ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а/1770/1151/2012
10 травня 2012 року 11год. 08хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Махаринця Д. Є. за участю секретаря судового засідання Тимошицької Т.І. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Шимборська О.А.,
відповідача: представник Столярець І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Приватне підприємство " ЕКСТРІМ-СТИЛЬ"
до Державна податкова інспекція у м.Рівному Рівненської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення , -ВСТАНОВИВ :
Позивач Приватне підприємство "ЕКСТРІМ-СТИЛЬ" звернулося до суду з позовом до відповідача Державна податкова інспекція у м.Рівне про визнання протиправним та скасування податкового повідомлень - рішень від 28.11.2011 року №0020871541 та №0020881541.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі, дав пояснення, аналогічні викладеним в позовній заяві та просив позов задоволити в повному обсязі.
Представник відповідача подав заперечення на позов, в судовому засіданні представник позивача проти позову заперечив з підстав викладених у письмових запереченнях.
Судом в порядку ст. 55 КАС України допущено заміну Державної податкової інспекції у місті Рівне її правонаступником - Державною податковою інспекцією у м.Рівному Рівненської області Державної податкової служби.
Заслухавши представників позивача та відповідача, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що в задоволенні позову слід відмовити повністю з огляду на наступне.
15 листопада 2011 р. Державною податковою інспекцією у м. Рівне було проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість за липень, серпень, вересень 2011 р. Приватне підприємство "ЕКСТРІМ-СТИЛЬ", за результатами якої було складено Акт №337/15-200/32471436 (а.с.9-11).
На підставі Акта №337/15-200/32471436 від 15 листопада 2011 року ДПІ у м. Рівне було прийнято податкові повідомлення-рішення від 28 листопада 2011 р. № 0020871541 про збільшення суми грошового зобов'язання по податку на додану вартість на суму 108361,40 грн. основного платежу і 27090,35 грн. штрафних (фінансових) санкцій та №0020881541 про збільшення суми грошового зобов'язання по податку на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 510, 00 грн.
За наслідками проведеної перевірки в ДПІ у м. Рівному зроблено висновок про допущення ІП "ЕКСТРІМ-СТИЛЬ" порушення вимог:
п. 181.1ст. 181, п. 185.1.ст. 185, п.200.І ст.200 Податкового Кодексу України внаслідок чого донараховано податкове зобов'язання по податку на додану вартість, в сумі 108361,40 грн. та штрафні (фінансові) санкції в сумі 510, 00 грн.
Як вбачається з досліджених судом матеріалів ПП "ЕКСТРІМ-СТИЛЬ" у 2011 роді працювало на спрощеній системі оподаткування, свідоцтво про сплату єдиного податку видане 27.12.2010 року №1716111656. Згідно розрахунку сплати єдиного податку суб'єктом підприємництва - юридичною особою за 2-й квартал 2011 року поданого ПП "ЕКСТРІМ-СТИЛЬ" до ДПІ у м.Рівне 13.07.2011 року №101263 обсяг виручки від реалізації (товарів, робіт, послуг) (р.2) становить 1 541 807 грн.
Пунктом 1 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" від 03.07.1998 року №727 із змінами та доповненнями визначено, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для таких суб'єктів малого підприємництва: юридичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, в яких за рік середньооблікова чисельність працюючих не перевищує 50 осіб і обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 1 млн. гривень.
Таким чином відповідно до п. 1 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" від 03.07.1998 року №727 із змінами та доповненнями сума перевищення ПП "ЕКСТРІМ-СТИЛЬ" обсягу виручки від реалізації продукції за 2-й квартал 2011 року становить 541 807 грн.
Як визначено п.5 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва", що у разі порушення вимог, установлених статтею 1 цього Указу, платник єдиного податку повинен перейти на загальну систему оподаткування, обліку та звітності, починаючи з наступного звітного періоду (кварталу).
Внаслідок вищевикладеного починаючи з 01.07.2011 ПП "ЕКСТРІМ-СТИЛЬ" необхідно здійснювати діяльність на загальній системі оподаткування та зареєструватись платником податку на додану вартість відповідно п. 181.1 ст. 181 Податкового кодексу України.
Згідно з п.6.2. Розділу III Наказу ДПА України "Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість" від 22.12.2010 року №978 із змінами та доповненнями (був чинним до 16.12.2011 року) визначено, що не зареєстрована платником податку на додану вартість особа, яка, перебуваючи на спрощеній системі оподаткування та сплачуючи єдиний податок, перевищила обмеження щодо обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік, установленого статтею 1 Указу Президента України від 03.07.1998 N 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (у редакції Указу Президента України від 28.06.99 N 746) зобов'язана подати до податкового органу заяву про реєстрацію як платника ПДВ. Реєстраційна заява платника ПДВ має бути подана (надіслана) податковому органу: фізичною особою - підприємцем - не пізніше 20 календарного дня з моменту перевищення; юридичною особою не пізніше: ніж за 15 днів до початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу), у якому відбулося перевищення, якщо перевищення відбулося у першому або другому місяці звітного періоду (кварталу); 20 календарного дня після закінчення звітного періоду (кварталу) у якому відбулося перевищення, якщо перевищення відбулося у третьому місяці звітного періоду (кварталу).
Згідно п.7.1. Розділу III Наказу ДПА України "Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість" від 22.12.2010 року №978, що особа, яка не надсилає реєстраційну заяву у таких випадках та у такі строки, несе відповідальність за не нарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника ПДВ без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.
Як визначено п. 185.1.ст. 185 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування є операції платників податку з: а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю; б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу; в) ввезення товарів (супутніх послуг) на митну територію Україні г) в митному режимі імпорту або реімпорту (далі - імпорт); ґ) вивезення товарів (супутніх послуг) у митному режимі експорту або реекспорту (далі - експорт); ґ) з метою оподаткування цим податком до експорту також прирівнюється постачання товарів (супутніх послуг), які перебувають у вільному обігу на території України, до митного режиму магазину безмитної торгівлі, митного складу або спеціальної митної зони, створених згідно з положеннями глав 35 - 37 Митного кодексу України; д) з метою оподаткування цим податком до імпорту також прирівнюється постачання товарів (супутніх послуг) з-під митного режиму магазину безмитної торгівлі, митного складу або спеціальної митної зони, створених згідно з положеннями глав 35 - 37 Митного кодексу України, для їх подальшого вільного обігу на території України; е) постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.
Згідно п.200.1 ст.200 Податкового Кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Таким чином, враховуючи вищевикладене ПП "ЕКСТРІМ-СТИЛЬ" в порушення вимог п.181.1.ст.181,п.185.1 ст.185, п.200.1ст.200 Податкового Кодексу України було занижено податкове зобов'язання по податі на додану вартість в сумі 108361,40 грн. від суми перевищення обсягу виручки від реалізації продукції 541 807грн.
Відповідно до п.203.1. ст.203 Податкового Кодексу України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
З урахуванням вищевикладеного податковим органом правомірно донараховано ПП "ЕКСТРІМ-СТИЛЬ" податкове зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 108 361,40 грн.
Пунктом 120.1 статті 120 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-УІ із змінами та доповненнями визначено, що неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
На підставі п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України податковим органом правомірно застосовано до ПП "ЕКСТРІМ-СТИЛЬ" штрафну (фінансову) санкцію по податку на додану вартість за липень, серпень, вересень 2011року в сумі 510,00 грн.
Пунктом 123.1 статті 123 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-УІ із змінами та доповненнями визначено, що у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суми податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/ або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, - тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми нарахованого податкового зобов'язання, неправомірно заявленої до повернення суми бюджетного відшкодування та/або неправомірно заявленої суми від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість.
Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Оскільки Державна податкова інспекція у м.Рівному Рівненської області Державної податкової служби України зобов'язана керуватись у своїй діяльності Податковим кодексом України і не може тлумачити норми Закону, то при проведенні камеральної перевірки щодо звітності з податку на додану вартість за липень, серпень, вересень 2011р., складанні акту перевірки від 15.11.2011 та винесенні податкових повідомлень рішень від 28.11.2011 р. №0020871541, №0020881541 суд не вбачає з боку відповідача порушень діючого законодавства, які б спричинили порушення прав та охоронюваних законом інтересів позивача та приходить до висновку, що відповідач діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені нормами чинного законодавства України
Зважаючи на вищенаведене, суд приходить до висновку, що в позові відсутнє правове обґрунтування протиправності дій податкового органу, оскільки відповідач у своїх діях керувалась виключно нормами Податкового кодексу України.
Виходячи з вищевикладеного, враховуючи, що в судовому засіданні відповідач довів правомірність своїх дій, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є необґрунтованими та задоволенню не підлягають, а податкові повідомлення-рішення №0020871541, №0020881541 від 28.11.2011 року винесено податковим органом правомірно, а тому підстави для скасування вказаних податкових повідомлень-рішень відсутні, а отже в задоволенні позовних вимог слід відмовити повністю.
На підставі ч. 2 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати по сплаті судового збору покладаються на позивача.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень № 0020871541 та №0020881541 від 28.11.2011 року відмовити повністю.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Махаринець Д. Є.