ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Київ
21 вересня 2012 року 08:40 № 2а-11803/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В. розглянув в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом
заступника прокурора Печерського району міста Києва в інтересах держави в особі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»
до
житлово-будівельного кооперативу «Металіст»
про
стягнення заборгованості у розмірі 1 020,00 грн.,
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Заступник прокурора Печерського району міста Києва в інтересах держави в особі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про стягнення з житлово-будівельного кооперативу «Металіст»заборгованості у розмірі 1 020,00 грн.
Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідачем у встановлений строк самостійно суму штрафу 1 020 грн., що накладена постановою Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в місті Києві від 24.04.2012 №08/12-12-230, не сплачено.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.08.2012 в адміністративній справі №2а-11803/12/2670 відкрито скорочене провадження та встановлено відповідачеві строк для подання заперечення проти позову та всіх доказів на їх підтвердження.
Ухвалу про відкриття скороченого провадження вручено відповідачеві 19.09.2012, що підтверджується повідомленням пошти про вручення поштового відправлення. Проте, станом на 21.09.2012, згідно даних автоматизованої системи служби діловодства суду, відповідач заперечень не надав та доказів в спростування позовних вимог до суду не надіслав.
Відповідно до статті 1832 Кодексу адміністративного судочинства України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах, зокрема, щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження. Суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини справи, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд –
ВСТАНОВИВ:
Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у місті Києві проведено перевірку житлово-будівельного кооперативу «Металіст», про що складено акт перевірки (протокол) від 01.11.2011 №08/12-12-168 А/П.
За наслідками перевірки Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у місті Києві відповідачеві вручений припис від 01.11.2011 про усунення недоліків, встановлених перевіркою у строк до 01.02.2012.
Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у місті Києві повторно 29.03.2012 проведено перевірку житлово-будівельного кооперативу «Металіст»з метою перевірки виконання припису інспекції.
У зв’язку із невиконанням вимог припису від 01.11.2011, постановою Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в місті Києві від 24.04.2012 №08/12-12-230 до відповідача застосовано штраф у сумі 1 020 грн.
Відповідну постанову вручено житлово-будівельному кооперативу «Металіст»05.05.2012, про що свідчить копія повідомлення пошти про вручення поштового відправлення, що міститься в матеріалах справи.
Станом на час звернення позивача до суду відповідачем суму штрафу самостійно не сплачено.
Згідно з статтею 9 Закону України «Про електроенергетику», статті 14 Закону України «Про теплопостачання», пункту 1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 07.08.1996№929 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2006 №131 зі змінами та доповненнями) державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Мінпаливенерго в частині функцій, покладених на Держенергонагляд, та діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго».
Метою державного енергетичного нагляду за режимами споживання енергії є сприяння забезпеченню сталого функціонування об’єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб’єктами електроенергетики, суб’єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричних і теплової енергії.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 31 Закону України «Про теплопостачання» штрафні санкції, що застосовуються до суб'єктів господарювання за правопорушення у сфері теплопостачання, за невиконання (ухилення від виконання) або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України або центрального органу виконавчої влади з державного енергетичного нагляду, або національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, - у розмірі до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно пункту 2 частини другої статті 27 Закону України «Про електроенергетику»суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, а ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, центрального органу виконавчої влади з державного енергетичного нагляду та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до пункту 2 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 №1312, штрафи за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання накладаються на суб'єктів господарювання за:
неподання інформації або подання завідомо недостовірної інформації, передбаченої в ліцензіях на виробництво, передачу або постачання електричної енергії та в нормативно-правових актах, що регулюють питання функціонування об'єднаної енергетичної системи, технічного стану та організації експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок і мереж і споживання енергії;
ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень, приписів, розпоряджень, інших розпорядчих документів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій.
Згідно пункту 7 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 №1312, рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами НКРЕ, та акта перевірки (протоколу) суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Держенергонагляду.
Відповідно до пункту 8 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 №1312, рішення про накладення штрафу оформляється постановою НКРЕ, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій та мереж і постановою (розпорядженням) Держенергонагляду.
Як вбачається з матеріалів справи, Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в місті Києві надіслано за адресою реєстрації відповідача постанову про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання від 24.04.2012 №08/12-12-230, яку останнім отримано, про що свідчить повідомлення пошти про вручення поштового відправлення.
Відповідачем не надано суду доказів оскарження названої постанови.
Доказів повної сплати відповідачем у добровільному порядку штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, суду не надано.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Зважаючи на викладене, враховуючи, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами і свідчать про обґрунтованість позовних вимог, суд вважає позовні вимоги заступника прокурора Печерського району міста Києва в інтересах держави в особі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 35, 69, 70, 71 та 158, 162, 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з житлово-будівельного кооперативу «Металіст»(код ЄДРПОУ 22864505, 01121, місто Київ, Кловський узвіз, будинок 18) в дохід Державного бюджету України на р/р 31119106700008, банк ГУ ДКСУ у місті Києві, МФО 820019, ЄДРПОУ 37975298, отримувач УДКСУ у Подільському районі міста Києва, код бюджетної класифікації 21081100, симв. звітності 106, штраф у розмірі 1 020 грн. (одна тисяча двадцять гривень).
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. Постанова суду, прийнята в порядку скороченого провадження виконується негайно.
Суддя Літвінова А.В.