Постанова № 26411546, 11.10.2012, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.10.2012
Номер справи
2а/1270/7233/2012
Номер документу
26411546
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

11 жовтня 2012 року Справа № 2а/1270/7233/2012

Луганський окружний адміністративний суд

у складі головуючого судді Чернявської Т.І.,

за участю

секретаря судового засідання Лушнікової О.С.

та

представників сторін:

від позивача - Кулигіна О.М. (довіреність від 07.03.2012 № 1489/10)

від відповідача - не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську

справу за адміністративним позовом

Державної податкової інспекції у Слов'яносербському районі Луганської області Державної податкової служби

до державного підприємства «Луганськвугілля»

про стягнення коштів за податковим боргом з екологічного податку у розмірі 146762,59 грн.,

ВСТАНОВИВ:

20 вересня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Слов'яносербському районі Луганської області Державної податкової служби до державного підприємства «Луганськвугілля» про стягнення коштів за податковим боргом з екологічного податку у розмірі 146762,59 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив таке.

Державне підприємство «Луганськвугілля» засноване на державній власності згідно з наказом Мінпаливенерго України від 13 лютого 2003 року № 82, належить до сфери управління Міністерства вугільної промисловості України та зареєстроване виконкомом Луганської міської ради 09 квітня 2003 року за реєстраційним № 25370169Ю0043256.

Державне підприємство «Луганськвугілля» самостійно податковий борг з екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними та пересувними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти та розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах у загальному розмірі 146762,59 грн. не сплатило, тому позивач просить стягнути кошти відповідача за податковим боргом в судовому порядку, оскільки відповідно до підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду за стягненням коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові.

Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином (арк. справи 24, 26, 40, довідковий лист). Правом подати суду заперечення проти позову та докази на підтвердження своїх доводів не скористався.

Відповідно до частини 6 статті 71 та частини 4 статті 128 КАС України суд вирішує справу за відсутності відповідача на підставі наявних в матеріалах справи доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню повністю, з таких підстав.

Державна реєстрація юридичної особи - державного підприємства «Луганськвугілля» (ідентифікаційний код 32473323) проведена управлінням державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради: дата проведення державної реєстрації - 09 квітня 2003 року, реєстраційний номер - 25370169Ю0043256 (арк. справи 9).

Державне підприємство «Луганськвугілля» перебуває на обліку як платник окремих податків в Державній податковій інспекції у Слов'яносербському районі Луганської області Державної податкової служби, про що свідчать відомості з реєстраційної картки (арк. справи 44).

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України:

- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1);

- пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);

- податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).

Згідно із статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).

Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (підпункт 20.1.18 пункту 20.1).

Згідно із пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

У відповідності із пунктом 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (підпункт 49.18.1);

- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (підпункт 49.18.2);

- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.3);

- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним (підпункт 49.18.4);

- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.5).

Платник податків відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Розділом VІІІ Податкового кодексу України врегульовані питання, пов'язані з обчисленням та сплатою екологічного податку.

Відповідно до пункту 240.1 статті 240 Податкового кодексу України платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються: викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (підпункт 240.1.1); скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти (підпункт 240.1.2); розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини (підпункт 240.1.3); утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) (підпункт 240.1.4); тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк (підпункт 240.1.5).

Пунктом 249.1 статті 249 Податкового кодексу України передбачено, що суми податку обчислюються за податковий (звітний) квартал платниками податку (крім тих, які визначені пунктом 240.2 статті 240 цього Кодексу), податковими агентами (які визначені підпунктом 241.2.1 пункту 241.2 статті 241 цього Кодексу).

Згідно із пунктом 250.1 статті 250 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

У відповідності з пунктом 250.2 статті 250 Податкового кодексу України платники податку, крім тих, які визначені пунктом 240.2 статті 240 цього Кодексу, та податкові агенти складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, за винятком податкових агентів, визначених підпунктом 241.2.2 пункту 241.2 статті 241 цього Кодексу, які сплачують податок до або в день подання митної декларації:

На виконання вимог пункту 54.1 статті 54 та пункту 250.2 статті 250 Податкового кодексу України державне підприємство «Луганськвугілля» як платник екологічного податку подало до Державної податкової інспекції у Слов'яносербському районі Луганської області державної податкової служби:

- податкову декларацію екологічного податку за ІІ квартал 2012 року від 03 серпня 2012 року № 9046046373, в якій визначило суму нарахованого податкового зобов'язання з екологічного податку за звітний квартал, за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення та за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах у загальному розмірі 6605,74 грн. (арк. справи 16-17);

- податкову декларацію екологічного податку за ІІ квартал 2012 року від 03 серпня 2012 року № 9046046823, в якій визначило суму нарахованого податкового зобов'язання з екологічного податку за звітний квартал, за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти та за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах у загальному розмірі 77064,91 грн. (арк. справи 18-19);

- податкову декларацію екологічного податку за ІІ квартал 2012 року від 06 серпня 2012 року № 9046493561, в якій визначило суму нарахованого податкового зобов'язання з екологічного податку за звітний квартал, за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення та за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах у загальному розмірі 62954,60 грн. (арк. справи 20-21);

- податкову декларацію екологічного податку за ІІ квартал 2012 року від 09 серпня 2012 року № 9047479703, в якій визначило суму нарахованого податкового зобов'язання з екологічного податку за звітний квартал, за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення та за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах у загальному розмірі 137,34 грн. (арк. справи 22-23).

В порушення вимог пункту 57.1 статті 57 та пункту 250.2 статті 250 Податкового кодексу України державне підприємство «Луганськвугілля» протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, самостійно суму податкового зобов'язання з екологічного податку, визначену у податкових деклараціях, не сплатило, внаслідок чого за платником податків утворився податковий борг з екологічного податку у розмірі 146762,59, що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника (арк. справи 28-36).

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Пунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (пункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).

До набрання чинності Податковим кодексом України спеціальним законом з питань оподаткування, який установлював порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначав процедуру оскарження дій органів стягнення, був Закон України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Відповідно до статті 6 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним до 01 січня 2011 року) у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.

Податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

На виконання вищезазначених положень Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним до 01 січня 2011 року) державним податковим органом державному підприємству «Луганськвугілля» було вручено 24 грудня 2009 року першу податкову вимогу від 21 грудня 2009 року № 1/231 та 22 лютого 2010 року другу податкову вимогу від 16 лютого 2010 року № 2/26, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення (арк. справи 10, 10 на звороті, 11, 11 на звороті).

Оскільки перша податкова вимога від 21 грудня 2009 року № 1/231 та друга податкова вимога від 16 лютого 2010 року № 2/26 є чинними (доказів про скасування або відкликання податкових вимог суду не надано), суд прийшов до висновку, що позивачем при зверненні до адміністративного суду з позовом про стягнення коштів за податковим боргом дотримані вимоги пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України.

Внаслідок того, що державне підприємство «Луганськвугілля» станом на дату розгляду та вирішення справи податковий борг з екологічного податку не сплатило, вимоги податкового органу про стягнення коштів в розмірі 146762,59 грн. за податковим боргом з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 КАС України, а також те, що позивач відповідно до пункту 21 частини 1 статті 5 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VІ «Про судовий збір» від сплати судового збору звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні 11 жовтня 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 12 жовтня 2012 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Керуючись статтями 16, 20, 87, 95, 102 Податкового кодексу України, статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Слов'яносербському районі Луганської області Державної податкової служби до державного підприємства «Луганськвугілля» про стягнення коштів за податковим боргом з екологічного податку у розмірі 146762,59 грн. задовольнити повністю.

Стягнути кошти державного підприємства «Луганськвугілля» (ідентифікаційний код 32473323, місцезнаходження: 91022, м. Луганськ, вул. Лермонтова, буд. 1-В) за податковим боргом з екологічного податку в сумі 146762,59 грн. (сто сорок шість тисяч сімсот шістдесят дві гривні п'ятдесят дев'ять копійок) в доход Державного бюджету України з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податків, у тому числі:

- 50627,17 грн. (п'ятдесят тисяч шістсот двадцять сім гривень сімнадцять копійок) на р/р № 33117362700299 в ГУДКСУ у Луганській області, МФО 804013, код бюджетної класифікації платежу 19010101, одержувач - УДКС у Слов'яносербському районі ГУДКСУ у Луганській області, код одержувача - 37969169;

- 74,57 грн. (сімдесят чотири гривні п'ятдесят сім копійок) на р/р № 33113362700301 в ГУДКСУ у Луганській області, МФО 804013, код бюджетної класифікації платежу 19010105, одержувач - УДКС у Слов'яносербському районі ГУДКСУ у Луганській області, код одержувача - 37969169;

- 25474,33 грн. (двадцять п'ять тисяч чотириста сімсот чотири гривні тридцять три копійки) на р/р № 33116363700299 в ГУДКСУ у Луганській області, МФО 804013, код бюджетної класифікації платежу 19010201, одержувач - УДКС у Слов'яносербському районі ГУДКСУ у Луганській області, код одержувача - 37969169;

- 63918,01 грн. (шістдесят три тисячі дев'ятсот вісімнадцять гривень одна копійка) на р/р № 33115364700299 в ГУДКСУ у Луганській області, МФО 804013, код бюджетної класифікації платежу 19010301, одержувач - УДКС у Слов'яносербському районі ГУДКСУ у Луганській області, код одержувача - 37969169;

- 6531,17 грн. (шість тисяч п'ятсот тридцять одна гривня сімнадцять копійок) на р/р № 33111364700301 в ГУДКСУ у Луганській області, МФО 804013, код бюджетної класифікації платежу 19010305, одержувач - УДКС у Слов'яносербському районі ГУДКСУ у Луганській області, код одержувача - 37969169;

- 08,99 грн. (вісім гривень дев'яносто дев'ять копійок) на р/р № 33110364700302 в ГУДКСУ у Луганській області, МФО 804013, код бюджетної класифікації платежу 19010106, одержувач - УДКС у Слов'яносербському районі ГУДКСУ у Луганській області, код одержувача - 37969169;

- 128,35 грн. (сто двадцять вісім гривень тридцять п'ять копійок) на р/р № 33110364700302 в ГУДКСУ у Луганській області, МФО 804013, код бюджетної класифікації платежу 19010306, одержувач - УДКС у Слов'яносербському районі ГУДКСУ у Луганській області, код одержувача - 37969169.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Згідно з частиною 3 статті 160 КАС України постанова складена у повному обсязі 12 жовтня 2012 року.

СуддяТ.І. Чернявська