Постанова № 26428417, 30.08.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
30.08.2012
Номер справи
2а-8519/12/0170/26
Номер документу
26428417
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

30 серпня 2012 р. Справа №2а-8519/12/0170/26

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Петренко В.В., за участю секретаря Асєєвої Л.О., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим

до товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Консоль ЛТД"

про стягнення,

за участю представників сторін:

від позивача - не з'явився;

від відповідача - не з'явився.

Суть спору: Державна податкова інспекція в м. Сімферополі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Консоль ЛТД" та просить стягнути заборгованість з податку на додану вартість у сумі 292 335,36грн; заборгованість з податку на доходи фізичних осіб у сумі 20 356,31грн; заборгованість з земельного податку з юридичних осіб у сумі 10 168,59грн; заборгованість з земельного податку з юридичних осіб у сумі 60 304,48грн; заборгованість з земельного податку з юридичних осіб у сумі 162,96грн; заборгованість з орендної плати з юридичних осіб у сумі 222 768,66грн; заборгованість з оредної плати з юридичних осіб 163 460,31грн; заборгованість зі збору за спеціальне використання води місцевого значення у сумі 7 489,95грн; заборгованість зі збору за спеціальне використання води місцевого значення у сумі 1 430,97грн; заборгованість з плати за користування надрами для видобування користних копалин у сумі 481,95; заборгованість з надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря у сумі 1 894,22грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 02.08.2012 року відкрито провадження в адміністративній справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 02.08.2012 року закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 21.08.2012 року витребувані докази у сторін.

Позивач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, повідомлений належним чином, про що свідчить розписка (а.с.113), надав клопотання про розгляд справи за його відсутності (а.с.114).

Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про день, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.112), клопотань, заперечень на позов не надав, про поважність причин неприбуття у судове засідання суду не повідомив.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу за відсутністю представників позивача та відповідача.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до п. 1 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні"до системи органів державної податкової служби належать: Державна податкова адміністрація України, спеціалізовані державні податкові інспекції, державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах (далі - органи державної податкової служби).

Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі підпорядковуються Державній податковій адміністрації України.

Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні, спеціалізовані та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (стаття 4 Закону України "Про державну податкову службу в Україні").

Згідно із статтею 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" основним завданням органів державної податкової служби є завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Враховуючи обсяг повноважень, наданих державній податковій службі законодавством, суд дійшов висновку, що позивач у відносинах з фізичними та юридичними особами є суб'єктом владних повноважень та даний спір належить до розгляду у порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.

Як вбачається з матеріалів справи, товариство з обмеженою відповідальністю фірма "Консоль ЛТД" зареєстровано в якості юридичної особи 13.09.1999 року Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи та витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.34-36).

Згідно довідки від 16.01.2012 року вих.№134/29-0 відповідач перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у м.Сімферополі в АР Крим з 29.01.1999 року (а.с.37).

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства встановлені Податковим кодексом України (далі по тексту -ПК України).

Пунктом 16.1 статті 16 ПК України передбачено, що платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з п. 46. 1 ст. 46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді (п. 49.2 ст. 49 ПК України).

Відповідно до п. 54. 1 ст. 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (п. 57.1 ст. 57 ПК України).

Як вбачається з матеріалів справи, 06.06.2012 року співробітниками Державної податкової служби проведена планова виїзна документальна перевірка TOB «фірми «Консоль ЛТД» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2010р. по 31.12.2011р.

У ході перевірки встановлені порушення п.п.3.1.1, п.4.1. п.п.7.2.1, п.п.7.2.3, п.п.7.3.1, пп.7.4.5, пп.7.4.1, п.7.4, ст.7 Закону України «Про податок па додану вартість» № 168/97-ВР від 3 квітня 1997 року (зі змінами та доповненнями) донараховано податку на додану вартість у сумі 616 667.00 грн.; пп.4.2.9, п.п.4.2.1. п.п.8.1.2, п.п.8.1.4, ст.8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» № 889 від 22 травня 2003 року (зі змінами та доповненнями) - донараховано податку на доходи фізичних осіб 16 003.51 грн.; ст. 263, п.263.1.1, п.п.263.2.1, п.263.9 Податкового кодексу України №2755/VI від 02.12.2010р. (зі змінами та доповненнями) - донараховано плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення у сумі 219,76 грн.; п.323.1, ст.323, 324, п.326.2, п.328.3 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010р. (зі змінами та доповненнями) - донараховано збору за спеціальне використання води у сумі 1 430,97 грн.; ст. 5, п.2.1. ст.3, п.3.1, ст.4, п.4.1. ст.9, п.9.1 «Інструкції про порядок стягнення збору за геологорозвідувальні роботи виконані за рахунок державного бюджету», затвердженої Наказом Комітету України з питань геології та використання надр, та ДНА України від 23.06.1999р., №105/309, зареєстрованої Мінюстом України від 16.07.1999р. №474/3767 - донараховано плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення у сумі 303,46 грн.;п.п.139.1.12 п.139.1 ст. 139 розділу 3 Податкового кодексу України щодо заниження податкового зобов'язання з податку на прибуток в сумі 4225,00грн; ст.11,ст.18 ДКМУ «Про місцеві податки та збори» №56-93 від 20.05.1993 року та рішення Ялтинської міської ради №5 від 16.12.2008 року, 29-ої сесії 5 скликання «Про порядок нарахування місцевих податків і зборів на 2010р» нараховане податкове зобов'язання по податку з реклами у сумі 92,30грн; п.288.1, п.288.2, п.288.3 ст.288 розділу 23 Податкового кодексу та ст.13,15,21,25 Закону України «Про оренду землі» - занижено податкові зобов'язання з орендної плати за землю на загальну суму 493 545,13грн (а.с.45-53).

За результатами перевірки був складений акт перевірки №2219/22-1/20676633 від 06.06.2012р., на підставі якого прийнято податкове повідомлення-рішення №0015121702 від 15.06.2012 року на суму 20 356,31грн. у тому числі за основним платежем на суму 16003,51грн та за штрафними (фінансовими) санкціями на суму 4352,80грн , яке отримано 15.06.2012 року відповідно до відмітки на корінці податкового повідомлення-рішення; податкове повідомлення-рішення №0001782204 від 13.06.2012 року на суму 770 834,00грн у тому числі за основним платежем на суму 616667,00грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями на суму 154167,00грн, яке отримано 13.06.2012 року відповідно до відмітки на корінці податкового повідомлення-рішення, частково сплачено за основним платежем на суму 563533,64грн, заборгованість складає 207300,36грн.; податкове повідомлення-рішення №0001812204 від 13.06.2012 року на суму 274,70 у тому числі за основним платежем на суму 219,76грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями на суму 54,94грн, яке отримано 13.06.2012 року відповідно до відмітки на корінці податкового повідомлення-рішення; податкове повідомлення-рішення №0001802204 від 13.06.2012 року на загальну суму 1 788,71грн. у тому числі за основним платежем на суму 1430,97 та за штрафними (фінансовими) санкціями на суму 357,74грн, яке отримано 13.06.2012 року відповідно до відмітки на корінці податкового повідомлення-рішення частково сплачено за основним платежем на суму 357,74грн, заборгованість складає 1 430,97грн.; податкове повідомлення-рішення №0001822204 на загальну суму 379,33грн. у тому числі за основним платежем на суму 303,46грн та за штрафними (фінансовими) санкціями на суму 75,87грн., яке отримано 13.06.2012 року відповідно до відмітки на корінці податкового повідомлення-рішення, частково сплачено за основним платежем на суму 172,08грн, заборгованість складає 207,25грн. До теперішнього часу заборгованість по податковим повідомленням-рішення не сплачено. (а.с.40-44).

Як свідчать матеріали справи, на підставі податкової декларації з податку на додану вартість за 5 місяць 2012 р. №9035177224 від 20.06.2012р. наданою Товариством з обмеженою відповідальністю «Фірма «Консоль ЛТД» до ДПІ в м. Сімферополі, відповідачем самостійно визначена сума податку до сплати - 52 042,00 грн. До теперішнього часу заборгованість не сплачено (а.с.54-55).

На підставі податкової декларації з податку на додану вартість за 4 місяць 2012 р. №9039580563 від 10.07.2012р. наданою Товариством з обмеженою відповідальністю «Фірма «Консоль ЛТД» до ДПІ в м. Сімферополі, відповідачем самостійно визначена сума податку до сплати - 32 993,00 грн. До теперішнього часу заборгованість не сплачена (а.с.56-57).

Пунктом 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України встановлено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Як свідчать матеріали справи, на підставі податкової декларації з плати за землю за 2012р. №9006327094 від 17.02.2012р., наданою Товариством з обмеженою відповідальністю «Фірма «Консоль ЛТД» до ДПІ в м. Сімферополі, відповідачем самостійно визначена сума податку до сплати - 3 389,53 грн. (по строку сплати до 30.04.2012р. - за березень 2012р.). Заборгованість складає 3 389,53 грн. До теперішнього часу заборгованість не сплачена.

На підставі податкової декларації з плати за землю за 2012р. №9006327094 від 17.02.2012р., наданою Товариством з обмеженою відповідальністю «Фірма «Консоль ЛТД» до ДПІ в м. Сімферополі, відповідачем самостійно визначена сума податку до сплати - 3 389,53 грн. (по строку сплати до 30.05.2012р. - за квітень 2012р.). Заборгованість складає 3 389,53 грн. До теперішнього часу заборгованість не сплачена (а.с.58-59).

На підставі податкової декларації з плати за землю за 2012р. №9006327094 від 17.02.2012р. наданою Товариством з обмеженою відповідальністю «Фірма «Консоль ЛТД» до ДПІ в м. Сімферополі, відповідачем самостійно визначена сума податку до сплати - 3 389,53 грн. (по строку сплати до 30.06.2012р. - за травень 2012р.). Заборгованість складає 3 389,53 грн . До теперішнього о часу заборгованість не сплачена (а.с.58-59).

На підставі уточнюючої податкової декларації з плати за землю за 2011р. №901657633 від 13.04.2012р. наданою Товариством з обмеженою відповідальністю «Фірма «Консоль ЛТД» до ДПІ в м. Сімферополі, відповідачем самостійно визначена сума податку до сплати - 6 600,56 грн. та 582,39 грн. До теперішнього часу заборгованість не сплачена (а.с.60-63).

На підставі податкової декларації з плати за землю за 2012р. №9006377505 від 17.02.2012р. наданою Товариством з обмеженою відповідальністю «Фірма «Консоль ЛТД» до ДПІ в м. Сімферополі, відповідачем самостійно визначена сума податку до сплати - 17 332,88 грн. (по строку - сплати до 30.04.2012р. - за березень 2012р.). До теперішнього часу заборгованість не сплачена (а.с.64-67).

На підставі податкової декларації з плати за землю за 2012р. №9006377505 від 17.02.2012р. наданою Товариством з обмеженою відповідальністю «Фірма «Консоль ЛТД»- до ДПІ в м. Сімферополі, відповідачем самостійно визначена сума податку до сплати - 17 332,88 грн. (по строку сплати до 30.05.2012р. за квітень 2012р.). До теперішнього часу заборгованість не сплачена (а.с.64-67).

На підставі податкової декларації з плати за землю за 2012р. №9006377505 від 17.02.2012р., наданою Товариством з обмеженою відповідальністю «Фірма «Консоль ЛТД» до ДПІ в м. Сімферополі, відповідачем самостійно визначена сума податку до сплати - 17 332,88 грн. (по строку сплати до 30.06.201.2р. - за травень 2012р.) До теперішнього часу заборгованість не сплачена (а.с.64-67).

Згідно п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Але в порушення зазначених вимог Податкового кодексу України ТОВ "Консоль ЛТД" визначені у податковій декларації податкові зобов'язання з земельного податку за земельні ділянки державної та комунальної власності сплачені не були.

11.04.2012р. співробітниками Державної податкової служби проведена камеральна перевірка з питань своєчасності сплати в бюджет податку на землю, за результатами якої винесено акт №1246/15-3/20676633 від 11.04.2012 року. В ході перевірки було виявлено порушення ст.57.1, ст.287.3 Податкового кодексу України (а.с.71).

Згідно з підпунктом 126.1 статті 126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

На підставі акту перевірки було прийнято податкове повідомлення - рішення №0003861503 від 24.04.2012 року на суму 1319,14грн (31 день затримки сплати суми грошового зобов'язання - 20%) (а.с.68) та отримано відповідно до відмітки на поштовому повідомленні (а.с.70). До теперішнього часу заборгованість не сплачена.

Матеріали справи свідчать про те, що на підставі податкової декларації з земельного податку за 2012 рік №9006101543 від 17.02.2012 року наданою Товариством з обмеженою відповідальністю «Фірма «Консоль ЛТД» до ДПІ в м. Сімферополі, відповідачем самостійно визначена сума земельного податку до сплати - 54,32грн. (по строку сплати до 30.04.201.2р. - за березень 2012р.) До теперішнього часу заборгованість не сплачена (а.с.74-77).

На підставі податкової декларації з земельного податку за 2012 рік №9006101543 від 17.02.2012 року наданою Товариством з обмеженою відповідальністю «Фірма «Консоль ЛТД» до ДПІ в м. Сімферополі, відповідачем самостійно визначена сума земельного податку до сплати - 54,32грн. (по строку сплати до 30.05.201.2р. - за квітень 2012р.) До теперішнього часу заборгованість не сплачена (а.с.74-77).

На підставі податкової декларації з земельного податку за 2012 рік №9006101543 від 17.02.2012 року наданою Товариством з обмеженою відповідальністю «Фірма «Консоль ЛТД» до ДПІ в м. Сімферополі, відповідачем самостійно визначена сума земельного податку до сплати - 54,32грн. (по строку сплати до 30.06.2012р. - за травень 2012р.) До теперішнього часу заборгованість не сплачена (а.с.74-77).

Як вбачається з матеріалів справи на підставі податкової декларації з орендної плати за землю за 2012 рік №9007034604 від 20.02.2012 року наданою Товариством з обмеженою відповідальністю «Фірма «Консоль ЛТД» до ДПІ в м. Сімферополі, відповідачем самостійно визначена сума податку з орендної плати - 74526,22грн (по строку сплати до 30.04.2012р. - за брезень 2012р.) До теперішнього часу заборгованість не сплачена (а.с.78-81).

На підставі податкової декларації з орендної плати за землю за 2012 рік №9007034604 від 20.02.2012 року наданою Товариством з обмеженою відповідальністю «Фірма «Консоль ЛТД» до ДПІ в м. Сімферополі, відповідачем самостійно визначена сума податку з орендної плати - 74526,22грн (по строку сплати до 30.05.2012р. - за квітень 2012р.) До теперішнього часу заборгованість не сплачена (а.с.78-81).

На підставі податкової декларації з орендної плати за землю за 2012 рік №9007034604 від 20.02.2012 року наданою Товариством з обмеженою відповідальністю «Фірма «Консоль ЛТД» до ДПІ в м. Сімферополі, відповідачем самостійно визначена сума податку з орендної плати - 74526,22грн (по строку сплати до 30.06.2012р. - за травень 2012р.) До теперішнього часу заборгованість не сплачена (а.с.78-81).

На підставі податкової декларації з орендної плати за землю за 2012 рік №9007041651 від 20.02.2012 року наданою Товариством з обмеженою відповідальністю «Фірма «Консоль ЛТД» до ДПІ в м. Сімферополі, відповідачем самостійно визначена сума податку з орендної плати - 43245,34грн. (по строку сплати до 30.04.2012р. - за березень 2012р.) До теперішнього часу заборгованість не сплачена (а.с.82-85).

На підставі податкової декларації з орендної плати за землю за 2012 рік №9007041651 від 20.02.2012 року наданою Товариством з обмеженою відповідальністю «Фірма «Консоль ЛТД» до ДПІ в м. Сімферополі, відповідачем самостійно визначена сума податку з орендної плати - 43245,34грн. (по строку сплати до 30.05.2012р. - за квітень 2012р.) До теперішнього часу заборгованість не сплачена (а.с.82-85).

На підставі податкової декларації з орендної плати за землю за 2012 рік №9007041651 від 20.02.2012 року наданою Товариством з обмеженою відповідальністю «Фірма «Консоль ЛТД» до ДПІ в м. Сімферополі, відповідачем самостійно визначена сума податку з орендної плати - 43245,34грн. (по строку сплати до 30.06.2012р. - за травень 2012р.) До теперішнього часу заборгованість не сплачена (а.с.82-85).

Державною податковою інспекцією у м. Сімферополі АР Крим 11.04.2012 року була проведена камеральна перевірка з питань своєчасності сплати в бюджет орендної плати за землю, за результатами якої винесено акт №1247/15-3/20676633 від 11.04.2012 року. В ході перевірки було виявлено порушення ст.57.1, ст.287.3 Податкового кодексу України (а.с.87).

На підставі акту перевірки було прийнято податкове повідомлення - рішення №0003851503 від 24.04.2012 року на суму 33904,29грн (167 днів затримки сплати суми грошового зобов'язання - 20%) (а.с.69) та отримано відповідно до відмітки на поштовому повідомленні (а.с.86). До теперішнього часу заборгованість не сплачена.

Матеріали справи свідчать про те, що Товариством з обмеженою відповідальністю «Фірма «Консоль ЛТД» до ДПІ в м. Сімферополі надано податкову декларацію зі збору: за спеціальне використання поверхневих та підземних вод; за спеціальне використання поверхневої води теплоелектростанціями з прямоточною системою водопостачання;за спеціальне використання поверхневих і підземних вод житлово-комунальними підприємствами;за спеціальне використання води, яка входить виключно до складу напоїв; за спеціальне використання поверхневих і підземних вод для потреб рибництва;за спеціальне використання кар'єрної, шахтної, дренажної води за півріччя 2012 року №9025338089 від 10.05.2012 року, відповідачем самостійно визначена сума податку до сплати у сумі 12146,65грн, частково сплачено на суму 4656,70грн., заборгованість складає 7489,95грн. До теперішнього часу заборгованість не сплачена (а.с.88-90).

Відповідно до п.п.240.1.3 п.240.1 ст.240 ПК України платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарської (підприємницької) діяльності, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи і організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини.

Згідно до п.250.2. ст. 250 ПК України платники податку, крім тих, які визначені пунктом 240.2 статті 240 цього розділу, та податкові агенти складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.

На підставі податкової декларації з екологічного податку за 1 квартал 2012 року №9023528527 від 03.05.2012 року наданою Товариством з обмеженою відповідальністю «Фірма «Консоль ЛТД» до ДПІ в м. Сімферополі, відповідачем самостійно визначена сума податку до сплати - 1894,22грн. До теперішнього часу заборгованість не сплачена (а.с.91-92).

Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання. Відповідно до п.п. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Отже, відповідно до п. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України, сума зі сплати орендної плати за землю, земельного податку, з податку на додану вартість, з податку на доходи фізичних осіб, заборгованість з плати за користування надрами для видобування користних копалин, зі збору за спеціальне використання води місцевого значення, заборгованість з надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря у загальному розмірі 782 563,76грн є податковим боргом.

Відповідно до підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податного боргу або його частини.

Згідно ч. 1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.

Відповідно до п. 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Податкова вимога надсилається платнику податків органом державної податкової служби в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення, у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, що встановлено ч. 1 п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, тобто з урахуванням змісту поняття "податковий борг", встановленому п. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України, податкова вимога надсилається органом державної податкової служби платнику податків на суму податкового боргу.

Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання та повинна містити вказану в п. 59.3 ст. 59 Податкового кодексу України інформацію, зокрема, розмір податкового боргу.

Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення -рішення згідно з п. 59.4. ст. 59 Податкового кодексу України.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем на адресу відповідача була направлена вимога про сплату податкового боргу №29 від 02.06.2012 року, яка отримана відповідачем відповідно до відмітки на корінці поштового повідомлення (а.с.93), також відповідачу направлено вимогу від 08.05.2012 року №6746/10/19-1 але відповідачем сума заборгованості до теперішнього часу не сплачена (а.с.94).

Приймаючи до уваги те, що сума податкового боргу у розмірі 782 563,76грн відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена та у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надані докази сплати заборгованості, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати відшкодуванню не підлягають.

Керуючись ст. ст. 71, 94, 160-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити.

2.Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма «Консоль ЛТД», (код ЄДРПОУ 20676633, юр.адреса: 95022, м. Сімферополь, вул. Бородіна, 16) заборгованість на загальну суму 782 563,76грн, а саме:

- податку на додану вартість - у сумі 292 335,36грн (код платежу 3014010100, р/р31114029700002 в Держ.бюджет м. Сімферополь, ГУ ДКУ в АР Крим, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026);

- податку на доходи фізичних осіб - у сумі 20356,31грн (код платежу 5211010105, р/р3321080070004 в Держ.бюджет м. Сімферополь, ГУ ДКУ в АР Крим, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026);

- земельного податку з юридичних осіб - у сумі 10 168,59грн (код платежу 13050101, р/р33211811700003 в місцевий бюджет м. Сімферополь, ГУ ДКСУ в АР Крим, ЄДРПОУ 38040558, МФО 824026);

- земельного податку з юридичних осіб - у сумі 60 304,48грн (код платежу 13050102, р/р33210811700004 в місцевий бюджет м. Сімферополь, ГУ ДКСУ в АР Крим, ЄДРПОУ 38040558, МФО 824026);

- земельного податку з юридичних осіб - у сумі 162,96грн (код платежу 13050103, р/р33219811700005 в місцевий бюджет м. Сімферополь, ГУ ДКСУ в АР Крим, ЄДРПОУ 38040558, МФО 824026);

- орендної плати з юридичних осіб - у сумі 222 768,66грн (код платежу 13050204, р/р33210812700003 в місцевий бюджет м. Сімферополь, ГУ ДКСУ в АР Крим, ЄДРПОУ 38040558, МФО 824026);

- орендної плати з юридичних осіб - у сумі 163 460,31грн (код платежу 13050205, р/р33219812700004 в місцевий бюджет м. Сімферополь, ГУ ДКСУ в АР Крим, ЄДРПОУ 38040558, МФО 824026);

- збору за спеціальне використання води місцевого значення - у сумі 7 489,95грн (код платежу 5213020200, р/р31413504700002 в ГУ ДКСУ в АР Крим, ЄДРПОУ 38040558, МФО 824026);

- збору за спеціальне використання води - у сумі 1 430,97грн (код платежу 8513020100, р/р33118357700002 в ГУ ДКСУ в АР Крим, ЄДРПОУ 38040558, МФО 824026);

- плати за користування надрами для видобування корисних копалин - у сумі 481,95 (код платежу 8513030100, р/р33110366700002 в ГУ ДКСУ в АР Крим, ЄДРПОУ 38040558, МФО 824026);

- надходження від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря - у сумі 1 894,22 (код платежу 8519010100, р/р33114362700002 в ГУ ДКСУ в АР Крим, ЄДРПОУ 38040558, МФО 824026)

Шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків в банках, а саме:

- ПАТ «Промінвестбанк», МФО 300012, р/р 26065001023802, (укр.грн.); р/р26002601004034, (укр.грн.); р/р 26001601004035, (євро); р/р26000601004036, (долар США); р/р 260073015534 (укр.грн.); р/р 260073015534, (євро); р/р 260063025534 (долар США);

- ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, р/р 26066001023801, (укр.грн.); р/р 26009000079620, (укр.грн.);р/р26066001023801, (укр.грн.);р/р 26007000092308, (укр.грн.);р/р 26007000090667, (укр.грн.); р/р 26007000090668, (укр.грн.); р/р26004000002904, (укр.грн.);

- АТ «Брокбізнесбанк», МФО 300249, р/р 2600301192800 (укр.грн.);

- АТ «Піреус банк МКБ», МФО 300658, р/р26004017100322 (долар США); р/р 26003017100323 (укр.грн.).

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Петренко В.В.