Постанова № 26492384, 03.10.2012, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.10.2012
Номер справи
0870/7990/12
Номер документу
26492384
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 жовтня 2012 року 12:27 Справа № 0870/7990/12

м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд

у складі: головуючого - судді Чернової Ж.М.

при секретарі судового засідання Батигіні О.В.

за участю представників:

від позивача: Вініченко С.В., Прошена С.В., Бурі О.Є.

від відповідача: Рачинського Р.М., Шавло Р.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя адміністративну справу

за позовом: Публічного акціонерного товариства «Запорізький завод феросплавів»

до: Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Запоріжжя Державної податкової служби

про: скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Публічного акціонерного товариства «Запорізький завод феросплавів» до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Запоріжжі, в якій позивач просить скасувати податкові повідомлення-рішення: №0000340026 від 08.08.2012, яким було зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за квітень 2012р. в розмірі 2 453 786,00грн. та нараховані штрафні санкції в розмірі 1 226 893,00грн.; №0000350026 від 08.08.2012, яким зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість за березень 2012 на суму 2 453 786,00грн. та квітень 2012р. на суму 3 097 709,00грн., тобто на загальну суму 5 551 495,00грн.; №0000360026 від 08.08.2012, яким було збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів на загальну суму 11 992 312,50грн. (з яких 7 994 875,00грн. за основним платежем та 3 997 437,50грн. штрафні санкції), які було винесено СДПІ по роботі з ВПП у м.Запоріжжя Державної податкової служби на підставі акту документальної позапланової виїзної перевірки №248/26-0/00186542 від 24.07.2012.

В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі, просили позов задовольнити та дали пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві. В обґрунтування заявлених вимог зазначили, що керуючись нормами п.198.3 ст.198 ПК, позивач мав право віднести до складу податкового кредиту суми податку на додану вартість, які були сплачені в зв'язку із придбанням товарів (послуг) для потреб власної господарської діяльності, організації та забезпечення виробництва продукції у березні та квітні 2012 року.

Представники відповідача проти позову заперечили в повному обсязі, зазначивши, що перевіркою встановлено, що обсяг продажу однієї тони феросплавної продукції (виготовленої продукції) є меншим ніж обсяг придбаних товарів, послуг, які відносяться до собівартості виготовленої продукції, у тому числі по операціях придбання товарів, послуг, які не включаються до обсягів продажу готової продукції. Таким чином, відповідачем встановлено, що ПАТ «ЗФЗ» здійснює декларування податкового кредиту по операціях придбання товарів, послуг, які не включаються до оподаткування операцій (обсягів продажу готової продукції). Враховуючи зазначене, просили в задоволені позову відмовити в повному обсязі.

Відповідно до ст.160 КАС України, 03.10.2012 сторонам проголошено вступну та резолютивну частини постанови та оголошено про час виготовлення постанови у повному обсязі.

Відповідно до ст. 41 КАС України, в ході судового розгляду здійснювалось повне фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів, а саме: комплексу "Камертон".

Суд, вислухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали і з'ясувавши обставини адміністративної справи, дослідивши інші наявні у справі докази у їх сукупності, прийшов до наступного висновку.

Відкрите акціонерне товариство «Запорізький завод феросплавів» (код ЄДРПОУ 00186542), зареєстроване в органах державної влади розпорядженням виконавчого комітету Запорізької міської Ради народних депутатів за №1047-р від 30.05.1995р., свідоцтво про державну реєстрацію від 30.05.1995р. №11031200000001727.

ВАТ «ЗФЗ» взято на податковий облік в органах державної податкової служби з 01.09.2000 під №24, станом на теперішній час перебуває на обліку в СДПІ по роботі з великими платниками податків у м.Запоріжжі.

Відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, 18.04.2011 було здійснено зміну найменування юридичної особи на Публічне акціонерне товариство «Запорізький завод феросплавів».

На підставі направлень № 0243 від 11.07.2012, №0244 від 11.07.2012, № 0245 від 11.07.2012 виданих Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з ВПП у м.Запоріжжі та відповідно до наказу від 11.07.2012 №266 проведено документальну позапланову виїзну перевірку правомірності нарахування ПАТ «Запорізький завод феросплавів» від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту за березень 2012 року та суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку за квітень 2012 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалась у березні 2012 року.

За результатами перевірки було зроблено висновок, що позивачем в порушення норм п.198.3 ст.198, п.200.1, п. 200.2, п.200.3 ст.200 Податкового кодексу України, завищено від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання і сумою податкового кредиту за березень 2012р. на суму 2 453 786,00грн. На порушення п.198.3 ст.198, п.200.1, п.200.2, п.200.3, п.200.4а ст.200 Податкового кодексу України, позивачем завищено заявлену суму бюджетного відшкодування ПДВ на розрахунковий рахунок у банку за квітень 2012р. на загальну суму 2 453 786,00грн. в порушення п.198.3 ст.198, п.200.1, п.200.2, п.200.4а ст.200 Податкового кодексу України, ПАТ «ЗФЗ» завищено залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів, який включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду, за квітень 2012р. на загальну суму 3 097 709,00грн. На порушення п.198.3 ст.198, п.200.1, п.200.2, п.200.3 ст.200 Податкового кодексу України, позивачем занижено податок на додану вартість, який підлягає сплаті в бюджет, за березень 2012р. на загальну суму 7 502 342,00грн. та за квітень 2012р. на загальну суму 492 533,00грн.

На підставі акту перевірки №248/26-0/00186542 від 24.07.2012, відповідно до п.54.3 ст.54, п.58.1 ст.58 СДПІ 08.08.2012 прийняті податкові повідомлення-рішення: №0000350026, яким зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 5 551 495,00грн., в т.ч. за березень 2 453 786,00грн., за квітень 3 097 709,00грн.; №0000340026, яким зменшено суму бюджетного відшкодування (у тому числі в заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів) з податку на додану вартість у розмірі 2 453 786,00грн., в т.ч. за квітень 2 453 786,00грн. та нараховано штрафні санкції в розмірі 1 226 893,00грн.; №0000360026, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем: податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів в розмірі 7 994 875,00грн. та нараховано штрафні санкції - 3 997 437,50грн.

З акту перевірки та наявних у справі матеріалів вбачається, що ПАТ «ЗФЗ» в березні 2012р. було реалізовано феросплавної продукції на загальну суму 134 563 256,25грн., фактична виробнича собівартість якої склала 192 697 826,02грн. частина готової продукції була реалізована за ціною нижче собівартості, в результаті чого отримано збиток від реалізації готової (основної) продукції у сумі 58 134 569,77грн.

В ході перевірки визначено суму податку на додану вартість по вартості сировини та матеріалів, які відповідно до вимог ПКУ в подальшому не використані в оподаткованих операціях у межах господарській діяльності.

В обгрунтування своїх вимог, відповідач посилається на те, що згідно п.198.3 ст.198 Податкового кодексу України платникам податку дозволено включати до податкового кредиту лише суми податку, які нараховуються (сплачуються) по операціям придбання товарів, послуг з метою їх подальшого використання в оподаткованих операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Відповідач наполягає на тому, що законодавством передбачено формування податкового кредиту з обов'язковою умовою, що в подальшому вартість операцій придбання товарів, послуг, по яким сформовано податковий кредит буде включено до обсягів продажу товарів, послуг (оподатковані операції).

Відповідач також звертає увагу, на те, що п.185.1 ст.185, п.194.1 ст.194, пп.195.1.1 п.195.1 ст.195 Податкового кодексу України встановлено, що оподаткування операціями є операції постачання тоарів, послуг (реалізація товарів). Отже податковим законодавством передбачено включення сум податку на додану вартість до податквого кредиту у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподаткованих операціях у межах господарської діяльності платника податку. В свою чергу обсяги продажу товарів (обсяги постачання товарів) відображаються в первинних документах: податкових накладних, згідно п.201.1, п.201.6, п.201.7 ст.201 та митних деклараціях, згідно пп.195.1.1 п.195.1 ст.195 Податкового кодексу України. Дані первинних документів включаються до податкової декларації з податку на додану вартість.

Податковим законодавством визначено поняття операцій придбання, операцій постачання, а відповідно передбачено відображення цих операцій в податковому обліку платників податку. Згідно до Податкового кодексу, операції з виробництва не знаходять відображення в податковому обліку платників податку. Тому використання придбаних матеріалів, сировини лише у виробництві не є достатньою умовою для формування податкового кредиту.

У зв'язку з вищезазначеним, вимогами податкового законодавства є: включення операцій придбання, по яким декларувався податковий кредит, до обсягів продажу товарів (обсягів постачання товарів) та відображення обсягів продажу товарів в первинних документах та податковій декларації з податку на додану вартість.

У випадку коли платник податків здійснює перепродаж раніше придбаних товарів, до обсягів продажу включаються: обсяги придбання товарів; витрати по зберіганню придбаних товарів; витрати з транспортування товарів покупцю та інші витрати продавця (всі операції з придбання по яким сформовано податковий кредит).

Якщо платник податків здійснює реалізацію виробленої продукції, до обсягів продажу включаються: операції придбання товарів, послуг, з яких складається собівартість виготовленої продукції; витрати по зберіганню готової продукції; витрати з транспортування готової продукції покупцю та інші витрати продавця (всі операції з придбання по яким сформовано податковий кредит).

Перевіркою підприємства позивача встановлено, що обсяг продажу однієї тони феросплавної продукції (виготовленої продукції) є меншим ніж обсяг придбаних товарів, послуг, з яких складається собівартість однієї тони реалізованих феросплавів. Підприємство здійснює декларування податкового кредиту по всіх операціях придбання товарів, послуг, які відносяться до собівартості виготовленої продукції, у тому числі по операціях придбання товарів, послуг, які не включаються до обсягів продажу готової продукції.

Таким чином, відповідачем встановлено, що ПАТ «ЗФЗ» здійснює декларування податкового кредиту по операціям придбання товарів, послуг, які не включаються до оподаткованих операцій (обсягів продажу готової продукції).

Суд не може погодитися з позицією відповідача, виходячи з наступного.

Визначення собівартості продукції та встановлення збитків від здійснення продажу продукції на підставі документів фінансової звітності та бухгалтерских документів, наданих підприємством, не передбачено чинним податковим законодавством.

Складові виробничих витрат платника податку, та фінансові результати його господарської діяльності в окремих періодах не впливають на питання правильності формування сум податкового кредиту з ПДВ в попередніх періодах та відповідно на правільність декларування сум ПДВ до бюджетного відшкодування в наступних, оскільки податкове законодавство та зокрема Податковий кодекс України не ставить право платника податку на податковий кредит та отримання бюджетного відшкодування з ПДВ в залежність від фінансового результату продажу продукції в окремому періоді.

У квітні 2012 року ПАТ «ЗФЗ» було подано декларацію з ПДВ за березень 2012 року, згідно з даними якої загальний обсяг поставки продукції, що оподатковується за ставкою 20 відсотків без ПДВ склав суму 148 840 818,00грн. В рядку 17 декларації було задекларований дозволений податковий кредит в загальній сумі 29 333 507,00грн.

В акті перевірки зазначається, що у вказаних періодах позивач здійснив реалізацію частини продукції за ціною нижчою за собівартість продукції, при цьому не зазначається, яку частину від продукції та за яким договором було реалізовано за ціною, яка нижче за собівартість.

Відповідно до п.188.1 ст.188 Податкового кодексу України, база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього кодексу, з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів, крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

До складу договірної (контрактної) вартості включається будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв'язку з компетенцією вартості товарів/послуг.

Таким чином, база оподаткування ПДВ операцій з поставки товарів (послуг) не залежить від вартості придбання матеріальних цінностей і визначається тільки з договірної вартості.

У відповідності із п.198.1 ст.198 Податкового кодексу України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з:

а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг;

б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезені на митну територію України (у тому числі у зв*язку з придбанням та/або ввезенням таких активів, як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);

в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;

г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.

Датою виникнення права платника податку на податковий кредит відповідно до п. 198.2 ст. 198 ПКУ вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

- дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;

- дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною;

- дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

Для операцій із везення на митну територію України товарів та з постачання послуг нерезидентом на митній території України датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати (нарахування) податку за податковими зобов'язаннями згідно з п.187.8 ст.187 цього кодексу.

Підпунктом 198.3. ст.198 ПК України визначено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподаткованих операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку опдатковані операції протягом такого звітного періоду.

Таким чином, керуючись наведеними нормами, позивач мав право віднести до складу податкового кредиту суми податку на додану вартість, які були сплачені в зв'язку із придбанням товарів (послуг) для потреб власної господарської діяльності, організації та забезпечення виробництва продукції у березні та квітні 2012 року.

Всі придбані ПАТ «ЗФЗ» сировина, матеріали та послуги були використані в господарській діяльності підприємства - для виробництва феросплавної продукції, яка в подальшому реалізується підприємством за ціною, яка включає ПДВ.

Виробництво феросплавної продукції з метою її продажу та з метою отримання доходу в грошовій формі є господарською діяльністю та в повній мірі відповідає визначенню господарської діяльності, яке наведено у пп.14.1.36 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України.

Наведені норми не передбачають умови, згідно з якою платник податків може відносити до складу податкового кредиту суми ПДВ в залежності від фінансового результату відповідного податкового періоду, чи в залежності від собівартості продукції та отриманого доходу від реалізації продукції у звітному періоді.

Відповідно до п. п.200.1, 200.2, 200.3 ст.200 ПКУ сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Відповідно до п.200.4. ст. 200 ПКУ, якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення, то: а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України -сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем товарів/послуг; б) залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.

Таким чином, визначальним фактом права платника на бюджетне відшкодування податку на додану вартість в даному випадку є фактична оплата ним сум такого податку контрагенту у попередніх податкових періодах, яка позивачем здійснена, що не заперечується відповідачем та підтверджується матеріалами справи.

За даними декларації з ПДВ, яка була подана ПАТ «ЗФЗ» за березень 2012 року, підприємством було задекларовано податковий кредит у сумі 29 655 856,00грн., що приймали участь у визначенні суми податку на додану вартість, яка подлягала перерахуванню в бюджет за наслідками березня та квітня 2012 року відповідно. Сума податкового кредиту та сума залишку від'ємного значення об'єкту оподаткування попереднього періоду були правомірно сформовані та задекларовані підприємством на підставі п.198.3 ст.198 Податкового кодексу України.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що ПАТ «ЗФЗ» правомірно було декларовано до бюджетного відшкодування з державного бюджету суму ПДВ у розмірі 2 453 786,00грн. на підставі п.200.4а ст.200 ПКУ.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно статті 9 ч. 1 та ч. 2 КАСУ суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Відповідно до ст. 2 КАСУ завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч.2, 4 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З огляду на викладене, позовні вимоги ПАТ «Запорізький завод феросплавів» підлягають задоволенню, а оскаржувані податкові повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Запоріжжі - скасуванню.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійсненні нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Скасувати податкове повідомлення-рішення №0000340026 від 08.08.2012, винесене Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м.Запоріжжі, яким Публічному акціонерному товариству «Запорізький завод феросплавів» зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за квітень 2012 року на суму 2 453 786,00 грн. та нараховані штрафні санкції у розмірі 1 226 893,00 грн.

Скасувати податкове повідомлення-рішення №0000350026 від 08.08.2012, винесене Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м.Запоріжжі, яким Публічному акціонерному товариству «Запорізький завод феросплавів» зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість за березень 2012 року на суму 2 453 786,00 грн. та за квітень 2012 року на суму 3 097 709,00 грн., на загальну суму 5 551 495,00 грн.

Скасувати податкове повідомлення-рішення №0000360026 від 08.08.2012, винесене Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м.Запоріжжі, яким Публічному акціонерному товариству «Запорізький завод феросплавів» збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів на загальну суму 11 992 312,50 грн. (з яких 7 994 875,00 грн. за основним платежем та 3 997 437,50 грн. штрафні санкції.)

Стягнути з Державного бюджету України на користь Публічного акціонерного товариства «Запорізький завод феросплавів» судовий збір у розмірі 2146,00 (дві тисячі сто сорок шість) гривень.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Ж.М.Чернова