Справа № 213/712/12
ПОСТАНОВА
Іменем України
"04" травня 2012 р. Липовецький районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Кривенка Д. Т.
за участю секретаря Марчук Н.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Липовець адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Липовецької районної державної адміністрації Вінницької області про визнання протиправною бездіяльності суб'єкта владних повноважень та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Липовецького районного суду Вінницької області, як до адміністративного суду, із адміністративним позовом до відповідача - Липовецької районної державної адміністрації Вінницької області, в якому зазначив, що 03.10.2011 року він подав до Липовецької РДА Вінницької області запит про надання публічної інформації, в якому просив відповідно до ст. ст. 1, 3-5, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту надіслати на його адресу графічні матеріали (їх копії) з зазначенням місця розташування усіх земельних ділянок Липовецького району, з яких громадяни можуть отримувати відповідно до ст. ст. 116, 118, 121, 122 Земельного кодексу України безоплатно земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства. У випадку, якщо зазначені землі перебувають у користуванні в інших осіб, - вказати найменування (ім'я) землекористувача та ділянку, яка перебуває в нього в користуванні.
06.10.2011року відповідачем було надіслано відповідь на запит позивача, в якій відмовлено у наданні запитуваної інформації, в зв'язку з тим, що інформація про розподіл земель за власниками, землекористувачами та видами економічної діяльності віднесена до категорії конфіденційної інформації, що є власністю держави, і якій надається гриф обмеження доступу «Для службового користування" згідно з наказом Держкомзему від 03.12.2010 року № 848.
06.12.2011 року позивач повторно звернувся до відповідача з запитом про надання публічної інформації, в якому вказав, що відповідно до ст. 14 Конституції України, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
Відповідно до ч. 6 ст. 118 Земельного кодексу України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності подають клопотання до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).
Тому для реалізації прав, закріплених у ст.14 Конституції України ст. ст. 116, 118, 121, 122 Земельного кодексу України, позивачу необхідні графічні матеріали із зазначенням місця розташування ділянки та згода землекористувача, у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб. Якщо зазначена інформація є інформацією з обмеженим доступом, вона все одно підлягає поширенню відповідно до статті 29 Закону України «Про інформацію», оскільки інформація з обмеженим доступом може бути поширена, якщо вона є суспільно необхідною, тобто є предметом суспільного інтересу, і право громадськості знати цю інформацію переважає потенційну шкоду від її поширення. Предметом суспільного інтересу вважається інформація, яка забезпечує реалізацію конституційних прав, свобод і обов'язків тощо.
Оскільки запитувана інформація є предметом суспільного інтересу, яка забезпечує реалізацію конституційних прав на отримання земельної ділянки і право громадськості знати цю інформацію переважає потенційну шкоду від її поширення, позивач просив у відповідності із ст. ст. 1, 3-5, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», надіслати на його адресу графічні матеріали (їх копії) з зазначенням місця розташування усіх земельних ділянок Липовецького району (землі резервного фонду -8573,81га. та землі сільськогосподарського призначення -6759,89га.), з яких громадяни можуть отримати відповідно до ст. ст. 116, 118, 121, 122 Земельного кодексу України безоплатно земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства. У випадку, якщо зазначені землі перебувають у користуванні в інших осіб, позивач просив вказати найменування (ім'я) землекористувача та ділянку, яка перебуває в нього в користуванні. Крім того, даним запитом позивач також просив надіслати копію наказу Держкомзему від 03.12.2010 року № 848, на який Липовецька РДА посилалась при наданні відповіді на попередній запит.
13.12.2011 року Липовецькою РДА в черговий раз відмовлено у наданні публічної інформації на запит позивача.
02.04.2012 року позивач знову звернувся до відповідача - Липовецької РДА з запитом про надання публічної інформації, в якому вказав, що 02.03.2012 року до Липовецької РДА від громадян ОСОБА_1, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 було подано клопотання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок. 15 березня 2012 року Липовецькою РДА відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок відповідно до поданих заяв у зв'язку з тим, що земельні ділянки на яких заявники бажають вести особисте селянське господарство знаходиться на стадії відведення для організації фермерських господарств. У зв'язку з цим, відповідно до ст. ст. 1, 3-5, 14, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», ст.. ст.. 5, 16, 18, 28 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», позивач просив у строк не пізніше п'яти днів, з дня отримання запиту надіслати на його адресу копії усіх рішень Липовецької РДА у Вінницькій області про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, на яких ОСОБА_1, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 бажають вести особисте селянське господарство та копії усіх рішень про надання цих земельних ділянок у власність або в оренду для організації фермерських господарств, а також копії усіх документів на підставі яких були прийняті зазначені рішення, копії проектів відведення вищевказаних ділянок для організації фермерських господарств, завірену копію протоколу засідання комісії Липовецької райдержадміністрації по розгляду заяв з питань відведення земельних ділянок для сільськогосподарського використання від 15.03.2012 року.
Однак протягом п'яти днів відповіді на даний запит позивач також не отримував.
Враховуючи викладене позивач вважає, що відповідачем порушено його право на отримання публічної інформації, тому просив визнати протиправною бездіяльність Липовецької районної державної адміністрації Вінницької області щодо ненадання своєчасної, достовірної точної та повної інформації на його запити про надання публічної інформації від 06.12.2011 року та від 02.04.2012 року і зобов'язати Липовецьку районну державної адміністрацію Вінницької області надати ОСОБА_1 відповідь на його запити про надання публічної інформації від 06.12.2011 року та від 02.04.2012 року у чіткій відповідності з чинним законодавством України.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримав, зіславшись на обставини викладені в позовній заяві. Суду пояснив, що відповідач не надав йому повної достовірної і точної інформації на його запити від 06.12.2011 року та від 02.04.2012 року, чим порушив його права та охоронювані законом інтереси. Також позивач зазначив, що відповідь на запит від 02.04.2012 року була надіслана йому згідно штемпеля на конверті поштового відправлення лише 19 квітня 2012 року, а не 10.04.2012 року, тому відповідачем прострочений строк для надання відповіді. З наведених підстав позивач просив позов задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача - Липовецької РДА Вінницької області ОСОБА_5, який діяв на підставі довіреності, позовні вимоги не визнав, про що надав суду письмові заперечення, в яких зазначив, що 06.12.2011 року до Липовецької райдержадміністрації надійшов запит про надання публічної інформації від громадянина ОСОБА_1, стосовно надання на його адресу графічних матеріалів (їх копій) з зазначенням місця розташування усіх земельних ділянок Липовецького району з яких громадяни можуть отримати відповідно до ст.ст. 116, 118, 121, 122 Земельного кодексу України безоплатно земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства. У випадку, якщо зазначені землі перебувають у користуванні в інших осіб, просив вказати найменування (ім'я) землекористувача та ділянку яка перебуває в їх користуванні.
На даний запит громадянин ОСОБА_1 отримав відповідь від Липовецької райдержадміністрації, яку підготував відділ Держкомзему від 13.12.2011 року, де було вказано, що нормативно - правовими документами не передбачено збір даних про вільні земельні ділянки, у тому числі і на зазначених територіях. Відповідно до Тимчасового порядку ведення державного реєстру земель, затвердженого наказом Держкомзему від 25.07.2003 р. № 174 та зареєстрованим в Мінюсті 25.07.2003 року за 3 641/7962, а також постанови Кабінету Міністрів України від 09.09.2009 року № 1021 «Про затвердження порядків ведення Поземельної книги і Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі», яка набрала чинності з 01 січня 2011 року, Держкомзем та його територіальні органи здійснюють ведення державного реєстру земель. Автоматизована система державного земельного кадастру - це інформаційна система, що містить відомості про правовий режим земель, державну реєстрацію земельних ділянок, кадастрове зонування, грошову оцінку земельних ділянок, облік кількості та якості земель. Тобто містить відомості про зареєстровані земельні ділянки, що унеможливлює надання інформації про наявність не переданих у власність чи користування земель. А також повідомив, що відповідно до наказу Державного агенства земельних ресурсів від 15.08.2011 року № 77 «Про введення в дію Перелік відомостей, які містять службову інформацію, і яким надається гриф обмеження доступу «Для службового користування», інформація про розподіл земель за власниками, землекористувачами та видами економічної діяльності віднесена до категорії конфіденційної інформації, що є власністю держави і якій надається гриф обмеження доступу «Для службового користування»відповідно до наказу Держкомзему від 03.12. 2010 року № 848.
Також 02.03.2012 року до Липовецької РДА надійшов запит про надання публічної інформації від громадянина ОСОБА_1, стосовно отримання на його адресу копій усіх рішень Липовецької райдержадміністрації про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність або в оренду для організації фермерських господарств, а також копії усіх документів на підставі яких були прийняті зазначені рішення; копії проектів відведення вище вказаних ділянок для отримання фермерських господарств;
На даний запит 10.02.2012 року Липовецька райдержадміністрація направила відповідь гр.. ОСОБА_1, у якій Липовецька районна державна адміністрація повідомляє, що надати інформацію по вище вказаним питанням неможливо, так як відповідно до ст. 21 Закону України «Про інформацію», та розпорядження голови райдержадміністрації від 14 червня 2011 року № 186 «Про затвердження переліку відомостей, що становлять службову інформацію, і яким надається гриф «Для службового користування», розробленого відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», Указу Президента України від 05.05.2011 року № 547/2011 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації», розпорядження голови облдержадміністрації від 03.06.2011 року № 288 «Про затвердження переліку відомостей, що становлять службову інформацію, і яким надається гриф «Для службового користування», вище зазначена інформація відноситься до конфіденційної.
Липовецька райдержадміністрація надала витяг з протоколу засідання комісії Липовецької райдержадміністрації по розгляду заяв з питань відведення земельних ділянок для сільськогосподарського використання, в тих пунктах, де розглядались заяви гр.. ОСОБА_1, ОСОБА_3 ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_7., а також рішення стосовно даних звернень.
Відповідно до ст. 14 Конституції України: «Земля є національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається та реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону». Дане право реалізується відповідно до ст.ст. 116, 118, 121, 122 Земельного кодексу України.
Що ж стосується переліку відомостей зазначених в запитах на публічну інформацію, то в даному випадку для РДА не зрозуміло яким чином надавши копії усіх рішень Липовецької райдержадміністрації про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність або в оренду для організації фермерських господарств, а також копії усіх документів на підставі яких були прийняті зазначені рішення; копії проектів відведення вище вказаних ділянок для отримання фермерських господарств; буде забезпечено реалізацію конституційних прав гр.. ОСОБА_1 З наведених обставин представник відповідача просив в задоволенні позову відмовити.
Заслухавши пояснення сторін, вивчивши та дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі з наступних підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 18 КАС України, справи щодо оскарження дій або бездіяльності посадових чи службових осіб місцевих органів виконавчої влади розглядаються і вирішуються місцевим загальним судом як адміністративним судом або окружним адміністративним судом за вибором позивача.
Отже даний спір підсудний Липовецькому районному суду Вінницької області, як адміністративному суду.
Судом встановлено, що 06.12.2012 року позивач звернуся до відповідача з запитом, в якому просив у відповідності з ст. ст. 1, 3-5, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту надіслати на його адресу (АДРЕСА_1) графічні матеріали (їх копії) з зазначенням місця розташування усіх земельних ділянок Липовецького району (землі резервного фонду -8573,81га. та землі сільськогосподарського призначення -6759,89га.), з яких громадяни можуть отримати відповідно до ст. ст. 116, 118, 121, 122 Земельного кодексу України безоплатно земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства. У випадку, якщо зазначені землі перебувають у користуванні в інших осіб, - вказати найменування (ім'я) землекористувача та ділянку яка перебуває в нього в користуванні. Також надіслати копію наказу Держкомзему від 03.12.2010 року № 848, вказане підтверджується запитом на публічну інформацію (а.с.7).
У відповідь на запит позивача голова Липовецької районної державної адміністрації Анатолій Грищук листом від 13.12.2011 року (а.с.8), повідомив, що відповідно до наказу Державного агентства земельних ресурсів від 15.08.2011 року № 77 «Про введення в дію Переліку відомостей, які містять службову інформацію, і яким надається гриф обмеження доступу «Для службового користування»інформація про розподіл земель за власниками, землекористувачами та видами економічної діяльності віднесена до категорії конфіденційної, що є власністю держави і якій надається гриф обмеження доступу «Для службового користування»відповідно до наказу Держкомзему від 03.12.2010 року № 848. Зважаючи на викладене, керуючись п. 2 ч.1 ст. 22 Закону України про доступ до публічної інформації» вказана інформація не може бути надана.
Відповідно до ч. 1 ст.. 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації», публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Графічні матеріали відповідно до п. 7 розділу І Положення про порядок ведення державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 1993 р. N 15, відносяться до земельно-кадастрової документації. Дані земельно-кадастрової документації містять публічну інформацію, оскільки створюються в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством.
Місцеві державні адміністрації розпоряджаються землями державної власності відповідно до закону (п. 2 ч. 1 ст. 21 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»), тому володіють інформацією щодо земель, які знаходяться в їх розпорядженні.
Положення п. 2 ч. 1 ст. 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», на яку зі-слався відповідач передбачає, що розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту у випадку, якщо інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону;
Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог:
1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;
2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам;
3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.
Відповідач не довів належними та допустимими доказами, що надання позивачу графічних матеріалів, які необхідні йому для отримання земельної ділянки з метою ведення особистого селянського господарства та іншої запитуваної ним інформації може завдати істотної шкоди інтересам національної безпеки, територіальній цілісності, громадському порядку, репутації або правам інших людей, авторитету і неупередженості правосуддя.
Крім того, відповідно до статті 29 Закону України «Про інформацію», інформація з обмеженим доступом може бути поширена, якщо вона є суспільно необхідною, тобто є предметом суспільного інтересу, і право громадськості знати цю інформацію переважає потенційну шкоду від її поширення. Предметом суспільного інтересу вважається інформація, яка забезпечує реалізацію конституційних прав, свобод і обов'язків тощо.
Відповідно до ст. 14 Конституції України, земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
Для реалізації прав, закріплених у ст. 14 Конституції України, ст. ст. 116, 118, 121, 122 Земельного кодексу України, позивачу необхідна інформація, яку він просив надати у своєму запиті від 06.12.2011 року. Ця інформація є предметом суспільного інтересу, тому відмова у її наданні не відповідає положенням діючого законодавства.
Судом також встановлено, що 02.04.2012 року позивач звернувся до відповідача із запитом про надання публічної інформації (а.с.9), в якому вказав, що 02.03.2012 року до Липовецької РДА від громадян ОСОБА_1, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 було подано клопотання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок. 15 березня 2012 року Липовецькою РДА відмовлено у надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок відповідно до поданих заяв у зв'язку з тим, що земельні ділянки на яких заявники бажають вести особисте селянське господарство знаходиться на стадії відведення для організації фермерських господарств. У зв'язку з цим, позивач просив у строк не пізніше п'яти днів, з дня отримання запиту надіслати на його адресу: копії усіх рішень Липовецької РДА у Вінницькій області про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, на яких ОСОБА_1, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 бажають вести особисте селянське господарство та копії усіх рішень про надання цих земельних ділянок у власність або в оренду для організації фермерських господарств, а також копії усіх документів на підставі яких були прийняті зазначені рішення; копії проектів відведення вищевказаних ділянок для організації фермерських господарств; завірену копію протоколу засідання комісії Липовецької райдержадміністрації по розгляду заяв з питань відведення земельних ділянок для сільськогосподарського використання від 15.03.2012 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
Однак, відповідь відповідача на запит позивача від 02.04.2012 року датована 10.04.2012 роком і надіслана позивачу згідно штемпеля на конверті поштового відправлення, дослідженого в судовому засіданні - 19.04.2012 року, що вказує на порушення встановленого Законом п'ятиденного строку для надання відповіді. Причини прострочення строку надання відповіді представник відповідача в судовому засіданні не спростував.
Крім того, листом № 01-21/1187 від 10.04.2012 року Липовецька РДА відмовила у наданні інформації позивачу по вказаним у запиті питанням, посилаючись на те, що інформація, яку просив надати позивач відноситься до конфіденційної інформації.
Однак відповідно до ч. 2 та ст. 34 Конституції України, кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.
Здійснення цих прав може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя ( ч. 3 ст. 34 Конституції України)
Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про інформацію», кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Місцеві державні адміністрації діють на засадах: відповідальності перед людиною і державою за свою діяльність; верховенства права; законності; пріоритетності прав людини; гласності; поєднання державних і місцевих інтересів.
Відповідно до ч. 4 ст. 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», акти місцевих державних адміністрацій ненормативного характеру, прийняті в межах їх повноважень, набирають чинності з моменту їх прийняття, якщо самими актами не встановлено пізніший термін введення їх у дію. Ці акти доводяться до їх виконавців, а при потребі - оприлюднюються.
Акти місцевих державних адміністрацій про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок громадянам Законом не віднесено до інформації з обмеженим доступом, тому у їх наданні позивачу відмовлено необґрунтовано.
Крім того, як зазначалось вище, відповідно до статті 29 Закону України «Про інформацію», інформація з обмеженим доступом може бути поширена, якщо вона є суспільно необхідною, тобто є предметом суспільного інтересу, і право громадськості знати цю інформацію переважає потенційну шкоду від її поширення. Предметом суспільного інтересу вважається інформація, яка забезпечує реалізацію конституційних прав, свобод і обов'язків тощо.
Враховуючи викладене, у наданні інформації, яку позивач просив надіслати на його адресу у запиті від 02.04.2012 року, відповідачем було незаконно відмовлено, оскільки зазначена інформація необхідна позивачу для перевірки достовірності й правомірності відмови у задоволенні його клопотання від 02.03.2012 року про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 2 га, розташованої за межами с. Славна, Липовецького району, Вінницької області, здійснення громадського контролю за виконанням законів у сфері запобігання і протидії корупції, захисту своїх законних прав, свобод та інтересів.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації», публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про доступ до публічної інформації», доступ до публічної інформації відповідно до цього Закону здійснюється на принципах:
1) прозорості та відкритості діяльності суб'єктів владних повноважень;
2) вільного отримання та поширення інформації, крім обмежень, встановлених законом;
3) рівноправності, незалежно від ознак раси, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак».
Відповідно до ст.. 3 Закону України «Про доступ до публічної інформації», право на доступ до публічної інформації гарантується:
1) обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом;
2) визначенням розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє;
3) максимальним спрощенням процедури подання запиту та отримання інформації;
4) доступом до засідань колегіальних суб'єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством;
5) здійсненням парламентського, громадського та державного контролю за дотриманням прав на доступ до публічної інформації;
6) юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про доступ до публічної інформації», доступ до інформації забезпечується шляхом надання інформації за запитами на інформацію.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації», розпорядники інформації зобов'язані надавати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації», запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.
Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»: «Особам, зазначеним у пунктах 1 - 3 частини першої статті 4 цього Закону (до яких відносяться й посадові особи органів виконавчої влади), забороняється:
1) відмовляти фізичним або юридичним особам в інформації, надання якої цим фізичним або юридичним особам передбачено законом;
2) надавати несвоєчасно, недостовірну чи не в повному обсязі інформацію, яка підлягає наданню відповідно до закону».
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Заперечуючи проти адміністративного позову відповідач не довів правомірності відмови у наданні інформації за запитами позивача.
Враховуючи наведене, а також те, що Липовецька РДА внаслідок неправомірної бездіяльності, в порушення вимог ст.. ст.. 1, 3-5, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», ст. 29 Закону України «Про інформацію» своєчасно не надала достовірну, точну та повну відповідь на запити позивача від 06.12.2011 року та від 02.04.2012 року, - бездіяльність Липовецької РДА слід визнати протиправною та зобов'язати надати інформацію за вищевказаними запитами відповідно до вимог чинного законодавства, що узгоджується з положеннями п.1 та п.2 ч.2 ст.162 КАС України, а позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
На підставі викладеного та керуючись ст. 14, 19, 34 Конституції України, 1,3-5, 6, 19, 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації", ст.ст.116, 118, 121, 122 Земельного кодексу України, ст.ст.3, 21, 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", ст.ст.5, 29 Закону України "Про інформацію", ст.16 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", ст.ст.2, 9, 18, 71, 94, 158-161 - 163, 167 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов ОСОБА_1 до Липовецької районної державної адміністрації Вінницької області про визнання протиправною бездіяльності суб'єкта владних повноважень та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність Липовецької районної державної адміністрації Вінницької області щодо ненадання своєчасної, достовірної точної та повної інформації на запит ОСОБА_1 про надання публічної інформації від 06.12.2011 року та від 02.04.2012 року.
Зобов'язати Липовецьку районну державну адміністрацію Вінницької області надати ОСОБА_1 відповідь на його запит про надання публічної інформації від 06.12.2011 року та від 02.04.2012 року відповідно до вимог чинного законодавства України.
Присудити ОСОБА_1 всі здійснені ним судові витрати в сумі 32, 19 гривень з Державного бюджету України.
Апеляційна скарга подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Липовецький районний суд Вінницької області. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя:Д. Т. Кривенко