ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
______
УХВАЛА
28.11.08 Справа № 10/97б.
Суддя М.Ю. Ковалінас, при секретарі Добродзій Є.В.,
розглянувши матеріали справи за заявою
кредиторів - Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції
у м. Луганську;
Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі
м. Луганська
до боржника - Державного будівельно - монтажного управління
"Будмонтаж", м. Луганськ
Про банкрутство
В присутності представників сторін:
від кредиторів - Євдокіменко В.К., дов. №9758/09 від 03.09.08. (УПФУ);
Кузнєцова І.М., дов. №36301/10 від 06.10.08. (МДПІ);
від боржника - не прибули;
керуючий санацією Криштов Є.Ф. - не прибув (явка обов’язкова).
Суть справи: банкрутство за нормами Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі за текстом - Закон), процедура санації.
Сторони та учасники провадження у справі своєчасно та належним чином повідомлені судом про час і місце розгляду справи (ухвала від 10.11.08.).
Розглянувши матеріали справи та додатково надані, вислухавши присутніх, суд
в с т а н о в и в :
Провадження у справі №10/97б про банкрутство боржника - Державного будівельно монтажного управління "Будмонтаж", м. Луганськ, порушено господарським судом 10.04.03. за спільною заявою кредиторів - Ленінської МДПІ у м. Луганську, УПФУ в Ленінському районі м. Луганська, у зв'вязку з неспроможністю боржника сплатити заборгованість по сплаті податків та обов'язкових платежів до бюджету у встановлений Законом строк, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Ухвалою суду від 05.05.03. визнано обґрунтованими вимоги ініціюючих кредиторів, введено процедуру розпорядження майном боржника, призначено розпорядником майна арбітражного керуючого Криштова Є.Ф. за пропозицією Луганської філії Агентства з питань банкрутства (лист №431 від 29.04.03.).
Оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство боржника опубліковано в офіційному друкованому органі - газеті "Голос України" №103 від 05.06.03., у встановлений Законом 30-дений строк до суду із заявами про визнання грошових вимог до боржника звернулися конкурсні кредитори.
Ухвалою від 16.12.03. у справі затверджено реєстр вимог кредиторів та в порядку ст. 16 Закону зобов'язано розпорядника майна спільно з кредиторами, чиї вимоги включено до реєстру, скликати та провести загальні збори кредиторів та засідання комітету кредиторів, надати суду рішення комітету кредиторів щодо подальшої судової процедури банкрутства у справі.
У виконання вимог Закону арбітражним керуючим - розпорядником майна боржника Криштовим Є.Ф. суду представлено за супровідним листом - клопотанням №10/97-Б від 09.02.04. протокол загальних зборів кредиторів б/н від 09.02.04., на яких було обрано повноважний комітет кредиторів, а також надав протокол засідання комітету кредиторів б/н від 09.02.2004., згідно якого комітетом кредиторів було вирішено клопотати перед судом про введення процедури санації та призначення керуючим санацією арбітражного керуючого Криштова Є.Ф.
Процедуру санації боржника - Державного будівельно монтажного управління "Будмонтаж", м. Луганськ, відкрито ухвалою суду від 09.02.04., керуючим санацією призначено арбітражного керуючого Криштова Є.Ф., на якого покладено обов'язок щодо подання на розгляд та затвердження суду плану санації боржника у строк не пізніше шести місяців з дня винесення ухвали про санацію боржника.
За супровідним листом №10/97-1 від 14.01.05. керуючий санацією Криштов Є.Ф. надав матеріали по проведенню процедури санації, зокрема: протокол засідання комітету кредиторів б/н від 14.01.05., з тексту якого вбачається, що комітетом було заслухано звіт керуючого санацією про незадовільні результати санації та затверджено його, вирішено звернутись до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури; а також, надав й аналогічне клопотання комітету кредиторів (лист б/н, б/д а.с. 70 т.2).
У довідці б/н від 14.01.98. Луганського обласного управління статистики зазначено, що боржник за організаційно - правовою формою господарювання є державним підприємством, форма власності - загальнодержавна.
Згідно Статуту боржника - Державного будівельно монтажного управління "Будмонтаж", м. Луганськ, провулок Пролетарський, 11, ідент. код 05591626 (а.с. 12-18 т.1), його засновано на державній власності відповідно до розпорядження Голови Луганської обласної державної адміністрації від 08.04.97. №288, підприємство підпорядковане Луганській обласній державній адміністрації, яка є органом управління майном боржника (вступна частина Статуту); майно Підприємства є державною власністю і закріплюється за ним на праві повного господарського відання; відчуження засобів виробництва, що є державною власністю і закріплені за підприємством, здійснюється за погодженням з Органом управління майном (ст. 4 п. п. 4.2, 4.4 Статуту).
Листом №1-8/70 від 02.02.05. (а.с. 74 т.2) Регіонального відділення Фонду державного майна України по Луганській області, суду повідомлено, що боржник - Державне будівельно монтажне управління "Будмонтаж", м. Луганськ, органами приватизації ФДМУ по Луганській області, не було приватизовано.
Листом №15/01-18-50 від 18.02.05. Управління будівництва Луганської обласної державної адміністрації суду повідомлено, що облдержадміністрація не заперечувала проти порушення справи про банкрутство боржника, приймаючи до уваги незадовільні показники фінансово-господарської діяльності підприємства за 1997-2001р.р., відсутність замовлень на виконання будівельно-монтажних робіт у 2002 р., недостатній обсяг зворотних коштів для погашення кредиторської заборгованості, тощо (а.с.79 т. 2).
Ухвалою від 22.02.05. провадження у справі №10/97б про банкрутство боржника - Державного будівельно монтажного управління "Будмонтаж", м. Луганськ, зупинено, оскільки щодо боржника діють положення Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" від 29.11.01. №2864-ІІІ, яким встановлено мораторій на застосування примусової реалізації майна, у тому числі й у ліквідаційній процедурі, який поширюється на підприємства, у статутних фондах яких частка державної власності становить понад 25%.
Приймаючи до уваги, що провадження у справі №10/97б триває понад п’ять років, фактичне припинення боржником виробничої діяльності, та те, що час розгляду справи у суді перевищує всі розумні строки, ухвалою від 10.11.08. судом поновлено провадження у справі №10/97б та її призначено до розгляду у судовому засіданні й зобов'язано керуючого санацією Криштова Є.Ф. надати суду звіт про стан здійснення процедури санації у справі, зокрема щодо наявності у підприємства - боржника активів, розробки плану санації, а також зобов'язано комітет кредиторів у справі, орган управління майном боржника - Луганську обласну державною адміністрацію, Фонд державного майна України, й Державний департамент з питань банкрутства Міністерства економіки України, Луганський обласний відділ з питань банкрутства, надати суду у письмовому вигляді їх думку щодо подальшого руху справи (можливість завершення санації, відкриття ліквідаційної процедури, тощо), з урахуванням положень Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" від 29.11.01. №2864-ІІІ та рішення Конституційного Суду України від 10.06.03. №1-11/2003.
У дане судове засідання керуючий санацією Криштов Є.Ф. з невідомих причин не прибув, вимог суду, викладених у п. 3 резолютивної частини ухвали від 10.11.08. без поважних причин не виконав, а також не виконано й вимоги суду згідно п. п. 4-6 цієї ж ухвали.
На адресу господарського суду надійшли:
- лист Луганського обласного відділу з питань банкрутства Міністерства економіки України, №1998 від 26.11.06., у якому повідомлено, що керуючий санацією на запит відділу не відповів, документів та інформації, які було він нього витребувано відділом, не представив;
- лист Головного управління економіки Луганської обласної державної адміністрації, №22-3/3232 від 27.11.08., з якого слід, що станом на 01.01.08. підприємство –боржник - Державне будівельно монтажне управління "Будмонтаж", провул. Пролетарський, буд. 11, м. Луганськ, ідент. код 05591626, відсутнє в основному колі будівельних підприємств різних форм власності, діяльність яких координується Облдержадміністрацією.
За таких обставин, розгляд справи слід відкласти.
Керуючись ст. ст. 1, 2, 3-1, 16, 17-21 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 1, 2 Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна", ст. ст. 38, 50, 86, 87 ГПК України, суд
у х в а л и в :
1.Призначити розгляд справи на 27.01.09., на 10 годин 10 хвилин, каб. №310.
2.Вдруге! Зобов’язати керуючого санацією Криштова Є.Ф . - подати до суду в строк до 25.01.09. звіт за підсумками своєї роботи, попередньо розглянутий і схвалений комітетом кредиторів, а також іншу документацію відповідно до ст. ст. 17, 21 Закону, зокрема інформацію щодо складання та схвалення плану санації боржника; надати докази наявності чи відсутності у боржника майнових активів та грошових коштів для задоволення вимог кредиторів –акти інвентаризації, описи тощо, довідки БТІ, МРЕВ, Управління земельних ресурсів, Інспекції Держтехнагляду, банківських установ, тощо; відомості ВДВС щодо наявності чи відсутності виконавчих проваджень стосовно боржника; рішення органу управління майном боржника та інших уповноважених органів; скликати комітет кредиторів, провести його засідання у порядку визначеному ст. 16 Закону й надати суду легітимне рішення комітету кредиторів щодо затвердження звіту керуючого санацією або щодо можливості ліквідації банкрута, як юридичної особи, укладення мирової угоди між сторонами у справі, тощо.
3.Комітету кредиторів - надати суду в строк до 25.01.09. належне рішення комітету (у вигляді відповідного протоколу засідання комітету кредиторів) щодо подальшого руху справи (зокрема про можливість припинення процедури санації, введення ліквідаційної процедури або укладення мирової угоди між сторонами у справі, з урахуванням положень Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" від 29.11.01. №2864-ІІІ та рішення Конституційного Суду України від 10.06.03. №1-11/2003, пропозиції комітету кредиторів щодо кандидатури ліквідатора у справі.
4.Вдруге! Зобов’язати Луганську обласну державну адміністрацію, як орган управління майном боржника, - надати суду в строк до 25.01.09. письмову думку подальшого провадження у справі (зокрема: про необхідність продовження процедури санації або про можливість припинення процедури санації боржника, визнання боржника банкрутом та введення ліквідаційної процедури, укладення мирової угоди між сторонами, тощо), з урахуванням положень Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" від 29.11.01. №2864-ІІІ та рішення Конституційного Суду України від 10.06.03. №1-11/2003.;
- а також надати суду письмову інформацію щодо фактів, наведених у листі Головного управління економіки Луганської обласної державної адміністрації, №22-3/3232 від 27.11.08., стосовно відсутності боржника –Державного будівельно монтажного управління "Будмонтаж", провул. Пролетарський, буд. 11, м. Луганськ, ідент. код 05591626, в колі підприємств, діяльність яких координуються структурними підрозділами Облдержадміністрації, оскільки боржник згідно його Статуту заснований на державній власності відповідно до розпорядження Голови Луганської обласної державної адміністрації від 08.04.97. №288, й підприємство підпорядковане Луганській обласній державній адміністрації, яка є органом управління майном боржника, майно Підприємства є державною власністю і закріплюється за ним на праві повного господарського відання; відчуження засобів виробництва, що є державною власністю і закріплені за підприємством, здійснюється за погодженням з Органом управління майном.
5.Зобов'язати Фонд державного майна України, м. Київ, Державний департамент з питань банкрутства Міністерства економіки України, м. Київ, - у строк до 25.01.09., надати суду в письмовому вигляд свою думку щодо подальшого провадження у справі про банкрутство боржника (зокрема про можливість припинення процедури санації та введення ліквідаційної процедури або щодо можливості укладення мирової угоди між сторонами), з урахуванням положень Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" від 29.11.01. №2864-ІІІ та рішення Конституційного Суду України від 10.06.03. №1-11/2003.
6.Кредитору - Ленінський МДПІ у м. Луганську, - в строк до 25.01.09. надати суду відомості (висновок) щодо останнього подання боржником податкових декларацій до МДПІ, а також щодо наявності у боржника рахунків у банківських установах, із зазначенням найменувань та адрес цих банківських установ.
7.Державному департаменту з питань банкрутства Міністерства економіки України, м. Київ, Луганському обласному відділу з питань банкрутства Міністерства економіки України, м. Луганськ, - у строк до 25.01.09., надати суду погоджену у встановленому Порядку пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для призначення його новим керуючим санацією або ліквідатором у справі №10/97б про банкрутство боржника - Державного будівельно монтажного управління "Будмонтаж", провул. Пролетарський, буд. 11, м. Луганськ, ідент. код 05591626.
Явка у судове засідання керуючого санацією Криштова Є.Ф., членів комітету кредиторів, представників боржника та учасників є обов’язковою.
Суддя М.Ю. Ковалінас
Надр. 12 прим.:
1 - до справи;
2 - 5 - кредиторам:
- УПФУ в Ленінському районі м. Луганська;
- Ленінській МДПІ у м. Луганську;
- ВД ЛОВ Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, м. Луганськ;
- ВАТ "Луганськобленерго" в особі філії Луганських електричних мереж, м. Луганськ;
6 - боржнику;
7 - керуючому санацією Криштову Є.Ф.;
8 - Луганській обласній державній адміністрації;
9 - Фонду державного майна України, м. Київ;
10 - Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Луганській області, м. Луганськ;
11 - Державному департаменту з питань банкрутства Міністерства економіки України, м. Київ;
12 - Луганському обласному відділу з питань банкрутства.