ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
__________________
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" жовтня 2012 р.Справа № 5024/721/2012Одеський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Л.І. Бойко
суддів: Т.А. Величко, С.В. Таран
при секретарі: Альошиній Г.М.
за участю представників сторін:
від позивача -Агеєнко К.В.
від відповідачів:
від Головного управління юстиції в Херсонській області -Пасіков О.М.
від Приватного підприємства „Нива-В.Ш." в особі відокремленого підрозділу філії №22 -Бойко В.В.
від третьої особи -Кушнір Г.А., Ващук Я.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства „Брокбізнесбанк" в особі Херсонської філії
на рішення господарського суду Херсонської області від 13.07.2012р.
у справі № 5024/721/2012
за позовом Публічного акціонерного товариства „Брокбізнесбанк" в особі Херсонської філії
до Головного управління юстиції в Херсонській області; Приватного підприємства „Нива-В.Ш." в особі відокремленого підрозділу філії №22
за участю третьої особи, яка на заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача-1: Стецюри Артема Анатолійовича
про визнання прилюдних торгів такими, що не відбулися
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство „Брокбізнесбанк" в особі Херсонської філії звернулось до господарського суду Херсонської області з позовною заявою до Головного управління юстиції в Херсонській області; Приватного підприємства „Нива-В.Ш." в особі відокремленого підрозділу філії №22, за участю третьої особи, яка на заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача-1: Стецюри Артема Анатолійовича про визнання прилюдних торгів такими, що не відбулися.
Як встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, Постановою Наглядової ради АТ „Брокбізнесбанк" від 06.06.2012р. Херсонську філію АТ „Брокбізнесбанк" реорганізовано у Херсонське головне регіональне відділення Публічного акціонерного товариства „Брокбізнесбанк".
В обґрунтування позову банк послався на те, що відповідачами не було дотримано вимог чинного законодавства щодо організації та проведення прилюдних торгів з реалізації нерухомого майна, а саме: не було повідомлено його як іпотекодержателя про проведення прилюдних торгів; продаж нерухомого майна здійснено за ціною нижчою ніж встановлено в договорі іпотеки; не було надіслано протоколу проведення прилюдних торгів та акту державного виконавця про реалізацію предмета іпотеки.
Ухвалою господарського суду від 12 червня 2012 року до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідачів залучено Стецюка Артема Анатолійовича, який є переможцем оскаржуваних торгів.
Рішенням господарського суду Херсонської області від 13.07.2012р. у справі № 5024/721/2012 в задоволенні позову ПАТ „Брокбізнесбанк" відмовлено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням ПАТ „Брокбізнесбанк" звернулось з апеляційною скаргою, в якій просить його скасувати та прийняти нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити в повному обсязі, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, а також на неповне з'ясування всіх обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідачі та представники третьої особи вважають рішення суду обґрунтованим, просять залиши його без змін, апеляційну скаргу без задоволення.
Заслухавши суддю-доповідача, представників сторін, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, судова колегія дійшла до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Між ПАТ "БРОКБІЗНЕСБАНК" та Дочірнім сільськогосподарським підприємством "Млин-Сервіс" Малого приватного підприємства "Таврія" (надалі - боржник) був укладений договір про надання овердрафту №89/2008Ю від 31.07.2008 року з усіма додатковими договорами до нього, згідно якого боржнику було надано кредит у розмірі 1199900,00 грн., строком користування по 08.07.2010 року, де одним із забезпечення виконання зобов'язань є іпотека нежитлової будівлі кафе "Гривня" з ганками загальною площею 367,2 кв.м., споруди (№1, №2), розташовані за адресою: Херсонська область, селище Нововоронцовка, вул. Степова, 22 "а" та належать на праві власності МПП "Таврія", про що між Позивачем та МПП "Таврія" був укладений 22.08.2008 року іпотечний договір №89/2008Ю/1-5, посвідчений Виноградовою Н.М., державним нотаріусом Нововоронцовської державної нотаріальної контори Херсонської області, під номером в реєстрі 2458 та 10.09.2009 року договір про внесення змін до іпотечного договору №89/2008Ю/1-5 від 22.08.2008 року, посвідчений Виноградовою Н.М., державним нотаріусом Нововоронцовської державної нотаріальної контори Херсонської області, під номером в реєстрі 2331, а також, відповідно з цим, були внесені записи про реєстрацію в Єдиний реєстр заборон відчуження об'єктів нерухомого майна (згідно Витягу про реєстрацію в Єдиному реєстрі заборон відчуження об'єктів нерухомого майна від 22.08.2008 року №20414363) і в Державний реєстр іпотек (згідно Витягів про реєстрацію у Державному реєстрі іпотек від 22.08.2008 року №20414649 та від 10.09.2009 року за №24642248).
Станом 08.07.2010 року боржник не погасив позивачу кредитну заборгованість.
Рішенням господарського суду Херсонської області від 05.10.2010р. у справі № 3/146-10 позовні вимоги ПАТ "БРОКБІЗНЕСБАНК" задоволено у повному обсязі. Стягнуто солідарно з ДСП „Млин-Сервіс" МПП „Таврія", МПП „Таврія", ССТОВ „Науково-виробнича фірма „Насіння-Сервіс" на користь ПАТ "БРОКБІЗНЕСБАНК" 1199900,00 грн. заборгованості по кредиту, 37366,92 грн. пені за несвоєчасне погашення кредиту, 280909,99 грн. процентів за користування кредитними коштами, 29926,44 грн. пені за несвоєчасну сплату процентів за користування кредитними коштами, 15481,03 грн.
Оскільки в добровільному порядку МПП "Таврія" рішення не виконало, Головне управління юстиції в Херсонській області приступило до його виконання в примусовому порядку.
Підрозділом примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Херсонській області здійснюється примусове виконання зазначеного.
В провадженні відділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Херсонській області перебуває виконавче провадження ВП 25977810 з примусового виконання наказу Господарського суду Херсонської області №3/146-10 про стягнення з МПП "Таврія" на користь ПАТ "Брокбізнесбанк" кредитної заборгованості.
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України "Про виконавче провадження".
30 грудня 2011 року держаним виконавцем, керуючись статями 17, 19, 20, 25 Закону України "Про виконавче провадження", винесено постанову про відкриття виконавчого провадження та надано боржнику строк на добровільне виконання рішення.
У наданий державним виконавцем строк на добровільне виконання боржником не надано документального підтвердження про виконання рішення.
Так як на виконанні у відділі примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Херсонській області знаходиться 156 виконавчих проваджень про стягнення з МПП "Таврія" боргу на суму більш ніж 60 млн. грн., 30.08.2011 року держаним виконавцем винесено постанову про приєднання виконавчого провадження до зведеного виконавчого провадження.
В ході проведення виконавчих дій по зведеному виконавчому провадженню в рахунок погашення боргу звернено стягнення на нежитлову будівлю кафе "Гривня", яке знаходиться за адресою: Херсонська область, Нововоронцовський район, смт. Нововоронцовка, вул. Степова, 22 "а"; та 01.12.2011 року здійснено опис та арешт майна.
Відповідно до статті 62 Закону України "Про виконавче провадження" реалізація арештованого майна, крім майна, вилученого з обігу згідно із законом, та майна, зазначеного в частині восьмій статті 57 цього Закону, здійснюється шляхом його продажу на прилюдних торгах, аукціонах або на комісійних умовах.
Крім того, цей порядок регулюється Тимчасовим положенням про порядок проведення прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 27.10.99 № 68/5.
Так, відповідно до пункту 1.1. Тимчасового положення ним визначено умови і порядок проведення прилюдних торгів з продажу квартир, будинків, підприємств як цілісного майнового комплексу, інших приміщень, земельних ділянок, що є нерухомим майном, на які звернено стягнення відповідно до чинного законодавства, а також розрахунків за придбане майно.
Пунктом 2.1. Тимчасового положення надано визначення арештованого майна, а саме ним є майно боржника, на яке звернено стягнення і яке підлягає реалізації. В свою чергу, відповідно до п. 2.2. Тимчасового положення прилюдними торгами є продаж майна, за яким його власником стає покупець, який під час торгів запропонував за нього найвищу ціну.
Із зазначених правових норм слідує, що на торги виставляється майно, на яке звернено стягнення і воно підлягає реалізації.
Статтею 35 Закону України "Про іпотеку" у разі порушення основного зобов'язання та/або умов іпотечного договору іпотекодержатель надсилає іпотекодавцю та боржнику, якщо він є відмінним від іпотекодавця, письмову вимогу про усунення порушення. В цьому документі зазначається стислий зміст порушених зобов'язань, вимога про виконання порушеного зобов'язання у не менш ніж тридцятиденний строк та попередження про звернення стягнення на предмет іпотеки у разі невиконання цієї вимоги. Якщо протягом встановленого строку вимога іпотекодержателя залишається без задоволення, іпотекодержатель вправі прийняти рішення про звернення стягнення на предмет іпотеки шляхом позасудового врегулювання на підставі договору.
Відповідно до вимог статті 37, 38 Закону України "Про іпотеку" та положень пункту 7.4. Іпотечного договору № 89/2008Ю/1-5, іпотекодержатель мав право задовольнити забезпечену іпотекою вимогу шляхом набуття права власності на предмет іпотеки, а також шляхом продажу предмета іпотеки.
ПАТ "Брокбізнесбанк" не скористався правом залишити іпотечне майно на своєму балансі та особисто здійснити продаж предмету іпотеки за ціною, вказаною в іпотечному договорі, а отже не досягнувши згоди щодо ціни предмету договору іпотеки, стягувач (іпотекодержатель) звернувся до відділу державної виконавчої служби для примусового звернення стягнення на предмет іпотеки.
В даному випадку передача арештованого майна на торги для його продажу з метою погашення заборгованості боржника перед стягувачем відповідає правовим приписам Закону України "Про виконавче провадження".
Судом першої інстанції встановлено, що ПП "Нива-В.Ш." не сповістив іпотекодержателя про день, час та місце проведення прилюдних торгів та про початкову ціну продажу майна, що передбачено ст.ст. 34, 43 Закону України "Про іпотеку".
Матеріалами справи підтверджується, що згідно Протоколу №2212079 від 28.03.2012 року було зареєстровано вісім учасників -Агеєнко К.В., Науменко М.А., Стецюка А.А., Долінко В.В., Гоманков В.В., Абудьонов Д.В., Каверін О.Г., Руденко О.В. Переможцем прилюдних торгів визнано Руденко О.В., яка запропонувала за предмет іпотеки 13000000,00 грн. та мала би сплатити кошти до 11.04.2012 року. Актом до протоколу прилюдних торгів від 28.03.2012 року підтверджується, що переможець прилюдних торгів учасник № 8 Руденко Олена Володимирівна відмовилася від підпису протоколу торгів від 28.03.2012 р.
Переможцем конкурсу було оголошено Руденко О.В.. У зв'язку з відмовою Руденко О.В. від підписання протоколу, переможцем конкурсу було оголошено Стецюру А.А., який запропонував найвищу ціну 113331,00 грн., що вбачається з Протоколу № 2212079/1 проведення прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна від 10.04.2012 р.
Відповідно до вимог статті 47 Закону України "Про іпотеку", протягом п'яти робочих днів з дня надходження коштів від реалізації предмета іпотеки державний виконавець складає акт про реалізацію предмета іпотеки.
Судом також встановлено, що в порушення ст.ст. 45,47 Закону України "Про іпотеку" іпотекодержателю копії протоколів прилюдних торгів та акт про реалізацію предмета іпотеки не надавались.
12.04.2012 року державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Херсонській області складено акт державного виконавця про реалізацію предмета іпотеки.
Частиною 8 статті 45 Закону України "Про іпотеку", якщо переможець прилюдних торгів відмовився від підписання протоколу, наступний учасник, що запропонував найвищу ціну, але не нижчу за початкову ціну продажу, оголошується переможцем прилюдних торгів. За його відсутності або відмови прилюдні торги оголошуються такими, що не відбулися. За результатами проведення прилюдних торгів і продажу предмета іпотеки складається протокол, який підписується уповноваженим представником організатора прилюдних торгів та покупцем предмета іпотеки. Копії протоколу надсилаються іпотекодавцю, всім іпотекодержателям та державному виконавцю протягом п'яти днів з дня його підписання.
Позивач з посиланням на ч.8 ст.45 Закону України "Про іпотеку" вважає, що оскільки Руденко О.В., відмовилась від підписання Протоколу, то ПП "Нива-В.Ш." повинно було запропонувати придбати предмет іпотеки наступному учаснику торгів, який запропонував за предмет іпотеки 12900000,00 грн., а саме Аверіну О.Г., а не переможцю торгів Стецюрі А.А., який запропонував найнижчу ціну.
Суд першої інстанції в задоволенні позову відмовив обґрунтовано:
Відповідно до ч. 1 ст. 33 Закону України "Про іпотеку" у разі невиконання або неналежного виконання боржником основного зобов'язання іпотекодержатель вправі задовольнити свої вимоги за основним зобов'язанням шляхом звернення стягнення на предмет іпотеки. Право іпотекодержателя на звернення стягнення на предмет іпотеки також виникає з підстав, встановлених статтею 12 цього Закону.
Згідно з ч. 1 ст. 41 вказаного Закону реалізація предмета іпотеки, на який звертається стягнення за рішенням суду або за виконавчим написом нотаріуса, проводиться, якщо інше не передбачено рішенням суду, шляхом продажу на прилюдних торгах у межах процедури виконавчого провадження, передбаченої Законом України "Про виконавче провадження", з дотриманням вимог цього Закону.
Статтями 43-45 зазначеного Закону передбачено, що прилюдні торги проводяться в двомісячний строк з дня одержання організатором прилюдних торгів заявки державного виконавця на їх проведення. Початкова ціна продажу предмета іпотеки встановлюється рішенням суду або за згодою між іпотекодавцем та іпотекодержателем, а якщо вони не досягли згоди, - на підставі оцінки, проведеної відповідно до законодавства про оцінку майна і майнових прав та професійну оціночну діяльність, при цьому початкова ціна продажу майна не може бути нижчою за 90 відсотків його вартості, визначеної шляхом його оцінки. Організатор прилюдних торгів не пізніше ніж за 15 днів до дня початку прилюдних торгів публікує за місцезнаходженням предмета іпотеки принаймні в двох місцевих друкованих засобах масової інформації повідомлення про проведення прилюдних торгів. У повідомленні зазначається інформація про день, час, місце проведення прилюдних торгів, опис предмета іпотеки, що підлягає продажу, місце, де можна отримати додаткову інформацію про умови проведення прилюдних торгів та іншу необхідну інформацію. Організатор прилюдних торгів забезпечує будь-якій зацікавленій особі доступ до інформації про умови проведення прилюдних торгів та про предмет іпотеки, що підлягає продажу. Не пізніше дня публікації повідомлення про проведення прилюдних торгів у засобах масової інформації організатор прилюдних торгів письмово сповіщає державного виконавця, іпотекодавця, іпотекодержателя та всіх осіб, що мають зареєстровані у встановленому законом порядку права та вимоги на предмет іпотеки, про день, час і місце проведення прилюдних торгів та про початкову ціну продажу майна.
У прилюдних торгах мають право брати участь фізичні і юридичні особи, які сплатили гарантійний внесок і можуть відповідно до закону бути покупцями нерухомого майна, що реалізується. Розмір гарантійних внесків не може перевищувати 5 відсотків початкової ціни продажу предмета іпотеки. Учасники прилюдних торгів підлягають реєстрації організатором прилюдних торгів. Реєстрація припиняється не раніше ніж за одну годину до початку прилюдних торгів. Для цілей реєстрації учасник надає організатору прилюдних торгів документ, що посвідчує його особу, заяву про участь у торгах, документ, що підтверджує сплату гарантійного внеску. Під час проведення реєстрації учасник прилюдних торгів отримує картку із зазначенням його порядкового номера, згідно з яким цей учасник бере участь у торгах.
Прилюдні торги проводяться прозоро. Організатор прилюдних торгів забезпечує кожного учасника прилюдних торгів правилами проведення прилюдних торгів до їх початку. Будь-який учасник може бути покупцем предмета іпотеки, якщо він запропонує найвищу ціну. Якщо покупцем є іпотекодержатель, він зобов'язаний сплатити лише різницю між запропонованою ним ціною і розміром невиконаного основного зобов'язання. Прилюдні торги проводяться принаймні за умови присутності одного учасника. У разі участі у прилюдних торгах одного покупця майно може бути придбане ним за початковою ціною. Якщо жоден учасник не зареєструвався або у разі якщо предмет іпотеки не був проданий, прилюдні торги визнаються такими, що не відбулися. За результатами проведення прилюдних торгів і продажу предмета іпотеки складається протокол, який підписується уповноваженим представником організатора прилюдних торгів та покупцем предмета іпотеки. У протоколі зазначаються: опис придбаного покупцем предмета іпотеки; початкова ціна предмета іпотеки; ціна продажу предмета іпотеки; інформація про покупця предмета іпотеки; день, до якого покупець повинен повністю сплатити ціну продажу предмета іпотеки; банківський рахунок органу державної виконавчої служби для переказу покупцем ціни продажу предмета іпотеки. У разі необхідності до протоколу може бути внесена й інша інформація. Копії протоколу надсилаються іпотекодавцю, всім іпотекодержателям та державному виконавцю протягом п'яти днів з дня його підписання. Якщо переможець прилюдних торгів відмовився від підписання протоколу, наступний учасник, що запропонував найвищу ціну, але не нижчу за початкову ціну продажу, оголошується переможцем прилюдних торгів. За його відсутності або відмови прилюдні торги оголошуються такими, що не відбулися.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 25 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби. Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. У постанові державний виконавець вказує про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови (у разі виконання рішення про примусове виселення боржника - у строк до п'ятнадцяти днів) та зазначає, що у разі ненадання боржником документального підтвердження виконання рішення буде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом. За заявою стягувача державний виконавець одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження може накласти арешт на майно та кошти боржника, про що виноситься відповідна постанова.
Згідно з ч. ч. 1-4 ст. 58 вказаного Закону визначення вартості майна боржника проводиться державним виконавцем за ринковими цінами, що діють на день визначення вартості майна. Для оцінки за регульованими цінами, оцінки нерухомого майна, транспортних засобів, повітряних, морських та річкових суден державний виконавець залучає суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання, який провадить свою діяльність відповідно до Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні". У разі якщо визначити вартість майна (окремих предметів) складно або якщо боржник чи стягувач заперечує проти передачі арештованого майна боржника для реалізації за ціною, визначеною державним виконавцем, державний виконавець залучає суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання для проведення оцінки майна. Витрати, пов'язані з призначенням суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання, несе сторона, яка оспорює вартість майна, визначену державним виконавцем. Державний виконавець повідомляє про результати визначення вартості чи оцінки майна сторонам. У разі якщо сторони не згодні з результатами визначення вартості чи оцінки, вони мають право подати державному виконавцю заперечення в десятиденний строк з дня надходження повідомлення. Сторона вважається ознайомленою з результатами визначення вартості чи оцінки арештованого майна, якщо їй надіслано повідомлення про результати визначення вартості чи оцінки майна рекомендованим листом за адресою, зазначеною у виконавчому документі, або за місцем фактичного проживання чи перебування такої сторони, достовірно встановленим державним виконавцем. У разі заперечення однією із сторін проти результатів оцінки, проведеної суб'єктом оціночної діяльності - суб'єктом господарювання, державний виконавець призначає рецензування звіту про оцінку майна. Витрати, пов'язані з рецензуванням звіту, несе сторона, яка заперечує проти результатів оцінки. У разі незгоди з оцінкою, визначеною за результатами рецензування, сторони мають право оскаржити її в судовому порядку в десятиденний строк з дня отримання відповідного повідомлення.
Частинами 1-3 ст. 62 зазначеного Закону передбачено, що реалізація арештованого майна, крім майна, вилученого з обігу згідно із законом, та майна, зазначеного в частині восьмій статті 57 цього Закону, здійснюється шляхом його продажу на прилюдних торгах, аукціонах або на комісійних умовах. Рухоме майно, вартість якого не перевищує сто п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, товари побутового вжитку, а також інше рухоме майно (у разі якщо стягувач не заперечує проти цього) реалізуються на комісійних умовах. Нерухоме майно, транспортні засоби, повітряні, морські та річкові судна реалізуються виключно на прилюдних торгах (аукціонах). Майно передається на реалізацію за ціною та в порядку, визначеними статтею 58 цього Закону.
Умови і порядок проведення прилюдних торгів з продажу квартир, будинків, підприємств як цілісного майнового комплексу, інших приміщень, земельних ділянок, що є нерухомим майном, на які звернено стягнення відповідно до чинного законодавства, а також розрахунків за придбане майно визначає Тимчасове положення про порядок проведення прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна, затверджене Наказом Міністерства юстиції України від 27.10.1999 р. № 68/5.
Відповідно до п. 1.4 вказаного Положення організація та проведення прилюдних торгів з реалізації предмета іпотеки здійснюються з урахуванням вимог Закону України "Про іпотеку".
Відповідно до п. п. 6.1-6.3. Положення, що кореспондується зі ст. 47 Закону України "Про іпотеку", після повного розрахунку покупців за придбане майно, на підставі протоколу про проведення прилюдних торгів та копії документів, що підтверджують розрахунок за придбане майно, державний виконавець складає акт про проведені прилюдні торги і подає його на затвердження начальнику відповідного органу державної виконавчої служби. В акті зазначаються: ким, коли і де проводилися прилюдні торги; коротка характеристика реалізованого майна; прізвище, ім'я та по батькові (назва юридичної особи), адреса кожного покупця; сума, внесена переможцем торгів за придбане майно; прізвище, ім'я та по батькові (назва юридичної особи) боржника, його адреса; дані про правовстановлювальні документи, що підтверджували право власності боржника на майно: назва правовстановлювального документа, ким виданий, посвідчений (для нотаріусів указувати прізвище, ім'я та по батькові, назви державної нотаріальної контори, нотаріального округу), дата видачі, посвідчення, № за реєстром, орган реєстрації, дата та номер реєстрації. Затверджений акт державний виконавець видає покупцеві. Копія акта надсилається стягувачу, боржникові та спеціалізованій організації.
Разом з тим, відповідно до п. 7.1. Тимчасового положення про порядок проведення прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна прилюдні торги вважаються такими, що не відбулися, у разі:
- відсутності покупців або наявності тільки одного покупця;
- якщо жоден із покупців не запропонував ціну, вищу за стартову ціну лота;
- несплати в установлений термін переможцем прилюдних торгів належної суми за придбане майно.
Всі інші порушення при організації та проведенні зазначених прилюдних торгів, на які посилається позивач, не можуть бути підставою для визнання торгів такими, що не відбулися.
Судова колегія, виходячи з вищезазначеного, вважає, що суд першої інстанції правильно дійшов висновку, що підстави для визнання прилюдних торгів такими, що не відбулися, відсутні.
Щодо посилання позивача на ст. 45 Закону України „Про іпотеку", то воно правильно не прийнято судом до уваги, так як право визнання торгів такими, що не відбулися, відповідно до зазначеної норми, залишається за організатором, а не за судом.
Враховуючи вищевикладене, судова колегія вважає, що рішення суду першої інстанції слід залишити без змін, як таке, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному з'ясуванні всіх обставин, що мають значення для справи та оцінки доказів, а апеляційну скаргу без задоволення.
Керуючись ст. ст. 101,103 -105 ГПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Рішення господарського суду Херсонської області від 13.07.2012р. у справі № 5024/721/2012 залишити без змін, апеляційну скаргу без задоволення.
Постанова в порядку ст. 105 Господарського Процесуального Кодексу України набирає законної сили з дня її прийняття.
Постанова апеляційної інстанції може бути оскаржена у касаційному порядку.
Повний текст постанови складено та підписано 15.10.2012р.
Головуючий суддя Л.І. Бойко
Суддя Т.А. Величко
Суддя С.В. Таран