Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 жовтня 2012 р. Справа № 2а/0570/13298/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Михайлик А.С.
при секретарі Симоновій Ю.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу
за позовом Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія «Кристал»
про стягнення коштів
за участю:
від позивача: Колеснікова О.М. (за дов. № 4362/10 від 8.10.2012 року),
від відповідача: не з'явився,
Костянтинівська об'єднана державна податкова інспекція Донецької області Державної податкової служби звернулася до Донецького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія «Кристал» про стягнення коштів з рахунків у банках в сумі 1304,92 грн. В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив несплату відповідачем у встановлені законодавством строки зобов'язань зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 1036,59 грн., задекларованих ним в податкових розрахунках за 3, 4 квартал 2009 року, 1 квартал 2010 року, півріччя 2010 року, 3 квартал 2010 року та пені у сумі 268,33 гривень.
Представник податкової інспекції в судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі та просила їх задовольнити.
Відповідач до судового засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, уповноваженого представника не направив.
З урахуванням викладеного суд дійшов висновку про можливість розгляду справи у відсутності представника відповідача.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, заслухавши пояснення представника позивача, суд -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія «Кристал» є юридичною особою, зареєстровано та обліковується в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців України за кодом 30207119, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, копія якої наявна в матеріалах справи (арк. справи 8-14). Відповідно до довідки № 175/10/29-012-8 від 12 жовтня 2009 року як платник податків відповідач 29 січня 2001 року взятий на облік в Костянтинівській об'єднаній державній податковій інспекції, правонаступником якої є позивач (арк. справи 7).
Відповідно до відомостей зворотного боку облікової картки зі збору за забруднення навколишнього природного середовища станом на 16 жовтня 2012 року за відповідачем обліковується недоїмка в сумі 34 822,19 гривень (у т. ч. за основним платежем - 34553,86 гривень та пеня у сумі 268,33 грн.), що заявлена позивачем до стягнення в розмірі 1304,92 гривень (у т. ч. за основним платежем - 1036,59 гривень та пеня у сумі 268,33 гривень). Заявлена до стягнення заборгованість виникла внаслідок несплати відповідачем в повному обсязі грошових зобов'язань визначених ним в податкових розрахунках за 3, 4 квартал 2009 року, 1 квартал 2010 року, півріччя 2010 року, 3 квартал 2010 року.
Пунктом 20.1.28 статті 20 Податкового кодексу України визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Таким чином, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу прямо визначені законодавством України.
Облік платників податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється органами державної податкової служби та іншими державними органами відповідно до законодавства.
Відповідно до підпункту 4.1.4. пункту 4.1. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами», який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Пунктом 5.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», передбачалося, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Пунктом 5.3. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» визначені строки погашення податкового зобов'язання. Відповідно до підпункту 5.3.1. платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Єдині на території України правила встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища, а також порядок його стягнення визначені «Порядком встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 1999 р. N 303, що діяв на момент виникнення спірних правовідносин.
Відповідно до пункту 2 зазначеного Порядку збір за забруднення навколишнього природного середовища (далі - збір) справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин (далі - викиди) стаціонарними та пересувними джерелами забруднення; скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти (далі - скиди); розміщення відходів; утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені); тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками.
Пунктом 4 Положення передбачено, що суми збору, який справляється за викиди стаціонарними джерелами забруднення, скиди і розміщення відходів, обчислюються платниками збору самостійно щокварталу наростаючим підсумком з початку звітного року на підставі затверджених лімітів (щодо скидів і розміщення відходів) виходячи з фактичних обсягів викидів, скидів і розміщення відходів, нормативів збору та визначених за місцем знаходження цих джерел коригуючих коефіцієнтів, наведених відповідно в таблицях додатків 1 і 2.
Відповідно до пункту 9 Положення базовий податковий (звітний) період збору дорівнює календарному кварталу. Платники збору складають податкові розрахунки за формою, затвердженою центральним органом державної податкової служби, і подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби за місцем знаходження спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об'єктів - у разі розміщення відходів.
Згідно підпункту 2 пункту 10 Положення платники збору протягом десяти календарних днів, що настають після граничного строку подання податкового розрахунку, сплачують збір за місцем знаходження спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об'єктів - у разі розміщення відходів.
18 листопада 2009 року відповідач надав до податкової інспекції розрахунок зі збору за забруднення навколишнього природного середовища за 9 місяців 2009 року, яким задекларував збір до сплати в сумі 6,42 грн. (арк. справи 32-33).
9 лютого 2010 року відповідач надав до податкової інспекції розрахунок зі збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2009 рік, яким задекларував збір до сплати у сумі 9,10 грн. (арк. справи 34-35).
29 квітня 2010 року відповідачем надано до податкової інспекції розрахунок зі збору за забруднення навколишнього природного середовища за 1 квартал 2010 року, яким задекларував збір до сплати у сумі 298,85 гривень (арк. справи 36).
21 липня 2010 року відповідачем надано до податкової інспекції розрахунок зі збору за забруднення навколишнього природного середовища за півріччя 2010 року, яким задекларував збір до сплати у сумі 307,34 гривень (арк. справи 37).
3 листопада 2010 року відповідач надав до податкової інспекції розрахунок зі збору за забруднення навколишнього природного середовища за звітний податковий період, яким задекларував збір до сплати у сумі 414,88 гривень (арк. справи 38).
Загальна сума податкових зобов'язань, нарахованих на підставі зазначених розрахунків складає 1036,59 гривень. Згідно даних зворотного боку облікової картки платника податку зазначені зобов'язання станом на день судового розгляду відповідачем не сплачені.
Через несвоєчасну сплату податкових зобов'язань в зворотному боці облікової картки відображено нарахування пені, розмір якої станом на 16 жовтня 2012 року становить 268,33 гривень (арк. справи 43).
Таким чином, наявними в матеріалах справи документами підтверджено наявність у відповідача податкового боргу в сумі 1304,92 гривень, з яких податкові зобов'язання в сумі 1036,59 грн., пеня - в сумі 268,33 грн.
Відповідно до підпункту 14.1.175. статті 14 Податкового кодексу України сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання є податковим боргом.
Згідно пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
10 червня 2011 року Костянтинівською об'єднаною державною податковою інспекцією сформовано податкову вимогу № 284, яка отримана відповідачем 22 листопада 2011 року, що підтверджується повідомленням про вручення, копія якого наявна в матеріалах справи (арк. справи 16).
Другу податкову вимогу направлено відповідачу у червні 2011 року, з цього періоду відповідач постійно мав несплачений податковий борг, у зв'язку із чим податкові вимоги не втратили юридичної сили.
Таким чином, виходячи із змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача про наявність підстав для стягнення з відповідача коштів в сумі 1304,92 гривень є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Згідно приписів частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
З огляду на зазначене, на підставі підпункту 20.1.28 статті 20, статті 95 Податкового кодексу України та керуючись ст.ст. 8 - 11, 40, 94, 112, 136, 158 - 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія «Кристал» про стягнення з рахунків, відкритих у банківських установах, коштів в сумі 1304,92 грн., - задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія «Кристал» (код ЄДРПОУ 30207119, адреса: 85114, Донецька область, м. Костянтинівка, вул.. Шмідта, 3) у банках, що обслуговують платника податків кошти у розмірі 1304,92 гривень (одна тисяча триста чотири гривні 92 копійки) на бюджетний рахунок 33112329700058, банк ГУДКСУ у Донецькій області, код ЄДРПОУ 37890775, МФО 834016, код платежу 19050200.
В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частину постанови у присутності представника позивача.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 18 жовтня 2012 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її отримання апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Михайлик А.С.