Постанова № 26492606, 12.10.2012, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.10.2012
Номер справи
2а/1270/7740/2012
Номер документу
26492606
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

12 жовтня 2012 року Справа № 2а/1270/7740/2012

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Коршикова С.К.,

при секретарі судового засідання Астаховій С.В.,

за участю представників сторін:

від позивача - старший державний податковий інспектор юридичного

відділу Саліхова В.Б., довіреність №1956/10-010/93 від 03.08.2012,

від відповідача - юрисконсульт Галета О.М., довіреність №114 від 03.01.2011,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Комунального підприємства Житлово-експлуатаційна контора №2 Первомайської міської ради про стягнення коштів на суму податкового боргу перед бюджетом з податку на додану вартість в сумі 55858,66 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків,

ВСТАНОВИВ:

03 жовтня 2012 року позивач, Первомайська об'єднана державна податкова інспекція Луганської області Державної податкової служби (надалі-Первомайська ОДПІ Луганської області ДПС), звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства Житлово-експлуатаційна контора №2 Первомайської міської ради про стягнення коштів на суму податкового боргу перед бюджетом з податку на додану вартість в сумі 55858,66 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, в обґрунтування якого зазначив наступне.

Комунальне підприємство Житлово-експлуатаційна контора №2 Первомайської міської (ідентифікаційний код юридичної особи 03339785) (надалі-КП ЖЕК №2 Первомайської міської ради) зареєстровано виконавчим комітетом Первомайської міської ради Луганської області в якості юридичної особи з 27.05.2002, перереєстровано 26.10.2007 за №13881050004000032 та внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. Згідно з встановленим порядком, відповідач взятий на податковий облік у Первомайській ОДПІ Луганської області ДПС з 24.01.1996 за №23, зареєстрований платником податку на додану вартість 05.07.1997, перереєстрований 04.12.2007 згідно свідоцтва №100080834 серії НБ №025375, індивідуальний податковий номер №33397812104.

Станом на 02.10.2012 КП ЖЕК №2 Первомайської міської ради має податкову заборгованість з податку на додану вартість в сумі 55858,66 грн. (де 55858,66 грн. - залишок несплаченої суми від нарахованої 68997,00 грн.), який складається з визначених платником податку самостійно, але не сплачених податкових зобов'язань згідно декларації з ПДВ за серпень 2012 року від 18.09.2012 №9057230225 з граничним строком сплати - 30.09.2012, поданої відповідачем до Первомайської ОДПІ Луганської області ДПС.

У зв'язку з несвоєчасною сплатою у встановлені законодавством терміни сум узгоджених податкових зобов'язань та з метою погашення податкового боргу на підставі Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000 (який був чинним на час направлення податкових вимог та до 01.01.2011), на адресу відповідача було надіслано першу податкову вимогу від 15.10.2001 №1/45 та другу податкову вимогу від 29.12.2001 №2/116. Однак, прийняті податковим органом заходи, спрямовані на погашення відповідачем існуючого податкового боргу, не дали належних результатів. На підставі викладеного, враховуючи розмір можливої шкоди економічним інтересам держави та з метою її запобігання, позивач просив стягнути на користь Державного бюджету України з Комунального підприємства Житлово-експлуатаційна контора №2 Первомайської міської ради кошти на суму податкового боргу перед бюджетом з податку на додану вартість в сумі 55858,66 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, наполягав на їх задоволенні, дав суду аналогічні позовній заяві пояснення.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі, про що надав суду відповідну письмову заяву №1059 від 12.10.2012 (а.с.20), у зв'язку із складним фінансовим становищем підприємства просив встановити спосіб та порядок виконання судового рішення, шляхом розстрочення суми податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 55858,66 грн. на 18 (вісімнадцять) місяців, починаючи з 01 листопада 2012 року по 01 травня 2014 року зі сплатою щомісячно рівними частками з листопада 2012 року по січень 2014 року по 3103,26 грн., у березні 2014 року - в сумі 3103,24 грн., у квітні 2014 року - в сумі 3103,26 грн. відповідно до наданого суду графіка погашення заборгованості.

Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наявних у матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.

Частиною 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно зі статтею 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України від 02.12.2010 №2755-VI, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до статті 6 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI: грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1); податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1); податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).

У відповідності зі статтею 16 ПКУ від 02.12.2010 №2755-VI платник податків зобов'язаний, зокрема, вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до статті 20 ПКУ від 02.12.2010 №2755-VI органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).

Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді (п.49.2. ст.49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI).

У відповідності із пунктом 49.18 статті 49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (підпункт 49.18.1); календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (підпункт 49.18.2); календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.3); календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним (підпункт 49.18.4); календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.5).

Відповідно до п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до пункту 203.1. статті 203 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI податкова декларація з податку на додану вартість подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1. цієї статті для подання податкової декларації (пункт 203.2. ст.203 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI).

У судовому засіданні встановлено, підтверджується матеріалами справи, що Комунальне підприємство Житлово-експлуатаційна контора №2 Первомайської міської (ідентифікаційний код юридичної особи 03339785) зареєстровано виконавчим комітетом Первомайської міської ради Луганської області в якості юридичної особи з 27.05.2002 (а.с.4), перереєстровано 26.10.2007 за №13881050004000032 та внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.5). Згідно з встановленим порядком, відповідач взятий на податковий облік у Первомайській ОДПІ Луганської області ДПС з 24.01.1996 за №23 (а.с.6), зареєстрований платником податку на додану вартість 05.07.1997, перереєстрований 04.12.2007 згідно свідоцтва №100080834 серії НБ №025375, індивідуальний податковий номер №33397812104.

Станом на 02.10.2012 КП ЖЕК №2 Первомайської міської ради має податкову заборгованість з податку на додану вартість в сумі 55858,66 грн. (де 55858,66 грн. - залишок несплаченої суми від нарахованої 68997,00 грн.), який складається з визначених платником податку самостійно, але не сплачених податкових зобов'язань згідно декларації з ПДВ за серпень 2012 року від 18.09.2012 №9057230225 на суму 68997,00 грн. з граничним строком сплати - 30.09.2012, поданої відповідачем до Первомайської ОДПІ Луганської області ДПС (а.с.9-10).

У зв'язку з несплатою у встановлені законом терміни узгоджених сум податкових зобов'язань та з метою погашення податкового боргу на підставі Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000 року (який був чинним на час направлення податкових вимог та до 01.01.2011), Первомайською ОДПІ Луганської області на адресу відповідача було надіслано першу податкову вимогу від 15.10.2001 №1/45, яка була отримана головним бухгалтером відповідача 19.10.2001 (а.с.11,11-на звороті), та другу податкову вимогу від 29.12.2001 №2/116, яка також була отримана головним бухгалтером відповідача 29.12.2001 (а.с.12,12-на звороті).

Даних про оскарження відповідачем зазначених податкових вимог або про їх відкликання податковим органом судом не встановлено, а тому, вони є узгодженими та чинними на час розгляду справи.

Однак, усі прийняті податковим органом заходи, спрямовані на погашення відповідачем у добровільному порядку існуючого податкового боргу, не дали належних результатів.

Частиною 1, 3 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Відповідно до частин 1,3 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач - визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи.

У разі часткового визнання адміністративного позову відповідачем і прийняття його судом може бути прийнята постанова суду про задоволення визнаних відповідачем позовних вимог відповідно до статті 164 цього Кодексу. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Згідно частини 4 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Підстав для неприйняття визнання позовних вимог відповідачем суд не вбачає.

Відповідно до п.20.1.18 ст.20 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI).

Оскільки відповідач за час судового розгляду справи у добровільному порядку податковий борг перед бюджетом з податку на додану вартість в сумі 55858,66 грн. не сплатив, визнав його наявність у повному обсязі в судовому засіданні, суд дійшов висновку, що органом державної податкової служби при зверненні до суду з вказаним адміністративним позовом щодо стягнення з КП ЖЕК №2 Первомайської міської ради коштів на суму податкового боргу з усіх наявних рахунків у банках платника податків, дотримані вимоги пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, підстави для відмови у задоволенні позову відсутні, тому адміністративний позов підлягає задоволенню.

Розглядаючи клопотання представника відповідача щодо встановлення строку та порядку виконання постанови суду шляхом надання розстрочення виконання судового рішення, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.1 ст.257 Кодексу адміністративного судочинства України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.

Відповідно до ч.1 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Представником відповідача на підтвердження обставин, що ускладнюють виконання судового рішення - важкий фінансовий стан, збитковість підприємства, незбалансованість доходної та витратної частин балансу підприємства, - суду надано накази про зміну режиму роботи підприємства №59 від 27.03.2012 та №154 від 27.09.2012 (а.с.24,25), наказ №151а від 25.09.2012 про введення нових штатних розписів керівників, спеціалістів та робочих (а.с.26), баланс підприємства станом на 01.07.2012 (а.с.27), звіт про фінансові результати за перше півріччя 2012 року (а.с.28), з яких вбачається, що КП ЖЕК №2 Первомайської міської ради дійсно має складне фінансове становище.

Суд вважає зазначені обставини такими, що ускладнюють виконання судового рішення.

Представник позивача в судовому засіданні не заперечував проти клопотання представника відповідача щодо встановлення способу та порядку виконання судового рішення шляхом розстрочення сплати податкового боргу відповідно до наданого останнім графіка, про що надав суду відповідний письмовий відзив на клопотання №3243/10-010-144 від 11.10.2012 (а.с.18).

З урахуванням клопотання представника відповідача та відсутністю заперечень представника позивача, враховуючи матеріальні інтереси сторін та фінансовий стан відповідача, суд вважає за необхідне відповідно до ч.1 ст.257 Кодексу адміністративного судочинства України встановити спосіб та порядок виконання судового рішення шляхом розстрочення відповідачу сплати податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 55858,66 грн. на 18 (вісімнадцять) місяців, починаючи з 01 листопада 2012 року по 01 травня 2014 року зі сплатою щомісячно рівними частками з листопада 2012 року по січень 2014 року по 3103,26 грн., у березні 2014 року - в сумі 3103,24 грн., у квітні 2014 року - в сумі 3103,26 грн., відповідно до наданого суду графіка погашення заборгованості.

Питання про розподіл судових витрат судом не вирішується, оскільки позивач згідно із пунктом 21 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI (який набув чинності з 01.11.2011) від сплати судового збору звільнений, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 12 жовтня 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено на 17 жовтня 2012 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 71, 87, 94, 111, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Комунального підприємства Житлово-експлуатаційна контора №2 Первомайської міської ради про стягнення коштів на суму податкового боргу перед бюджетом з податку на додану вартість в сумі 55858,66 грн. з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, задовольнити повністю.

Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Комунальне підприємство Житлово-експлуатаційна контора №2 Первомайської міської ради (ідентифікаційний код юридичної особи 03339785, місцезнаходження: 93200, Луганська область, м.Первомайськ, вул.Леніна,52А), до Державного бюджету України кошти на суму податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 55858,66 грн. (п'ятдесят п'ять тисяч вісімсот п'ятдесят вісім гривень 66 копійок) на розрахунковий рахунок №31114029700054, отримувач УДКСУ у м.Первомайську, код 37736894, банк отримувача ГУДКСУ у Луганській області, МФО 804013, код БК 14010100.

Встановити спосіб і порядок виконання судового рішення по справі №2а/1270/7740/2012 шляхом надання Комунальному підприємству Житлово-експлуатаційна контора №2 Первомайської міської ради розстрочення сплати податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 55858,66 грн. (п'ятдесят п'ять тисяч вісімсот п'ятдесят вісім гривень 66 копійок) на 18 (вісімнадцять) місяців, починаючи з 01 листопада 2012 року по 01 травня 2014 року зі сплатою щомісячно рівними частками з листопада 2012 року по січень 2014 року по 3103,26 грн., у березні 2014 року - в сумі 3103,24 грн., у квітні 2014 року - в сумі 3103,26 грн.

Зобов'язати Первомайську об'єднану державну податкову інспекцію Луганської області Державної податкової служби внести відповідні зміни у картку особового рахунку платника податків - Комунального підприємства Житлово-експлуатаційна контора №2 Первомайської міської ради.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Згідно з частиною 3 статті 160 КАС України постанова у повному обсязі складена та підписана 17 жовтня 2012 року.

СуддяС.К. Коршиков