справа № 0670/6179/12
категорія 8.1.1
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 жовтня 2012 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Семенюк М.М.,
при секретарі - Прохорчуку П.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Лана ЛТД"
до Державної податкової інспекції у м. Житомирі Житомирської області Державної податкової служби
про визнання неправомірними дії ДПІ у м.Житомирі по проведенню позапланової документальної виїзної перевірки,
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання неправомірними дії Державної податкової інспекції у м.Житомирі по проведенню позапланової документальної виїзної перевірки з питань фінансово-господарських взаємовідносин підприємства з КП "Альянс" та ТОВ "Будівельна компанія "Акрполь" за період з 01.01.2009 року по 31.03.2012 року.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що у направленні на перевірку податковим органом як на підставу для проведення позапланової перевірки зазначено надання не в повному обсязі ТОВ "Лана ЛТД" документів на запит податкового органу. Зазначене, на думку позивача, не може бути підставою для проведення перевірки, оскільки документи на запит податкового органу були надані у повному обсязі і у строки, встановлені чинним законодавством, що підтверджується листом за вих.№1 від 18.06.2012 року та вих. №2 від 18.06.2012 року, прийнятим податковим органом 19.06.2012 року.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечував, вказавши на те, що податковим органом відповідно до вимог чинного законодавства було проведено позапланову документальну виїзну перевірку ТОВ "Лана ЛТД" з питання фінансово-господарських взаємовідносин з КП "Альянс" та ТОВ "Будівельна компанія "Акрополь", що проводилася на підставі наказу №989 від 23.07.2012 року про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ "Лана ЛТД". Зазначив, що наказ ДПІ у м.Житомирі №989 був реалізований, оскільки посадові особи ДПІ у м.Житомирі були допущені до проведення перевірки. Вказав, що податковий орган під час проведення позапланової документальної перевірки діяв на підставі та в спосіб, що передбачені законами України.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні у справ докази суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позовних вимог з огляду на наступне.
Як встановлено судом, у період з 23.07.2012 року по 27.07.2012 року посадовими особами ДПІ у м.Житомирі, на підставі наказу начальника ДПІ ум.Житомирі від 23.07.2012 року №989 проведено документальну позапланову виїзну перевірку товариства з обмеженою відповідальністю "Лана ЛТД" з питань фінансово-господарських взаємовідносин з КП "Альянс" та ТОВ "Будівельна компанія "Акрополь" за період з 01.01.2009 року по 31.03.2012 року, про що складено акт №2451/22-2/13566157/0100 від 03.08.2012 року.
Підставою такої перевірки, згідно наказу №989 від 23.07.2012 року (а.с.10) є ненадання в повному обсязі пояснень та їх документального підтвердження щодо взаємовідносин з КП "Альянс" та ТОВ "Будівельна компанія "Акрополь" за період з 01.01.2009 року по 31.03.2012 року на обов"язкові письмові запити ДПІ у м.Житомирі №9909/10/22-2, №9912/10/22-2 від 29.05.2012 року.
Так, відповідно до вимог п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби.
В пп.75.1.2 п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України зазначено, що документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків. Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок. А документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом. Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні органу державної податкової служби. А документальною виїзною - перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.
Відповідно до пп.78.1.1. п.78.1 ст.78 ПК України, документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.
Підставою ж для проведення такого виду перевірки, в силу вимог п.78.4. ст.78 Податкового кодексу України, є рішення керівника органу державної податкової служби, яке оформлюється наказом. І право, як таке, на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
З матеріалів справи вбачається, що наказ на перевірку вручений засновнику ТОВ "Лана ЛТД" ОСОБА_1 та пред'явлено направлення на проведення перевірки 23.07.2012 року.
Право на проведення документальної виїзної перевірки, відповідно до п.81.1 ст.81 Податкового кодексу України, надається посадовим особам органу державної податкової служби за наявності підстав для проведення перевірки, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування органу державної податкової служби, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (об'єкта), перевірка якого проводиться (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється), мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника органу державної податкової служби або його заступника, що скріплений печаткою органу державної податкової служби.
З аналізу наведених правових норм суд приходить до висновку, що документальна позапланова виїзна перевірка проводиться на підставі наказу керівника органу державної податкової служби та за наявності підстав для її проведення, тобто наказ про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки приймається після встановлення наявності підстав для проведення такої перевірки.
Оскільки, в даному випадку, позивачем на запит податкового органу відповідь надано не в повному обсязі без надання в повному обсязі документальних підтверджень, то вказана обставина стала підставою для прийняття керівником податкового органу рішення про проведення документальної позапланової виїзної перевірки у відповідності до вимог п.п.78.1.1 п.7.8 ст.78 Податкового кодексу України, про що прийнято наказ №989 від 23.07.2012 року про проведення позапланової виїзної перевірки ТОВ "Лана ЛТД" з питань фінансово-господарських взаємовідносин з КП "Альянс" та ТОВ "Будівельна компанія "Акрополь" за період з 01.01.2009 року по 31.03.2012 року, який позивачем не оскаржувався, є чинним та виконаним.
Враховуючи наведене суд вважає, що дії Державної податкової інспекції у м. Житомирі по проведенню позапланової документальної виїзної перевірки з питань фінансово-господарських взаємовідносин позивача з КП "Альянс" та ТОВ "Будівельна компанія "Акрполь" за період з 01.01.2009 року по 31.03.2012 року є правомірним.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
В задоволенні позову відмовити.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків апеляційного оскарження, якщо апеляційної скарги не було подано.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Головуючий суддя: М.М. Семенюк
Повний текст постанови виготовлено: 22 жовтня 2012 р.