Постанова № 2635765, 27.11.2008, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
27.11.2008
Номер справи
22-256а
Номер документу
2635765
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.11.08 Справа№ 22-256а

за позовом Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області, м.Львів

до відповідача Державного територіально-галузевого об’єднання „Львівська залізниця”, м.Львів

про стягнення 17790,51 грн.

Суддя М.Жклік

при секретарі О.Дімітровій

Представники

Від позивача: Рущак.О.О ( довіреність № 04-2166 від 26.05.2008 р.)

Від відповідача: не з”явився

Суть спору:

Розглядається адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області, м. Львів до Державного територіально-галузевого об’єднання „Львівська залізниця”, м.Львів про стягнення 17790,51 грн.

Ухвалою суду від 20.07.2007 року відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи на 06.09.2007р. Ухвалою суду від 06.09.2007р. провадження у справі зупинено. 30.10.2008 року ухвалою суду провадження у справі поновлено та призначено розгляд справи на 27.11.2008 року.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позовній заяві.

Відповідач в судове засідання явку повноважного представника не забезпечив, хоча у встановленому порядку був повідомлений про час і місце розгляду справи, тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами, відповідно до ст.71 КАС України.

Представнику позивача роз”яснено його процесуальні права та обов”язки згідно зі ст.ст.49, 51 КАС України.

Розглянувши подані документи і матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, з’ясувавши фактичні обставини справи, на яких грунтуються позовні вимоги, які мають значення для справи, суд встановив наступне.

Державною інспекцією з контролю за цінами у Львівській області було проведено перевірку відокремленого підрозділу Львівська дистанція водопостачання ДТГО „Львівська залізниця” щодо порядку дотримання та застосування тарифів на житлово-комунальні послуги. За результатами перевірки складено акт № 000426 від 23.05.2007 року.

Перевіркою встановлено, що за період з листопада 2006р. по квітень 2007р. відокремлений підрозділ Львівської дистанції водопостачання ДТГО „Львівська залізниця” (надалі –ВОДЧ-1) надавав послуги з централізованого водопостачання та водовідведення різним категоріям споживачів Львівської та Тернопільської областей.

Відповідно до п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 12.07.2006р. № 959 „Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення” (надалі Порядок) передбачено, що під тарифом на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення слід розуміти вартість надання одиниці послуги (1 куб.м.) з водопостачання чи водовідведення відповідної якості, розрахованої на основі економічно обґрунтованих планових витрат з урахуванням планового прибутку та податку на додану вартість. Відповідно до вимог Порядку, розраховані тарифи з економічним обґрунтування витрат та планового прибутку становили за період з листопада 2006 р. по квітень 2007р. за послуги з водопостачання 2,05 грн./м3 (з ПДВ) , а за послуги з водовідведення –1,49 грн./м3, що підтверджено додатками до акту №2-7.

Відповідно до ст.32 Закону України „Про житлово-комунальні послуги” плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору. Розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку.

При перевірці правильності застосування плати по таких споживачах як, ДП „Константа-Захід” та ТзОВ „Ганна-Марія” застосовано завищені тарифи, а саме щодо ДП „Константа-Захід” –10,26 грн./м3, замість встановленого згідно з вимогами Порядку 2,05 грн./м3 на послуги з водопостачання та до ТзОВ „Ганна-Марія” –7,44 грн./м3, замість встановленого –1,49 грн./м3 на послуги з водовідведення.

Застосування таких розмірів тарифів пояснювалося п.2.4 договорів, згідно із якими передбачено, що в разі перевищення ліміту водопостачання та водовідведення, споживач сплачує за кожний кубічний метр понад ліміт ціну, що перевищує встановлену в п”ять разів. Однак, під час здійснення перевірки відповідачем не надано жодних доказів, які б підтверджували перевищення вищезазначеними споживачами норм води, передбачених умовами договору. Отже, були відсутні правові підстави для застосування тарифів в інших розмірах, ніж розрахованих у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 12.07.2006р. № 959 „Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення”.

Внаслідок чого було одержано необґрунтовану виручку в сумі 5930,17 грн.

На підставі матеріалів перевірки позивачем прийнято рішення № 72 від 29.05.2007 року про застосування до відповідача економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, згідно з яким, на підставі Закону України "Про ціни та ціноутворення" вирішено стягнути в доход державного бюджету м.Львова 17790,81 грн.

Розгляд даної справи зупинявся до набрання законної сили судовим рішенням по справі № 5/176а про визнання нечинним рішення Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області № 72 від 29.05.2007р. про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін до ДТГО „Львівська залізниця” в частині стягнення 17790,51 грн.

Постановою господарського суду Львівської області від 20.08.2008р. у справі № 5/176а, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 02.07.2008 р. в задоволенні позовних вимог ДГТО „Львівська залізниця” про визнання протиправним та нечинним рішення Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області № 72 від 29.05.2007р. про застосування до позивача економічних санкцій в розмірі 17790,51 грн. за порушення державної дисципліни цін відмовлено.

Дослідивши обставини справи та оцінивши подані докази в їх сукупності, суд, дійшов висновку, що позовні вимоги обгрунтовані та підлягають до задоволення з наступних підстав.

У відповідності до ст.8 Закону України „Про ціни та ціноутворення" державне регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом встановлення державних фіксованих цін (тарифів) або граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксованих цін (тарифів).

Згідно із ст. 189 ГК України ціна (тариф) є формою грошового визначення вартості продукції (робіт, послуг), яку реалізовують суб’єкти господарювання.

Таким чином, згідно діючого порядку ціноутворення регульовані (фіксовані) тарифи встановлюються з урахуванням кінцевої вартості послуг для споживача, а тому включають в себе податок на додану вартість.

Згідно із п. 1.4 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України від 03.12.2001р. № 298/519 порушенням порядку встановлення та застосування цін, за які накладаються економічні санкції, є застосування цін і тарифів з порушенням інших методів регулювання, одним з яких є постанова Кабінету Міністрів України від 12.07.2006р. № 659 „Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення”.

Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог і вважає, що позов підлягає задоволенню.

Судові витрати покласти на відповідача.

Керуючись ст.ст. 2, 11, 69-71, 86, 161-163 КАС України, суд. –

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Державного територіально-галузевого об’єднання „Львівська залізниця” (79000 м.Львів, вул. Гоголя,1, р/р 26007000046 в ЛФ АБ „Експрес Банк”, МФО 325956, ЗКПО 01059900) в доход державного бюджету м.Львова (р/р 31110106700002 в ГУДКУ у Львівській області, МФО 825014, код ЄДРПОУ 23949066, код 21081100) –17790,51 грн.

3. Стягнути з Державного територіально-галузевого об’єднання „Львівська залізниця” (79000 м.Львів, вул. Гоголя,1, р/р 26007000046 в ЛФ АБ „Експрес Банк”, МФО 325956, ЗКПО 01059900) в доход державного бюджету 177,90 грн. судового збору.

Постанова набирає законної сили у відповідності із ст.254 КАС України.

Постанова може бути оскаржена у порядку і строки, передбачені ст.186 КАС України.

Суддя Желік М.Б.