Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 жовтня 2012 р. Справа № 2a-1870/8251/12
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соколова В.М.
за участю секретаря судового засідання - Заіченко А.М.,
прокурора - Супрун М.В.,
представника позивача - Кота Ю.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Сумській області до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,-
В С Т А Н О В И В:
Сумський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері, який діє в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Сумській області (далі по тексту - позивач, територіальне управління Голоавтотрансінспекції у Сумській області), звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 (далі по тексту - відповідач, ОСОБА_2.) про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1700 грн. згідно з постановою про застосування фінансових санкцій №145001 від 11.06.2012. Свої вимоги мотивує тим, що за результатами перевірки транспортного засобу, який належить ОСОБА_2, виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, про що складено акт. Постановою про застосування фінансових санкцій на відповідача накладено штраф в розмірі 1700,00 грн., який не сплачений у встановлений строк.
У судовому засіданні прокурор і представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили їх задовольнити.
Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. Відповідно до положень ч. 11 ст.35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. З огляду на вищезазначене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. Про причини неявки, відповідач суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав. Крім того, клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надходило.
Суд, заслухавши прокурора, представника позивача, вивчивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного:
У судовому засіданні встановлено, що 17.05.2012 посадовими особами територіального управління Голоавтотрансінспекції у Сумській області під час перевірки транспортного засобу ОСОБА_2 виявлено порушення вимог ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: надання послуг по перевезенню вантажів без оформлення індивідуальної контролької книги.
З акту перевірки вбачається, що водій ОСОБА_3 надавав послуги по перевезенню вантажів на автомобілі RENAULT HR 400, який належить ОСОБА_2 з встановленим недіючим та не повіреним тахографом та без оформлення індивідуальної контролької книги, чим порушив наказ Мінтрансу № 340 від 07.06.2010 та вимоги ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", що відображено в акті проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 17.05.2012 (а.с.4) та не заперечувалося водієм та визнавалося ОСОБА_2 (а.с.5).
Згідно ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів, зокрема, для водіїв є: посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.
Відповідно до п. 25 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.
Згідно п. 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Як вбачається із матеріалів справи, т.в.о. начальника територіального управління Голоавтотрансінспекції у Сумській області винесено постанову про застосування фінансових санкцій № 145001 від 11.06.2012, якою до ОСОБА_2 застосовано штрафні санкції в розмірі 1700 грн.(а.с.6). Копію постанови відповідачем було отримано 11.06.2012 (звор.бік а.с.6).
Відповідно до п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Постанова про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалась, сума фінансової санкції в розмірі 1700 грн. у встановлений строк відповідачем сплачена не була.
Таким чином, з ОСОБА_2 необхідно стягнути до Державного бюджету України фінансову санкцію в сумі 1700 грн.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Сумській області до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до Державного бюджету України на рахунок 31115106700006 УДК у м. Суми, код платежу 21081100, код ЄДРПОУ 37981563, МФО 837013 ГДКУ у Сумській області фінансову санкцію - штраф у сумі 1700 грн. (одна тисяча сімсот грн.).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) В.М. Соколов
Повний текст постанови складено 22.10.2012 року.
З оригіналом згідно
Суддя В.М. Соколов