Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
04 жовтня 2012 року Справа № 2а/1270/7285/2012
Луганський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Чернявської Т.І.,
за участю
секретаря судового засідання Ігнатович О.А.
та
представників сторін:
від позивача - Свердловська І.В. (довіреність від 27.09.2012 № 4172-10-09)
від відповідача - не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську
справу за адміністративним позовом
Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби
до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2
про стягнення коштів за податковим боргом з орендної плати за земельні ділянки у розмірі 22755,80 грн.,
ВСТАНОВИВ:
21 вересня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення коштів за податковим боргом з орендної плати за земельні ділянки у розмірі 22755,80 грн., з яких 18841,10 грн. - основний борг, 3914,70 грн. - пеня.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив таке.
Фізичну особу - підприємця ОСОБА_2 взято на податковий облік до Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби як платника орендної плати за землю згідно договору оренди від 05 листопада 2008 року № 040842000121. За ОСОБА_2 з січня 2011 року утворився податковий борг у сумі 22755,80 грн. з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності з фізичних осіб, що підтверджується карткою особового рахунку платника, який складається з сум, визначених платником податків та нарахованої пені.
Відповідно до статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» (який був чинним до 01 січня 2011 року) відповідачу було направлено першу податкову вимогу від 01 листопада 2007 року № 1/8 та другу податкову вимогу від 03 грудня 2007 року № 2/47. Незважаючи на вжиті заходи, податковий борг відповідачем несплачений.
Враховуючи, що самостійно податковий борг з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності з фізичних осіб у сумі 22755,80 грн. ОСОБА_2 не сплатила, позивач просить стягнути його в судовому порядку відповідно до вимог статті 87 Податкового кодексу України.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові, та просив стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 суму податкової заборгованості у розмірі 22755,80 грн.
Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином (арк. справи 40). 03 жовтня 2012 року до відділу діловодства та обліку звернень громадян суду за вхідним реєстраційним номером 35754 від фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 надійшла заява, згідно якої відповідач не заперечує проти задоволення позовних вимог у повному обсязі, просить розгляну справу без її участі. Крім того в заяві зазначено, що на даний час відповідач не здійснює підприємницьку діяльність, інших джерел отримання коштів не має. Мешкає з літніми батьками, яки отримують мінімальну пенсію. Скрутне матеріальне становище не дає можливості своєчасно сплачувати орендну плату за землю. Незважаючи на вказані обставини, відповідач по можливості сплачує як податковий борг, так і поточні нарахування. Проте, одночасно сплатити всі кошти не має можливості. З огляду на викладене, відповідач просить суд встановити спосіб та порядок виконання рішення шляхом розстрочення його виконання строком на 18 місяців з листопада 2012 року по квітень 2014 року включно щомісячно рівними частками по 1264,20 грн., крім квітня 2014 року, в якому до сплати підлягає 1264,40 грн. (арк. справи 42).
У судовому засіданні представник позивача надав заяву б/д б/н, згідно якої не заперечує проти задоволення заяви відповідача щодо встановлення порядку та способу виконання рішення шляхом розстрочення погашення податкового боргу на загальну суму 22755,80 грн. строком на 18 місяців з листопада 2012 року по квітень 2014 року включно (арк. справи 61).
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню повністю, з таких підстав.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Фізична особа - підприємець ОСОБА_2 з 03 вересня 1999 року знаходиться на обліку в Рубіжанській об'єднаній державній податковій інспекції Луганської області Державної податкової служби як платник податків, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків від 19 червня 2006 року № 1784 (арк. справи 6).
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.
У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України:
- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);
- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);
- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1);
- пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);
- податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).
Згідно із статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).
Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (підпункт 20.1.18 пункту 20.1).
Згідно із пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
У відповідності із пунктом 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (підпункт 49.18.1);
- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (підпункт 49.18.2);
- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.3);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним (підпункт 49.18.4);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.5).
Платник податків відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
У відповідності із підпунктом 14.1.72 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України земельний податок - обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (далі - податок для цілей розділу XIII цього Кодексу).
Розділом ХІІІ Податкового кодексу України врегульовані питання, пов'язані з обчисленням та платою за землю.
Статтею 269 Податкового кодексу України передбачено, що платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.
Відповідно до статті 285 Податкового кодексу України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік, який починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим за 12 місяців).
Згідно із пунктом 286.1 статті 286 Податкового кодексу України підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі (пункт 286.2 статті 286 Податкового кодексу України).
Платник плати за землю має право подавати щомісяця нову звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним (пункт 286.3 статті 286 Податкового кодексу України).
Відповідно до вимог пункту 287.2 статті 286 Податкового кодексу України облік фізичних осіб - платників податку і нарахування відповідних сум проводяться щороку до 1 травня.
У відповідності із пунктом 287.3 статті 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (пункт 287.4 статті 287 Податкового кодексу України).
Частиною 288.1 статті 288 Податкового кодексу України встановлено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний орган державної податкової служби про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.
Згідно із частиною 288.2 статті 288 Податкового кодексу України платником орендної плати є орендар земельної ділянки.
Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду (частина 288.3 статті 288 Податкового кодексу України).
Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (частина 288.4 статті 288 Податкового кодексу України).
Судом встановлено, що за договором оренди землі від 05 листопада 2008 року № 040842000121 орендар - ОСОБА_2 зобов`язана вносити орендну плату за земельну ділянку, розташовану за адресою: м. Рубіжне, вул. Визволителів, буд. 92-В під розміщення магазину, кафе та літнього майданчика загальною площею 0,0512 га, розмір орендної плати складає 16117,68 грн. (арк. справи 34).
На виконання вимог пункту 54.1 статті 54 та пункту 286.2 статті 286 Податкового кодексу України фізична особа-підприємець ОСОБА_2 як платник орендної плати за землю подала до Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області державної податкової служби:
- податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011 рік від 24 січня 2011 року № 450, згідно якої нараховано орендної плати у розмірі 16117,68 грн., у тому числі за податкові (звітні) періоди січень-грудень 2012 року по 1343,14 грн. щомісячно, несплачений залишок якої за травень-грудень 2011 року складає 9439,12 грн., що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника (арк. справи 35-36, 50-60);
- податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2012 рік від 14 лютого 2012 року № 546, згідно якої нараховано орендної плати у розмірі 16117,68 грн., у тому числі за податкові (звітні) періоди січень-липень 2012 року по 1343,14 грн. щомісячно, яка платником податків не сплачена у повному обсязі, що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника (арк. справи 31-33, 50-60).
В порушення вимог пункту 287.3 статті 287 Податкового кодексу України фізична особа-підприємець ОСОБА_2 протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) періоду, самостійно суму податкового зобов'язання з плати за землю, зазначену у поданій звітній податковій декларації, не сплатила, внаслідок чого за платником податків утворився податковий борг з орендної плати за земельні ділянки за травень-грудень 2011 року в сумі 9439,12 грн. та січень-липень 2012 року в сумі 9401,98 грн., що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника (арк. справи 50-60).
Нарахування пені згідно із підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України розпочинається:
- при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;
- при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом.
Підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України передбачено, що у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).
Відповідно до пункту 129.4 статті 129 Податкового кодексу України пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Пеня, визначена підпунктом 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті, нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день заниження.
Інструкцією про порядок нарахування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 17 грудня 2010 року № 953 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2010 за № 1350/18645, встановлений порядок ведення органами державної податкової служби обліку нарахування та погашення пені, що справляється з платників податків у зв'язку із несвоєчасним погашенням узгодженого грошового зобов'язання, та пені на податкове зобов'язання, нараховане контролюючим органом у разі виявлення його заниження та/або визначене податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків - фізичних осіб та/або контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента (надалі - Інструкція).
Відповідно до пункту 3.1 Інструкції нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків.
Згідно з пунктом 3.2 вищезазначеної Інструкції при погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник податку, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов'язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник податку, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу зараховуються в рахунок пені.
Якщо платник податків не виконує встановлену цим пунктом черговість платежів або не визначає її у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеного порядку), орган державної податкової служби самостійно здійснює такий розподіл такої суми у порядку, визначеному цим пунктом.
У разі наявності у платника податку податкового боргу органи державної податкової служби зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, у рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків.
Пунктом 3.3 Інструкції передбачено, що суми пені зараховуються до бюджетів або державних цільових фондів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки.
Як вбачається з облікової картки відповідача, за несвоєчасне погашення податкових зобов'язань з орендної плати за землю у відповідності до вимог статті 129 Податкового кодексу України відповідачу нарахована пеня, несплачений залишок якої станом на 03 жовтня 2012 року складає 3914,70 грн., яка на дату судового розгляду та вирішення адміністративної справи також не сплачена (арк. справи 50-60).
Пунктом 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Пунктом 87.11 статті 87 Податкового кодексу України передбачено, що орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Внаслідок того, що фізична особа - підприємець ОСОБА_2 станом на дату розгляду та вирішення справи у добровільному порядку податковий борг з орендної плати за земельні ділянки у розмірі 22755,80 грн. не сплатила, що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника (арк. справи 50-60), вимоги податкового органу про стягнення суми податкового боргу у розмірі 22755,80 грн. визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню.
До набрання чинності Податковим кодексом України спеціальним законом з питань оподаткування, який установлював порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначав процедуру оскарження дій органів стягнення, був Закон України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Відповідно до статті 6 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним до 01 січня 2011 року) у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.
Податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
На виконання вищезазначених положень Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним до 01 січня 2011 року) Рубіжанською об'єднаною державною податковою інспекцією Луганської області державної податкової служби фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 було вручено першу податкову вимогу від 01 листопада 2007 року № 1/8 та другу податкову вимогу від 03 грудня 2007 року № 2/47 (арк. справи 28, 29).
Відповідно до частини 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.
З урахуванням клопотання відповідача, відсутністю заперечень позивача, суд вважає за необхідне відповідно до частини 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України встановити спосіб та порядок виконання даного судового рішення шляхом розстрочення фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 сплати в доход місцевого бюджету заборгованості з орендної плати за земельні ділянки у сумі 22755,80 грн. (двадцять дві тисячі сімсот п'ятдесят п'ять гривень вісімдесят копійок) строком на вісімнадцять місяців, визначивши до сплати до 30 числа кожного місяця, починаючи з листопада 2012 року по квітень 2014 року включно рівними частинами по 1264,20 грн. щомісячно, крім квітня 2014 року, в якому до сплати підлягає 1264,40 грн., та зобов'язання Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби провести розстрочення у картці особового рахунку фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 з орендної плати за земельні ділянки.
Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 КАС України, а також те, що позивач відповідно до пункту 21 частини 1 статті 5 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VІ «Про судовий збір» від сплати судового збору звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 04 жовтня 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 05 жовтня 2012 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
Керуючись статтями 16, 20, 87, 102 Податкового кодексу України, статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 158-163, 167, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення коштів за податковим боргом з орендної плати за земельні ділянки у розмірі 22755,80 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце проживання: 93000, АДРЕСА_1) в доход місцевого бюджету на р/р 33213815700071 в ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, код платежу 13050500, одержувач - УДКСУ у м. Рубіжному Луганської області, код одержувача платежу 37904431 податковий борг з орендної плати за земельні ділянки у сумі 22755,80 грн. (двадцять дві тисячі сімсот п'ятдесят п'ять гривень вісімдесят копійок).
Розстрочити фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 сплату в доход місцевого бюджету заборгованості з орендної плати за земельні ділянки у сумі 22755,80 грн. (двадцять дві тисячі сімсот п'ятдесят п'ять гривень вісімдесят копійок) строком на вісімнадцять місяців, визначивши до сплати до 30 числа кожного місяця, починаючи з листопада 2012 року по квітень 2014 року включно рівними частинами по 1264,20 грн. (одна тисяча двісті шістдесят чотири гривні двадцять копійок) щомісячно, крім квітня 2014 року, в якому до сплати підлягає 1264,40 грн. (одна тисяча двісті шістдесят чотири гривні сорок копійок)
Рубіжанській об'єднаній державній податковій інспекції Луганської області Державної податкової служби провести розстрочення у картці особового рахунку фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 з орендної плати за земельні ділянки у розмірі 22755,80 грн. (двадцять дві тисячі сімсот п'ятдесят п'ять гривень вісімдесят копійок).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Згідно з частиною 3 статті 160 КАС України постанова складена у повному обсязі 08 жовтня 2012 року.
СуддяТ.І. Чернявська