ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 жовтня 2012 року справа № 2а-11804/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Клименчук Н.М. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Заступника прокурора Печерського району м.Києва в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»
до приватного підприємства «ІНАП і К»
про стягнення штрафу
В С Т А Н О В И В:
Заступника прокурора Печерського району м. Києва в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»звернувсь до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до приватного підприємства «ІНАП і К»про стягнення штрафу на загальну суму 5100,00грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідачем було порушено Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів та не виконано вимог припису №08/11-11-540 від 27.10.2011.
Відповідач заперечень проти позову не надав, в судове засідання не з’явився, про причини та поважність неявки не повідомив, належним чином повідомлений .
У відповідності до ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши подані документи і матеріали справи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у місті Києві, яка діє у складі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Центральному регіоні»державного підприємства «Національної енергетичної компанії «Укренерго»проведено обстеження енергогосподарства відповідача, в результаті якого встановлено порушення Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, про що складено Акт здійснення заходу з державного енергетичного нагляду(контролю) № 08/11-11-1000 від 27.10.2011.
Вимоги припису. №08/11-11-540 від 27.10.2011 про усунення порушень нормативно-правових актів в енергогосподарстві не виконано, що підтверджується актом перевірки (протоколом) № 08/11-11-1000 від 27.10.2011. Вимоги припису №08/11-11-540 від 27.10.2011 про усунення порушень нормативно-правових актів не виконані, що підтверджується актом перевірки (протоколом) №08/11-11-2088 А/С. від 13.02.2012.
Закон України «Про електроенергетику»визначає правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці і регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі.
Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії відповідно до ст. 9 Закону України «Про електроенергетику»та п. 1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 № 929 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2006 № 131 зі змінами та доповненнями), з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики України, в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, та діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго».
Відповідно до Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії - метою енергетичного нагляду є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії.
З матеріалів справи вбачається, що Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії і теплової енергії у області місті Києві, керуючись ст. 27 Закону України «Про електроенергетику»та п. п. 2,7 та 8 Положенням про порядок накладення на суб’єктів господарювання штрафів за порушення законодавства у галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, за ухилення від виконання припису №08/11-11-540 від 27.10.2011 постановою № 08/11-11-207 від 01.03.2012 накладено штраф у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100,00грн., та який сплачується до Державного бюджету України.
Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.
Відповідно до п. 10 Положення про порядок накладання на суб’єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання - суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. Штраф сплачується до державного бюджету України.
З матеріалів справи вбачається, що заборгованість перед бюджетом відповідачем самостійно не погашена і на момент розгляду даної справи складає 5100,00грн.
Стаття 36-1 Закону України «Про прокуратуру»передбачає, що представництво інтересів або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави. Формою представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави.
Таким чином, беручи до уваги те, що суму штрафних (фінансових) санкцій до Державного бюджету у розмірі 5100,00 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується наявними у матеріалах справи документами, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 ст. 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
стягнути з приватного підприємства «ІНАП і К»штраф на загальну суму 5100,00грн. на р/р 31119106700008, банк ГУДКСУ у м. Києві, МФО 820019, ЄДРПОУ 37975298, отримувач –УДКСУ у Подільському районі м. Києва, код 21081100, символ звітності 106.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.М. Клименчук