ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 жовтня 2012 р. № 2а-8103/12/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого-судді Дем'яновського Г.С., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Львівського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Львівський міський центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, що діє від імені Фонду відповідно до законів України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття ", "Про зайнятість населення ", "Про державну службу ", Положення про державну службу зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 24 червня 1991 року № 47.
Відповідно до п. 1 ст. 1 Закону України "Про зайнятість населення " зайнятість - це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм дохід у грошовій або іншій формі.
ОСОБА_1 звернувся до центру зайнятості в пошуках роботи де йому надано 13.10.2010р. статус безробітного на підставі власноручно підписаної цією особою заяви (тобто на восьмий день після реєстрації як особи, котра шукає роботу). За час перебування на обліку ОСОБА_1 отримував у центрі зайнятості матеріальне забезпечення та соціальні послуги, зокрема, центром зайнятості йому було виплачено допомогу з безробіття.
Згідно даних наданих ДПА, які отримані відповідно до Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»отримана інформація про дохід Відповідача в період перебування на обліку як безробітного. На підтвердження цих даних отримано з ПАТ «Львівобленерго»трудову угоду від 04.05.2011р. №30/11 та акти виконаних робіт від 30.06.2011 року, 30.09.2011 року, 30.10.2011 року на підставі якої Відповідач виконував роботи та отримував дохід.
Відповідно до п. 2 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття " був зобов'язаний вчасно інформувати державну службу зайнятості про цю обставину, як таку, що не давала йому права перебувати на обліку, як безробітному та отримувати соціальні послуги.
В п. 1 ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення»зайнятість - це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що як правило приносить їм дохід у грошовій або іншій формі.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про зайнятість населення "" безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших, передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості, як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
ОСОБА_1, виконуючи роботи згідно трудової угоди та отримуючи дохід, не міг підпадати під категорію безробітного, отримувати матеріальне забезпечення та соціальні послуги.
П. З ст. 36 цього ж Закону передбачено: «сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг».
Відповідно до п. 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»«застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов 'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг».
Виходячи з даних фактів, відповідач своєчасно не виконав свої обов'язки застрахованої на випадок безробіття особи, внаслідок чого безпідставно отримував допомогу з безробіття.
Отже сума коштів, витрачених службою зайнятості за період з 04.05.2011р. по 10.08.2011р. що підлягають поверненню відповідачем складає 1998 грн.87коп. (одна тисяча дев'ятсот дев'яносто вісім грн. 87 коп.)
Ухвалою суду від 20.09.2012 року відкрито скорочене провадження у даній справі та надано відповідачу строк для подання заперечення проти позову або заяви про визнання позову та роз'яснено наслідки такого неподання.
Оскільки відповідач повідомлений належним чином, суд вважає за можливе, у відповідності до вимог ч.3 ст.183-2 КАС України, розглядати справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Відповідач не подав до суду заперечень проти даного позову.
З врахуванням вищевикладеного, суд прийшов до висновку про обгрунтованість та підставність позовних вимог і вважає, що позов підлягає до задоволення.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору не належить стягувати з відповідача, оскільки позивачем не понесені.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 159-163, 167, 183-2 Кодексу адміністративні судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Львівського міського центру зайнятості на рахунок НОМЕР_1 Одержувач: Львівський міський центр зайнятості Банк: ГУДК у Львівській області ЗКПО 25555035 МФО 825014 Повернення коштів попомоги з безробіття для Львівського МПЗ від ОСОБА_1) заборгованість в сумі 1 998 (одна тисяча дев'ятсот дев'яносто вісім грн.) 87 коп.
Постанова може бути оскаржена сторонами до Львівського апеляційного адміністративного суду. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд Львівський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.
Суддя Дем'яновський Г.С.
З оригіналом згідно
Суддя Дем'яновський Г.С.