Постанова № 26322921, 10.05.2012, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.05.2012
Номер справи
2а/1770/743/2012
Номер документу
26322921
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а/1770/743/2012

10 травня 2012 року 15год. 50хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Махаринця Д. Є. за участю секретаря судового засідання Махаринця Д. Є. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник Григорійчук Л.Б.

відповідача: представник Янок Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю "Селищанський гранітний кар"єр" до Сарненської міжрайонної державної податкової інспекції Рівненської області Державної податкової служби про скасування податкового повідомлення-рішення ВСТАНОВИВ:

Позивач - ТзОВ "Селищанський гранітний кар'єр" - звернулося до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Сарненської міжрайонної державної податкової інспекції про скасування податкового повідомлення - рішення, прийнятого Сарненською міжрайонною державною податковою інспекцією за №0013751740/0 від 29.03.2010 року.

На підставі ст. 55 Кодексу адміністративного судочинства України ухвалою Рівненського окружного адміністративного суду було допущено заміну відповідача - Сарненської МДПІ її правонаступником - Сарненською міжрайонною державною податковою інспекцією Рівненської області Державної податкової служби.

В судовому засіданні представник позивача зазначив, що податковим органом помилково було зроблено висновок, що транспортні засоби - автомобілі "БелАЗ", "КрАЗ" відносяться до коду 8704 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД), а відтак є об'єктом оподаткування.

Позивач у позові наголошує, що автомобілі "БелАЗ", "КрАЗ" є технологічними транспортними засобами - кар'єрними самоскидами, що використовуються на підприємстві позивача для перевезення вантажів на короткі відстані, не придатні для використання на дорогах загального користування і мають бути віднесені до коду 8709 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД).

Товарна позиція 8704 встановлює загальні ознаки: "автомобілі вантажні". На відміну від неї, товарна позиція 8709 визначає спеціальні ознаки транспортного засобу: належність до заводу, використання на складах, аеропортах для транспортування вантажів на короткі відстані. Виходячи з викладеного, позиція 8709 УКТЗЕД, Гармонізованої системи в порівнянні з позицією 8704 дає більш спеціальне (конкретне) описання транспортного засобу.

Також вказує, що між платником податків та податковим органом вже раніше виникали спори щодо правильності нарахування та сплати податку з власників транспортних засобів. Судові спори завершилися на користь платника податків. Рішення суду набрало законної сили.

Просить позов задоволити у повному обсязі.

Відповідач подав заперечення на адміністративний позов. У судовому засіданні представник позов не визнав, вважає, що працівники податкового органу правомірно встановили порушення вимог податкового законодавства позивачем, і, як наслідок, правомірно винесли податкове повідомлення рішення, долучив до матеріалів справи письмове заперечення проти позову. У задоволенні позову просить відмовити.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представників сторін дослідивши подані ними письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов позивача підлягає до задоволення частково.

Суд виходив з такого.

Приймаючи податкове повідомлення рішення №0013751740/0 від 29.03.2010 року (а.с.5) про донарахування податку з власників транспортних засобів в розмірі 83 727 грн. в т.ч. 55717 грн. основного платежу та 27909 грн. застосованих штрафних санкцій Сарненська МДПІ зазначає про порушення зі сторони ТОВ "Селищанський гранітний кар'єр" ст. 1, ст. 2, ст. 6 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" від 11 грудня 1991 року № 1963-XII. А саме згідно акту перевірки від 19.03.2010 року №121/23/14338719 підприємством не сплачено транспортний податок з автомобілів марки "БелАЗ" в сумі 55726 грн., автомобіль "ГАЗ 24" в сумі 81 грн., та мотоцикл "ДНЕПР" в сумі 11 грн.

З такими висновками Сарненської МДПІ суд не погоджується з наступних підстав. Як вбачається з матеріалів справи листом від 06.04.2007 р. № 01/56-16-1726 Рівненська митниця повідомила Сарненську МДПІ, що автомобілі марки "БелАЗ", модифікацій: 540А, 7523,7548,7547 згідно УКТЗЕД класифікуються в товарній позиції 8704. Додатково листом від 06.04.2007 р. Рівненська митниця проінформувала Сарненську МДПІ, що класифікація товарів за УКТЗЕД застосовується для здійснення заходів тарифного та нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності суб'єктів. Як вбачається з листа № 29/2-41/606 від 31.01.2006 р. Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи адресованого Сарненській МДПІ згідно ТУ 37.001.1290-85, ТУ 37.001.1026-90 автомобілі самоскиди БелАЗ-7523, БелАЗ-7522, БелАЗ-75485, БелАЗ-75405 призначені для перевезення "вскришних" порід та корисних копалин на відкритих гірничих розробках, а також ґрунту на будівництво.

Належні ТОВ "Селищанський гранітний кар'єр" транспортні засоби марки БелАЗ зареєстровані територіальним управлінням Держгірпромнагляду по Рівненській області, що засвідчується долученими до матеріалів справи копіями свідоцтв про реєстрацію технологічних транспортних засобів.

Як зазначив представник позивача автомобілі "БелАЗ" не використовують автомобільних доріг загального користування, і не виїжджають за межі території кар'єра, а тільки використовуються для перевезення гірничої маси на коротких відстанях в межах території кар'єру.

Представник позивача також наголосив на тому, що автомобілі "БелАЗ", "КрАЗ" є технологічними транспортними засобами - кар'єрними самоскидами, що використовуються на підприємстві позивача для перевезення вантажів на короткі відстані, не придатні для використання на дорогах загального користування.

Преамбулою Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" від 11 грудня 1991 року № 1963-XII визначено, що податок встановлюється з власників деяких наземних і водних транспортних засобів, самохідних машин і механізмів як джерело фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних шляхів загального користування та проведення природоохоронних заходів на водоймищах.

Згідно ст. 2 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" від 11 грудня 1991 року № 1963-XII - не є об'єктом оподаткування транспортні засоби вантажні, самохідні, що використовуються на заводах, складах, у портах та аеропортах для перевезення вантажів на короткі відстані.

Згідно ст. 34 Закону України "Про дорожній рух" від 30 червня 1993 року № 3353-XII - Державній реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортні засоби усіх типів: автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, самохідні машини, причепи та напівпричепи до них, мотоколяски, інші прирівняні до них транспортні засоби та мопеди, що використовуються на автомобільних дорогах державного значення.

Державна реєстрація та облік автомобілів, автобусів, мотоциклів та мопедів усіх типів, марок і моделей, самохідних машин, причепів та напівпричепів до них, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів здійснюються підрозділами Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України. Для автоматизованого обліку зареєстрованих транспортних засобів та відомостей про їх власників ведеться Єдиний державний реєстр, держателем якого є Державтоінспекція Міністерства внутрішніх справ України. Відомчу реєстрацію та облік транспортних засобів Збройних Сил України, житлово-комунального господарства, а також тих, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, здійснюють: великотоннажних транспортних засобів та інших технологічних транспортних засобів - уповноважений орган спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 6 січня 2010 р. № 8 "Про затвердження Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів" - великотоннажний та інший технологічний транспортний засіб (далі - технологічний транспортний засіб) - великотоннажний автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення вантажів, транспортування розкривних порід і корисних копалин на відкритих гірничих розробках чи ґрунту на будівництві, а також інший механічний транспортний засіб, у тому числі обладнаний спеціальними пристроями чи механізмами, або транспортний засіб, призначений для руху тільки у поєднанні з іншим транспортним засобом, який керується машиністом (оператором, водієм) і використовується власником для забезпечення виробничих процесів під час провадження ним господарської діяльності (виготовлення продукції, виконання робіт, надання послуг), а також для переміщення сировини (матеріалів), що обробляється, і відходів виробництва.

Наказом № 163 Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 01.07.2004р. затверджено Правила державної реєстрації та обліку великотоннажних автомобілів та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, які зареєстровані в Міністерстві юстиції України за № 888/9487 від 15.07.2004р. (далі - по тексту Правила).

Правилами встановлюється єдиний на території України порядок державної реєстрації обліку та видачі реєстраційних документів і номерних знаків на великотоннажні автомобілі та інші технологічні транспортні засоби, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування.

Цими Правилами встановлено, що державна реєстрація технологічних транспортних засобів здійснюється територіальними органами Держнаглядохоронпраці України з метою забезпечення додержання вимог законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, підвищення безпеки при експлуатації технологічних транспортних засобів і попередження травматизму працівників.

Додаток № 1 до даних Правил містить Перелік технологічних транспортних засобів, що підлягають реєстрації та обліку територіальними органами Держнаглядохоронпраці. У вказаний перелік під першим пунктом включені великотоннажні та інші технологічні автомобілі.

Вказані вище транспортні засоби, що належать позивачу, є великотоннажними автомобілями та технологічними транспортними засобами і не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування.

Відповідно вони і були зареєстровані як великотоннажні автомобілі Державним комітетом України по нагляду за охороною праці видано відповідні свідоцтва про реєстрацію даних транспортних засобів.

У відповідності до Порядку ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1863 від 12.12.2002р., під кодом 8704 УКТЗЕД класифікуються "автомобілі вантажні" без зазначення будь-яких типів, моделей, назв та об'єктів застосування (експлуатації). Аналогічно визначає об'єкт оподаткування за кодом 8704 ч. 1 ст. 2 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів". Саме до коду 8704 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД) відповідач у своїх рішеннях відносить спірні автомобілі "БелАЗ" та "КрАЗ" позивача, вважаючи їх об'єктами оподаткування.

Частиною 2 статті 2 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" визначено транспортні засоби, що не є об'єктами оподаткування до яких, зокрема, відносяться транспортні засоби вантажні, самохідні, які використовуються на заводах, складах, у портах і аеропортах для перевезення вантажів на короткі відстані - під кодом 8709. За УКТЗЕД, Гармонізованою системою опису та кодування товарів до таких транспортних засобів (код 8709) належать "транспортні засоби вантажні, самохідні без підйомників або навантажувальних пристроїв, які використовуються на заводах, складах, у портах і в аеропортах для перевезення вантажів на короткі відстані; тягачі, використовувані на залізничних платформах; їх частини".

З метою тлумачення УКТЗЕД застосування Основних правил інтерпретації класифікації товарів є обов'язковим:

- у разі коли з будь-яких причин товари на перший погляд можна віднести до двох або більше товарних позицій, класифікація таких товарів проводиться таким чином - відповідно до підпункту "а" пункту 3 Основних правил інтерпретації класифікації товарів перевага надається тій товарній позиції, яка більш конкретно описує товар у порівнянні з найменуваннями товарних позицій, що дають більш загальний опис.

Товарна позиція 8704 встановлює загальні ознаки: "автомобілі вантажні". На відміну від неї, товарна позиція 8709 визначає спеціальні ознаки транспортного засобу: належність до заводу, використання на складах, аеропортах для транспортування вантажів на короткі відстані. Виходячи з викладеного, позиція 8709 УКТЗЕД, Гармонізованої системи в порівнянні з позицією 8704 дає більш спеціальне (конкретне) описання транспортного засобу.

- згідно, підпункту "в" пункту 3 Основних правил інтерпретації класифікації товарів, у разі коли товари можуть підпадати під класифікацію за двома і більш позиціями, вони класифікуються в угрупуванні, яке є останнє у порядку зростання кодів серед угрупувань, які розглядаються.

У даному випадку має застосовуватись товарна позиція 8709 як остання у цифровій послідовності серед спірних товарних угрупувань.

Таким чином великотоннажні автомобілі "БелАЗ" та "КрАЗ" класифікуються під кодом 8709 УКТЗЕД, гармонізованої системи опису та кодування товарів, а тому не є об'єктами оподаткування.

Твердження і висновки Саоненської МДПІ про те, що вказані автомобілі повинні класифікуватись за кодом 8704 УКТЗЕД (автомобілі вантажні), є безпідставними та необґрунтованими.

Орган державної податкової служби неправильно застосував норми Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" і тим самим дійшов помилкового висновку щодо заниження суми податку з власників транспортних засобів.

Таким чином, аналіз Правил тлумачення Гармонізованої системи кодування товарів свідчить про неможливість застосування до автомобілів БелАЗ товарної позиції 8704, на яку посилається Відповідач.

Аналогічні спірні відносини між податковим органом та платником податків виникали раніше, про що зазначив представник позивача в судовому засіданні.

Так постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 11.06.2008р., було задоволено позов ТзОВ "Селищанський гранітний кар'єр" і, відповідно, податкові повідомлення-рішення Сарненської МДПІ було визнано нечинними і скасовано.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 14.06.2011 року апеляційну скаргу Сарненської МДПІ було залишено без задоволення, а постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 22.01.2010 року - без змін. Копії рішень долучені до матеріалів справи.

Дані спори подібні за характером відносин до спору, який на даний час поданий на розгляд Рівненського окружного адміністративного суду, і стосувався донарахування позивачу податкових зобов'язань з податку з власників транспортних засобів по тих же спірних автомобілях "БелA3" і "КрАЗ" за 2005 - 2007 роки.

Вказані судові рішення набрали законної сили.

З дослідженого в судовому засіданні статуту підприємства вбачається що основним видом діяльності підприємства є видобування корисних копалин, виробництво будівельних матеріалів - щебеню тощо.

Суд також бере до уваги те, що позивач є платником збору за геологорозвідувальні роботи, плати за надра для видобування корисних копалин про що зазначено в акті перевірки від 19.03.2010 р.

Таким чином, позивач здійснює діяльність по видобуванню корисних копалин, розробку кар'єру де вказані автомобілі є елементами технологічного процесу виробництва та забезпечують доставку гірської породи від забою до дробильно-сортувального заводу, а відтак не є об'єктами оподаткування згідно із вимогами Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" від 11 грудня 1991 року № 1963-XII.

Із системного аналізу вищезазначених норм, доказів наявних в матеріалах справи, суд прийшов до висновку, що належні ТОВ "Селищанський гранітний кар'єр" великотоннажні автомобілі-самоскиди марки "БелАЗ", призначені для використання поза дорожньою мережею, виконують роботи технологічного циклу виробництва тільки у внутрішніх межах підприємства, перевозять гранітну масу на короткі відстані з кар'єра до дробильного виробництва.

Сарненська МДПІ приймаючи оспорюване податкове повідомлення рішення № 0013751740/0 про донарахування транспортного податку обмежилася формальним врахуванням інформації наданої митним органом, що стосується розмитнення автомобілів марки БелАЗ не дослідивши при цьому особливості використання зазначених транспортних засобів ТОВ "Селищанський гранітний кар'єр".

Крім того, суд прийшов до висновку про те, що відповідно до Керівництва по експлуатації автомобілів БелАЗ, ці автомобілі можуть використовуватись виключно на спеціальних шляхах гірничодобувальних підприємств та непридатні для використання в умовах бездоріжжя. Тому вони не можуть відноситись до товарної позиції 8704.

Так, конструкція і конструктивні особливості роблять їх непридатними для перевезення пасажирів або вантажів дорогами або іншими суспільними артеріями пересування. Згідно з діючим на час виникнення спірних правовідносин "Порядком оформлення погодження проїзду великогабаритними та (або) великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами України", затвердженого Наказом Державної служби автомобільних доріг України 06.03.2003р. N 92 та зареєстрованого в Міністерстві Юстиції України 03.06.2003р. за N 430/7751 у разі, коли маршрут проїзду великогабаритних та великовагових засобів (великогабаритний та (або) великоваговий транспортний засіб - транспортний засіб, габарити та (або) максимальна маса або осьова маса якого перевищують хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху) проходить по автомобільних дорогах загального користування кількох областей або хоча б однієї області та Автономної Республіки Крим, перевізник зобов'язаний погодити його з Державною службою автомобільних доріг України "Укравтодор" або уповноваженими нею дорожніми організаціями, що входять до сфери управління.

В пункті 22.5 "Правил дорожнього руху", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001р. N 1306 визначено, що за спеціальними правилами здійснюються перевезення небезпечних вантажів і незнешкодженої тари з-під них, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,65 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактична маса понад 38 т, навантаження на одиночну вісь - 10 т, здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (на встановлених Мінтрансом і Державтоінспекцією маршрутах - 40 т, для контейнеровозів на встановлених маршрутах - 44 т, навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.

Підручником "Автомобілі "БелАЗ", видавництво "Транспорт" 1969р. під керівництвом конструктора Сироткіна З.Л. визначено наступні технічні характеристики автомобілів "БелАЗ":

- ширина автомобіля 3,78 м.;

- фактична маса автомобіля 68,8 т.;

- навантаження на одиночну вісь 13 т.

Згідно наявних в матеріалах справи технічних паспортів автомобілів БЕЛАЗ зазначено найменування - САМОСКИД КАР"ЄРНИЙ БЕЛАЗ, і зокрема, ширина автомобіля - 3787 мм. Тобто, автомобілі "БелАЗ" без погодження з Державною службою автомобільних доріг України не можуть пересуватися автомобільними дорогами України, оскільки вагові та габаритні параметри даних автомобілів перевищують нормативні, визначені п.22.5 "Правил дорожнього руху", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 р. N 1306.

Таким чином, вказані транспортні засоби не є об'єктом оподаткування згідно з Законом України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" № 1963 -ХІІ від 11.12.1991року.

Згідно ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Відповідно до ст. 71 ч. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, обов'язок доказування правомірності своїх дій в даному випадку покладено на відповідача.

Податковим органом, як суб'єктом владних повноважень, що заперечує позов, не доведено правомірність прийнятого ним рішення відповідно до частини 2 статті 71 КАС України.

За таких обставин оспорюване податкове повідомлення рішення № 0013751740/0 від 29.03.2010 року є необґрунтованим та підлягає скасуванню в частині донарахування транспортного податку за автомобілі БЄЛАЗ на суму 55726 грн. основного платежу та 27863 грн. штрафних санкцій. З огляду на вищевикладене суд приходить до висновку, що позов позивача в цій частині підлягає до задоволення.

Стосовно позовних вимог щодо скасування податкового повідомлення рішення в частині донарахування транспортного податку в розмірі 92 грн. основного платежу та 46 грн. штрафних санкцій позивачу слід відмовити зважаючи на таке. Згідно акту перевірки ТЗОВ "Селищанський гранітний кар'єр" не сплачено транспортного податку за 2009 рік за автомобіль ГАЗ 24 в розмірі 81 грн. та мотоцикл ДНЕПР в розмірі 11 грн. В цій частині відповідач довів правомірність прийнятого рішення, а позивач не надав доказів сплати транспортного податку за вказані транспортні засоби. Суд не приймає до уваги доводи позивача про те, що документи про сплату транспортного податку не збереглись на підприємстві і можливо подавались в реєстраційний відділ Сарненської Державтоінспекції при знятті з обліку цих транспортних засобів. Водночас діючим законодавством передбачено ведення бухгалтерського обліку на підприємстві, тому відповідні платіжні документи повинні зберігатись у позивача. Доказів, які б обґрунтовували поважність причин відсутності таких платіжних документів (закінчення строку зберігання, тощо) позивачем суду не подано.

Законом "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" від 11 грудня 1991 року встановлюється податок з власників деяких наземних і водних транспортних засобів, самохідних машин і механізмів як джерело фінансування будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних шляхів загального користування та проведення природоохоронних заходів на водоймищах. Платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які є об'єктами оподаткування

За таких обставин в частині скасування податкового повідомлення рішення № 0013751740/0 від 29.03.2010 року на суму 138 грн. позивачу слід відмовити.

Витрати по сплаті судового збору присуджуються позивачу з державного бюджету відповідно до вимог статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Селищанський гранітний кар"єр" задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення рішення № 0013751740/0 від 29.03.2010 р. в частині донарахування податкового зобов'язання по податку з власників транспортних засобів та застосування штрафних санкцій в сумі 83589 грн., в тому числі . за основним платежем - 55726 грн., штрафних санкціях 27863 грн.

В задоволенні решти вимог відмовити.

Присудити на користь позивача Товариства з обмеженою відповідальністю "Селищанський гранітний кар"єр" із Державного бюджету України судовий збір у розмірі 1,7 грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Махаринець Д. Є.