в позові Публічного акціонерного товариства „Львівська вугільна компанія" до Державної податкової інспекції у Сокальському районі Львівської області ДПС про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 00000 від 08 лютого 2012 року слід відмовити .
Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
п о с т а н о в и в :
В позові Публічного акціонерного товариства „Львівська вугільна компанія" до Державної податкової інспекції у Сокальському районі Львівської області ДПС про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 00000 від 08 лютого 2012 року -відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку та в строки, передбачені ст.186 КАС України та набуває законної сили в порядку, передбаченому ст.254 КАС України.
Суддя Дем"яновський Г.С.