Постанова № 26416064, 08.10.2012, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.10.2012
Номер справи
0870/5752/12
Номер документу
26416064
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 жовтня 2012 року о/об 10 год. 11 хв. Справа № 0870/5752/12

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Корольові О.О., за участю представника позивача Деревянко Д.В., представника відповідача Гура В.С. розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Запорізького колективного будівельного управління «Машбуд»

до Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя

про скасування Вимоги про сплату боргу №Ю-6252 від 18.05.2012,

ВСТАНОВИВ:

Запорізьке колективне будівельне управління «Машбуд» (надалі - позивач або ЗКБУ «Машбуд») звернулося з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя (надалі - відповідач або УПФУ в Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя) про скасування Вимоги про сплату боргу №Ю-6252 від 18.05.2012 в частині стягнення суми недоїмки зі страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на суму 19671 грн. 25 коп. за 2002 рік.

У позовній заяві зазначено, що УПФУ в Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя проведено планову перевірку ЗКБУ «Машбуд» щодо правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших платежів, контроль за нарахуванням та сплатою яких покладено на Пенсійний фонд України, а також достовірності відомостей, поданих до Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування за період з 04.01.2001 по 18.05.2002, за наслідками якої складено акт №47 від 18.05.2012. За цим актом перевірки винесено вимогу про сплату боргу №Ю-6252 від 18.05.2012, якою ЗКБУ «Машбуд» визначено суму недоїмки зі страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування всього на суму 19909 грн. 09 коп. З висновками акту перевірки та визначеними сумами недоїмки зі страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ЗКБУ «Машбуд» частково не згодне з наступних причин. В пункті 3.4 акту перевірки зазначено, що ЗКБУ «Машбуд» в порушення п.6 ст.20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» занижено зобов'язання зі збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на 19671 грн. 25 коп. за 2002 рік. Позивач вважає твердження службових осіб відповідача про порушення підприємством п.6 ст.20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у 2002 році безпідставним та необґрунтованим через те, що відповідно до п.1 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», цей Закон набирає чинності з 1 січня 2004 року. Отже, на думку позивача, у 2002 році ЗКБУ «Машбуд» не могло порушити нормативно-правовий акт, який не набрав чинності та який на той час навіть ще не було прийнято. Позивач, посилаючись на приписи п.8.1 «Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19 грудня 2003 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за №64/8663, вважає, що стягнення заборгованості із сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості, або застосування штрафних санкцій. У 2002 році діяв Закон України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування». Відповідно до ст.3 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», збір на обов'язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду України в порядку, визначеному законодавством України (в даному випадку, на думку позивача, - Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»). Відповідно до преамбули Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», цей Закон є спеціальним Законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення. Відповідно до п.1.2 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України. Відповідно до пп.15.1.1 п.15.1 ст.15 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податковий орган має право самостійно визначити суму податкових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Законом, не пізніше закінчення 1095 дня, наступного за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, а у разі, коли така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку податковий орган не визначає суму податкових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого податкового зобов'язання. З вказаних причин позивач вважає, що визначення службовими особами відповідача заниження зобов'язання зі збору на обов'язкове державне пенсійне страхування за 2002 рік є протиправним та таким, що суперечить законодавству, а ЗКБУ «Машбуд» є вільним від зобов'язання сплати такого зобов'язання.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі, просив їх задовольнити.

Відповідач позов не визнає, у письмових запереченнях від 02.07.2012 за вих.№8606/11 зазначає, що Вимоги про сплату боргу №Ю-6252 від 18.05.2012 сформовані за результатом проведення планової перевірки правильності та повноти нарахування, обчислення та сплати внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших платежів, контроль за нарахуванням та сплатою яких покладено на Пенсійний фонд України, а також достовірності відомостей, поданих до Державного реєстру загальнообов'язкового державного страхування за період з 04.01.2001 по 18.05.2012 та на підставі акту №47 від 18.05.2012 року.

Перевірка проведена у відповідності до ст.13 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», ст.ст. 5, 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», п.11 постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2011 №233 «Про затвердження Порядку проведення Пенсійним фондом України та його територіальними органами планових та позапланових перевірок платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та оформлена актом за формою затвердженою Постановою Правління ПФУ від 31.03.2011 №9-1 «Про затвердження Переліку питань для здійснення планових перевірок органами Пенсійного фонду України та форми Акта, що складається за їх результатами». Перевіркою встановлено, що зобов'язання зі збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в період з 01.2002 по 12.2003 становить 93398 грн. 86 коп., а не зазначені у рядку 7 поданої позивачем звітності 73727 грн. 61 коп. Таким чином, виявлено заниження зобов'язання на суму 19671 грн. 25 коп., що виникло з причин невідповідності нарахованого збору зобов'язанням при повністю виплаченій заробітній платі за 2002-2003 роки. Про дане порушення також зазначено у висновках до акту перевірки - заниження зобов'язання на суму 19671 грн. 25 коп. за 2002 рік. У відповідності до вищевикладеного стає зрозумілим, що предметом спору є сума донарахованих зобов'язань у розмірі 19671 грн. 25 коп., таким чином позивач помилково посилається в своїх обґрунтуваннях на п.3.4. акту перевірки. У п.3.4 акту говориться про сплату авансових платежів, а не про заниження зобов'язань. Питання заниження зобов'язань є окремим питанням, що висвітлюється далі за текстом акту. У відповідності до ст.1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Що стосується граничного строку визначення податкового зобов'язання згідно п.15.1.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», то посилання позивача на дану норму є, на думку відповідача, хибним, оскільки відповідно до абз.3 п.16 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» погашення заборгованості зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що виникла до 01.01.2004 і не погашена в установленому законом порядку, здійснюється відповідно до ст.106 цього Закону. Згідно з ч.15 ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується. У відповідності до законодавства, що діяло до 2004 року, а саме п.14.6 «Інструкції про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою Правління ПФУ від 19.10.2001 №16-6, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29.11.2001 за №998/6189, зазначено, що на виявлені під час перевірки суми коштів, на які платником не нараховувався збір, за актом перевірки збір донараховується та застосовуються штрафні санкції чинні на момент завершення перевірки, а винні посадові особи несуть відповідальність згідно з чинним законодавством. Крім того, в п.14.4 даної Постанови зазначено, що перевірці підлягають документи за весь період з моменту проведення попередньої перевірки. Позивач зазначає, що в преамбулі Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» вказано, що цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення. Разом з цим, відповідно до тексту редакції Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» чинної у 2002 році у преамбулі зазначено, що цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення. За наявності заперечень чи зауважень з боку підприємства його керівник і головний бухгалтер підписують акт із зауваженнями, що подаються до органів Пенсійного фонду у письмовій формі, чого позивачем не зроблено.

У судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечував, просив у задоволенні позову відмовити.

Сторони, під час розгляду справи, у судовому засіданні повідомили, що ними надано всі необхідні документи для вирішення спору по суті.

Вислухавши пояснення представника позивача, заперечення представника відповідача, розглянувши матеріали справи, суд з'ясував наступне.

ЗКБУ «Машбуд» зареєстроване Виконавчим комітетом Запорізької міської ради за адресою: 69001, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Перемоги, буд.2; ідентифікаційний код 05513796.

Відповідно до вимог ст.ст.11, 14-15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» позивач є страхувальником та платником страхових внесків.

Позивач перебуває на обліку в УПФУ в Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя.

У п.3.4 Акту перевірки №47, складеному 18.05.2012 УПФУ в Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя (сторінка 17), зокрема, зазначено: «… Перевіркою встановлено: не здійснено виплати заробітної плати протягом перевіряємого періоду, на які нараховуються страхові внески та за які одночасно з такою виплатою не потрібно сплачувати авансові платежі відповідно до п.6 ст.20 Закону України від 09.07.2003 №1058-ІV. Зобов'язання зі збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, зазначені у Рядку 7 «Належить до сплати» за період з 01.2002 по 12.2003 становлять 73727 грн. 61 коп. Фактично - 93398 грн. 86 коп. Заниження на суму 19671 грн. 25 коп. виникло з причини невідповідності нарахованого збору зобов'язанням при повністю виданій заробітній платі за 2002-2003 роки, що підтверджується відомостями по нарахуванню заробітної плати та касовими документами. При перевірці Рядка 14 «Загальна сума зобов'язань (сума рядків 7-13)» Розрахунку зобов'язань зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування (Додаток 22) за період з 01.2002 по 12.2003 зобов'язання визначено у сумі 73727 грн. 61 коп., що не відповідає сумі нарахованого збору за цей період. Встановлено заниження зобов'язання на суму 19671 грн. 25 коп. …».

У висновках вказаного Акту перевірки №47 від 18.05.2012 (сторінки 20-21), крім іншого, зазначено: «… Перевіркою правильності нарахування та сплати страхових внесків (п.3) встановлені порушення: … - заниження зобов'язання на суму 19671 грн. 25 коп. за 2002 рік …».

Судом досліджено Вимогу про сплату боргу №Ю-6252 від 18.05.2012, в якій зазначено, що станом на 18.05.2012 заборгованість зі сплати страхових внесків ЗКБУ «Машбуд» становить 19909 грн. 09 коп. Також, у Вимозі вказано, що відповідно до ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та на підставі Акту перевірки №47 від 18.05.2012 УПФУ в Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя вимагає у десятиденний строк з дня одержання цієї вимоги сплати недоїмки зі страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі: 204 грн. 39 коп. за кодом платежу 50020100, 33 грн. 45 коп. за кодом платежу 50020200, 19671 грн. 25 коп. за кодом платежу 50020100.

При цьому, позивачем оскаржується лише вимога УПФУ в Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя щодо сплати 19671 грн. 25 коп. за кодом платежу 50020100. В іншій частині платежів вказана Вимога про сплату боргу №Ю-6252 від 18.05.2012 позивачем - не оскаржується.

Згідно рекомендованого поштового повідомлення Вимога про сплату боргу №Ю-6252 від 18.05.2012 отримана відповідальною особою ЗКБУ «Машбуд» 05.06.2012.

Відповідачем в обґрунтування позиції по справі надано до суду: Картку особового рахунку страхувальника юридичної особи або фізичної особи, яка має найманих працівників (32%, 4%, 42%, 1%-5%) Розділ 2; Звіт про нарахування збору на обов'язкове державне пенсійне страхування й пенсійних надходжень та витрачання коштів Пенсійного фонду за 2001 рік (Форма №4-ПФ); Співставлення даних Додатка 23 з фактичними даними ЗКБУ «Машбуд»; Списки працівників, на яких ЗКБУ «Машбуд» були подані індивідуальні данні; Список працівників, на яких були подані звіти; Співставлення даних розрахунку-зобов'язання та розрахунку розділу ІІ додатку 23 сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з фактичними даними перевірки ЗКБУ «Машбуд»; Співставлення даних форми 4-ПФ, Додатку 22, Додатку 23 з фактичними; інші документи.

Як пояснив представник позивача у судовому засіданні, ЗКБУ «Машбуд» не оскаржує факт своєчасного не нарахування 19671 грн. 25 коп. страхових внесків у 2002 році, але вважає, що строки, за які відповідач може висувати вимогу їх сплати - вже сплинули, тому немає підстав для включення цієї суми до Вимоги про сплату боргу №Ю-6252 від 18.05.2012.

Позовні вимоги не підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Як зазначено у абз.3 п.16 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», погашення заборгованості зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що виникла до 01.01.2004 року і не погашена в установленому законом порядку, здійснюється відповідно до ст.106 цього Закону.

Отже, якщо заборгованість позивача і виникла відповідно до приписів Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» (як то стверджує позивач), то її погашення здійснюється вже відповідно до ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Як зазначено у ч.15 ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

Отже, на недоїмку страхових внесків у сумі 19671 грн. 25 коп. строк давності щодо її стягнення не застосовується.

Відповідно до абз.1,2 п.2 ч.1 ст.13 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» Пенсійний фонд та його територіальні органи мають право: проводити не частіше ніж один раз на календарний рік планову, а у випадках, передбачених законом, - позапланову перевірку на підприємствах, в установах і організаціях, у фізичних осіб - підприємців бухгалтерських книг, звітів, кошторисів та інших документів про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску, достовірності відомостей, поданих до Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, отримувати необхідні пояснення, довідки і відомості (зокрема письмові) з питань, що виникають під час такої перевірки. Планові та позапланові перевірки проводяться у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України за погодженням із сторонами соціального діалогу.

Приписами ст.13 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», «Порядку проведення Пенсійним фондом України та його територіальними органами планових та позапланових перевірок платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.03.2011 за №233 - не встановлено будь-яких обмежень щодо періодів та обсягів перевірок територіальними органами Пенсійного фонду України страхувальників, яким є і ЗКБУ «Машбуд».

Отже, правових перешкод для проведення відповідачем перевірки позивача за період 2002 року судом не встановлено.

Згідно матеріалів справи, акту №47, складеному 18.05.2012 УПФУ в Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя, перевірка проводилась в період з 14.05.2012 до 18.05.2012. Застосування приписів Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (на чому наполягає позивач) - суперечить вимогам абз.3 п.16 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» і не відповідає вимогам законодавства.

Крім того, на час здійснення правопорушення: несплати у 2002 році 19671 грн. 25 коп. страхових внесків діяла редакція ч.1-3 ст.3 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» наступного змісту: «Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду України в порядку, визначеному законодавством України. Платники, визначені пунктами 1, 2 та 3 статті 1 цього Закону, зобов'язані зареєструватися в органах Пенсійного фонду України. Комерційні банки при відкритті відповідних банківських рахунків зобов'язані вимагати інформацію від таких платників щодо зазначеної реєстрації. Платники збору, визначені пунктами 5-10 статті 1 цього Закону, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування сплачують на рахунок Кримського республіканського, обласних, Київського і Севастопольського міських управлінь Пенсійного фонду України в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Ці кошти використовуються виключно для рівномірного погашення заборгованості районів і міст з виплати пенсій …».

Отже, застосування приписів Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (як на тому наполягає позивач) у даних, конкретних правовідносинах не ґрунтується на нормах Закону.

Аналогічні викладеним містять у собі і приписи п.14.6 «Інструкції про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України», затвердженої 19.10.2001 постановою Правління Пенсійного фонду України №16-6, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29.11.2001 за №998/6189, яка діяла до 07.02.2011 (на час нарахування внесків за 2002 рік).

Зокрема, у п.14.6 «Інструкції про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України» зазначено, що на виявлені під час перевірки суми коштів, на які платником не нараховувався збір, за актом перевірки збір донараховується та застосовуються штрафні санкції чинні на момент завершення перевірки, а винні посадові особи несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

Відповідно до пп. «а», «б» п.8.2. «Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за №64/8663 (далі - Інструкція №21-1), органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки в таких випадках: а) якщо дані документальних перевірок результатів діяльності страхувальника свідчать про донарахування сум страхових внесків; б) якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків.

Згідно з п.8.3 Інструкції №21-1 вимога формується на підставі актів документальних перевірок та облікових даних з карток особових рахунків страхувальників за формою згідно з додатком 9 цієї Інструкції (для страхувальника - юридичної особи) або за формою згідно з додатком 10 цієї Інструкції (для страхувальника - фізичної особи).

З урахуванням обставин справи, наявності у позивача недоїмки по сплаті страхових внесків у сумі 19671 грн. 25 коп., суд вважає, що Вимога про сплату боргу №Ю-6252 від 18.05.2012 відповідачем сформована та надіслана позивачу обґрунтовано.

Таким чином, суд не вбачає підстав для скасування Вимоги про сплату боргу №Ю-6252 від 18.05.2012.

Як зазначено у ч.1 ст.11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З огляду на викладене вище, позовні вимоги ЗКБУ «Машбуд» не є обґрунтованими і не підлягають задоволенню. Доводи позивача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 17, 71, 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову відмовити у повному обсязі.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.ст.167, 186, 254 КАС України.

Постанова суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.167, 186 КАС України.

Постанову у повному обсязі виготовлено 12.10.2012.

Суддя (підпис) О.О. Прасов