ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
03.10.12Справа №2а-2007/12/2770
Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Майсак О.І.,
при секретарі Маненковій А.І.,
за участю: представника позивача ОСОБА_1 (довіреність № 801 від 24.07.2012 року); представника відповідача Карпухіна О.Л. (довіреність № 8-6-6/7668 від 29.08.2011 року);
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Головного управління Держкомзему в м. Севастополі, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Севастопольської міської Ради про визнання протиправними дій та спонукання до вчинення дій,
встановив:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Головного управління Держкомзему в м. Севастополі про визнання протиправними дій та спонукання до вчинення дій. Вказує, що між позивачем та Севастопольською міською радою було укладено договір оренди земельної ділянки. 22.08.2012 року за вих. № 8.5-1/7443 відповідач повідомив позивача про те, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки за договором оренди розрахована на основі програмного забезпечення автоматизованої геодезичної системи ГІС-6 згідно з діючим законодавством, тим самим відмові у задоволенні вимог про перегляд нормативної грошової оцінки.
Просить визнати протиправними дії відповідача та зобов'язати Головне управління Державного комітету України із земельних ресурсів у місті Севастополі видати витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки із застосуванням коефіцієнту функціонального використання земельної ділянки як для земель житлової забудови у розмірі 1,0 станом на 2008 рік при визначенні даних про нормативну грошову оцінку земельної ділянки АДРЕСА_2.
Ухвалою від 31 серпня 2012 року відкрито провадження по адміністративній справі. Ухвалою від 31 серпня 2012 року закінчено підготовче провадження по справі та справу призначено до судового розгляду. Усною ухвалою від 19 вересня 2012 року залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Севастопольську міську Раду.
У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просить задовольнити. Вказує, що позивачем та Севастопольською міською радою було укладено договір оренди земельної ділянки. 22.08.2012 року за вих. № 8.5-1/7443 відповідач повідомив позивача про те, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки за договором оренди розрахована на основі програмного забезпечення автоматизованої геодезичної системи ГІС-6 згідно з діючим законодавством, тим самим відмові у задоволенні вимог про перегляд нормативної грошової оцінки.
Представник відповідача з позовними вимогами не погодився повністю, просив у задоволенні відмовити. Обґрунтовує свої заперечення тим, що віднесення земель до тієї чи іншої категорії за основним цільовим призначенням відповідно до статті 20 Земельного кодексу України, здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень. ФОП ОСОБА_3 згідно з договором оренди земельної ділянки від 03.10.2008 року надано земельну ділянку площею 0,0794 га, яка розташована: АДРЕСА_2, для обслуговування будівлі магазину з віднесенням цих земель до категорії земель житлової та громадської забудови. Також, вказує, що чинним законодавством не передбачено надання довідок органів державної статистики фізичним особам-підприємцям, Головне управління Держкомзему у м. Севастополі при застосуванні коефіцієнту функціонального використання земельної ділянки при розрахунку нормативної грошової оцінки для земельних ділянок, які надаються фізичним особам-підприємцям керується Порядком нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого Наказом Держкомзему, Мінагрополітики України, Мінбудархітектури України, Української академії аграрних наук 27.01.2006 року № 18/15/21/11. Крім того, вказує що у разі задоволення позовних вимог у Головного управління Держкомзему у м. Севастополі відсутні правові підстави для здійснення перерахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки із застосуванням коефіцієнту функціонального використання земельної ділянки як для земель житлової забудови, оскільки оскаржувана нормативно грошова оцінка розрахована на підставі рішення Севастопольської міської Ради від 19.10.2005 року № 4046 «Про введення у дію нормативної грошової оцінки земель Севастополя у адміністративних межах міста». Вказане рішення визнане таким, що втратило силу пунктом 8 рішення Севастопольської міської Ради від 20.12.2011 № 2163 року «Про затвердження технічної документації по нормативної грошової оцінки земель у адміністративних межах міста Севастополя та введення її у дію». Відповідно до витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 281/1 від 18.07.2008 року, застосовано коефіцієнт функціонального використання Кф= 2,5, як для земель комерційного використання. Також, вказує, що позивачу ще з 2008 року було відомо про те, що нормативна грошова оцінка земельної ділянка загальною площею 0,0794 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 визначена з коефіцієнтом функціонального використання -2,5. Також вказує, що позивач звернувся до суду з даним позовом з пропуском шестимісячного строку звернення до суду відповідно до ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України.
Третя особа, явку уповноважених представників у судове засідання не забезпечила, про час та місце розгляду справи повідомлена належним, про причини неявки суду не повідомила.
Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам на підставі пункту 2 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України. Тому, з огляду на вказане, спір належить розглядати за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача дослідивши інші докази в межах позовних вимог, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судом встановлено наступне: 03 жовтня 2008 року між Севастопольською міською Радою (далі -Орендодавець) та Фізичною особою -підприємцем ОСОБА_3 (далі -Орендар) укладено договір оренди земельної ділянки (далі -Договір) (а.с.9-12), який зареєстрований у Севастопольській міській філії ДП «Центр Державного земельного кадастру при Державному комітетів України по земельних ресурсах»24 листопада 2008 року за № 040866100083.
Згідно з п.п. 1.1 п. 1 Договору, Орендодавець відповідно до рішень Севастопольської міської Ради від 15.01.2008 року № 3614 та від 10.09.2008 року № 5293 надає, а Орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку для обслуговування будівлі магазину з віднесенням цих земель до категорії земель житлової та громадської забудови, яка знаходиться по АДРЕСА_2. Підпунктом 2.1 пункту 1 Договору передбачено, що в оренду передається земельна ділянка площею 0, 0794 га. Відповідно до п.п. 6.2 п. 6 Договору, передача земельної ділянки Орендарю здійснюється після підписання зданого Договору за актом приймання-передачі.
Акт приймання-передачі земельної ділянки підписаний сторонами 03.10.2008 року (зворотній а.с.15).
Згідно з п.п. 2.3 п. 2 Договору, нормативна грошова оцінка земельної ділянки складає: 334 394,00 грн., що підтверджується випискою з технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки № 821/1, що видана Головним управлінням Держкомзему у місті Севастополі 18.07.2008 року.
За приписами п. 4.1 Договору, річна орендна плата за користування земельною ділянкою встановлюється відповідно до Методики визначення розмірів орендної платі при укладенні договорів оренди землі, затвердженої рішенням Севастопольської міської Ради від 14.10.2003 року № 1348, зі змінами і доповненнями, у розмірі 10 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Відповідно до витягу з технічної документації по нормативній грошовій оцінці земельних ділянок, виданого 18.07.2008 року Головним управлінням Держкомзему в м. Севастополі, коефіцієнт функціонального використання земельної ділянки по АДРЕСА_2 складає 2,5 (а.с.16).
25.07.2012 року ФОП ОСОБА_3 звернулася до Головного управління Державного комітету України із земельних ресурсів у місті Севастополі з
листом про перегляд нормативної грошової оцінки належної позивачеві земельної ділянка по АДРЕСА_2, шляхом застосування до неї коефіцієнту, який характеризує функціональне використанні земельної ділянки (Кф), у розмірі 1, 0 як для земель житлової забудови (а.с.17).
Листом від 22.08.2012 року за вих. № 8.5-1/7443 Головне управління Держкомзему у місті Севастополі на адресу ФОП ОСОБА_3 направило лист, яким повідомило останню про те, що рішенням сесії Севастопольської міської Ради від 20.12.2011 року № 2163 в адміністративних межах м. Севастополя затверджена нормативна грошова оцінка земель; нормативна грошова оцінка земельної ділянки по АДРЕСА_2 розрахована на основі програмного забезпечення автоматизованої геодезичної системи ГІС-6 згідно з діючим законодавством (а.с.18).
Що стосується посилань представника відповідача на те, що позивачем порушено строк звернення до суду, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Проте, судом встановлено, що договір оренди земельної ділянки, укладений між позивачем та Севастопольською міською Радою є діючим, ФОП ОСОБА_3 продовжує користуватися земельною ділянкою та сплачувати податок за земельні ділянки з урахуванням коефіцієнту функціонального використання земельної ділянки, тобто правовідносини є такими, що діють на даний час, отже позивачем подано адміністративний позов у строк, встановлений законом. Зокрема, позивачем заявлено позовні вимоги в частині визнання протиправною відмови Головного управління Державного комітету України із земельних ресурсів у місті Севастополі у перегляді нормативної грошової оцінки земельної ділянки, наданої на її звернення від 25.07.2012 року листом від 22.8.2012 року № 8-5-1/7443.
Частиною першою статті 206 Земельного кодексу України від 25.10.2001 року № 2768-ІІІ (далі-Кодекс № 2768) передбачено, що використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка.
Статтею 1 Закону України «Про оцінку земель»від 11.12.2003 року № 1378-IV (далі -Закон № 1378) визначено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.
Згідно з ч. 5 ст. 5 Закону № 1378 нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Відповідно до ч. 2 ст. 20 Закону № 1378 дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
Відповідно до ч.1 ст. 19 Земельного кодексу України від 25.10.2001 року № 2768-III (далі -Закон № 2768) землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії: а) землі сільськогосподарського призначення; б) землі житлової та громадської забудови; в) землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення; г) землі оздоровчого призначення; ґ) землі рекреаційного призначення; д) землі історико-культурного призначення; е) землі лісогосподарського призначення; є) землі водного фонду; ж) землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.
Згідно зі ст. 20 Кодексу № 2768 віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень. Зміна цільового призначення земель провадиться органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про передачу цих земель у власність або надання у користування, вилучення (викуп) земель і затверджують проекти землеустрою або приймають рішення про створення об'єктів природоохоронного та історико-культурного призначення. Зміна цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб, здійснюється за ініціативою власників земельних ділянок у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України. Зміна цільового призначення земель, зайнятих лісами, провадиться з урахуванням висновків органів виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища та лісового господарства. Види використання земельної ділянки в межах певної категорії земель (крім земель сільськогосподарського призначення та земель оборони) визначаються її власником або користувачем самостійно в межах вимог, встановлених законом до використання земель цієї категорії, з урахуванням містобудівної документації та документації із землеустрою.
Статтею 38 Кодексу № 2768 передбачено, що до земель житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд, інших об'єктів загального користування.
Відповідно до ст. 39 Кодексу № 2768 використання земель житлової та громадської забудови здійснюється відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, плану земельно-господарського устрою з дотриманням будівельних норм, державних стандартів і норм.
Згідно зі ст. 40 Кодексу № 2768 громадянам України за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування можуть передаватися безоплатно у власність або надаватися в оренду земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і гаражного будівництва в межах норм, визначених цим Кодексом. Понад норму безоплатної передачі громадяни можуть набувати у власність земельні ділянки для зазначених потреб за цивільно-правовими угодами.
Згідно з ч. 1 ст. 13 Закону № 1378 нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться серед іншого у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Рішенням Севастопольської міської Ради від 20.12.2011 року № 2163 затверджена технічна документація з нормативної грошової оцінки земель в адміністративних межах міста Севастополя, яка введена в дію з 01.01.2012 року (а.с.47).
На підставі рішення Севастопольської міської Ради №4046 від 19.10.2005 року «Про введення нормативної грошової оцінки земель Севастополя в адміністративних межах міста»станом на 01.01.2004 року затверджена технічна документація та була введена в дію з 01.01.2006 року.
Пунктом 3 Рішення затверджено річний розмір плати за одиницю площі оподатковуваної земельної ділянки (за виключенням сільськогосподарських угідь) диференційовано в залежності від його функціонального використання та місця розташування в розмірі, визначеному діючим законодавством від його грошової оцінки з урахуванням річної індексації, зокрема для земель комерційного використання встановлений розмір коефіцієнта 2,5, для земель рекреаційного призначення, в тому числі для земель, які використовуються для відпочинку і спорту, встановив розмір цього коефіцієнту рівним 0,5.
14 жовтня 2003 року Севастопольською міською Радою було прийнято рішення № 1348, яким було затверджено Методику визначення розмірів орендної плати при укладанні, продовженні та поновленні договорів оренди землі (а.с.49-56).
Відповідно до ч. 12 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»від 21.05.1997 року № 280/97-ВР (далі -Закон № 280) акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування, які відповідно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, приймаються та оприлюднюються у порядку, встановленому Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
Статтею 73 Закону № 280 акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
З огляду на вказане, судом робиться висновок, що рішення про затвердження цієї технічної документації відповідно до статей 59, 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»є нормативно-правовим актом, обов'язковим для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, а також підприємствами, установами і організаціями.
Постановою Кабінету Міністрів України №213 від 23.03.1995 року (далі -Постанова № 213), затверджена Методика нормативної грошової оцінки з земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, розділом 3 якої встановлений порядок визначення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів за встановленою формулою, згідно якої враховується коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (під житлову чи громадську забудову, для промисловості, транспорту і т.д.).
На виконання пункту 2 Постанови № 213 наказом Державного комітету по земельних ресурсах, Міністерства сільського господарства та продовольства, Державним комітетом у справах містобудування і архітектури, Українською академією аграрних наук від 27.11.1995 року за №76/230/325/150 був затверджений Порядок грошової оцінки земель населених пунктів за формулою, в якій враховується коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки.
Зазначений коефіцієнт відображений і в Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, який затверджений наказом Державного комітету по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української академії аграрних наук від 27.01.2006 за №18/15/21/11, що зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.04.2006 за №388/12262.
Згідно п.3.5 Порядку, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки, враховує відносну прибутковість видів економічної діяльності. Віднесення земель до категорії земель за функціональним використанням провадиться згідно з Інструкцією з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель, затвердженою наказом Держкомстату України від 05.11.1998 року №377, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.1998 року за №788/3228 (далі - Порядок), відповідно до видів економічної діяльності, зазначених у довідках, що надають юридичним особам органи державної статистики.
Відповідно до п. 3.3 Порядку, нормативна грошова оцінка одного квадратного метра земельної ділянки населених пунктів визначається за формулою: Цн = В х Нп : Нк х Кф х Км, (8), де Цн - нормативна грошова оцінка квадратного метра земельної ділянки (у гривнях); В - витрати на освоєння та облаштування території в розрахунку на квадратний метр (у гривнях); Нп - норма прибутку (6 %); Нк - норма капіталізації (3 %); Кф - коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (під житлову та громадську забудову, для промисловості, транспорту тощо); Км - коефіцієнт, який характеризує місце розташування земельної ділянки.
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки підлягає індексації відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2000 року № 783 «Про проведення індексації грошової оцінки земель».
Судом встановлено, що рішення Севастопольської міської Ради № 2163 від 20.12.2011 року, № 4046 від 19.10.2005 року та № 1348 від 14.10.2003 року встановлюють нормативну грошову оцінку земель, а не функціональний коефіцієнт використання земельної ділянки, тому посилання відповідача -Головного управління Держкомзему у м. Севастополі у відмові про перегляд коефіцієнту використання орендованої позивачем земельної ділянки, на рішення Севастопольської міської Ради № 2163 від 20.12.2011 року є неспроможними. Також, судом встановлено з пояснень представника відповідача, та саме витягу з технічної документації, що вказані Рішення Севастопольської міської Ради не було використано відповідачем при визначенні розміру коефіцієнту функціонального використання земельної ділянки.
З аналізу вищевказаних нормативно-правових актів судом робиться висновок, що Постанова № 213 та Порядок грошової оцінки земель населених пунктів, не встановлюють залежність нормативної грошової оцінки земель від видів економічної діяльності користувачів земельних ділянок, а також не передбачають застосування інших актів центральних органів виконавчої влади при виконанні Витягів із затвердженою міською Радою документації по нормативній грошовій оцінці земель міста Севастополя.
Відповідно до плану та умов договору оренди земельної ділянки орендована земельна ділянка ФОП ОСОБА_3 по АДРЕСА_2 належить до земель житлової та громадської забудови.
Суд зазначає, що позивач -Фізична особа - підприємець ОСОБА_3 зареєстрована як фізична особа -підприємець (а.с.8).
Згідно з таблицею 1.1 Порядку, підкатегорія земель житлової забудови спеціально не виділена в даному Порядку. Аналіз категорій земель за їх функціональним призначенням, що закріплені в цій таблиці 1.1, свідчить про те, що нормативна грошова оцінки земель житлової забудови застосовується функціональний коефіцієнт використання земельної ділянки 0,1.
Законодавство передбачає певний розподіл використання земельних ділянок за видом використання, який визначається її власником або користувачем самостійно (ст. 20 Кодексу №2768) та цільовим призначенням (ч.1 ст. 19 Кодексу № 2768). Відповідно до п. 3.5 Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) (додаток 1, табл. 1.1), ураховує відносну прибутковість видів економічної діяльності. Віднесення земель до категорії земель за функціональним використанням повадиться згідно з Інструкцією з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель, затвердженою наказом Держкомстату України від 05.11.98 р. N 377, зареєстрованою в Мін'юсті України 14.12.98 р. за N 788/3228, відповідно до видів економічної діяльності, зазначених у довідках, що надають юридичним особам органи державної статистики.
ОСОБА_3 є фізичною особою підприємцем, тому визначення вказаного коефіцієнту було проведено відповідачем за відсутністю довідки державної статистики, відповідно до видів економічної діяльності. Цільове призначення земельної ділянки визначено договором оренди, власником -Севастопольською міською Радою -п.1.1. Договору - землі житлової та громадської забудови. Від використання визначено позивачем самостійно -обслуговування будівлі магазину. Виходячи саме з поняття коефіцієнту, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), відсутності довідки органів державної статистики щодо виду економічної діяльності, суд дійшов до наступного висновку. Відповідачем протиправно було застосовано у витягу з технічної документації коефіцієнт 2,5 як для земель комерційного використання з вказанням цільового призначення земельної ділянки -для обслуговування будівлі магазину, в супереч предмету договору оренди та цільовому призначенню земельної ділянки, визначеному власником.
Згідно з ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Відповідачем не було надано суду жодних доказів наявності матеріалів щодо перевірки обґрунтованості протестів прокуратури міста Севастополя, щодо вказаних розпоряджень.
З огляду на вказане суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню повністю.
Постанову складено у повному обсязі 08 жовтня 2012 року.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України №2747-ІV від 06.07.2005, суд
п о с т а н о в и в:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправною відмову Головного управління Державного комітету України із земельних ресурсів у місті Севастополі у перегляді нормативної грошової оцінки земельної ділянки по АДРЕСА_2, дані про яку містяться у витязі технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки 18.07.2008 року № 821/1, та у видачі витягу з технічної документації з нормативної грошової оцінки із застосуванням коефіцієнту, який характеризує функціональне використання земельної ділянки, у розмірі 1,0 станом на 2008 рік.
3. Зобов'язати Головне управління Державного комітету України із земельних ресурсів у місті Севастополі видати фізичній особі-підприємцю ОСОБА_3 витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки із застосуванням коефіцієнту функціонального використання земельної ділянки як для земель житлової забудови у розмірі 1,0 станом на 2008 рік при визначенні даних про нормативну грошову оцінку земельної ділянки АДРЕСА_2
4. Стягнути з Державного Бюджету України (код ЕДРПОУ 38022717, ГУ ДКС України у м. Севастополі, МФО 824509, р/р 31214206784001, код платежу 35884906) на користь Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (99002, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) суму судового збору в розмірі 32,19 грн. (тридцять дві грн. 19 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.І. Майсак