ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.12.08
Справа №АС10/576-08.
Господарський суд Сумської області у складі:
Головуючого судді – Малафеєвої І.В.
розглянувши справу
за позовом комунального підприємства «Шляхрембуд» м. Суми
до відповідача Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області
про визнання нечинним та скасування рішення
За участю представників сторін:
від позивача Шелядін С.В.
від відповідача Ракульцева Н. Г.
Суть спору: позивач просить суд визнати нечинним та скасувати рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області №60 від 12.09.2008 р.
Відповідач проти адміністративного позову заперечує і вважає, що рішення прийняте відповідно до вимог діючого законодавства.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення повноважних представників позивача та відповідача, дослідивши та оцінивши надані докази по справі, суд встановив наступне.
Оспорюваним рішенням Державною інспекцією з контролю за цінами в Сумській області у позивача вилучено в дохід Державного бюджету 26803,20 грн. та стягнуто штраф в сумі 53606,40 грн.
Підставою для застосування економічних санкцій є акт перевірки від 15.08.2008р. №288, відповідно до якого відповідачем встановлено завищення кошторисної вартості виконаних робіт по капітальному ремонту вулично-дорожньої мережі у м. Суми, проведених в травні-жовтні 2007 року, внаслідок завищення сум загально-виробничих витрат по договору на виконання робіт від 21.03.2007р.№ 4/24, в частині включення витрат на утримання оздоровчого комплексу «Зоряний».
Перевіркою встановлено, що КП «Шляхрембуд» формування вартості проектів дорожнього будівництва здійснює згідно з «Правилами визначення вартості будівництва ДБН Д. 1.1-1-2000» (Державні будівельні норми України), затверджених наказом Держбуду України від 27.08.2000 р. №174 із змінами, внесеними згідно з Доповненням №3, затвердженим наказом Держбуду України від 07.05.2002р. № 80, зміною №2, затвердженою наказом Держбуду України від 17.06.2003р. № 85.
Позивач стверджує, що перевірка була здійснена відповідачем поза межами його компетенції.
Дійсно, судом встановлено, що відповідно до ч.2 ст.12 Закону України «Про ціни і ціноутворення» формування кошторисної нормативної бази, визначення порядку її застосування в будівництві, контроль за дотриманням замовниками, проектними, будівельно-монтажними організаціями та іншими учасниками інвестиційної діяльності нормативних документів і нормативів обчислення вартості будівництва об'єктів, що споруджуються із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій, здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань містобудування і архітектури.
Такий орган був визначений постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.1998 №1210 «Про порядок здійснення контролю за визначенням вартості будівництва об'єктів, що споруджується із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій».
Згідно з п.1 затвердженого Порядку вказаний контроль здійснює інспекція з контролю за визначенням вартості будівництва об'єктів (Держцінбудінспекція) у складі Держбуду.
За п.2 Порядку контролю підлягають усі учасники інвестиційного процесу незалежно від форм власності, а саме - проектно-вишукувальні, підрядні організації, постачальники, підприємства, установи, організації та інші суб'єкти підприємницької діяльності, що надають відповідні послуги, а також замовники. Цей контроль здійснюється на об'єктах нового будівництва, розширення, реконструкції, технічного переоснащення, реставрації, ремонту, створення інженерної і транспортної інфраструктури та комплексного благоустрою території.
Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 25.07.2001 №150 затверджено Інструкцію про проведення перевірок визначення вартості будівництва об'єктів, що споруджується із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств та організацій.
Разом з тим статтею 3 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» передбачено, що державний нагляд (контроль) здійснюється за принципом неприпустимості дублювання повноважень органів державного нагляду (контролю).
Отже, Державна інспекція з контролю за цінами в Сумській області перевищила свої повноваження, оскільки такі перевірки здійснює не позивач, а інспекція з контролю за визначенням вартості будівництва об'єктів у складі Держбуду.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є правомірними, обґрунтованим і підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Визнати нечинним рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області №60 від 12.09.2008 р. про стягнення з комунального підприємства «Шляхрембуд» (м.Суми, вул. Лебединська, 3, і.к. 05433057) в дохід Державного бюджету м.Суми 26803,20 грн. та 53606,40 грн. штрафних санкцій.
2. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
3. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 днів з дня її складення у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
4. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ І.В.МАЛАФЕЄВА
В судовому засіданні судом оголошено вступну та резолютивну частину постанову.
Повний текст постанови складений і підписаний 19.12.2008 р.