Постанова № 26322399, 27.09.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
27.09.2012
Номер справи
2а-5727/12/0170/5
Номер документу
26322399
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

27 вересня 2012 р. (11:53) Справа №2а-5727/12/0170/5

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Сидоренка Д.В., при секретарі Гордієнко О.О.,

за участю представника відповідача - Грушевської Н.В., довіреність №6942/09 від 01.08.2012 року,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Феодосійського казенного оптичного заводу

до Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АР Крим

про скасування рішення,

Обставини справи: До Окружного адміністративного суду АР Крим надійшла позовна заява Феодосійського казенного оптичного заводу до Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія про скасування рішення № 37 від 20.01.2012 року про застосування штрафних санкцій.

Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідачем під час здійснення перевірки при визначенні суми недоїмки з єдиного внеску не були враховані всі здійснені підприємством платежі, які підтверджується, зокрема банківською випискою, а також платіжними дорученнями.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 23.06.2012 року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 14.08.2012 року провадження по справі зупинялось до 13.09.2012 року.

У судове засідання, яке відбулось 27.09.2012 року, позивач явку свого представника не забезпечив, надав суду клопотання про розгляд справи за його відсутності та підтримання позовних вимог в повному обсязі.

Представник відповідача, присутній в судовому засіданні, проти позову заперечував, посилаючись на те, що в ході проведеної перевірки позивача були виявлені порушення Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 2464-VІ від 08.07.2010 року, що виявилось у не нарахуванні та не сплаті до бюджету сум єдиного внеску при виплаті заробітної плати працівникам. На підставі зазначеного вище, Пенсійним фондом було визначено суму недоїмки позивача з єдиного внеску та на вказану суму були нараховані фінансові санкції, що було відображено в оскаржуваному рішенні.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до п.1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Справою адміністративної юрисдикції (адміністративною справою) є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.1 ч.1 ст.3 КАС України).

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України визначено поняття суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

У відповідності до п. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України.

Відповідно до пунктів 1, 3, 4 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 № 384/2011, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, який входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення та збору, ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Основними завданнями Пенсійного фонду України є, зокрема, керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, забезпечення збору, ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску, інших коштів відповідно до законодавства та здійснення контролю за їх сплатою; забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами актів законодавства про пенсійне забезпечення і законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску; стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не нарахованих та/або не сплачених сум єдиного внеску, страхових внесків та інших платежів; застосовування фінансових санкцій, передбачених законом.

Виходячи з системного аналізу вищенаведених норм, суд дійшов висновку про те, що Управління Пенсійного фонду в м. Феодосія АР Крим є територіальним органом виконавчої влади, який у правовідносинах з юридичними особами, в тому числі пов'язаними із контролем за повнотою нарахування та сплати страхових внесків, реалізують владні управлінські функції, через що належить до суб'єктів владних повноважень в розумінні п.п.7 п.1 ст.3 КАС України.

Отже, даний спір є публічно-правовим та, керуючись правилами територіальної підсудності адміністративних справ про оскарження ненормативних актів індивідуальної дії за місцем знаходження позивача, що встановлені ч.2 ст.19 КАС України, підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства Окружним адміністративним судом АР Крим.

Як вбачається з матеріалів справи, Управлінням Пенсійного фонду України в м. Феодосія АР Крим в період з 12.12.2011 року по 28.12.2011 року проведено планову перевірку Феодосійського казенного оптичного заводу (ФКОЗ), ОКПО 14310649, м. Феодосія, вул. Московська, 11, з питань правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та інших платежів, контроль за нарахуванням та сплатою яких покладений на Пенсійний фонд України, за період з 01.09.2010 року по 30.10.2011 року, повноти та своєчасності перерахування авансових платежів у вигляді єдиного внеску та інших платежів за період з 20.09.2010 року по 21.11.2011 року, а також достовірності відомостей, наданих до Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування за вересень-грудень 2010 року, за січень-жовтень 2011 року.

За наслідками перевірки складено акт № 161 від 28.12.2011 року (а.с.6-28), в якому зафіксовано порушення позивачем, зокрема п.8 ст. 9 Закону України від 08.07.2010 року № 2464-IV «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та п.п.4.3.7 п.4.3 розділу IV Інструкції про порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 року № 21-5, зареєстрованої Міністерством юстиції України від 27.10.2010 року № 994/18289 (далі - Інструкція № 21-5).

Так, під час перевірки було встановлено, що у перевіряємому періоді була виплачена заробітна плата, без виплати авансових платежів у вигляді сум єдиного внеску в розмірі 37,39%, а саме:

02.06.2011 року виплачена заробітна плата в сумі 240,23 грн. (ОСОБА_2 -171,54 грн., ОСОБА_3 - 68,69 грн.). Підлягало сплаті єдиного внеску 89,82 грн., сплачено - 0,00 грн.

09.06.2011 року виплачена заробітна плата в сумі 2000,00 грн. (ОСОБА_4 - 2000,00 грн.). Підлягало сплаті єдиного внеску 747,80 грн., сплачено - 0,00 грн.

14.06.2011 року виплачена заробітна плата в сумі 11720,00 грн. (ОСОБА_5 - 1000,00 грн., ОСОБА_6 - 2000,00 грн., ОСОБА_7 - 720,00 грн., відомість б/н 8000,00 грн.). Підлягало сплаті єдиного внеску 4382,11 грн., сплачено - 0,00 грн.

15.06.2011 року виплачена заробітна плата в сумі 5000,00 грн. (ОСОБА_8 - 5000,00 грн.). Підлягало сплаті єдиного внеску 1869,50 грн., сплачено - 0,00 грн.

17.06.2011 року виплачена заробітна плата в сумі 2000,00 грн. (ОСОБА_9 - 1000,00 грн., ОСОБА_5 - 1000,00 грн.). Підлягало сплаті єдиного внеску 747,80 грн., сплачено - 0,00 грн.

14.07.2011 року виплачена заробітна плата в сумі 2500,00 грн. (ОСОБА_10 - 500,00 грн., ОСОБА_11 - 2000,00 грн.). Підлягало сплаті єдиного внеску 934,75 грн., сплачено - 0,00 грн.

18.07.2011 року виплачена заробітна плата в сумі 800,00 грн. (ОСОБА_12 - 500,00 грн., ОСОБА_9 - 300,00 грн.). Підлягало сплаті єдиного внеску 89,82 грн., сплачено - 0,00 грн.

26.07.2011 року виплачена заробітна плата в сумі 320654,27 грн. (відомості з № 36 по № 57 - 241026,39 грн., ОСОБА_13 - 3438,07 грн., ОСОБА_14 - 1400,00 грн., ОСОБА_15 - 1000,00 грн., ОСОБА_16 - 6321,19 грн., ОСОБА_17 - 1000,00 грн., ОСОБА_18 - 900,00 грн., ОСОБА_8 - 800,00 грн., ОСОБА_9 - 1030,00 грн., ОСОБА_5 - 3640,00 грн., ОСОБА_19 - 400,00 грн., ОСОБА_20 - 11635,00 грн., ОСОБА_21 - 20000,00 грн., ОСОБА_22 - 1000,00 грн., ОСОБА_23 - 104,85 грн., ОСОБА_24С - 3097,00 грн., ОСОБА_25 - 1240,00 грн., ОСОБА_26 - 6677,71 грн., ОСОБА_27 - 9851,82 грн., ОСОБА_28 - 6092,24 грн.). Підлягало сплаті єдиного внеску 119892,63 грн., сплачено - 0,00 грн.

27.07.2011 року виплачена заробітна плата в сумі 40373,36 грн. (ОСОБА_29 - 2500,00 грн., ОСОБА_30 - 3000,00 грн., ОСОБА_31 - 3000,00 грн., згідно платіжним відомостям (звільнених) - 31872,36 грн.). Підлягало сплаті єдиного внеску 15095,23 грн., сплачено - 0,00 грн.

27.07.2011 року виплачена заробітна плата в сумі 40373,36 грн. (ОСОБА_29 - 2500,00 грн., ОСОБА_30 - 3000,00 грн., ОСОБА_31 - 3000,00 грн., згідно платіжним відомостям (звільнених) - 31872,36 грн.). Підлягало сплаті єдиного внеску 15095,23 грн., сплачено - 0,00 грн.

05.08.2011 року виплачена заробітна плата в сумі 13855,29 грн. (ОСОБА_32 - 500,00 грн., ОСОБА_33 - 200,00 грн., ОСОБА_34 - 522,85 грн., згідно платіжним відомостям - 12632,44 грн.). Підлягало сплаті єдиного внеску 5180,49 грн., сплачено - 0,00 грн.

30.08.2011 року виплачена заробітна плата в сумі 9000,00 грн. (згідно платіжної відомості - 9000,00 грн.). Підлягало сплаті єдиного внеску 3365,10 грн., сплачено - 0,00 грн.

25.10.2011 року виплачена заробітна плата в сумі 4000,00 грн. (ОСОБА_6 - 3000,00 грн., ОСОБА_11 - 1000,00 грн.). Підлягало сплаті єдиного внеску 1495,60 грн., сплачено - 0,00 грн.

В перевіряємому періоді виплачена заробітна плата по трудовому договору без сплати авансових внесків у вигляді сум єдиного внеску в розмірі 34,7 %, а саме:

15.08.2011 року виплачена заробітна плата в сумі 5000,00 грн. (ОСОБА_35 - 2500,00 грн., ОСОБА_30 - 2500,00). Підлягало сплаті єдиного внеску 1735,00 грн., сплачено - 0,00 грн.

В перевіряємому періоді виплачена заробітна плата по листам непрацездатності без сплати авансових внесків у вигляді сум єдиного внеску в розмірі 33,2 %, а саме:

23.05.2011 року виплачена заробітна плата в сумі 33699,40 грн. (за січень 2011 року згідно відомості № 33 - 5065,16 грн., за лютий 2011 року згідно відомості № 34 - 10530,32 грн., за березень 2011 року згідно відомості № 35 - 18103,25). Підлягало сплаті єдиного внеску 11188,21 грн., сплачено - 7752,57 грн., недоплата - 3435,64 грн.

28.07.2011 року виплачена заробітна плата в сумі 33317,98 грн. (за квітень 2011 року - 14859,10 грн., за травень 2011 року - 8372,15 грн., за червень 2011 року - 10086,73). Підлягало сплаті єдиного внеску 11061,57 грн., сплачено - 9433,28 грн., недоплата - 1628,29 грн.

01.11.2011 року виплачена заробітна плата в сумі 9800,96 грн. (за серпень-вересень 2011 року згідно з відомостями № 74,75). Підлягало сплаті єдиного внеску 3253,92 грн., сплачено - 220,95 грн., недоплата - 3032,97 грн.

Всього несвоєчасно сплачено єдиного внеску за перевіряємий період 170650,51 грн.

Не погодившись з висновками перевірки, позивачем було подано скаргу на акт перевірки № 161 від 28.12.2011 року (а.с.29-32).

Рішенням № 10848/09-10 від 14.05.2012 року підтверджено висновки акту перевірки № 161 від 28.12.2011 року (а.с.33-34).

Враховуючи зазначене вище, на підставі акту № 161 від 28.12.2011 року, Управлінням Пенсійного фонду України в м. Феодосія АР Крим 20.01.2012 року прийнято рішення № 37 (а.с.35) про застосування до Феодосійського казенного оптичного заводу штрафних санкцій у вигляді штрафу у розмірі 10% несвоєчасно сплачених сум - 17065,05 грн.

Судом була перевірена наявність в Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АР Крим підстав для нарахування позивачу штрафних санкцій, а також відповідність прийнятого рішення про застосування штрафних санкцій нормам чинного законодавства, та встановлено наступне.

Ст.19 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Оцінюючи правомірність дій та рішень органів Пенсійного фонду України , суд має керуватися критеріями, закріпленими у ст. 2 КАС України, згідно з якою у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Спеціальним Законом, що визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування є Закон України № 2464-VI від 08.07.2010 «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464), який набрав чинності з 01.01.2011.

Відповідно до п. 3 розділу 8 Закону № 2464 з дня набрання чинності зазначеного закону платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, яке спричинило втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону № 2464 єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464 страхувальник зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки єдиний внесок.

Частиною 8 ст. 9 Закону № 2464 передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період (календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду.

Відповідно до ч. 12 ст. 9 Закону № 2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Процедуру нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) страхувальниками, визначеними Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», нарахування і сплати фінансових санкцій органами Пенсійного фонду України, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів визначено Інструкцією про порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 року № 21-5, зареєстрованої Міністерством юстиції України від 27.10.2010 року № 994/18289 (далі - Інструкція № 21-5).

Згідно з п.п.4.3.7 п.4.3 Інструкції № 21-5 платники під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для відповідних платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, визначені підпунктом 4.3.6 пункту 4.3 розділу IV цієї Інструкції, або за результатами звірення платника з органом Пенсійного фонду за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй.

Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплата доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі.

Фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплата доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.

База нарахування та розміри єдиного внеску визначені у розділі ІІІ Інструкції № 21-5.

Розмір єдиного внеску визначається у відсотках від суми нарахованої заробітної плати.

Як вбачається з матеріалів справи, в ході проведеної перевірки було встановлено несплату позивачем єдиного внеску у розмірі 37,39%, 34,7 % (по трудовому договору), 33,2 % (листи непрацездатності).

На підтвердження заявлених позовних вимог позивачем суду були надані платіжні документи, які підтверджують своєчасну сплату єдиного внеску (авансових платежів).

За результатами вивчення вказаних документів судом було встановлено наступне.

Платіжні доручення № 326 від 26.07.2011 року, № 331 від 26.07.2011 року, № 329 від 26.07.2011 року, № 328 від 26.07.2011 року, № 330 від 26.07.2011 року (а.с.38-41), а також № 283 від 14.07.2011 року, № 504 від 21.09.2011 року (а.с.58-59) свідчать про сплату позивачем авансових внесків за іншою ставкою, а саме: 8,41%; 2%; 3,6%; 33,2 %; 2,6%.

Що стосується платіжних доручень № 181 від 06.04.2011 року про сплату єдиного внеску у розмірі 37,39%, № 327 від 26.07.2011 року про сплату єдиного внеску у розмірі 34,7% та № 503 від 21.09.2012 року про сплату єдиного внеску у розмірі 37,39 %, (а.с.38,40,59), то вказані платіжні документи свідчать про сплату єдиного внеску за інші періоди, ніж ті, за які було виявлено порушення.

Крім того, суд зазначає , що згідно з актом звірки між Управлінням Пенсійного фонду України та Феодосійським казенним оптичним заводом у справі №2а-5727/12/0170/5 (а.с.69-70), за позивачем наявна сума недоїмки по сплаті єдиного внеску:

у розмірі 37,39% в сумі 487668,40 грн. станом на 21.11.2011 року,

у розмірі 33,2% в сумі 53237,13 грн. станом на 21.11.2011 року,

у розмірі 34,7% в сумі 75626,52 грн. станом на 21.11.2011 року.

Таким чином, в матеріалах справи відсутні докази, які б вказували на своєчасну та у повному обсязі сплату позивачем сум єдиного внеску у розмірі 37,39% за червень-серпень та жовтень 2011 року, у розмірі 34,7% за серпень 2011 року та у розмірі 33,2% за травень, липень, листопад 2011 року.

Позивачем в порядку ст. 71 КАС України не було надано доказів своєчасної та у повному обсязі сплати авансових внесків за перевіряємий період.

За таких умов, суд вважає правомірними висновки акту перевірки щодо наявності за позивачем недоїмки з єдиного внеску у розмірі 170650,51 грн.

Частиною 3 ст. 25 Закону № 2464 передбачено, що суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції:

1) у разі ухилення від взяття на облік або несвоєчасного подання заяви про взяття на облік платниками єдиного внеску, на яких не поширюється дія Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", накладається штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

2) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум;

3) за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний базовий звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску;

4) за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої цим Законом, територіальним органом Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

5) за неналежне ведення бухгалтерської документації, на підставі якої нараховується єдиний внесок, накладається штраф у розмірі від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

6) за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум (ч. 11 ст. 25 Закону № 2464).

Відповідно до ч. 14 ст. 25 Закону про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.

Враховуючи, що під час розгляду справи було встановлено наявність за відповідачем суми заборгованості з єдиного внеску, суд вважає правомірним застосування до відповідача у розмірі 10% від суми несвоєчасно сплачених внесків, що становить 17065,05 грн.

За таких умов, рішення № 37 від 20.01.2012 року є таким, що прийнято Управлінням Пенсійного фонду України в м. Феодосія АР Крим правомірно, у зв'язку з чим відсутні підстави для його скасування.

На підставі зазначеного вище, позовні вимоги є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

У судовому засіданні, яке відбулось 27.09.2012 року оголошено вступну ту резолютивну частини постанови.

Відповідно до вимог ст. 163 КАС України постанова оформлена та підписана 02.10.2012 року

Керуючись ст.ст. 160-163,167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову - відмовити.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Сидоренко Д.В.